Страница 85 от 116 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    13
    #1261

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    За съжаление вътрешното тяло на 63ZR-W ми идва прекалено голямо - 120 см, и не мога да го монтирам там където желая, остава SRK60ZSX-W.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1262

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Chukarov Виж публикацията
    За съжаление вътрешното тяло на 63ZR-W ми идва прекалено голямо - 120 см, и не мога да го монтирам там където желая, остава SRK60ZSX-W.
    50-ката ще е достатъчна. Каква температура гоните? Ако е под 23гр., и на 35-цата може да се заложи спокойно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    13
    #1263

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    50-ката ще е достатъчна. Каква температура гоните? Ако е под 23гр., и на 35-цата може да се заложи спокойно.
    Здравейте,

    Температурата, която ще се гони е 23-24 градуса, и по-скоро си мисля за 50-тката, гледам, че като показатели е по рафинирана от 60-тката. Притесненията са ми, че апартамента е на предпоследен етаж, външен и с голяма тераса околко него, която според мен се явява като термо мост. Това ми е първият сблъсък с отопление с климатик .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1264

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Chukarov Виж публикацията
    Здравейте,

    Температурата, която ще се гони е 23-24 градуса, и по-скоро си мисля за 50-тката, гледам, че като показатели е по рафинирана от 60-тката. Притесненията са ми, че апартамента е на предпоследен етаж, външен и с голяма тераса околко него, която според мен се явява като термо мост. Това ми е първият сблъсък с отопление с климатик .
    Казвам Ви го като бивш собственик на 60-ка, изкарала 5 зими в студен външен апартамент, отоплявал 115м3 на 23-24гр. Щом продадох 60-ката и взех 35-ца, няма какво повече да обяснявам. Звяр в клетка е. 50-ката няма изобщо да усети тази кубатура. Пак напомням, че 50-ката практически е съвсем леко скопена 60-ка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    13
    #1265

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Казвам Ви го като бивш собственик на 60-ка, изкарала 5 зими в студен външен апартамент, отоплявал 115м3 на 23-24гр. Щом продадох 60-ката и взех 35-ца, няма какво повече да обяснявам. Звяр в клетка е. 50-ката няма изобщо да усети тази кубатура. Пак напомням, че 50-ката практически е съвсем леко скопена 60-ка.
    Много благодаря за насоките, поръчах 50-ката, ще видим кога ще я доставят и монтират.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1266

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Гледаш ама нищо не виждаш и понеже не слушаш ще си се обзаведеш с безсмислено по-шумен и по-скъп климатик който реално ще се наложи да го скопиш посредством вентилатора и ще стане по-зле като топлоотдаване от 35-цата и като бонус вместо да имаш 3 използваеми скорости на вентилатора ще имаш само 2.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    13
    #1267

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз се притеснявам, че няма да може да насмогне , ще си сърбам попарата. Ще споделя, когато го монтират и започна да се топля.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1268

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Chukarov Виж публикацията
    Аз се притеснявам, че няма да може да насмогне , ще си сърбам попарата. Ще споделя, когато го монтират и започна да се топля.
    Боби може и да е прав. Компресорите са еднакви, както и телата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #1269

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Гледаш ама нищо не виждаш и понеже не слушаш ще си се обзаведеш с безсмислено по-шумен и по-скъп климатик който реално ще се наложи да го скопиш посредством вентилатора и ще стане по-зле като топлоотдаване от 35-цата и като бонус вместо да имаш 3 използваеми скорости на вентилатора ще имаш само 2.
    Това отношение не е нормално.Направо иди го набий, че не те е послушал?! Само може да отблъснеш хора от форума с подобни коментари.

    Според мен, добре че не е взел 63ZR-W, там веенето може да е проблем, че минималните дебити са огромни и комфортът може да пострада. Бях пред тая дилема преди време и добре, че и аз не го взех.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    13
    #1270

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Възможно е 35та да e напълно достатъчна, но както казах си знам жилище и предпочитам да се подсигоря, смятам да се отоплявам основно на ток. Много благодаря за всички коментари. Ще споделя бъдещи впечатления.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1271

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Chukarov Виж публикацията
    Възможно е 35та да e напълно достатъчна, но както казах си знам жилище и предпочитам да се подсигоря, смятам да се отоплявам основно на ток. Много благодаря за всички коментари. Ще споделя бъдещи впечатления.
    От чисто любопитство би ли казал какъв е точния модел на конвектора с който си се отоплявал и на каква температура е бил нагласен котела да подава към инсталацията.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    13
    #1272

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не съм 100% сигурен за мощноста на конвектора, модела е Klima 2000 KFC060, до колкото си спомням 060.Температури съм пробвал всякакви но можеби, най-добра за системата ми бе 65-68 градуса. Пробвал съм и с по-ниски температури например 50 градуса, но тогава страдаха останалите стаи, които са с алуминиеви радиатори.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1273

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Chukarov Виж публикацията
    Аз се притеснявам, че няма да може да насмогне , ще си сърбам попарата. Ще споделя, когато го монтират и започна да се топля.
    Настройваш го на 21 градуса и не пипащ градусите нито денем, нито нощем. Ако ти е комфортно си стои на 21 градуса, ако не ти е комфортно вдигаш на 22 градуса и оставяш така 3-4 дни.След това отново преценяваш.

    Важното е да не сменяш градусите и 24 часа да са едни и същи. Ако зимата е сурова можеш да вдигаш нагоре вечер и да намаляваш на 21 градуса, но под 21 градуса не намалявай градусите.Това за всекидневна-хол-трапезария в която през деня има постоянно хора.

    Вече ако слагаш в спалня климатик там може и на 19 или 20 градуса в зависимост как ти е комфортно да спиш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    13
    #1274
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Настройваш го на 21 градуса и не пипащ градусите нито денем, нито нощем. Ако ти е комфортно си стои на 21 градуса, ако не ти е комфортно вдигаш на 22 градуса и оставяш така 3-4 дни.След това отново преценяваш.

    Важното е да не сменяш градусите и 24 часа да са едни и същи. Ако зимата е сурова можеш да вдигаш нагоре вечер и да намаляваш на 21 градуса, но под 21 градуса не намалявай градусите.Това за всекидневна-хол-трапезария в която през деня има постоянно хора.

    Вече ако слагаш в спалня климатик там може и на 19 или 20 градуса в зависимост как ти е комфортно да спиш.
    Благодаря, и аз така мисля да го ползвам. Няма да си играя много с него .

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    20
    #1275

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте, ще съм благодарен ако може да помогнете? Става въпрос за отопление на стая 34кв.м. (87куб.м.) в къща, втори етаж с вътрешна изолация 5см ЕПС и двукамерна ПВЦ дограма 8кв.м.Къщата се намира в Костинброд, спрял съм се на SRK35ZSX-W, според вас ще се справя ли с отоплението на тази стая. Благодаря и хубав ден.

    Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 85 от 116 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: 28-03-24, 16:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе