Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Избор на помещение за монтаж на климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #16

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Насоката на Додо не ти помага много. Има разлика между 25м2 палатка и 25м2 землянка.
    Ама Сашо това вече ти го каза...
    Не съм споменал нито едно от двете. Става дума за отделна тухлена постройка с размер 4 на X, в случая вече 4 на 6.5 м. или 26 кв.м. - предполагам един квадратен метър няма да е фатален. А вие, ако използвате палатки или землянки по-добре за отопление е да използвате печка на трици. Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #17

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    Казуси има всякакви, за някои ирония, други търсят решения на казуса. Благодаря! Благодаря и на dodo_pv, за насоката която ми даде.
    Извнявай, колега, но иронията във втори пост е повече от тази, събрана във всички останали! Причината беше подигравателния характер на първи въпрос нищо лично. Не ставаше ясно, дали машината ще отоплява или охлажда. Нито каква точно е машината. При така зададен въпрос и такъв подход не се търси комфорт за обитателя, я точно обратното, което е в разрез с предназначението на климатизатора! Имай пред вид, че той може да работи в режим отопление и в 250 кв.м, без да изключва. Но какво от това?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #18

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    Някои модели клими не работят добре в константен обем. Т.е. изисква се променлива на средата - да се нагодят загубите според моментната работа на климатика.
    Иначе хубава тема за кривите ракети.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #19

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    Бих добавил, всички модели не работят добре в константен обем на потребители с палави пръсти и кухи лейки. Тук темата е друга, питащият е доста напред с материала, сравнен с теб. Чети внимателно, ако искаш да го стигнеш

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #20

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    А спрямо тебе къде е, по напред или по назад в материята.

    - - - - - - - - - -

    dodo, никога не съм имал претенции да съм навътре в матрЯла. Напротив хал хабер си нямам, но от конвенционалка направих инвертор.
    Ех, ако мъничко вдевах космоса щях да прекроя за кривите ракети.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #21

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    Имам климатик Fuji Electric RSG12LMCA със посочените параметри за минимум и максимум, още не е монтиран за това така формулирах темата. Идеята е като затопли помещението да работи на минимум който е близо около 0,9 KW. и консумира около 0,25 KW. Та това ми беше питането. Нали постоянно дискутирате минимум-номинал-максимум. Та викам чакай да разбера защо? И в какво помещение може да се получи този минимум при поддържане на темпертурата в помещението ? Както и да е. Няма значение.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #22

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    Ми може в различни по площ помещения. Не е само площта определящия фактор. Зависи от топлозагубите. А те зависят от различни неща освен площ. Например - изолация (наличие и вид, дебелина, изолационни свойства), дограма (площ и качества), наличие или липса на топлещи съседи, външна температура и т.н. Например 15м2 неизолирано помещение в къща, може да има по-големи топлозагуби от 26м2 изолирано помещение в блок с топлещи съседи.
    За това без да се обиждаш, така зададен въпроса е леко безсмислен и предизвиква леко "иронични" отговори от някои по-духовити форумни членове.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #23

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ми може в различни по площ помещения. Не е само площта определящия фактор. Зависи от топлозагубите. А те зависят от различни неща освен площ. Например - изолация (наличие и вид, дебелина, изолационни свойства), дограма (площ и качества), наличие или липса на топлещи съседи, външна температура и т.н. Например 15м2 неизолирано помещение в къща, може да има по-големи топлозагуби от 26м2 изолирано помещение в блок с топлещи съседи.
    За това без да се обиждаш, така зададен въпроса е леко безсмислен и предизвиква леко "иронични" отговори от някои по-духовити форумни членове.
    Когато дадеш смислен отговор на безсмислен въпрос си Гуру. То всеки може да се пише е..ач, ама си Гуру, когато докараш до оргазъм фригидна жена...та така само да се мислиш за е...ач не е работа .Иначе.тема от типа Добре ли е монтиран климатика е много смислена и са дадени 12345675 отговора. Трябваше да е по- надясно по-надолу, по-нагоре, с кабелен канал, без кабелен канал, да е вкопан канала...и т.н.
    Този пост е редактиран от overboard; 25-04-19 в 19:13.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #24

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    В този форум, гуровци много... Но пък и Вашето мнение е ценно за нас - непременно ще се допитваме, при отварянето на нови теми!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #25

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    В този форум, гуровци много... Но пък и Вашето мнение е ценно за нас - непременно ще се допитваме, при отварянето на нови теми!
    Нито един полезен коментар. Аз не съм гуру. Не попаднах и на многото гуровци.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #26

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    26 кв.м. ако външните стени са 4 , без помощ от никъде и без изолация мисля че на около -5/-10° 12-ка LMC ще завехне. Сложи външна изолация 10см. на северозапад и ще се радваш на машинката. Ама не си падам по фригидни жени

    Виж ми подписа!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #27

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    overboard, да почерпиш Миг82 една виртуална бира (или там нещо друго по избор). Дали е истински "гуру" не знам, но поне се доближава. Те собствените жени (за който има де) понякога "неволно" покриват някои критерии за "фригидност".

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #28

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    А бе, фригидни нема, демек много е относителна тая работа. В едни ръце заспиват, в други въздух не им стига....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #29

    Отговор: Избор на помещение за монтаж на климатик.

    Въпрос на софтуер и очаквания ... като при някои модели климатици

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на климатик за помещение 26 кв.м.
    От GFilev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 11-07-15, 17:04
  2. Въпрос за монтаж на климатик в ниско помещение
    От Firefox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 28-10-14, 22:03
  3. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!
    От jovanoty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 121
    Последно: 27-03-14, 20:39
  4. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 12:41
  5. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2
    От jovanoty във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 05-07-09, 23:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе