Страница 115 от 135 ПърваПърва ... 65105113114115116117125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1711

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Абе по вашите сервизни, няма ли ей такива таблички



    Вместо да си правите напълно безмислени експерименти и да си мотате работата на машините в туй студено време, просто да си отворите pdf-а?

    Да не се приема като заяждане, но и на мен ми стана интересно какво значение има доколко се развърта компресора при отрицателни темп и макс задание ?
    Морфи няма заяждане споко, По желание на Рос го направих. Предполагам знаеш че поне половината климатици на нашия пазар за да не казвам 90% имат разминавания с техническите характеристики, като на някои марки и модели е толкова фрапантно че незнам. Излиза модела като картинка и данни и си викаш еха това ще е флагман, една година по късно половината неща дето са написани не се случват точно както е написано.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1712

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    [mention]morfei1 [/mention] говори за възможностите на машината, в частност компресора.
    [mention]peter`s [/mention] , благодаря. Остана само същата гимнастика при отрицателни. Свалил е на 1000W, заради ограничението по температура.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1713

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Абе по вашите сервизни, няма ли ей такива таблички



    Вместо да си правите напълно безмислени експерименти и да си мотате работата на машините в туй студено време, просто да си отворите pdf-а?

    Да не се приема като заяждане, но и на мен ми стана интересно какво значение има доколко се развърта компресора при отрицателни темп и макс задание ?
    Морфи няма заяждане споко, По желание на Рос го направих. Предполагам знаеш че поне половината климатици на нашия пазар за да не казвам 90% имат разминавания с техническите характеристики, като на някои марки и модели е толкова фрапантно че незнам. Излиза модела като картинка и данни и си викаш еха това ще е флагман, една година по късно половината неща дето са написани не се случват точно както е написано.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1714

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Няма никакво значение как е захранен климатика. Както отбеляза колегата Мимоджеф, устройството е много компактно и може да се пъхне навсякъде. Свързването на ЕМ и РМ е разлчно. ЕМ е галванично отделен от мониторясвания елемент.
    Ако разбирам правилно в такъв случай, ако PM се върже към вътрешното тяло и се намери място за него някъде там, ще измерва изцяло консумацията на вътрешно+външно тяло?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1715

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    клапата максимално надолу ли,беше на 2 позиции преди крайно долу

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1716

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от energie007 Виж публикацията
    Ако разбирам правилно в такъв случай, ако PM се върже към вътрешното тяло и се намери място за него някъде там, ще измерва изцяло консумацията на вътрешно+външно тяло?
    Връзваш го там, откъдето е захранен климатика. Най-удобно е някъде около клемореда. Други варианти са табло, разклонителна кутия, конзола за контакт и т.н. Устройството е с размер на кибритена кутия.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1717

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от energie007 Виж публикацията
    PM доколкото разбрах няма как да се монтира в моя случай при липсата на външен контакт.....
    1PM монтирах днес, в разклонителната кутия.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1718

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    1PM монтирах днес, в разклонителната кутия.
    Само дето нямам идея къде е разклонителната кутия при мен :D Явно ще се монтира при външното тяло.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1719

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Zs-s , 7ца в 18.5кв.м. на 22° външните паднаха до -7. Ауто Фан. Нито един дефрост :

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1720

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Като не онофи е така.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1721

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    За 24 часа 7 киловата на мхи-то и 6 киловата на панасоника, мхи-то е настроен на 24 градуса и вент на 3 но реално в стаята е 25 градуса, в хола панасоника е на 23 и вент на 4, няма студени течения и е много топло, едва се седи в стаята, щом и на жената и било топло през ноща значи добре свършена работа. Температурите в Плвд бяха около минус 2 нощес, Офф и дефростти не съм хващал. Цената за комфорта е 540 вата усреднено на час.

    Объркал съм разхода малко с 2 киловатана на мхи-то, сега мърка на 176 вата поддържа 24 градуса и вент на 3, намалих от 23 на 22 на панасоника, вента пак е на 4
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от peter`s; 27-01-22 в 13:04.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    72
    #1722

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Guroto Виж публикацията
    При задание 23° и ръчен режим 15%, консумацията е 603 вата при -9°.
    Прикачен файл 38696
    Прикачен файл 38697
    В стаята стана доста топло и на жената и е гот, климатикът не е дефроствал през нощта, съответно не ме е будил и аз съм доволен също.
    При задание 23° и тих режим,консумацията е 476 вата при -7°, като климатикът дефроства три пъти през нощта, през около 3 часа.
    Screenshot_2022-01-28-07-22-34-025_com.midea.aircondition.obm.jpg
    Screenshot_2022-01-28-07-23-03-357_com.midea.aircondition.obm.jpg

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1723

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от energie007 Виж публикацията
    Звъннах на пичовете от Shelly и ми казаха, че Pro моделите все още са в тестова фаза и се очаква някъде през февруари да ги пуснат на пазара.
    Днес пуснаха в продажба Pro-серията.
    Смятам да заприходя няколко джаджавки.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #1724

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Объркал съм разхода малко с 2 киловатана на мхи-то, сега мърка на 176 вата поддържа 24 градуса и вент на 3, намалих от 23 на 22 на панасоника, вента пак е на 4
    Наистина не знам какво е значението на колко мърка в даден момент.
    Аз проверявам по един път на ден и то дневната консумация за да си правя изводи какво става в една исъща стая при климатиците които съм имал с разл. характеристики и COP.Просто много ме съмнява,че мога да разбера нещо друго от кой да е климатик работещ при други условия.
    Та...KGTA днес ''мъркаше'' със 148w,но по-важно е че наистина в сравнение с друг който съм имал на това место като цяло е много икономичен.И отговаря на обявените характеристики,нещо в което нито за момент не съм се съмнявал.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #1725

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ако всеки колега от форума споделя подробно как работят неговите модели климатици при неговите условия-имат или нямат изолация неговите помещения при различни външни температурни условия тогава всеки който чете форума ще добие престава как работят различните марки и модели климатици и конкретно ще добие представа кои точно модели ще работят по комфортно при неговите условия.Така всеки който предварително се е запознал във форума с реалната работа на даден модел климатик и е запознат с плюсовете и минусите на работата на конкретния модел климатик след неговото закупуване няма да е неприятно изненадан от минусите при работата на този модел.За съжаление няма модел климатик само с плюсове при работата си. Защото различните модели климатици работят различно. Едни климатици си вдигат минимума при определени условия и не го свалят веднага след развъртането на компресора след ОН например и работят така точно опредено време ,защото така им е заложено във софтуера. Други модели имат заложени дефрости по време при падането на външната температура и е добре да се знае през колко време дефросттват. Всяка марка климатици работи с различен минимум и е важно да се знае точно колко е този минимум. Защото много модели климатици имат даден минимум по спецификации който климатика го поддържа и работи на него преди да влезе в ОН/ОФ режим-например при първоначалното пускане на климатика в неклиматизирана стая, но влезе климатика ли в ОН/ОФ режим на работа реалния минимум на климатика се оказва доста по висок от дадения във спецификациите за модела.Важно е и дали този минимум се покачва с падането на температурите или не.Колко тиха е работата на втора степен на турбината на климатиците които на автоматична степен не слизат до първа степен на турбината и т. н. Важно е и колко тихо и комфортно работят различните модели как се държат при дефрост и при ОН/ОФ, пускат ли пластмасите на вътрешното тяло, чува ли се вътре в стаята външното тяло и т.н.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 28-01-22 в 15:29.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе