Страница 1 от 180 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2686
Like Tree1643Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Обща тема за обсъждане на серия "W" 2019 г., включително цветовите им модификации WB (черно-бял) и WT (титаниев), наследници на климатиците от серия SRK ZS-S от 2017 г., с различните си размери:

    SRK20ZS-W
    SRK25ZS-W
    SRK35ZS-W
    SRK50ZS-W

    Открих оригиналното ръководство за потребителя точно за ZS-W моделите. Досега не бях виждал такова, нито от сайта на вносителя, нито в кашона му, където реално фигурираше преведено ръководство за S серията. Препоръчвам на новите ползватели, разбиращи поне минимално английски, руски и т.н. да четат от него, защото има грешки в превода на инструкцията на български!

    Основна разлика на пръв поглед: преход от хладилен агент 410А към R32. Засега не съм открил сервизно ръководство или списък с данни за тази серия. Ако някой има такова или друг източник на данни за ZS-W, моля да ги сподели тук. Трябва да има малко по-различни фабрични таблици за мощностите в сравнение със ZS-S, неясно какви засега.


    Това, което имам като ограничени данни, събирани оттук-оттам и съпоставени директно със S серията, засега са следните:

    SRK20ZS-S vs SRK20ZS-W
    Номинална мощност на охлаждане (при 35°C външна температура и 27°C в помещението): 2.0 kW (1.0-2.8) / 2.0 kW (0.9-2.9) (6826 BTU)
    Мощност на охлаждане (при 39°C външна температура и 27°C в помещението): 1.91 kW (6513 BTU) / ?
    EER 4.55 / 4.55
    Номинална мощност на отопление (при 7°C външна температура и 20°C в помещението): 2.7 kW (0.9-4.2) / 2.7 kW (0.9-4.3) (9215 BTU)
    COP 4.35 / 4.58
    Евровент лиценз при -10°C външна температура и 20°C в помещението:
    - капацитет на отопление: 2.4 kW (8184 BTU) / 2.7 kW (9207 BTU)
    - COP: 2.30 / 2.20
    Евровент лиценз на натоварване при -15°C външна температура и 20°C в помещението:
    - капацитет на отопление: 2.1 kW (7161 BTU) / 2.1 kW (7161 BTU)
    - COP: 2.20 / 2.05

    SRK25ZS-S vs SRK25ZS-W
    Номинална мощност на охлаждане (при 35°C външна температура и 27°C в помещението): 2.5 kW (1.0-3.0) / 2.5 kW (0.9-3.1) (8527 BTU)
    Мощност на охлаждане (при 39°C външна температура и 27°C в помещението): 2.38 kW (8118 BTU) / ?
    EER 4.03 / 4.03
    Номинална мощност на отопление (при 7°C външна температура и 20°C в помещението): 3.2 kW (0.9 ~ 4.4) / 3.2 kW (0.9 ~ 4.5) (10 922 BTU)
    COP 4.00 / 4.32
    Евровент лиценз при -10°C външна температура и 20°C в помещението:
    - капацитет на отопление: 2.5 kW (8528 BTU) / 2.7 kW (9210 BTU)
    - COP: 2.40 / 2.40
    Евровент лиценз на натоварване при -15°C външна температура и 20°C в помещението:
    - капацитет на отопление: 2.3 kW (7161 BTU) / 2.3 kW (7161 BTU)
    - COP: 2.30 / 2.10

    SRK35ZS-S vs SRK35ZS-W
    Номинална мощност на охлаждане (при 35°C външна температура и 27°C в помещението): 3.5 kW (1.0-3.8) / 3.5 kW (0.9-4.0) (11 939 BTU)
    Мощност на охлаждане (при 39°C външна температура и 27°C в помещението): 3.33 kW (11 359 BTU) / ?
    EER 3.47 / 3.93
    Номинална мощност на отопление (при 7°C външна температура и 20°C в помещението): 4.0 kW (0.9-5.0) / 4.0 kW (0.9-5.0) (13 644 BTU)
    COP 4.00 / 4.26
    Евровент лиценз при -10°C външна температура и 20°C в помещението:
    - капацитет на отопление: 2.8 kW (9550 BTU) / 3.0 kW (10 323 BTU)
    - COP: 2.60 / 2.40
    Евровент лиценз на натоварване при -15°C външна температура и 20°C в помещението:
    - капацитет на отопление: 2.4 kW (8186 BTU) / 2.52 kW (8596 BTU)
    - COP: 2.30 / 2.10

    SRK50ZS-S vs SRK50ZS-W
    Номинална мощност на охлаждане (при 35°C външна температура и 27°C в помещението): 5.0 kW (1.7-5.5) / 5.0 kW (1.3-5.5) (17 055 BTU)
    Мощност на охлаждане (при 39°C външна температура и 27°C в помещението): 4.76 kW (16 237 BTU) / ?
    EER 3.21 / 3.70
    Номинална мощност на отопление (при 7°C външна температура и 20°C в помещението): 5.8 kW (1.6-6.6) / 5.8 kW (1.3-6.6) (19 784 BTU)
    COP 3.65 / 3.72
    Евровент лиценз при -10°C външна температура и 20°C в помещението:
    - капацитет на отопление: 3.9 kW (13 303 BTU) / 3.8 kW (12 962 BTU)
    - COP: 2.20 / 2.50
    Евровент лиценз на натоварване при -15°C външна температура и 20°C в помещението:
    - капацитет на отопление: 4.0 kW (13 644 BTU) / 3.20 kW (10 915 BTU)
    - COP: 2.20 / 2.30
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 14-04-19 в 12:16.
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    11
    #2

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Първи впечатления от Mitsubishi Heavy SRC-50 ZS-W.От към шум всичко е нормално за условията в момента няма пукане или тракане.Тръбен път 4.60м.Северозападно изложение и е преоразмерен.При сегашните условия работи on/off.Настроен на22гр.вътрешна 14/15гр.външна.Развърта за много кратко до 600v и плавно слиза до 390v и така до off.Това на 3 степен на вентилатора.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #3

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от MITEV74 Виж публикацията
    Първи впечатления от Mitsubishi Heavy SRC-50 ZS-W.От към шум всичко е нормално за условията в момента няма пукане или тракане.Тръбен път 4.60м.Северозападно изложение и е преоразмерен.При сегашните условия работи on/off.Настроен на22гр.вътрешна 14/15гр.външна.Развърта за много кратко до 600v и плавно слиза до 390v и така до off.Това на 3 степен на вентилатора.
    Той докато тръгне, трябва да спира в това време и с този капацитет. Бихте ли споделили каква кубатура ще обслужва и дали за едно помещение само става въпрос?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    11
    #4

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Изискванията ни бяха за отопление хол 24/25гр.за спалня 20/21гр.Тухлен апартамент среден етаж без изолация,хол и основна спалня с северозападно изложение хладни стаи и не ги напича слънце.Втората спалня се ползва рядко и зимно време е затворена.Хол 24кв.коридор 10кв.и основна спалня 14кв.Коридора е на ТЕ погледнато от входната врата но към основната спалня на чупката към нея има врата (махната)и след нея втора врата за самата спалня.Правя това пояснение защото за отоплението на коридора ще се разчита на машината от хола.При тези условия реших Mitsubishi Heavy SRC-50 ZS-W.А за основната спалня мисля за 20/25 но до на есен ще го мисля.Да... знам че пак е преоразмерен но в Габрово сме до планината и често зимите са студени.
    Phoenix_1 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #5

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При Вашето географско местоположение, съчетано със северозападно изложение без изолация на 34 квадрата отопляема площ общо, мисля, че няма защо да се притеснявате за преоразмеряването. Такъв "минус" в един момент става плюс. Освен това, водейки се от малкото технически характеристики, публикувани до момента, трябва да правим малка разлика между 50ZS-S и 50 ZS-W. Втората очевидно работи по малко по-различен начин. По-скоро за Вас това е плюс. Машината е добра откъм шумови характеристики и дори да работи на on/off при определени обстоятелства, то е толкова незабележимо /при мен с 35-ца/, че все едно го няма. Особено пък в подобна дневна не се разбира, че работи. За затворена спалня повече от 20-ка при това положение няма да ви трябва според мен. Надявам се, че ще обменяме опит по-нататък за работата на новите машинки. Със здраве да си я ползвате и безаварийна работа в големите горещини и студове.

    - - - - - - - - - -

    Не мога да редактирам заглавния пост, затова ще постна отделно за притежателите бързи връзки за сваляне към всички до момента налични данни за отделните размери:

    20ZS-W
    25ZS-W
    35ZS-W
    50ZS-W
    Марин Стоянов, rosswen и MITEV74 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    11
    #6

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Този пост е редактиран от MITEV74; 11-05-19 в 12:33.
    Zlatka одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #7

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Скрийншотът не се вижда така. Ще го пренасоча от друга тема, за да не потъне и ще сложа още един за бързи справки и допълнително инфо:



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    estqwerty и MITEV74 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #8

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Phoenix_1, хубаво е да има отделна тема за моделите от тази серия. Много по-добре е, отколкото единични теми, за конкретни случаи, от които се създава впечатление, че климите от серията са проблемни. В 99% от случаите, е свързано с неправилен/некачествен монтаж. Ще бъда много благодарен, ако направиш една темичка и за ZSX-S/ZSX-W. За тях също няма отделна тема, а в момента са едни от най-сериозните машини за нашия пазар. Което, струва ми се, е доста странно. Някак си не ми харесва идеята, да се създават теми, само, когато са налице някакви проблеми. Полезно ще е, да се споделят цялостни впечатления от работата на машините. Аз, лично, съм споделял доста за работата на моделите, но в общата тема на МХИ, като по този начин, с времето, леко се губят измежду многото постове и търсещите информация, трудно я намирят и отсяват.
    ivodoc, bobivg, pepihm и 3 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #9

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Много правилно си разбрал идеята. Аз също не харесвам общи викторини тип "Върви ли Москвича". Според мен в подсекцията за всяка марка е редно да има отделна тема за всяка серия, за да може ясно да се идентифицират и намират предимствата и недостатъците им. В този форум има толкова много уникални неща и ценна информация, но за съжаление често е писана на най-невероятни места, но не и там, където очакваш да бъде. Така потъва някъде и остава практическа неоткриваема след време. Въпрос повече на случайност е и часове наред произволно четене да я откриеш в стари потънали постове в други теми, отколкото целенасочено да я откриеш, дори в гората от резултати от търсачката. За това виновни са и самите участници, че не се съобразяват къде пишат. Важното е да има нещо писано, а къде, защо... не е важно. Ето го и горния пример и върви го намери това след една-две години в Избора на климатик 2019. Кой, как и кога ще се сети в стотици постове, особено нов потребител. Аз моля всички притежатели на тази нова серия да споделят тук важна информация, за да е полезна и откриваема. Както и за всички други серии и марки. Не бих се наел да отварям тема за нещо, което не притежавам и не познавам. Щях да имам 25ZSX, но имам ограничение по височина за мястото на вътрешното тяло, което ме спря. Знаем, че габаритите му са по-големи. Но който има мястото и парите, искрено му препоръчвам ZSX. Това е върховата серия на марката и разликата дори със средната класа е много голяма - тишина, компресор, технологии, мощност, комфорт, дори пластмаса по дяволите... качество във всяко едно отношение. Ето защо струва +1000 спрямо средния клас и +1500 спрямо базовия, но си заслужава всеки един лев. Моят например е много далеч дори от един 20ZSX, нека така да го кажа. Получаваш това, за което си платил и затова е крайно некоректно да се създават грешни впечатления за една марка на база базовите им модели. Все едно ако най-евтиният некадърно монтиран Дайкин не бачка като хората, без оглед къде се произвежда, за къде и как е произведен, и да кажем, видиш ли, че Дайкин нещо са шумни, тракат и не стават. Което би било пълен абсурд. Предполагам, че така става от неинформираност или от стремеж да се мине по възможно най-тънката лайсна от масата потребители и след това идва шумът във форумите. Лошото е, че се гледа най-тънката лайсна и за цена и за монтаж. И накрая, когато и информацията с неуточнени условия е разпръсната тук и там, ето ти теб как се раждат митовете и легендите.

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
    ivodoc, estqwerty, tony34al и 2 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #10

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ще видя аз да направя тема за ZSX. Но трябва да съм по-свободен. Трудно ще ми е да обобщя в един пост всичко, но ще се справя криво-ляво.
    ivodoc, Gyokov, Phoenix_1 и 2 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,298
    #11

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Според мен в подсекцията за всяка марка е редно да има отделна тема за всяка серия, за да може ясно да се идентифицират и намират предимствата и недостатъците им. В този форум има толкова много уникални неща и ценна информация, но за съжаление често е писана на най-невероятни места, но не и там, където очакваш да бъде. Така потъва някъде и остава практическа неоткриваема след време. Въпрос повече на случайност е и часове наред произволно четене да я откриеш в стари потънали постове в други теми, отколкото целенасочено да я откриеш, дори в гората от резултати от търсачката.

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
    Очаквай атака от @splendor
    Напълно пдкрепям мнението ти.
    Давал съм и предложения, но........... https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post899444

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #12

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    В момента съм пред избор 20ZS-W vs 20ZS-S.
    Кой модел бихте предпочели? Гледам, че стария 20ZS-S е малко по-ефективен.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,298
    #13

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз пък гледам, че е точно обратното.
    Phoenix_1 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,298
    #14

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Потвърждавам!!!
    20ZS-W Междu 350 и 250W компресора се мести във вътреното тяко. Забележете 350->250 а не обратното. Днес го пуснах да работи сам в стаята. До сега съм го наблдавал винаги с включен комп. в стаята. Ми появяват се и шумове които не са само от вятъра в косите ми. Чува се едно намаляващо виене точно в диапазона който съм посочил. Много е слабо, но се чува, дори при 7м. тръбен.
    Очаквам неприятности през зимата, когато ще се спи при него докато работи, а той вероятно ще работи главно в този диапазон (виещия)
    Аз обаче съм голям педант и не съм критерии. На жената и на синовете нищо не им шуми.
    Ще се окаже май, че проблемите не са от некадътни ръце. А там където работят перфектно тези климатици.... просто са попаднали на собственик.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,298
    #15

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    А между 650 и 350w компресора се чува още по ясно във вътрешното
    В другата спалня марката ще е друга.
    Явно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 180 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе