Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 156
Like Tree18Одобрявам

Съвет за избор на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #61
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Към VanDan, правилно си се насочил за Аудио системата. Варианта с многоканален ресийвър до 700 лв (нов) + 2 букшелф тонколони е по добрият избор.

    Към schols, хубаво е ако не може да си позволиш нов ресийвър, погледни за модел от последните 3 години, който поддържа 4K HDR 60 Hz. За да не се чудиш после защо си взел, нещо което няма да ти свърши работа
    По на горе в темата бях предложил една Yamaha 381 (ако се не лъжа) от 2016 г., която е бюджетна. Но ще свърши работа.
    Ако ли не събираш за нов, според бюджета който си определил да дадеш.
    От сборките които си мислиш да правиш със тонколоните: Не е препоръчително предните и център да са от различна марка и модел (мисля че го коментирах по горе в темата.
    Както и че чувствителността им трябва да е поне 86 dB.
    Zensor-ите не им трябва повече от 40-50 W на канал. Така че и с евтин ресийвър ще звучат добре.

    Редакция. Вече започнах да се повтарям.
    Но няма с какво да допълня конкретно.
    Честито колега VanDan с здраве да си ги ползваш.

    И по темата...аз реално няма да гледам 4К филми, въпреки че имам на какво.
    Идеята ми е за филм най-много ХД но с 5.1 канален звук и тук екстрата за 4К ресивър се обезмисля.
    Тези ресивъри които съм посочил, как разбирате коя година са като модел...аз не намирам никъде инфо.
    Според вас, няма да ми вършат работа ли ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #62

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    20лв за 4бр пластмасови банана конектори? Тия яко са предрусали! Взех си по-хубави със същият захват за 1.30 бройката!! Сега даже искам да ги сменя с ъглови, че ми е голям ресивера и не влиза в секцията. Ъгловите са 16лв за 12 бройки!!!

    Относно център vs събвуфер, аз мисля, че от събвуфера ще има по-голям ефект, отколкото от център. Центърът е почти незабележим, когато гледа само един човек с добри говорители и разположение. Ако диалогът не идва от мястото, където е телевизорът, то говорителите просто не струват. Ако застана в средата, срещу телевизора и изключа центъра, не се усеща разлика. Диалогът пак си идва от средата.

    Събвуферът обаче е друга работа. Ако трябваше да избирам между 2.1 система и 3.0 система, бих избрал 2.1 без да се замисля дори за секунда. Като гледам предложенията по-горе, май съм само аз обаче.

    Цитат Първоначално публикувано от schols Виж публикацията
    Честито колега VanDan с здраве да си ги ползваш.

    И по темата...аз реално няма да гледам 4К филми, въпреки че имам на какво.
    Идеята ми е за филм най-много ХД но с 5.1 канален звук и тук екстрата за 4К ресивър се обезмисля.
    Тези ресивъри които съм посочил, как разбирате коя година са като модел...аз не намирам никъде инфо.
    Според вас, няма да ми вършат работа ли ?
    Аз лично търсих в интернет и им намерих годините.

    Щом толкова настояваш да не гледаш 4К филми, просто намери някакъв сносен запазен 5.1 усилвател на цена до 150, максимум 200лв, но мисля, че 200лв са много за усилвател без HDMI.

    За тонколоните, наясно ли си как да си ги доставиш от Англия? Правил ли си го преди с други артикули? Има много добри промоции и можеш да вмъкнеш цял нов комплект колони в бюджета. Само усилвател ще ти остане да вземеш от тук.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #63

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Отвора има във конекторите Zensor 3.(напречен на резбата)
    Развърти резбата повече и ще го видиш.
    За ресийвъра не мога да коментирам, тъй като нямам конкретния модел. Но и там трябва да има. Погледни упътването му за свързването.
    След като спазиш поляритета и свържеш сигналният кабел било то оптика, или конфигурация със 2 HDMI, кабела: HTPC-ресиъвър-телевизор. Включваш в захранващата мрежа устройствата (при свързването всички да са изключени от нея).
    За конкретното свързване погледни пак упътването на ресийвъра.
    Имай на предвид, че на тонколоните им е необходимо към 100-на часа да се "разсвирят" ,за да покажат на какво са способни.

    Редакция: schols От ресийвърите, които си избрал, само Denon Avr 1912, Denon Avr 3311 (2011 г.). В краен случай Pioneer Vsx 521 (2011). Стига цената да е изгодна и да им работят HDMI портовете.
    Имай на предвид, че въпросните само ще пускат пренасят 1080p. И поддържат по стари формати.
    По нагоре в темата бях дал един линк за МОДЕЛ 4K от 2016 г. - Yamaha RX 381.
    Този пост е редактиран от tek; 24-01-20 в 16:21.

  5. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #64

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Редакция: schols От ресийвърите, които си избрал, само Denon Avr 1912, Denon Avr 3311 (2011 г.). В краен случай Pioneer Vsx 512. Стига цената да е изгодна и да им работят HDMI портовете.
    Имай на предвид, че въпросните само ще пускат пренасят 1080p. И поддържат по стари формати.
    По нагоре в темата бях дал един линк за МОДЕЛ 4K от 2016 г. - Yamaha 381.
    Какво значи това че само ще пускат пренасят 1080p. И поддържат по стари формати.
    Аз не искам да използвам 4К през ресивъра единствено искма звука да ми е като на кино.Това с форматите не го разбирам защото, колкото и да ги гледам тия ресивъри, повечето имат еднакви формати.Даже гледах някой нови на Yamaha имаха 1/3 от тези по старите...

    Това което правя аз е да свалям торенти които има DTS, не свалям BluRay torrent-и и в този случай не мисля че ми е нужно 4К. И тези формати които са по стари не ми ли вършат работа..?

    Последно се спрях на https://www.olx.bg/ad/denon-avr-x110...2-ID81N2t.html
    и на https://www.olx.bg/ad/usilvatel-yama...2-ID84IV9.html , https://www.olx.bg/ad/usilvatel-yama...2-ID7XHNg.html ...като и трите смятам че са нисък клас и ще ми свършат работа за това което искам да постигна.

    Като за начало мисля да мина само с предна линия и център и след време нови по добри предни и старите минават за съраунд .... иначе намерих тези https://www.olx.bg/ad/yamaha-5-1-CID632-ID83ugD.html и мисля че и те са ОК за старт ,как мислите?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #65

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    От тия Denon AVR-X1100 бих избрал . Не ги гледай старите формати - не ти трябват - най-често ползваните и приложими лесно в домашна среда са Dolby TrueHD/DTS HD-MA 3 че пропуска 4К сигнал и няма да ти се налага да правиш гимнастики с разни сплитери, за да ползваш HDMI връзката от плеър/компютър директно към тв през ресивъра.

    Аз също продължавам да си гледам 1080р релийзи, но разлика в звука между тия с ядрото 5.1 ДД/ДТС и тия с ХД форматите ТруХД/ ХД-МА определено има и е лесно установима.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #66

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Предимството на 4K ресийвъра, е че пренася през HDMI 4k 60 hz.
    Което да кажем хипотетично дори и да те ти трябва сега, може да ти потрябва в последствие. Например, ако използваш TV Box, или компютър за източник и 4К телевизор и искаш да си пуснеш примерно 4K филм концерт с Dolby True HD (посредством hdmi източник-ресийвър телевизор).
    Единственото решение да използваш оптичен кабел, но той пуска само до DTS, Dolby Digital.
    Ще трябва или да търсиш подходящ релийз или такъв който имо комбинирано аудио и със Dolby Digital, да кажем.
    520 лв да дадеш за стар ресийвър (визирам Denon X1100 от 2014г.) без гаранция, не бих го направил. Не се знае дали няма да дефектира след определено време.
    За още 250 лв.вземаш нов или за по малко.
    Пък и ако тонколоните за букшелф или със голяма чувствителност не ти трябва висок клас ресийвър.

    Тонколоните Yamaha са начален клас ясно, обаче трябва да се провери да не би субуфер да е пасивен (без собствен усилвател) . Който не може да го свържеш в ресийвър с изход за активен такъв.
    Редакция: Забравих да спомена: хубаво е бюджета да е разпределен равномерно. Например добри тонколони + евтин среден клас ресийвър. Отколкото висок клас ресийвър и евтини тонколони.
    Ако не може да си позволиш повече на брой тонколони.
    Вземи за предни поне 2, но качествени.
    Както направи VanDan.
    Този пост е редактиран от tek; 24-01-20 в 18:23.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #67

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Благодаря за съветите и пожеланията. Не разбирам много, но съм чел, че за филми (това ме интересува) буфера се усещал осезаемо.
    Суб-а прави филмите.
    "Съседите", от които взех ресивера /търговската гаранция си е напълно читава/ направиха и изключително добра цена и 5 год гаранция, от която се възползвах за SVS PB 1000.

    Цитат Първоначално публикувано от dnedkov Виж публикацията
    Честито! И моето мнение е, че на ред е да вземеш центъра. Не съм чувал Zensor 3 как звучат, но казват че басът им е добър, така че за момента можеш да задържиш суба.
    Баса на Zenzor 3 след като се разработиха наистина е отчетлив - толкова мога да кажа понеже и аз все още съм "новобранец" и сравнение с други не мога да направя, НО изключа ли суб-а дори и моите уши усещат ясно разликата при филмите. Виж при музиката нещата са коренно различни.

    Не на последно място - Честито колега VanDan и успех на автора!

  10. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #68
    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Аз лично търсих в интернет и им намерих годините.

    Щом толкова настояваш да не гледаш 4К филми, просто намери някакъв сносен запазен 5.1 усилвател на цена до 150, максимум 200лв, но мисля, че 200лв са много за усилвател без HDMI.

    За тонколоните, наясно ли си как да си ги доставиш от Англия? Правил ли си го преди с други артикули? Има много добри промоции и можеш да вмъкнеш цял нов комплект колони в бюджета. Само усилвател ще ти остане да вземеш от тук.
    Не че настоявам а просто не мисля че някога ще седна да гледам 4К при наличието на 1080Р. Само усилватели с 4К поддръжка ли имат HDMI ?.?.?Тия усилватели са ми тъмна индия.

    Иначе за колони, не съм наясни за поръчки от УК....но горе долу знам какво да търся.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #69

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от schols Виж публикацията
    Не че настоявам а просто не мисля че някога ще седна да гледам 4К при наличието на 1080Р. Само усилватели с 4К поддръжка ли имат HDMI ?.?.?Тия усилватели са ми тъмна индия.

    Иначе за колони, не съм наясни за поръчки от УК....но горе долу знам какво да търся.
    Не, не са само усилватели с 4К. И с FULL HD ресивери също имат HDMI входове.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #70

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Не знам дали тук да питам или в темата за Денон ресиивъри. Всичко е свързано добре и правилно. Новак съм само в областта на модели колони и ресиивъри. По отношение техническата част, принципи на връзка, формати и т.н. чета и се интересувам от много години. Със свързването и сигнала при филми и музика от НТРС нямам никакви проблеми. Имам проблем с кабелната. HD (по-скоро е мнимо HD) СТБ на доставчика Оптиспринт (някакво китайче) е свързано с HDMI с ресиивъра. Когато ресиивърът е в активен режим няма картина, а има звук. Когато го пусна на пастру (само да преминава) при изключен ресиивър, има прекрасна картина, но няма звук, но от време на време се чува за секунда. Накрая си го вързах направо с HDMI към ТВ-то. Аз гледам по кабелната на 90% само спорт и не ме вълнува, че звука е от говорителите на ТВ. Но технически ме "гризе" и искам да установя причината.
    Ето и визуално как се получи. Долу в дясно на рафта изрязахме основата и това е единственото практически възможно място за буфер. След купуване на нов ТВ, тогава ще го монтирам на стената и отдолу ще се освободи място за център ако реша да си взема.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-01-20 в 10:37.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #71

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Сложи колоните на шпайкове или на някакви демпферни крачета. Целта е да се отдели шкафа и да се намалят вибрациите и призвуците от него.
    SUB-а задължително на шпайкове (конусни регулируеми крачета, които стъпват в центъра на антивибрационни подложки. Продават се комплект.
    Така също за кабелите към тонколоните и особено sub (ако не е активен, разбира се), аз бих ползвал такива със сечение поне 2.5кв.мм. Предполагам могат да се кримпват/запоят към бананите?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #72

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    За всяка колона има по 4 гумички в комплекта, които се залепват отдолу при нужда. Сложил съм ги. Мога да сложа и още подложки, но не чух вибрации при първите ми прослушвания . Кабелите са ми 2х1.5мм2, дал съм им марката и модела в предните ми постове. Пишеше в описанието, че са достатъчни за такъв модел колони и за малка дължина. При мен са не повече 2м. на кабел.
    Иначе с бананите, които разглеждах могат доста дебели кабели да се вържат. Но на ресиивъра ми вече като гледах специално за това, не могат никакви други накрайници на кабелите да се сложат освен тези с огъващия се край. Но то е същото като оголения кабел да се мушка в отвора и не виждам ползата. Иначе на колоните могат всичките видове накрайници. И с бананите наистина изглежда комфортно - само мушкаш или изваждаш от отвора.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-01-20 в 12:27.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #73
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не знам дали тук да питам или в темата за Денон ресиивъри. Всичко е свързано добре и правилно. Новак съм само в областта на модели колони и ресиивъри. По отношение техническата част, принципи на връзка, формати и т.н. чета и се интересувам от много години. Със свързването и сигнала при филми и музика от НТРС нямам никакви проблеми. Имам проблем с кабелната. HD (по-скоро е мнимо HD) СТБ на доставчика Оптиспринт (някакво китайче) е свързано с HDMI с ресиивъра. Когато ресиивърът е в активен режим няма картина, а има звук. Когато го пусна на пастру (само да преминава) при изключен ресиивър, има прекрасна картина, но няма звук, но от време на време се чува за секунда. Накрая си го вързах направо с HDMI към ТВ-то. Аз гледам по кабелната на 90% само спорт и не ме вълнува, че звука е от говорителите на ТВ. Но технически ме "гризе" и искам да установя причината.
    Ето и визуално как се получи. Долу в дясно на рафта изрязахме основата и това е единственото практически възможно място за буфер. След купуване на нов ТВ, тогава ще го монтирам на стената и отдолу ще се освободи място за център ако реша да си взема.]
    Не виждам причина да имаш проблем с кабелната. Пробвай да сеържеш бокса към ресивара с друг кабел. И подсигури, ше телевизорът превключва на правилния HDMI. Ако имаш само звук, но нямаш картина, може или ресивера да не пуска правилния HDMI към телевизора, или телевизора да не пуска правилния, когато получи заявка. Аз съм изключил всички hdmi входове на моя телевизор. Оставил съм само този, който е свързан. Моят Денон прави същото със сеттоп бокса на оператора, защото сеттоп бокса няма CEC. Моя телевизор се пуска в режим за кабелна телевизия, а не HDMI. Ресиверът не комуникира правилно сигналите. Затова и по-горе не препоръчвах Denon, а Yamaha. Това е един от проблемите. И е доста дразнещ. Решението е да пуснеш някой сигнал, който сленя HDMI входа на телевизора правилно. След това вече ако смениш от ресивера на входа с телевизията, картината ще се появи, защото телевизорът ще си остане на правилния HDMI вход, на който се показва картината от ресивера.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #74

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    ТВ има ли HDMI ARC ? Ако има свържи към него ресивъра и просто връщай звука от там, когато ти е нужен за кабеларката - и аз съм така заради недоразумението на Виваком, но и рядко ми трябва да пускам нещо от там .

    И ресивъра и колоните си имат възможност да ползваш "банани" - просто извади тапичките.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #75

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от schols Виж публикацията
    Не че настоявам а просто не мисля че някога ще седна да гледам 4К при наличието на 1080Р. Само усилватели с 4К поддръжка ли имат HDMI ?.?.?Тия усилватели са ми тъмна индия.

    Иначе за колони, не съм наясни за поръчки от УК....но горе долу знам какво да търся.
    schols погледни тази статия:
    Избор на AV Receiver за домашно кино

    Ако си на ти със английски, погледни и:
    How to Choose the Right A/V Receiver | AVR Shopping

    How To Set Up a Home Theater System Using a Receiver

    Най общо казано : аудио ресйвъра играе ролята на един хъб, през който се свързват различните устройства (посредством HDMI). А телевизора играе ролята само на монитор.
    Ако не ти е ясно нещо попитай след като прегледаш и прочетеш.

    Ако все пак си решил да не се спираш на 4K ресийвър, а смо на 1080p (Full HD). Гледай да е възможно по нов модел (скорошен- не на 10 г)
    И ако е втора ръка 1080p да кажем 300- 350 лв. максимално за него отдели. Ако ще даваш повече средства , по добре нов.
    Останалите ги инвестирай в качествени тонколони.

    Към VanDan, тапичките/капачките (за сцързване на тонколоните) на ресивъра са в предната част на терминалите (черно и червено), като застанеш с лице към ресийвъра гледаш задния му панел.
    С помощта на кламер или остър предмет ги изваждаш .


    Подобни банани съм си поръчвал от Китай, и съм доволен :

    https://www.aliexpress.com/item/3299...8-604a32f661a4
    https://www.aliexpress.com/item/3279...-bf98d00194c9-


    Разбира се има различни видове и модели (не само тип "банани"). За хора със всякакви предпочитания.



    Този пост е редактиран от tek; 25-01-20 в 13:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на система за домашно кино
    От Dimitar83 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-19, 15:04
  2. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 21:24
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 15:55
  4. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 17:58
  5. Съвет при избор на аудио система
    От prox във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 21-02-11, 02:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе