Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs
  • 1 Post By Gena_bs

Повреден термостат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    14
    #1

    Повреден термостат

    Здравейте
    Имам следният проблем .
    Прибирам се и виждам че хладилника Electrolux е спрял да работи , а стаята е топла .
    СЛед сваляне на всички дреболии около компресора - се оголиха 3 щифта .
    Замерих всичко и се оказа че компресора е здрав .

    Причината се оказа термостата ,. Колкото и да го въртя - клемите не окъсяваха .

    Свалих го и на него пишеше K59-L2104 с дъъг осезател 700мм.

    Тръгнах да обикалям - никъде нямаше този модел - все с по-дълъг.

    накрая ме убедиха е K59-L1130 ще ми свърши работа .

    Аз с недоверие го купих и сложих в хладилника като спазих цвят кабел - номер клема .

    Първоначално тръгне малко - спре - тръгне малко спре и сложих печка да подуха вътре в корпуса на хладилника .

    След тръгване ( степен 1 ) направи +3 градуса - и спре . Изчаква до +9 градуса и пак тръгне ,

    Техника ми казва че най-вероятно има влага вътре където е осезателя .

    Кажете ми какво да направя

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #2

    Отговор: Повреден термостат

    Според английски сайт, заместителят е Ranco K59L2103: https://www.partmaster.co.uk/thermos...pl?pid=1205957
    https://www.partmaster.co.uk/thermos...pl?pid=1206000
    https://www.yourspares.co.uk/parts/y...063295006.aspx

    Има го тук: https://www.tetshop.bg/7210-k59l2103-термостат-9029119 , но цената няма да ти хареса.

    Най-добре си извикай техник, за да си сигурен, че проблемът не е и в компресора!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 16-01-20 в 19:34.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: Повреден термостат

    Горе фризерната камера достига -24 .
    Хладилната камера е както описах .
    Дали наистина може да има вода в канала на осезателя и при работа на хладилника тя да бърка термостата

    А как се познава дали има липса на фреон ?

    Преди малко получих така очакваният отговор от производителите на този тип термостат .
    Така ще мога да избера правилен - понеже оригинален от Германия ще чакам 2 седмици и ще ми коства 70лв с доставка .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Hackoboy; 16-01-20 в 23:14.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #4

    Отговор: Повреден термостат

    "Познава" се с квалификация, опит и съответните уреди и инструменти. Дистанционно няма как да ти се помогне.
    Наличието на вода можеш да провериш с някаква тръбичка, спринцовка и т.н. Но какво ще ти помогне това, ако пак ще събира, поради някаква причина?
    Поне да беше написал модела на хладилника...

    Ти въобще видя ли линка, който съм ти дал?
    Обявената цена е 43лв. Свържи се с магазина и питай дали наистина го имат наличен и условията на доставка. Според мен повече от 50лв. няма да ри излезе.
    А от Германия - за 80лв. може и цял работещ хладилник втора ръка да намериш в БГ.
    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 16-01-20 в 23:35.
    justify одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    14
    #5

    Отговор: Повреден термостат

    Аз нямах възможност днес да присъствам на разговора на Техника и Баща ми .

    Той обяснил че след като са нужни часове при включване да понижи температурата от +8 градуса към +4 градуса - имало липса на фреон .
    НО ако имаше липса - как фризера успява без затруднения да свали ( Уреда ми показва -32 градуса ) - Тествах го в другият ми фризер 7 чекмеджета - там -20 .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #6

    Отговор: Повреден термостат

    Ако хладилника е на 7+ години и наистина има пропуск, то не се знае и компресора на какво дередже е.
    Каква цена са му обявили за евентуален ремонт?
    И напиши модела на хладилника, ако искаш да ти се помогне де!

    Този техник въобще правил ли е нещо? Имам предвид разхерметизиране на системата, измерване на налягаме, нещо друго със специализирани инструменти?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Повреден термостат

    Хладилник фризер Electrolux ERD 2743
    Отзад при компресора се виждат само медни тръби + филтър дехидрататор .
    Не се вижда клапан който да регулира в двете зони на изпарителите с фреона .
    Сега като погледна вътре на плюсовата камера - стената се вижда една дебела следа лед от тръбата на изпарителя .
    Аз сега го засичах .
    Термостата е сложен на 1 ( от максимум 6 )

    При +5 градуса - се включи компресора .
    След 3 минуми показа +4 градуса
    След 7 минути показа +3 градуса
    След 30 минути показва +2 градуса

    - - - - - - - - - -

    След като поспах и се подготвих за новият работен ден - видях че хладилника е направил 0 градуса - и е спрял след 4 часа .

    Ще го размразя нацяло и проверя пак .
    Междо другото Честит ми Имен Ден
    Който може да дойде до ЯМбол - ще го черпя с Metaxa
    Този пост е редактиран от Hackoboy; 18-01-20 в 03:11. Причина: Обърках буквите

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #8

    Отговор: Повреден термостат

    Честит Имен ден!

    Вземи го размрази този хладилник поне за 24часа. Избърши водата и го включи на 2 позиция на термостата и изчакай поне 2 часа без да го отваряш.
    Можеш да мушнеш термосонда от мултиметър и без да отваряш вратата да провериш температурата.
    В помещението трябва да е над 10 градуса, иначе уредът няма да работи нормално. Най-добре поне 15-16.
    Нормалната температура в хладилната част трябва да е макс 8 градуса при 1 степен, ако не греша. Най-добре постави след замерването термостата на 2-2,5, 3 макс и виж как ще се държи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    14
    #9

    Отговор: Повреден термостат

    Тези дни ще го размразя тотално и ще проверя дали наистина има влага при сондата за да елиминирам една идея на хладилният техник която ми каза че може да е проблема .
    НО днес сутринта като почуках с пръст филтър дехидрататора - за няколко часа свали от 8 на 0 и спря ( фризера достигна -28 )
    През деня хладилника като изчака 3 часа - тръгна и преди малко спря . Фризера пак стигна -35

    Ще го занеса на техник да го надуе с АЗОТ и да видим дали има пропуск . После ако всичко е ок - с Агент R600a . Така ще дадем шанс - ако ли не ще купуваме хладилник .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #10

    Отговор: Повреден термостат

    Този хладилник е на поне 10 години!
    Помисли дали има смисъл да се ремонтира, ако има пропуск на системата. Не вярвам подобен хладилник втора ръка да струва повече от 150лв.
    Не знам какви са цените за ремонт в Ямбол, но за "добър ден" при нас техниците искат 15 - 20 и нагоре лв. Ако е повреден и компресорът, който отначало е бил Danfoss, ремонтът ще достигне поне 100лв. Може да стане така, че хладилникът да заработи и след месец-два да замине компресорът.
    Успех!
    espace одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Отговор: Повреден термостат

    Цитат Първоначално публикувано от Hackoboy Виж публикацията
    Здравейте
    Имам следният проблем .
    ......................................



    След тръгване ( степен 1 ) направи +3 градуса - и спре . Изчаква до +9 градуса и пак тръгне ,

    Техника ми казва че най-вероятно има влага вътре където е осезателя .

    Кажете ми какво да направя
    Имал си проблем, а сега си създаваш проблеми.Какво очакваш от хладилника?
    Ако още не си направил някоя велика глупост, свързана с разхерметизиране на контура, то спри да си фантазираш и си гледай кефа.
    Хладилника ти няма пропуск, а това че новият ти термостат е с по-дълга капилярна тръба ми се вижда проблем по-голям дори от световния тероризъм.
    Трагично е, но все някак ще преживееш тази дълга капилярка.Термостат за твоя хладилник струва 10-12лв.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Стаен термостат за Vaillant vuw 202 2 5 r3
    От rusnaka1330 във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-19, 14:36
  2. Термостат KP4L1
    От didiron във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 09-04-17, 13:51
  3. Термостат за хладилник NEO BCG-260
    От stiv във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-16, 12:33
  4. термостат за хладилник neo bc-100
    От hari78 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-07-16, 08:00
  5. Термостат за AEG САНТО ?
    От didiron във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-13, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе