Страница 128 от 135 ПърваПърва ... 78118126127128129130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1906

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    BTW, никога не бях поглеждал Хитачито рано сутрин, беше заковало на 140 вата без офф, вътре в стаята 24 градуса, вънка 14 градуса.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1907

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    BTW, никога не бях поглеждал Хитачито рано сутрин, беше заковало на 140 вата без офф, вътре в стаята 24 градуса, вънка 14 градуса.
    Това на охлаждане, или отопление?
    Alexi одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1908

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Това на охлаждане, или отопление?
    На охлаждане, на отопление най-ниско е слизал на 230 вата, но на мен това ми допада, защото духа топличко и струята не се усеща хладна.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1909

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето минимума на Европейско МЕ АП35
    В момента ползвам него и единия ЗС понеже стаите за с по към западно изложение и вътре става над 28 градуса.
    Изключително нисък минимум на охлаждане доближаващ се до този на Даикина ми.
    За да не каже пак някой, че меря със счупения измервател с с който мерих преди Дайкина, споделям, че измервателя на Дайкина е Броудлинк а на АП-то е Шели 1 ПМ
    Всъщност не. Преди мерих Дайкина с конвенционален ватметър от Конрад.
    Най ниска записана стойност 52,66W

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mimojef; 08-06-23 в 06:08.
    mystikalrs одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1910

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Midea 09 Breezeles на охлаждане работи с 113 вата минимум.
    Screenshot_20230608-171253.jpg
    bobivg, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1911

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    това кой Брийзлес е ,че станаха няколко .. моя е от първите ,миналото лято слизаше и бачкаше с часове на 80 вата

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1912

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това кой Брийзлес е ,че станаха няколко .. моя е от първите ,миналото лято слизаше и бачкаше с часове на 80 вата
    Breezeless ми е от първия модел, миналото лято когато го ползвах на охлаждане и работеше по цял ден, работеше с 80 вата минимум, сега обаче времето не е много топло и го включвам само за малко през деня и работи ОН/ОФ а и спалнята ми е със северно изложение и е хладно вътре.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 10-06-23 в 12:26.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1913

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Днес беше по топло и оставих климатика Midea 09 Breezeles-първия модел да работи няколко часа в режим охлаждане и минимума му беше 80 вата.

    https://youtu.be/roi_1vhv-Uo
    bobivg, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    23
    #1914

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Реших и аз да пробвам какъв е минимума на канален Дайкин FBA60 .Нямаше ни за уикенда и затова го пуснах дистанционно през Шели .Не съм отчитала моментни стойности ,само консумация на час .Стартирал е при вън и вътре 23° ,охлаждане на 270м3 първи етаж +отворено стълбище и навсякъде отворено на втори етаж .Около 3 часа работи на 220 W ,след това влезе в off за 4 часа ,защото вътрешната температура на първи етаж е паднала до 21° .При 30° външна слиза до 300W ,отново при 23° вътрешна .
    Kasap одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1915

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Бре, 30С в полунощ. Случвало ми се е, но … хм, в Африка.
    Емурата(20ска/7) слезе на 100W, даже и офи, но чак сега…


    Тая нощ ще се спи на климатик, ясно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1916

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ние от месец някъде спим на климатик. [emoji16]

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1917

    Re: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И при мен не е спиран от 1 месец едното Хитачи охлажда целия апартамент 4 стаи, даже май няма нито един оф, защото го гледам на смарт контакта 24 часа назад. Консумацията вечер 250 вата през деня 350 сега в жегата и 400 и нещо, но пуснах и другото Хитачи, защото при нас е адска жега, от 2 седмици насам, тази сутрин в 7 часа беше 31 градуса а вчера през деня 42
    bobivg, rosswen и Genadi80 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1918

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Последната ми сметка за ток е равна на тази от месец януари. Значи, трите машини харчат сега повече, отколкото през зимата. Бойлерът ни е на ток.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1919

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз като цяло съм с ниски сметки за ток лятото. Холът и голяма част от апартамента ми са на завед и съм нисък етаж. Основния товар поема 35ZSX. Той обикновено е на 300-350W, като пусна и другите две машини, си слиза и на 130-140W. Дайкина има ватметър и е на припек, южно изложение. Обикновено бачка на около 200W, но слиза и до 170-180W. Когато паднат под 29-30гр навън, пада и на 100-ти а вата. Под 25-26гр слиза на 70-80W. Като цяло гледам да поддържам 24-25гр.
    Пропуснах да напиша, че и 35ZSX под 30гр слиза на 100-110W.
    Този пост е редактиран от rosswen; 26-07-23 в 16:49.
    bobivg, Phoenix_1, mystikalrs и 1 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1920

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Малко разнообразие - два представителя на олд скула, които не си знаят годините - един конвенционален Panasonic 9-ка и едно инверторно Hitachi 10-ка от зората на инверторите. Данните са за моментната мощност и консумацията през уикенда, че само тогава работят нон-стоп. При температурите този уикенд и западно изложение Hitachi-то изразходва по 2,2-2,3кВч, като през нощта 7 часа е на sleep режим за малка спалня 11кв.м, а Panasonic-а се спира на 4.4-4.5кВч за хол от 22 кв.м., и двата на 1-ва скорост. Он-Офф дискотеката е пълна

    Panasonic CS-SA9CKP



    Hitachi RAS-10EH1



    Измервано е с Shelly EM, а логвано в HA.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе