Страница 68 от 135 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1006

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Снимката е в движение из града,не е след престой.
    Към 18:00
    Буташ ли го съкровището или то така си бичи на собствен ход? [emoji2958]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1007

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз всяко лято си спя на климатици, като и това не е изключение. Това с минимумите са глупости..
    Е кое са глупости, ще ми работи хевито като конвенционалка през 5...10мин тръгни спри на 700W.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1008

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Софта е много важен!
    Като става, няма значение правилно оразмеряване, тапети, изолация и т.н.
    Като е смотан софта, цяло чудо е да се уцели климатик-помещение.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1009

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    В момента 22.00 е 28С вън, е как да ги спра и отворя като вътре ми е 24-25С и без влага.
    Всичкото асфалт, камък и бетон е нагрято яко.Снощи се изтарикатих и полях яко двора - не само тревата, пътечки, стени, огради да се охлади - отворих за проветрение и спах само на вентилатор.Най слабия.
    Дайкина чак сега отиде на минимума, обаче цял ден нищо не е спирано, а и тежката артилерия (63ката MHI) е в боя, тъй че вътре си е темперирано.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1010

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е кое са глупости, ще ми работи хевито като конвенционалка през 5...10мин тръгни спри на 700W.
    Ами не си оцелил Хевито. 20ZMX не минава 250W. Работи 130-250W он/офф. 60-ката бачка 105-190W в 90% от времето. Сега в тия жеги, понеже не напича много при 60-ката, работи на 180-190W обикновено, като темперира на 25гр.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    72
    #1011

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е кое са глупости, ще ми работи хевито като конвенционалка през 5...10мин тръгни спри на 700W.
    Аз затова зиме и лете не затварям прозорците и офф-а е излекуван.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1012

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ам тей де 60-ката ти, работи на 180-190W.
    Мойта 40-ка бачка на 110-180W.
    Пък неговата 25-тица се напъва до 700W.
    И що?
    Тъп софтуер, няма друго оправдание!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1013

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Ам тей де 60-ката ти, работи на 180-190W.
    Мойта 40-ка бачка на 110-180W.
    Пък неговата 25-тица се напъва до 700W.
    И що?
    Тъп софтуер, няма друго оправдание!
    При средния клас е така, за това му казах, че не е оцелил Хевито. ЗМХ като му набиеш silent и мад 250W не можеш да видиш изобщо. 60-ката също е високия клас.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1014

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз когато целих хевито нямаше нищо писано за начина на работа. Все си мислех че ще е като тошибата, при on/off ще развърти до малко над където е изключил. zs-s като по нов модел е още по зле, на 1-ва надува на 900W при включен силент.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1015

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ами този форсаж на компресора и за мен е абсолютно безсмислен. Не виждам смисъл 20-ка да се вихри до 500+W след офф. А за 700-900W да не говорим. На ZS струята наистина се усеща ледена, добре че на майка ми това не й прави впечатление... Иначе интересно, че поддържа задание. При зададени 25, си държи 24 и нещо.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1016

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е кое са глупости, ще ми работи хевито като конвенционалка през 5...10мин тръгни спри на 700W.
    Миланов, сложи едни токови клещи и виж, дали ватметърът ти не мери пълната (и реактивната) мощност. Вероятно затова са ти такива показанията. Аз имам един панасоник, който почва да развърта с фактор на мощността 0,5 и после качва до 0,9.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1017

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    В рамките на 20 секунди развърта до 650 вата , а на първата минута от стартиране на компресора вече е на 230вата. Коментирали сме че има рязък старт. Няма драма , дори не бях го забелязал (или съм забравил) че е така а го ползвам трето лято. Като цяло мога да го накарам да работи без да спира тъй че ...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1018

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    На него му трябва поне половин минута, за да вдигне налягане. Значи, освен липса на драма, няма и преохлаждане. Сиреч, комфортът му не би трябвало да е по-лош от ZM-S модела. Няма как климатикът да харчи ефективно толкова много ток с ненатоварен компресор, проблемите са във ватметрите и главите на потребителите.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1019

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Всъщност , след третия он)офф в рамките на час при настроени 27° и втора степен (от жена ми) развъртя само до 512 вата. предполагам че се настройва но трябва да тръгвам че бирата чака.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #1020

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Сметката ми за юни -36 лв,без да пускам климатика, сметката ми за юли -45 лв с климатик денонощно с новите цени на тока, нищо им няма на хевитата.
    Засичането на тока при нас е от 22 до 23 следващя месец, затова последната гореща седмица, ще бъде отразена в сметката ми за август, и пак казвам нищо им няма на хевитата.
    Този пост е редактиран от Stoqnov Veselin; 01-08-21 в 09:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе