Страница 3 от 135 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #31

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Браво за отделеното време и подробните замервания, които си направил! Поне на мен ми хареса и дава предостатъчна информация за работата на машината, в режим охлаждане. Потвърждават се "теориите" ни, че ще слиза на същите минимуми, като по-малките модели, както е отразено и в сервизните. Отделно, похвално е, че слиза до такъв минимум, който е доста по-нисък от обещания.
    Phoenix_1 и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #32

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    В момента, като го гледам, работи на 118.3W временна консумация при два-три градуса разлика с външна температура и пак не офф-и, като се придава естествен комфорт по този начин. Наистина съм приятно изненадан от резултатите и самата му работа. Допреди седмица само можех да гадая, макар че по начина на работа си мислех за нещо подобно.

    ПП
    Даже падна до 105W в момента и продължава. Интересно дали под 100 ще изключи. Досега така или иначе не съм засичал офф, ще репортна, ако забележа кога и как става.
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 23-06-19 в 01:57.
    dodo_pv, bobivg, mystikalrs и 3 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    11
    #33

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Днес направих замерване на SRK50ZS-W.Машината е в хол охлажда хола+ коридор + спалня общо 50кв.Външна температура 32гр.зададени 25 на ауто.В хола 24гр.коридор 25гр.спалня26гр.По ватметър 250w.като работи on/off 5/3 развърта до 570w и пада на 250w.Пуснах го на 3D ауто и заработи само на on и 230w.Най ниската стойност която съм виждал при външна 25гр.и вътрешна 25гр.180w в режим ауто и on/off.
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #34

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Японката засега се държи много добре, пода под 250w и ги държи с часове, а отностно RPC- то което дойде от хола в кухнята то не падаше под 380w миналото лято, сега работи по коренно различен начин,но го държа на минимален вент, че имаче ще ме отнесе. RPC-то в спалнята си бачка както в последните две лета.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    рпц-то има ли разлика от вграденото мерене с външното ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #35

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Външна 21гр., в помещението и зададена - 25гр., фан Ауто. MHI 60 ZSX-S, в около 85м3. Около тази консумация работи, около час и половина, без да изключва, преди да го изключа собственоръчно и отворя прозорците.
    Phoenix_1 и mystikalrs харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #36

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ти да видиш. Дайсейкаите 10-ки трябваше да слизат на 80W, а не 22-ки мицубишита.
    С краката нагоре се обърнаха нещата май.
    Но не пречи да се бухат 7-ци и 9-ки в 10кв.м. които си бичат на 300..400W.....
    bobivg, zxc0 и Phoenix_1 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    25
    #37

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето ти 7-ца в 11квадрата външна 21 градуса вътре 25 вентилатор на ауто.
    Долния пада до 300 вата и изключва.

    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
    Aleksandars одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    60
    #38

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Настроен 22 ауто , етаж 1 със вътрешна изолация вата и гипсокартон работи в 17 кв. + отворени врати коридор и кухня общо към 30 , 35 кв под 150 не съм го виждал

    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
    Вечерта го спирам знаете жените колко са зиморничави
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #39

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Това дори и на мен не ми се вярваше...
    https://youtu.be/jClPRpAhgeU
    zxc0, Phoenix_1, JOKVN и 2 други харесват това.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #40

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Външна температура 22.6 градуса, климатика е настроен на 25 градуса и първа степен на турбината.
    Температура в стаята в която е монтиран климатика 24 градуса
    Температура в коридора 25 градуса
    Температура в съседната стая 26 градуса
    Работи на 202 W без да влиза в off, засечено по технически уред на EVN
    Не е кой знае какво постижение, но за междинен клас машина е повече от добре, не предполагах, че може да слезне под обявения минимум и да охлажда половината етаж. Само за сведение, като се изключи климатика за по-малко от 2 часа температурата и в трите помещения се качва над 28 градуса. Все пак съм на гола тухла напечена от слънцето.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Това дори и на мен не ми се вярваше...
    https://youtu.be/jClPRpAhgeU
    Само двата мотора и електрониката консумират толкова при по-нисък клас климатици.
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #41

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Това дори и на мен не ми се вярваше...
    https://youtu.be/jClPRpAhgeU
    Човек, ти направо изби рибата... по Дунава. [emoji848]

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #42

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Заслугите са изцяло на машината. А аз се чудех, защо не изключваше миналите лета, дори след като се стъмни навън и температурите се изравнят. Между другото, в режим самопочистване, докато върти турбината и суши вътрешното, консумира около 5-7W.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #43

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз ли нещо не разбирам, но каква е идеята да се мери консумация при външни температури 21-22С и задания 25С?
    Rafailiev одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #44

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Аз ли нещо не разбирам, но каква е идеята да се мери консумация при външни температури 21-22С и задания 25С?
    За да се види до какъв минимум може да работи, без да изключи. Както вече споменах, машината наистина се ползваше за охлаждане на помещението, въпреки по-ниските външни. Първоначалната идея беше да продължи да работи, по желание на гостите, а не да се правят експерименти за форума. Влагата навън е убийствена, тропическа. Консумацията я видях в последствие и реших да споделя.
    Phoenix_1, Jack Krauser, mystikalrs и 3 други харесват това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #45

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    OK, благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 135 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе