Страница 40 от 116 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #586

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Здр, обзаведох баща ми с един диамант 20zsx, ама така и не успях точно да си изясна случая с еко режима освен че намаля оборотите на външното тяло.Ползва го на 24 и турбина на 3-та и спи под него в 16,5м2(43м3). на 30см от таван и стена. Предстои ми още един за мен и се опитвам да го разгадая.
    В режим "Еко" ако датчика за движение (окото) не засече такова, сваля температурата с до няколко градуса, по спомени. Аз такива функции не ползвам, безсмислени са ми. На колкото градуса ми е комфортно, на толкова го държа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #587

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    В режим "Еко" ако датчика за движение (окото) не засече такова, сваля температурата с до няколко градуса, по спомени. Аз такива функции не ползвам, безсмислени са ми. На колкото градуса ми е комфортно, на толкова го държа.
    Благодаря за бързия отговор. Ползва го вече 2 седмици и все го питам дали чува тракане от лагер или друго, казва че не чува нищо, дали не са оправили проблема с втулката?. Иначе е доволен. При монтажа бях там и погледнах тръбите на ТО, сториха ми се доста големи-дебели в смисъл.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #588

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Абе стига с тия втулки. Моят ZSX бачка целогодишно вече над 4 години и нищо не му трака Случаите с тракащи ZSX се броят на пръсти. Машината е с много солиден хардуер, вече рядко срещано явление.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #589

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    е ,да не забравяме ,че е над 2000 лв за седмица .. в тоя клас солидния хардуер е по скоро правило ,от колкото изключение

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #590

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е ,да не забравяме ,че е над 2000 лв за седмица .. в тоя клас солидния хардуер е по скоро правило ,от колкото изключение
    Като килограми, размери на външно/вътрешно тяло, количество фреон, двойнороторен компресор, повечето на тази цена изостават.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #591

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не я хвалете много, и без това се чудят как да вдигнат цената, има косури но е добре. Затова и съм се насочил към втора бройка. Само ако може да пооправят минимума и максимума. На -15 май остават само 1.38кв нали, можеше още малко. Да опъва поне до 6.2Кв и минимум от 0.2Кв. Мечти А?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #592

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Не я хвалете много, и без това се чудят как да вдигнат цената, има косури но е добре. Затова и съм се насочил към втора бройка. Само ако може да пооправят минимума и максимума. На -15 май остават само 1.38кв нали, можеше още малко. Да опъва поне до 6.2Кв и минимум от 0.2Кв. Мечти А?
    За максимума не се тревожи, топлят на змейове. 35-цата е с максимум 6.8, ама имам двама приятели, единият в къща без изолация, топлят по над 40м2 на 24гр. без никакви проблеми с нея. Минимумът е добър, 130-140W при 20-35ZSX и 180W при 50 и 60ZSX. Необходимо е само да не се покачва. Няма ли покачване на минимума и другите оплаквания автоматично отпадат.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #593

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз имах впредвид отдаващ минимум 0.2-0.3 киловата, макар и с по нисък КОП, това заради по високите температури през лигавите месеци като сега например 8-13 градуса, и малките а и добре изолираните помещения ново строителство. В другите теми съм писал че това ще е бъдещето 8-14 квадратни метра спални.Щ есе търсят все повече 7-ци. За моя случай имам 12м2 добре изолирана спалня с голям гардероб. Ще го слагам климата срещу вратата само и само за да го вкарам в режим на по оптимална работа от сорта на 25 преди лягане и отворена врата през нощта, като в хола имам 28-ца която вероятно ще оставям на 18-20 през нощта и МХИ-то ще компенсира. Или 28-цата да не работи в лигавите периоди тъй като по важно е като се легне да не прави разлика от 2-3 градуса през нощта. Все ме пращат към японски машини.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #594

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Аз имах впредвид отдаващ минимум 0.2-0.3 киловата, макар и с по нисък КОП, това заради по високите температури през лигавите месеци като сега например 8-13 градуса, и малките а и добре изолираните помещения ново строителство. В другите теми съм писал че това ще е бъдещето 8-14 квадратни метра спални.Щ есе търсят все повече 7-ци. За моя случай имам 12м2 добре изолирана спалня с голям гардероб. Ще го слагам климата срещу вратата само и само за да го вкарам в режим на по оптимална работа от сорта на 25 преди лягане и отворена врата през нощта, като в хола имам 28-ца която вероятно ще оставям на 18-20 през нощта и МХИ-то ще компенсира. Или 28-цата да не работи в лигавите периоди тъй като по важно е като се легне да не прави разлика от 2-3 градуса през нощта. Все ме пращат към японски машини.
    Има подходящи машини за малки и изолирани стаи. Перферата на Дайкин е идеална за такива сценарии. Високи максимуми изобщо не са необходими в такъв случай. Няма нужда да се гледат японски модели. ZSX е по-добър в по-просторни помещения, с по-високи загуби.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #595

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    японските машини много ги опоскаха ( ако за нови говорим ) ,с по 20 кила външни тела и КОП около 4 ,отделно нямат толкова ниски минимуми както преди .. вече нещо класно втора употреба бива ,но и там всичко е отдавна обрано

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #596

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    [QUOTE]Има подходящи машини за малки и изолирани стаи. Перферата на Дайкин е идеална за такива сценарии. Високи максимуми изобщо не са необходими в такъв случай. Няма нужда да се гледат японски модели. ZSX е по-добър в по-просторни помещения, с по-високи загуби.

    Росен, то тая перфера е същите кинти и минимума е 1.3кв. И килограмите са други, искам най доброто за тез пари, ако взема перферата за 900-1000 бих се навил щом казваш но не и 2к. Както казах по горе ще търся вариант да не се пускат в пролетно-есенните сезона и двете клими, това е което го виждам като решение. В момента със 28-ца, 2.8 на 3.6 с макс на 7,3кв и 5,6 на 2гр, и имам разход по ват метър между 4-6 киловата за 24 часа за 50м2(125м3), тоест няма нужда от още един климатик да оффа, т.е. в тези сезони само единия ще работи. Съгласен съм с теб за по просторните помещения. Всеки ден питам баща ми как е 7-цата zsx(16.5м2) вътрешен в панелен блок, много е доволен, трябва да го питам да го тества на 4 степен на турбината да видим дали ще я чува, възрастни хора. Имам монтаж след 1 месец за 7-ца за Кинефа, и ще списвам да казвам как е за малки добре изолирани стаи.

    - - - - - - - - - -

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #597

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Реалният минимум на Перферата е много по-нисък от обявения, замерван е. Наистина и според мен цената му е висока, за това което предлага. Може би доста по-бюджетния му събрат - Сенсира, е добър вариант.
    Иначе при баща ти е тихо, най-вероятно защоро Хеви се закрощат, нищо че е на по-висока фиксирана степен. Нищо чудно да е слезнал на 1-ва или 2-ра степен самичък.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #598

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не четеш правилно сервизните бе човек.
    Всички данни там са дадени при външна 7 вътрешна 20 и максимална степен на турбината.
    Ела да ти покажа с какъв минимум работи перферата.

    - - - - - - - - - -

    Обаче е по шумен от ЗС-а. вече от ЗСХ незнам.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #599

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    японските машини много ги опоскаха ( ако за нови говорим ) ,с по 20 кила външни тела и КОП около 4 ,отделно нямат толкова ниски минимуми както преди .. вече нещо класно втора употреба бива ,но и там всичко е отдавна обрано
    Алекси, машини има, и то хубави, и то втора ръка и нови, но хората които вкарват нямат далавера да го правят. Има сериозни нови машини от япония които могат да се вземат на добри цени, но се гони колкото ми струва до тук аз искам още толкова и те стават вече много скъпи. Ама да не се впускаме по този наклон, че омазваме темата. Иначе съм съгласен с теб.

    На мен ми става интересно за 20zsx от къде и идват килограмите, тъй като я дават 43кг за външно,нямах време да отворя капака да погледна, освен двойнороторния да тежи поне 20 кила, и двойния ТО +1,2кг фреон и кутията

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    7
    #600

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте, имам следния въпрос- 35-ца от модела монтиран в помещение 30кв.м. Трябва ли да вдига перките? Работи от сутринта и все едно не изключва изобщо. Нагласен е на 21 градуса, а в средата на помещението вдигна температурата на 23,6. Монтиран е април и тогава го тествахме на 7-8 градуса навън, но беше много влажно и за няколко часа тест правеше дефрости честичко и съответно вдигаше перките. И на студено като работеше лятото пак не ми е направило впечатление да е вдигал перките. Нормален ли е този режим на работа или трябва да се обърна към сервиз? Сравнявам работата му с тази на Премиум модела, от който имаме други два.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 116 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Вчера, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе