Страница 19 от 116 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #271

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mhifjme Виж публикацията
    Mega благодаря,перфектни са му и всички данни,а Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-W~SRC35ZSX-W Diamond,не е ли същия само,че с друг софтуер?Gyokov благодатя,но не искам подов,защото заемат много място!

    Да, по-мощен. По-горе с колегата това се мъчехме да обясним, че нямаш нужда от две 20-ки за това помещение.
    Този пост е редактиран от Mega; 25-10-20 в 11:33.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #272

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mhifjme Виж публикацията
    Колеги мислех да взимам уруро сарара за хол 30 кв.м.,обаче ми се вижда много грозно вътрешното тяло и затова мисля да взема два броя MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 ZSX-S / W.Как мислите грешка ли е залитането към диаманта или е по добре?И изобщо има ли по добра машина за тези пари от мицубишито,като икономия на климатика?
    Ако мислиш да използваш активно климатика за охлаждане, уруру не ти трябва. Един път като мухляса, после ще влезеш в големи филми с разглобяване и почистване. Вътрешното тяло е прекалено усложнено и трудно за сервизиране и поддръжка.
    Вземай Мицубиши хеви и си гледай кефа.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #273

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте, ще помоля за компетентно мнение, тъй като виждам имате доста познания. Спряли сме се на марката за климатик с основна цел отопление на хол. Квадратурата е около 48 кв.м., 1 жилищен етаж /отдолу са гаражи/, северно изложение, 2 външни стени, без изолация, целите в прозорци, често отваряне на вратата от децата. Към настоящия момент сме с Хитачи, за което упорито ни убеждаваха, че е ок за квадратурата, но на практика си е студено зимата и не може да насмогне, поради което се ориентирахме към Мицубиши.
    При тези критерии се оглеждаме за следните модели:
    - Mitsubishi Heavy Industries SRK71ZR
    - Mitsubishi Electric MSZ-AP71VGK - това ми предлагат от фирмата, в която разглеждахме като втори вариант.
    - Mitsubishi Heavy Industries SRK63ZR-W Diamond - според консултант този ни е идеален.

    Стоя и ги гледам и не мога да преценя от страх да не дадем сума пари и да ни е студено. Не ни е проблем цената, все пак важното е да върши работа, така че съм отворена и към други предложения.



  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #274

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    [mention]Kelli_Mutu [/mention],аз бих избирал между 63ZR-W и 60ZSX-W. Имат голям запас и възможности. И мен ме беше страх като Вас, в 45м2, понеже една 50-ка, на именита марка, среден клас, издиша още първата зима. Презапасих се и взех 60ZSX-S, която се справя с лекота. Оказа се, че е могло да мина и с 35/50ZSX. Mitsubishi Electric има възможност да се сцепи от дефрости във Вашите условия, от опит говоря. Такъв му е алгоритъмът.
    Този пост е редактиран от rosswen; 08-11-20 в 17:46.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #275

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    А Хитачито какво е? Вариант с добавяне на още един климатик мислили ли сте? За 50 кв с много прозорци, без изолация и над гаражи би било по-комфортно.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #276
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А Хитачито какво е? Вариант с добавяне на още един климатик мислили ли сте? За 50 кв с много прозорци, без изолация и над гаражи би било по-комфортно.
    Хитачито е старо и купувано втора употреба и може би просто си издиша. Сега се справя, но като си настане студ и бие от бой.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    27
    #277

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте,

    Да попитам дали някой от групата собственици или сервизни на топ прехваления zsx w, е патил от чукаща турбина на вътрешното тяло.

    След като достигне зададените градуси и вдигне клапата, турбината минава в много ниски обороти и започва едно много неприятен "цъкащ" звук.

    По гаранция ми смениха турбина и втулка. Един ден мълча и пак започна да цъка.

    Някой може ли да го оправи тоя боклук? Ще си платя, сериозен съм! Живея в Търново.

    Частите за ремонта дойдоха след 10 месеца, явно от Марс.

    Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #278

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Преди месец бях писал за проблема със скърцащата вертикална клапа (голямата). Сега пак скърца, особено когато минава в OFF режим. Много е дразнещо нощно време. Трябва да се оправи, не може така да продължава. Странно, но се появи и друг проблем с хоризонталните клапи. Зададено е да духат на ляво и след два дни гледам, че духат на дясно. ДУ не е пипано и символите си сочат на ляво а клапите са на дясно. Като реша да ги настроя и им сменям позициите не изпълняват това което им задава дистанционното. Ако им задам център, те отиват най-вдясно. Изключих климатика от контакта и после се оправиха, но за 3-4 дни само. После пак не спазват зададеното. Явно ще се викат техници... Хванах му и два нощни дефроста, направо беше пред излитане. Вреше и кипеше яко за минута. Интересно започва съжителтвото ни с този климатик.
    Този пост е редактиран от djsmiley; 20-11-20 в 03:09.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #279

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Сигурен ли си, че е монтирано това което си поръчал?
    Това е Diamond серията, две шапки пари струва.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    27
    #280

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Сигурен ли си, че е монтирано това което си поръчал?
    Това е Diamond серията, две шапки пари струва.
    Да. И клопа на поразия.

    Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #281
    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Сигурен ли си, че е монтирано това което си поръчал?
    Това е Diamond серията, две шапки пари струва.
    Да, това е модела. И това е кофтито, защото струва доста пари и е топ модела на марката и се очаква да нямаш грижи и да си свиркаш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #282

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Някой от собствениците на 35ZSX-W замервал ли е до каква консумация стигат, при отрицателни температури и включен "Хай Пауър" или след дефрост?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    14
    #283

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    За 25zsx-w стига 1600вата, не съм го виждал никога над тази стойност, за 35 искам да чуя и аз.
    Скоро не съм писал, направих една година и няколко месеца с 25zsxw и да споделя малко впечатления :D
    Чета мнения по назад как хора им се вижда че работи като конвенционален климатик, други как като ги няма ги оставят с по 3-4 градуса по ниско задание като се приберат усилват. Играх си и аз и това са щуротии. Такъв климатик е направен да се настрои на една температура и вентилатор и да не се бърника, само тогава му проличават качествата. То това ще важи за всеки климатик, но за хиперинвертор съвсем. В апартамент е по-друго, но аз съм в къща сега и си иска сериозно отопление. Топли 20 квадрата като само тавана е кадърно изолиран, приземно, сенчесто, в полите на балкана, доста прозорци, няма хлабаво. Дори само с един градус да му мръдна заданието не може да темперира и да влезе в режим над 12часа. Да не говорим сега в сезона на дефростите, че като му се мръдне заданието се усилва рязко или ако е надолу изключва, и в двата случая ако е тръгнал леко да се обледенява влиза ненужно в дефрост. Ако наваксва влиза още няколко пъти в дефрост много по често заради увеличаването на мощността. За спиране съвсем, изключвам го само като ме няма дълго време, защото тогава е съвсем страшно. Меря му постоянно консумацията и общото потребление от монтажа, дори за няколко часа да го спра, докато навакса изгаря много повече ток отколкото ако го оставя да си работи през цялото време. Спра ли го за 12часа, докато съм на работа, после не може да навакса и да влезе в обичайния режим над 24часа. Това съм го експерименитал миналата зима в периоди в които външната температура е сравнително доста постоянна. За охлаждане не мога да кажа много впечатления защото тук много рядко има нужда, в жегите го пускам само на Dry, тогава върти едвам едвам вентилатора и си охлажда доволно без да вее в стаята, минимума на dry също е много нисък, виждал съм го на 90-100 вата. идеално е когато няма нужда от сериозно охлаждане, защото само изважда влагата и сваля 1-2 градуса с минимално потребление.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #284

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Има много изписано по темата за изключването на климатик или голяма разлика в градусите, в студено време. Общо взето, са все минуси. Помещението не може да се темперира, стените остават по-студени, климатика фучи, бучи и се тормози много повече. Влиза в по-чести дефрости, а накрая сметката е по-висока, отколкото ако го оставиш денонищно на желаните градуси или поне близки до тях.
    Стигнал сте до извода по трудния начин.

    Видях, че Ви е напрявило впечатление, но когато температурата е под 0-та, при повишаване на заданието, машината прави контролен дефрост.

    Значи машината Ви се развърта, както е посочено в сервизното. Според него, на +7 максималното развъртане е 1.54kW.
    Вие при каква външна температура сте го виждал на 1.6kW?
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-12-20 в 07:56.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #285

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Dry със 100W нищо не драйва, само охлажда.
    Dry под 300...400w цъ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 116 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Вчера, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе