Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 156
Like Tree18Одобрявам

Съвет за избор на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #91

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    w00x, когато бе вързан вчера СТБ към ресийвъра, без да бях чел сам бях направил всичко от твоите съвети. Бяха премахнати другите входове на ТВ, отделно че инпут входа на ТВ се избира ръчно от дистанционното, сменях на ресийвъра при работа входа на медиаплеар, където всичко с картина и звук е наред и после пак връщах към Cbl входа със СТБ и винаги само звук без картина или по-скоро едни сини екрани се появяваха и изчезваха от време на време. Най-вероятно ще мога да го оправя, но трябва да издърпам ресийвъра от нишата му, да откачам и закачам HDMI кабели и нещо нямам стимул.
    Вчера свръзвах и настройвах, а днес чета ръководството, което се сваля от сайта на Денон.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #92

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Сини екрани, прекъсващ звук, само звук без картина - пробвай друг кабел (този от HTPC-то, щом с него няма проблем). За 3-ти път да го напиша. :D
    И си прочети упътването в детайли, дори и да не ти е интересно. Упътването за моя ресивер е 330 страници. Четох го цял ден. А преди това бях имал ресивер на негово място. Но дори и с някакви познания, всеки производител си прави определени неща така, както той си реши.
    Gena_bs и svetlio1 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #93

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Да, определено се съмнявах и в кабел. И без това мислех да си купя 3 нови и хубави HDMI кабела. Но не си прочел точно какво съм писал. Все пак със същия кабел на СТБ вързан към ресийвъра на пастру имаше добра картина на ТВ. На активиран вход СТБ пък имаше добър звук на колоните. Така че с един и същ кабел имаше общо и картина и звук при различни варианти. Също така вече при свързан СТБ към ТВ със същия кабел има добра картина на ТВ и добър звук и на ТВ говорителите, а вече и на колоните чрез ARC от ТВ към ресийвъра. С лош кабел ще има повтарящи се сходни проблеми при всички варианти на връзка и настройки. Ти между другото писа, че не може да се върне звук към ресийвъра от ТВ-то ми по АRC, а се оказа, че може. За това обичам да премислям върху вариантите преди да давам пари за още неща.
    Упътванията винаги ги чета. Между другото ми е интересно, а не само, че е важно.
    Все пак ще купя нови кабели за спокойствие, но не знам какви да бъдат.
    И много се радвам на новата си придобивка. Определено за сега съм много доволен.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-01-20 в 18:43.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #94

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    От скромният ми опит с недоразуменията предоставени от кабеларките предпочитам настоящето свързване СТБ>ТВ>ресивър , както е и при VanDan в момента.
    Ако ползваш HDMI кабела от комплекта предоставен от кабеларката си е цяло чудо, че още не си го сменил

  6. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #95

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Ако ще сменяваш кабели гледай да са HDMI 2.0/2.1 версия.
    Които пренасят без проблем 4К HDR 60 Hz.
    Например: ако приемника за телевизията ти е 1080p, и един HDMI 1.4 е достатъчен.
    Докато основния кабел: телевизор-ресийвър трябва да си е винаги поне HDMI 2.0 (или по-висока)
    Така че, като смениш телевизора (по-нанатък), няма да ти се наложи да сменяваш отново сигнални HDMI кабели.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #96

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Два от кабелите аз съм си ги купувал, но преди няколко години. Третият мисля, че дойде с 27 инчовия монитор на Game PC-то ми преди 2г., но там ползвам DVI кабел. Кабеларката по времето, когато взех единствения си НД СТБ (имам още 2 СД за другите ми 2 ТВ-та) не даваше кабели. После СТБ ми го смениха с друг модел, че първия загряваше на поразия и почна да прави проблеми. Дървени изпълнения, поръчани на килограм. Моят даже не е 1080р, а 1080i. Но тъй като съм в къща и нямам избор от доставчици, защото Виваком и А1 (бившето Евроком) не се натискат да прекарат оптика само за мен. Гледат блоковете основно. То в Плевен по принцип няма голямо предлагане. Поне за интернет приятел, който е малък доставчик ми прекара оптика директно до в къщи и на работа също.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-01-20 в 18:30.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #97

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Да, определено се съмнявах и в кабел. И без това мислех да си купя 3 нови и хубави HDMI кабела. Но не си прочел точно какво съм писал. Все пак със същия кабел на СТБ вързан към ресийвъра на пастру имаше добра картина на ТВ. На активиран вход СТБ пък имаше добър звук на колоните. Така че с един и същ кабел имаше общо и картина и звук при различни варианти. Също така вече при свързан СТБ към ТВ със същия кабел има добра картина на ТВ и добър звук и на ТВ говорителите, а вече и на колоните чрез ARC от ТВ към ресийвъра. С лош кабел ще има повтарящи се сходни проблеми при всички варианти на връзка и настройки. Ти между другото писа, че не може да се върне звук към ресийвъра от ТВ-то ми по АRC, а се оказа, че може. За това обичам да премислям върху вариантите преди да давам пари за още неща.
    Упътванията винаги ги чета. Между другото ми е интересно, а не само, че е важно.
    Все пак ще купя нови кабели за спокойствие, но не знам какви да бъдат.
    И много се радвам на новата си придобивка. Определено за сега съм много доволен.
    Не съм написал, че телевизорът ти няма АРК. Написах, че няма смисъл да се настройва този АРК, защото телевизорът най-вероятно няма приложения, които да използваш и да пускаш звук към усилвателя.

    А това, че вървят картина и звук в различни варианти - абсолютно нищо не означава. Нагледал съм се на проблеми с гадни ХДМИ кабели. Ти явно не си, затова и търсиш логика.

    Преди години имах проблем със системата. При лека промяна на тока в стаята със системата (причинена от автоматичното пускане на събвуфера, една конкретна лампа в съседната стая или една конкретна лампа в същата стая), се чуваше прекъсване в ресивера. Звука спираше за част от секундата, но ресиверът не се изключваше. Търсех проблема навсякъде. Сложих UPS дори, за да е отделен ресивера от останалата техника. Пусках разклонители от други стаи, за да е закачен на друг токов кръг. Кабелите разменях. Всичко опитах, но без резултат. Като се пускаше лампата - звукът прекъсваше за част от секундата при определен източник. Като се пуснеше събвуфера, прекъсването беше малко по-дълго и кутията от оператора ми минаваше в главното меню винаги, защото си мислеше, че ресивера се е изключил, а кутията не работи, освен ако няма получател.
    Проблемът след година търсене? Кабелът, който правеше връзка между телевизора и ресивера. Съвсем инжидентно го открих даже. Бях го разкачил по друга причина и усетих искра и лек ток по него. Махнах го изцяло от системата и всичко се оправи.

    Не един приятел всичко му работеше без проблем, но CEC командите не включваха телевизора. Устройствата не комуникираха правилно. Трябваше да пуска на ръка и дистанционното на телевизора не можеше да управлява други закачени устройства. Той просто мислеше, че така трябва да работи, докато не му споменах, че нещо не е наред. Смени кабела и всичко тръгна. Един кабел спираше САМО CEC командите. Нищо друго.

    Но щом ти имаш картина и звук в различни моменти по един кабел, значи всичко е наред.....
    Смени го тоя пуст кабел за тест само. Не го разменяй. Махни го изцяло. Не е нужно да купуваш нови.
    Този пост е редактиран от w00x; 26-01-20 в 01:48.
    VanDan одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #98

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Разбира се, че ще направя проби със смяна. Както казах и нови кабели ще купя.

  11. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #99

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Последно се спирам на тези два модела....
    DENON AVR 2312
    Yamaha RX V 667
    Ако може да си кажете мнението за един от двата и какво не им е достатъчно като се знае че 4К не е търсена екстра.

    Като колони се стпрях на:
    YAMAHA NS-333 2-букшелфа + един Yamaha NS C444 ...като за начало май е ОК. По натам един буфер около 100вата ...и задни които пак смятам да са малки като NS-333

  12. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #100

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Щом ще гледаш 1080p Годините на производство и на двата са сходни.
    Гледай екстрите на двата модела. Който те устройва него го вземаш.
    Лично аз бих взел Yamaha-та.

    Относно тонколоните, нови или втора ръка. Ако са втора ръка и изгодни (откъм цена) да кажем моделите на Yamaha (на които си се спрял) са добра отправна точка за озвучаване на кино удома.
    Но, иначе силата им, не е в тонколоните, освен профи/монитор насочените.

  13. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #101
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Щом ще гледаш 1080p Годините на производство и на двата са сходни.
    Гледай екстрите на двата модела. Който те устройва него го вземаш.
    Лично аз бих взел Yamaha-та.

    Относно тонколоните, нови или втора ръка. Ако са втора ръка и изгодни (откъм цена) да кажем моделите на Yamaha (на които си се спрял) са добра отправна точка за озвучаване на кино удома.
    Но, иначе силата им, не е в тонколоните, освен профи/монитор насочените.
    350 лв добра цена ли е за тези колони
    2бр.

  14.  
     
  15. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #102

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    За 2 бр. YAMAHA NS-333, не си заслужава.(нови са 600лв.) Освен ако не е включен и центъра.
    Dali Zensor 1, са на почти на тази цена - нови. Които са със същият размер драйвер/говорител, и по добри х-ки и качество на звука.

    Но и на двата модела им трябва SUB за да ги "подкерпя". (конфигурация 2.1 или повече)
    Ако ще си ги слушаш повече време без субуфер, се насочи към тонколони поне със 6.5 инча основен говорител.
    Те слизат по-ниско (но не колкото един активен субуфер).

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #103

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз имам тези тонколони за съраунд, да знам , че някой ги ползват и като букшелф. От многото колони които съм тествал , мога спокойно да потвърдя , че звукът им е брилянтен. Пиано лака ги прави много красиви / да му мисли , който ще ги бърше /. Страхотен звук имат , брилянтни средни и високи, хубав бас. Оценката ми е на база и цена на колоните, чувал съм и по-хубави ама ......

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #104

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз имам NS 555 и NS C444. Наистина имат много добър звук за това, което са.
    Смених ги с доста по-скъпи озвучителни тела и докато има разлика, не бих казал, че разликата в качеството е толкова, колкото е разликата в цената. Новите определено не са толкова дирекционални (не знам каква е точната дума. Разпръскват звука по-равномерно. Не трябва да седиш на точно определено място, за да чуваш перфектно.), но като звук, дори и по-добри, Yamaha-та е доста близо зад тях.
    Не съм чувал Dali Zensor-а, който изглежда, че всеки притежава (), за да направя сравнение.

    Моят комплект отиде в друга стая, но има възможност да се наложи да го махам от там и да го пускам за продажба. Ако си от Пловдив и имаш интерес ми пиши. Ще ти го дам на добра цена.

  18. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #105

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Пичове, взех си Yamaha комплект.
    RX-V 667 усилвател и колони ns-333 и център от същата серия. Колоните са с стойки. Харесват ми доста, освен това че свирят добре и изглеждат добре. Всично е в пияно лак.

    Вързани са и всичко е ОК...но все пак, какви кабели е добре да използвам за този комплект и какви са тези "банани" за които говорите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на система за домашно кино
    От Dimitar83 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-19, 14:04
  2. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 20:24
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  5. Съвет при избор на аудио система
    От prox във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 21-02-11, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе