Страница 95 от 116 ПърваПърва ... 45859394959697105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1411

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    ...
    В голямата си част го виждам да работи с 153-285 вата. От 28.11.22 в 19.00 до днес 30.11.22 8.00 сутринта 66 киловата.
    ...
    Оправѝ си датите или консумацията, че така са 37ч. - 66kWh множко идва.
    peter`s одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #1412

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте. От миналата година съм с 50 ZSX. Не знам какво става, но през последната седмица не мога да сваля консумацията под 630-650 вата. Минава в офф, стои 4-5 мин, стартира след това на 700-800 вата, след което пада на 630. Работи така десетина минути и айде пак офф. Заданието е 24 градуса, вентилатор на ауто, топли около 50кв, в помещението (далечния край) е 24 градуса. Не мога да разбера след офф, защо тръгва на 700-800 вата, а не си крета спокойно на 200.
    Пробвах изключване от бушона, вадене на батерии от дистанционното, еко режим, вентилатор на 4. Не ще да свали и това е. Дайте жокер, моля...
    Този пост е редактиран от dreamhell; 30-11-22 в 22:08.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1413

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от dreamhell Виж публикацията
    Здравейте. От миналата година съм с 50 ZSX. Не знам какво става, но през последната седмица не мога да сваля консумацията под 630-650 вата. Минава в офф, стои 4-5 мин, стартира след това на 700-800 вата, след което пата на 630. Работи така десетина минути и айде пак офф. Заданието е 24 градуса, вентилатор на ауто, топли около 50кв, в помещението (далечния край) е 24 градуса. Не мога да разбера след офф, защо тръгва на 700-800 вата, а не си крета спокойно на 200.
    Пробвах изключване от бушона, вадене на батерии от дистанционното, еко режим, вентилатор на 4. Не ще да свали и това е. Дайте жокер, моля...

    При мен се оправи от еко режима, но телето е завряно в 12м2 със все легло, телевизор и голям гардероб и скрин, когато е в нормално положение си прави топлинен джоб и влиза в офф. Пробвай като при мен ЕКО режим, АВТО на турбината и сложи 25 градуса на дистанционното. И пиши. И трите неща едновременно а не поотделно. Забравих, клапата надолу и напред или средно положение гледайки дистанционното

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1414

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Boooom Виж публикацията
    като дойдат техниците..............
    Има ли развитие, дойдоха ли техниците, установиха ли нещо нередно?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1415

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Има ли развитие, дойдоха ли техниците, установиха ли нещо нередно?
    Чакам ги да дойдат,когато има развитие ще споделя какво е станало.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #1416

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Мерси за идеята. Пробвах. Вече няколко часа работи така. Промяна - да, но не към по-добро. Вдигна си консумацията от 650 на 700 вата. Под това не пада. И все така цикли он-оф.
    В същото време в детската тихо и кротко си работи 20 ZS-W и си крета на 200 вата целия ден.
    Този диамант златен ще излезе

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1417

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от dreamhell Виж публикацията
    Мерси за идеята. Пробвах. Вече няколко часа работи така. Промяна - да, но не към по-добро. Вдигна си консумацията от 650 на 700 вата. Под това не пада. И все така цикли он-оф.
    В същото време в детската тихо и кротко си работи 20 ZS-W и си крета на 200 вата целия ден.
    Този диамант златен ще излезе
    20ZS-W си вдига минимума под -2, а 50ZSX при +4гр. Минимумът на 50 и 60ZSX под +4 се вдига рязко на 550W. Писал съм го неведнъж. Няма как да го накарате да работи на по-малко. Честно казано, на мен не ми пречеше, защото беше в голямо помещение, предполагам, че и при Вас е така?

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1418

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    пак някой не е чел темата .. така си бачкат ,ако искаш да не офи го слагаш на 25-27° и спиш по чаршаф

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #1419

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Проблемът не е, че някой не е чел темата, а че софтуера е недомислен (или има някакъв дефект при мен):
    1) 2-3 часа работи на 700 вата при задание 25 градуса. В стаята е 25 градуса, заданието е достигнато. Следват он-оф цикли...
    2) преди малко намалих заданието на 22 градуса. След поредния оф се включи отново на 700 вата, бълва яко топло, поработи 5 минути и пак изключи. След 5 минути ситуацията се повтаря, въпреки че настройката от 22 градуса не е променена.

    Къде е логиката? Ако това е нормалното му поведение, кое го прави хипер инвертор, най-висок клас?!?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1420

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Въпреки подигравателните намеци на Алекси, ще кажа че темата е именно, за да се споделят спецификите на модела. Това включва и покачването на минимума. Ако беше прочетена темата преди поръчване на машината, потребителя да е поръчал 35-ца и да не е имал подобни ядове или просто да е поръчал друга машина. На мен нямаше кой да ми каже на колко вата си качват минимумите ZSX, когато си купих 60-ката 2017-та година. Аз си направих труда да създам тема и да ви предоставя подробна информация наготово, именно, за да имат хората представа как се държи модела. Преди да взема машината съм изчел почти всички теми за различни машини, още от 2009-та година, включително и за далечните модели ZGX. Но такава подробна информация за конкретния модел нямах!
    Честно казано, моята 60-ка работеше он/офф в малък диапазон, при външни +1 до +3. Когато комшийката отгоре се изнесе и спря да отоплява, и нямах изолация на тавана, машината спря да изключва изобщо. Та в този ред на мисли, ако бяхте си направили труда да прочетете темата, сега нямаше да сте на този хал. Кое е "Хипер инвертор" и кое не е, не разбирам, който има официалната дефиниция за това, нека я сподели.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-12-22 в 08:30.
    VanDan, Alexi, dreamhell и 8 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    14
    #1421

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Монтираха ми 63ката diamond. Някой може ли да обясни това с градусите и колко харчи, и това с on/off специално за този модел. Иначе пуснат на 3д авто е много шумно от вътрешното тяло. Климатика стои на 22градуса за сега.Ще взема ватметър скоро. Всяка информация за този модел ще ми е полезна. Писах и в другата тема по погрешка

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #1422

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Благодаря за изчерпателното мнение, rosswen. Оценявам всичко написано от теб, защото си от хората с най-голям принос за съдържанието в темите за MHI. Много съм научил от теб, респект!
    Иначе, не е като да не съм чел - изчетох всичко, което успях да намеря и което времето ми позволяваше. Честно казано, това с вдигането на минимума на 550W още при +4 по целзий на 50ZSX ми е убягнало. Четох и за он-оф проблемите при климите. Много се колебаех между 35ZSX и 50ZSX. Консултирах се с разбирачи (уж), които ми казаха, че 35 може да е на ръба за 50кв.м, с отворено стълбище към втори етаж, та затова 50 е по-удачния вариант. Тогава така се и случи, че наличност от 35-ци нямаше, трябваше да се чака поне месец, та скочих на 50-ката. Лошо няма, като цяло съм доволен от машината. През голяма част от времето дори е по-инкономичен от 20ZS-W в другата стая!. Но точно сега, в това време, между +2 до +7 градуса навън, явно не му е силата (поне като логика на работа).
    Та така, де. Някак си човек очаква, че когато си купува цветен телевизор, то той през цялото време ще работи като цветен, а не при определени условия да е черно-бял. И да не му се налага да разбере това, четейки форуми с хиляди мнения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1423

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Разтваряй навсякъде, задай му 23-24гр. и ще си доволен, според мен. Честно, дразни ли те он/офф или просто като гледаш ватметъра и се дразниш, защото инвертор за толкова пари не би трябвало да работи така? При мен 60-ката в голямото помещение не се разбираше кога го прави. Спира и тръгва много мазно. Като задържи навън около 1-2 градуса, ще спре да изключва. Наистина на по-големите машини им е много голямо покачването и може да доведе до подобно поведение. Аз обаче съм го виждал какво може на продължителни студове и мъгли, спрямо други машини и честно казано не съм виждал друга да се справя с такава лекота и толкова тихо. За това он/офф при +1 до +5гр ми се струваше бял кахър. Смених го с 35-цата, заради крастата и защото знаех, че ще е съвършен за моя случай.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-12-22 в 20:07.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    24
    #1424

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    "... или просто като гледаш ватметъра и се дразниш, защото инвертор за толкова пари не би трябвало да работи така?"
    Четеш ми мислите...

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1425

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Значи “проблема” ти е във ватметъра .
    Щом не те дразни самата му работа ще си доволен във времето.А и 50 отворени квадрата не са малко, зимата едва сега почва…
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: 28-03-24, 16:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе