Страница 30 от 93 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 1382

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #436

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Kaleya, за това помещение и двете машини са напълно достатъчни. Монтирали сме и от двете в такива стаи и оплаквания от липса на комфорт няма. Шума е индивидуално понятие за всеки потребител, така че не мога да кажа колко децибела биха Ви дразнили и колко не. Като гледам как описвате монтажите, на 100% сте се насочили към определена фирма и точно там ще допуснете грешка. От София сте, а за там има към кой да се обърнете. Гарантирано всичко с монтажа ще бъде изпипано качествено.

    Този пост е редактиран от Aleksandars; 27-05-20 в 07:49.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    33
    #437

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от tosco Виж публикацията
    Привет отново,
    Та, спрях се на конкретно тези два модела:
    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W1 PREMIUM
    Fujitsu General ASHG12KMTA(B)/AOHG12KMTA
    !
    На мен ми направи впечатление между тези два климатика разликата в килограмите на външните тела. Почти идентични параметра, а 10 кг разлика. Поради защо?

  4. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #438

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Aleksandars, благодаря за мнението Ви! Все още само разглеждам и проучвам, не съм се насочила към конкретна фирма. Бихте ли ми дали съвет за коректни фирми в тази област в София на лично съобщение?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #439

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от tosco Виж публикацията
    На мен ми направи впечатление между тези два климатика разликата в килограмите на външните тела. Почти идентични параметра, а 10 кг разлика. Поради защо?
    Поради това, че на единия (35ZS) външният топлпобменник е по-голям, което има немалко значение за ефективността на една машина.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #440

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    DAIKIN имат 15-ки точно за такива помешения (CTXM15N), но са в комбинация с мутисплит. кофти!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #441

    Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    DAIKIN имат 15-ки точно за такива помешения (CTXM15N), но са в комбинация с мутисплит. кофти!
    Според мен и 20-ка като твоята ще се впише добре. Хеви и Фуджи не са най-подходящите машини за такива малки стаи.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-05-20 в 08:57.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    33
    #442

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Заръчах Фуджицуто, другия Четвъртък ще монтират. Като събера впечатления, ще пиша...

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #443

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Защо се спряхте точно на него? Някак си не е логично човек да предпочете машина с външно тяло 25 kg пред машина с външно тяло 34.5 kg. Останалите разлики няма смисъл да ги коментирам....Със здраве да го ползвате.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #444

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Сигурно защото в момента това фуджицу се намира на 1300 лв . с монтаж , разликата всеки може да я сметне . А за човека двата климатика са еднакви , така беше писал и заради и той не може да разбере защо трябва да даде едни 600 лв . отгоре , та така , парите се изкарват трудно .

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    5
    #445

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 17кв./ 52куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - алуминиева обикновена ;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3.6 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - втори етаж в къща под неотопляем таван
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - xoл;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - Къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23-24гр.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - без изолация с окачен таван
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - до около 1400 с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - -10гр
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - стаята е с една външна стена на изток без изолация и врата към коридор ок.3 кв.м. Към момента се отоплява с 12 конвенционалка като до нула гр. се търпи , след това става некомфортно.
    Предложенията са около : Gree 12 Bora , Daikin 35 FTXC , Fujitsu 12 KMTA , мога да рискувам и с някой утвърден Китаец - Chigo, Kaisai, базово ME или каквото може да свърши работа .

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    33
    #446

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Сигурно защото в момента това фуджицу се намира на 1300 лв . с монтаж , разликата всеки може да я сметне . А за човека двата климатика са еднакви , така беше писал и заради и той не може да разбере защо трябва да даде едни 600 лв . отгоре , та така , парите се изкарват трудно .
    Ей тъй кат стане...
    Аз по начало се бвх засилил към Хевито 12. Човека дет ще го монтира ми предложи КМТА-то, с предтекст че доста от него са сложили и са безпроблемни и малко по-кофти от ХевитУ. То се засили да ми пЕсти тез 400 лева.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #447

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от tosco Виж публикацията
    Ей тъй кат стане...
    Аз по начало се бвх засилил към Хевито 12. Човека дет ще го монтира ми предложи КМТА-то, с предтекст че доста от него са сложили и са безпроблемни и малко по-кофти от ХевитУ. То се засили да ми пЕсти тез 400 лева.
    Не се кахъри толкова. Не си загубил нищо. Фуджитсуто което си поръча не е лошо. Просто като им научиш косурите ще те е яд повече ако беше да дадеш с 600лв. отгоре.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #448

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Монтирано в хол , може и да не намери кусури за 400 лв . + в цената . Друг е въпроса че за 20 кв. едно Хеви 25zs на същата цена като това Фуджицу да е заспало . То може да не е късно

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    33
    #449

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Чак пък да се кахъря...
    Най - много да го сменя.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #450

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Хмм....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 93 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 15:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 17:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 11:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе