Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 87 от общо 87

Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #76

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Преди много време питах един телевизионен техник:
    - Кой е най-хубавия телевизор?
    И той светкавично отговори:
    - Най-евтиния! ... за да можеш да го хвърлиш с кеф при подобна ситуация!!
    LG великата фирма, такива мишоци ли са или такива са ни дистрибуторите?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #77

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    В БГ се вкарват боклуците от Европа. В някои случаи даже refurbished такива. https://en.wikipedia.org/wiki/Refurb..._(electronics)
    Без значение от типа на стоката, марка, вносител, дистрибутор и т.н.
    Щом в името на юридическото лице присъства България и то е регистрирано по нашия търговски закон, и на създателя на компанията да се оплачем - все тая.

    При изнесените допълнителни факти за директно противоречие със ЗЗП в частта с гаранционния срок, два съдебни иска им са малко!
    В крайна сметка от всичко написано разбрах, че всички "мурафети" произлизат само и единствено от търговеца, а не от LG България. Миналата година питах в call center на друга марка дали мога да си увелича гаранцията на новозакупен уред, дори срещу заплащане. Отговорът ме изненада неприятно. Широко разпространена практика било да се дават допълнителни гаранции от вносител както за отделни модели уреди, общи за всички търговци с които работят, така и, забележете, селективно само за определени дистрибутори. В моя случай магазинът се оказа от обикновените,и за да е щастието пълно, не осигурява даже допълнителна застраховка (т.нар. удължена гаранция).
    Но "услужливо" последната информация не се афишира по рекламите.

    Стискам палци на колегата да успее да си върне парите още преди съда!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 09-01-20 в 11:40.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #78

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    @ Gena_bs, прав си! Мой познат често ходи до Китай за различен внос и от него разбирам, че там стоките стигат като под нива на качество до 15. И тогава ми стана ясно като се казва "китайски боклуци", а всъщност трябва да звучи "по тънката лайсна - вносители боклуци" на цената на оригинала със запазена търговска розова тишина.

  5. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #79

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    ...може и да сте прави затова, че трябваше да приема B9
    Щом си имал вариант за B9, май да. Вероятно, ако желаеш и сега можеш да го направиш.
    Подозирам, че след завеждането на делото, вече биха били склонни да ти върнат и пари, за да не си губите взаимно времето. Комуникирал ли си с тях от тогава?

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    но нека да споделя още фактология кое в крайна сметка окончателно ме реши да тръгна на съд...и това беше въпроса с гаранцията, ако приема B9 гаранцията ще е 2 години, а според мен би трябвало гаранцията да си е същата такава каквато е била юли 2018 - 5 години LG Care изтичаща юли 2023
    Нямам идея как е регулирано това, защото става въпрос за допълнителна гаранция, а не задължителната по закон. Поне според мен, при положение, че взимаш друг заместващ продукт, който дори може да е и от друг производител, е нормално той да дойде с нова гаранция.
    Нали, ако телевизора ти имаше само стандартна 2 годишна гаранция, тогава едва ли щеше да смяташ, че е редно да се спазват нейните срокове и щеше да си щастлив на нова 2 годишна.

    Любопитно ми е дали вече си купи телевизор или още седиш без?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #80

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    В крайна сметка всеки сам избира от къде да пазарува. И това какви услуги предлага търговеца, и какви са неговите практики трябва да проверите преди да пазарувате, а не след това.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #81

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Не ми се вярваше, но наистина можете
    Защо не ти се вярва.Има тука едни обяснения за форумите,та ако много ти се чете-виж по-долу втората история.
    http://fun.babailiica.com/krushki.html


    Shisharko-за гаранцията си прав!На свидетелите не съм много сигурен,че можеш да се надяваш.Документите са истината за съда.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #82
    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Щом си имал вариант за B9, май да. Вероятно, ако желаеш и сега можеш да го направиш.
    Подозирам, че след завеждането на делото, вече биха били склонни да ти върнат и пари, за да не си губите взаимно времето. Комуникирал ли си с тях от тогава?


    Нямам идея как е регулирано това, защото става въпрос за допълнителна гаранция, а не задължителната по закон. Поне според мен, при положение, че взимаш друг заместващ продукт, който дори може да е и от друг производител, е нормално той да дойде с нова гаранция.
    Нали, ако телевизора ти имаше само стандартна 2 годишна гаранция, тогава едва ли щеше да смяташ, че е редно да се спазват нейните срокове и щеше да си щастлив на нова 2 годишна.

    Любопитно ми е дали вече си купи телевизор или още седиш без?
    Ползвам стария,поне работи, относно гаранцията тече от сключване на договора т.е от закупуването на дефектиралия телевизор поне така каза адвоката

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Щом си имал вариант за B9, май да. Вероятно, ако желаеш и сега можеш да го направиш.
    Подозирам, че след завеждането на делото, вече биха били склонни да ти върнат и пари, за да не си губите взаимно времето. Комуникирал ли си с тях от тогава?


    Нямам идея как е регулирано това, защото става въпрос за допълнителна гаранция, а не задължителната по закон. Поне според мен, при положение, че взимаш друг заместващ продукт, който дори може да е и от друг производител, е нормално той да дойде с нова гаранция.
    Нали, ако телевизора ти имаше само стандартна 2 годишна гаранция, тогава едва ли щеше да смяташ, че е редно да се спазват нейните срокове и щеше да си щастлив на нова 2 годишна.

    Любопитно ми е дали вече си купи телевизор или още седиш без?
    Ползвам стария,поне работи, относно гаранцията тече от сключване на договора т.е от закупуването на дефектиралия телевизор поне така каза адвоката

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #83
    Сагата приключи!Днес си получих парите от търговеца.След като е получил съдебните книжа е пожелал доброволно уреждане на спора.Платени са и разноските, аз от своя страна се отказах от претенцията за неимуществени вреди...
    Утре ще си взема пак OLED.
    Поздрави на всички!

  11. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #84

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Супер, честито. Чудесно е, че бързо са приключили нещата, без допълнително протакане и ходене по мъките.

    Какъв телевизор мислиш да взимаш?

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #85

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    Сагата приключи!Днес си получих парите от търговеца.След като е получил съдебните книжа е пожелал доброволно уреждане на спора.Платени са и разноските, аз от своя страна се отказах от претенцията за неимуществени вреди...
    Утре ще си взема пак OLED.
    Поздрави на всички!
    Поздрави и на теб за това което направи.Мисля,че за ако всички българи отстояват правата си нещата рано или късно ще се променят.
    И дори мисля,че по-важното е,не толкова какво си постигнал в случая и какъв тв-р ще си купищ с върнатите пари,а това,че има прецедент и някои са се сетили,че трябва да спазват законите.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #86

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    не е прецедент ,за всеки който съм чул да е завел дело срещу магазин го е осъдил .. само че малцина го правят

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #87

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Защото нямат познати адвокати, време и най-важното средства, за да платят разходите, нищо че после най-вероятно ще им се върнат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Търся панел за телевизор SONY KDL32U2000
    От tonym във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-12, 16:48
  2. Продавам 54` телевизор PANASONIC TX-P54Z11E - със счупен панел
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-10, 16:04
  3. Помощ за дефектирал плеър
    От Ivo Wolfen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-08, 21:40
  4. Купувам дефектирал диск за лаптоп
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-08, 17:05
  5. Отговори: 16
    Последно: 21-10-07, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе