Страница 3 от 116 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #31

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    А на въпроса ви за настройките на 27° , ние го ползваме и по този начин когато жената го пусне. Иначе и било студено... Не мисля че се тормози , напротив просто си работи на вентилатор и чака да напече слънцето. Ето го моя цяла вечер от 19.00 до 10 е въртял на вентилатор и в 10 като напече хубаво се е пуснал за 30 мин. На мен не ми харесва защото само трупа прах по вътрешното и го гася. Нощно време като се включи системата за поливане на тревата не ми трябва климатик , а и на климатика май не му трябва да се напряга щом 15ч. е бацал на вент.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #32

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не му пречи. 20-тицата бачка през цялата нощ в детската. Не подминава заданието с повече от градус. Аз ги държа на 25гр. Както Миг каза, седи си в режим стенд бай и ако има нужда се включва. Няма проблеми.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #33

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    ОФФ
    И аз си мислех, че моите климатици подминават заданието на охлаждане, но май се оказа, че съм подведен. Тези електронните термометри ще ги нарина в контейнера. Онзи ден сложих 3 спиртни. Ами климите си коват заданието. 25 задание 25 цепи на термометрите на 70см от пода. Електронните ми единия показва с 1,2 дтугия с 1,6 на долу.
    25 обаче си е ниска температура (за мен)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #34

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Малко е извън темата, но е свързана с модела. Тъй като вече имам цял набор, от подходящи инструменти, не се сдържах и реших да модна и тавата на ZSX-S. Държа да отбележа, че тавата е добре измислена и не ми се е случвало да замръзнат всичките шест отвора. Понякога, обаче, бяха на ръба да се запушат, знаете при нас условията са доста тегави, тъй като ниските температури, през голяма част от зимата, са в комбинация с висока влажност/мъгли, дори и до -10гр.
    Първо, снинки на тавата, преди интервенцията:


    Ще кача направо снимковия материал от процедурата.



    Първо - големия прорез, тип Тошиба/ Хитачи. Ползвах хубава боркорона за метал - ф25. Направих два отвора, на известно отстояние един от друг, точно под топлообменника, близо до областта, с най-голям наклон (най-ниската точка). "Съединих" ги, използвайки прав шлайф (дремел), с малко дискче, за рязане на метал (вижда се на снимката по-горе). След това, обработих/шлайфах прореза, също с бързооборотното.



    За да съм напълно спокоен, пробих още два допълнителни отвора - също ф25, под късата/страничната част на топлообменника.

    Накрая, обработих с грунд. Работих само от терасата, без да ползвам стълба. Доста неудобно беше, но въпреки това, ми отне около час и половина, с размотаването и сутрешното кафенце.
    Доволен съм от крайния резултат. Погледната отдолу тавата, не личи, че е афтърмаркет.

    Този пост е редактиран от rosswen; 06-08-19 в 11:12.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #35

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #36

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Чичо Джак, това трябва да е тава, на Нордик моделите, на Фуджицу. Виждал съм доста такива, тук не са рядкост. Само че, те имат и нагревателче.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #37

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Позна загадката, че е Фуджицу нордик. Печелиш лайк.
    Трябваше и на Мицубишито да му направиш такива дренажи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #38

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Позна загадката, че е Фуджицу нордик. Печелиш лайк.
    Трябваше и на Мицубишито да му направиш такива дренажи.
    Става сложно, а и ще е само жалко подобие на това. [emoji16] Ако няма нагревател, все си мисля, че по-малко на брой, но с по-голямо сечение, биха замръзнали по-трудно от много на брой, но малки прорези.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #39

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Айде да се включа и аз. Както ме посъветвахте в една друга тема за избор на климатик и аз както обещах там от днеска вече съм с MHI SRK35ZSX-W + WiFi контролер.
    Та конкретно да споделя първи впечатления от въпросната машина (на зима по обстойно мнение + замерване на консумация)
    Машината изглежда супер сериозна. Като размери няма нищо общо с другите 12-ки. Много по-голямо и масивно външно тяло (40+ килограма). За вътрешното тяло мисля суперлативи да не пиша, защото колегата от първия пост на темата го е написал доста добре (голяма лопата, добро насочване на въздуха, тих и т.н.), а аз по-добре от него едва ли ще го опиша. Ще напиша един минус на вътрешното тяло обаче и той е свързан със самата пластмаса. Горния панел, който се отваря за да взема въздух, според мен е супер кекав. На най-високи обороти на турбината по средата на самия панел, точно под емблемата, се наблюдава едно леко вибриране. На пипане самия панел си е много мек и е от някак евтина пластмаса. Правя конкретно сравнение с другия ми климатик Hitachi 35PXA, при който панела се отваря по абсолютно същия начин напред,но там самата изработка и пластмаса е направо няколко нива нагоре.
    Относно WiFi контролерчето искам да споредля, че работи суууупер бързо. Просто е почти като при дистанционно и чак останах изненадан. На приложението в телефона ми показва зададена, околна и външна температура. Което е супер, защото никъде по достанциопнното не намерих да ми показва външната и вътрешната температура, а само зададената. Обаче за вътрешна температура цял ден ми показва различно от действителността (в случая по-високи стойности). В момента на климатика му е зададена температура от 23 градуса. В стаята си е 23-23.5 градуса и всичко е точно, но на приложението го дава 26. Така, че ще помоля някой колега, който има такова нещо да сподели дали и при него вътрешната температура през приложението е така. Аз лично го отдавам на факта, че датчика е във горната част на вътрешното тяло и там сигурно си е по-топло.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #40

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Споделяйте после какви са минимумите. Имайте в предвид, че има покачване първо на +13гр., а след това още по-голямо над +17гр. Сиреч, реалния и най-нисък минимум, можете да измерите при външни температури между +4 и +13гр. Любопитно ми е и какъв става минимумът, след покачването му, под +4гр.
    Това с треперенето на отварящият се капак е вярно, на високите степени. Визуално се долавя, ако е осветвно например от крушка, но само визуално. От някаква по-тънка пластмаса е направен.
    Този пост е редактиран от rosswen; 12-10-19 в 23:21.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #41

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Грешката в температурата е вярна. Все пак датчика с който я мери е на 15-20см. от тавана. Ако си поставите термометъра на нивото на вътрешното тяло и той ще покаже 26.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #42

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    А на тея с wifi конвектори приложението им показва 35..40° стайна температура.
    А как при зададена 23° се поддържа и стайна 23...23,5.
    Нещо не са си изчистили app-а. Пробвай да го оставиш на 18° за да не се включва и след час погледни колко показва на приложението.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #43

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Грешката в температурата е вярна. Все пак датчика с който я мери е на 15-20см. от тавана. Ако си поставите термометъра на нивото на вътрешното тяло и той ще покаже 26.
    Така е, аз съм мерил. С около 3-4 гр. по-висока е температурата на засмукания въздух, над филтрите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    14
    #44

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    От около месец се радвам на един диамант 25zsx-w.
    Разбира се, сега в началото винаги едното око ми е на термометрите, другото на ватмера..
    Отоплява хол и кухня в къща, свързани са, общо са около 20м2. Къщата е сенчеста и недобре изолирана, засега има изолация само на тавана, външна 10см фибран.
    Та досегашните ми наблюдения:
    Вентилатора го държа на Ауто, там минимума на вентилатора е малко по-висок от ULow, понеже на най-ниската степен (ULow) лесно влиза в он офф без нужда от такъв.
    При 20 и повече градуса външна - минимума е 550вата (това при един коп около 6 се равнява на около 3.2квт топлина, он-оффа е неизбежен, освен ако не отоплява физкултурен салон )
    При 12-20 градуса минимум 360 вата
    При 5-12 градуса минимума е около 130 вата, но рядко пада чак толкова, обичайно е 140-150W
    При 4 градуса вече минимума се вдигна на около 250-260вата
    Засега по студено от 2гр. не е ставало. Като застудеее още ще пиша пак. Досега да е дефроствал веднъж и то ще е било заради бройка он/оффи, май имаше такъв дефрост в алгоритъма?
    Общо взето при вътрешна 22гр. и външна над 12гр. е трудно да не влезе в он-офф - отварям да топля и други стаи за да го избегна.
    Най-добре работи в диапазона 5-12 градуса. Под 5 като качи минимума пак му се иска да се изключва, но по-рядко.
    Относно максимумите при над 12 градуса гони 2000вата
    При 5-12 градуса 1600-1700вата както е по книжка.
    В хладна стая - дали ще догонва повече от 5 градуса или е пуснат на турбо режим, разлика в развъртането общо взето няма.

    Няма точна дефиниция на термина хиперинвертор, но за мен това обуславя гъвкавостта на компресора - в случая при минимум от 130вата и максимум от почти 2000вата това е разлика от 15 пъти!
    Този пост е редактиран от kamazmaster; 01-11-19 в 17:21.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #45

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Много благодаря за детайлната информация! От кога чакам някой да сподели и за по-малките машини. На мен ми беше много интересно, на какви минимуми слиза, основно след покачването на минимума. 250W за мен е повече от добре, като се има в предвид, че такава машина не се завира в 12-13м2. Очаквах да е по-висок. Потвърждавате написаното от мен по-нагоре, че машината работи с най-ниски минимуми в диапазона 4-12гр. Под и над тези температури, минимумът се покачва. Описано е в сервизното ръководство. При 60-ката съм хващаш дефрост на он/офф цикли, само когато е под 0гр. и са изпълнени всички условия, дадени в сервизното. Старата ми машина - 20ZMX понякога го прави на положителни, на он/офф цикли, въпреки че не удовлетворява условията. Със здраве да си я ползвате и продължавайте да споделяте. Наистина достойни машини, заслужаващи внимание.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 116 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Вчера, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе