Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41
Like Tree13Одобрявам

Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    15
    #1

    Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Здравейте.

    Потенцялен офтопик но: да разпитам знаещите с повече опит, има ли причина да избягвам тези ОЛЕД "Open Box"/"Разопоакивани" бройки от ромънците? (E*ag)
    Също, как стои въпроса със гаранцията / регистрацията на продукта? LG признават ли телевизори закупени от тях ? Знам че имат програми от сорта "5 години грижа". Губя ли нещо сравнение ако пазарувам от офицялните магазини изредени в сайта на LG?

    Имам мерак да се хвана на хорото с един B9, а цената е примамлива.

    Всеки случай, ще съм благодарен ако ми спестите някое евентуално главоболие преди да си го причиня :Д

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #2

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Аз не бих си го причинил..

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #3

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Зависи. С нарастването на пазаруването по Интернет, нараства и броя на върнатите стоки в първите дни. Реално тези ТВ са пускани само няколко пъти и имат много малко часове работа. А някои може и да са върнати почти веднага. Гаранцията би трябвало да е пълна. Ако отстъпката е висока бих се замислил.
    espace и kellerr харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #4

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    не може да си сигурен дали са върнати или ремонтирани.
    Аз, какъвто съм карък, примерно, може да ми се падне ТВ, който недобросъвестни клиенти са поръчали за части. Нали вече никой не слага лепенки за гаранция.
    Такива последно само на Sony бях виждал, но беше отдавна. И на китайските STB-та.
    kellerr одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,405
    #5

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Някой , който е наринал едни сериозни пари със сигурност има основателна причина да го върне. Едва ли са му трябвали парите наобратно да си плати кабелната ....Не бих рискувал.
    Gena_bs, icoguns и Дапитамнещо харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #6

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Това не са върнати за рекламация продукти, а върнати просто по хрумване. В този форум е имало потребители, които са писали как са поръчвали ТВ-та само, за да ги "разцъкат" и после са ги връщали в двуседмичния срок при интернет покупки. Какво според вас трябва да се случи с тези стоки. Да ви ги преопаковат напълно и да не знаете, че са връщани и да ви ги продадат на пълна цена или да ги вземете с добра отстъпка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #7

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това не са върнати за рекламация продукти, а върнати просто по хрумване..
    Аз не бих заложил на това!

    По-скоро, това са телевизори с открити дефекти от купувачите и затова са върнати.
    - неравномерна осветеност на дисплея
    - изгорели пиксели
    Затова още първата вечер след покупката го тествате. Ако всичко е наред сте голям късметлия
    Имате 14 дни за тестване и окончателно решение..
    icoguns одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #8

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Няма как да си сигурен с каква цел е поръчван, защо е върнат и какво е правено с уреда в този 14-дневен срок.
    Ами ако е сменен firmware с привидно работещ или с такъв за друг пазар, примерно? И не е възможно да се сложи вече оригиналния. А после по тази причина при проблем ти откажат гаранционен ремонт.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #9

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Аз не споря с вас, дори също не съм привърженик, но то е като купуването на втора употреба. Едни са за, други против.
    Но все пак какво си мислите, че ще се случи с върнатите. Дали няма да ги преопаковат и да ви ги продадат отново на пълна цена.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    15
    #10

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това не са върнати за рекламация продукти, а върнати просто по хрумване. В този форум е имало потребители, които са писали как са поръчвали ТВ-та само, за да ги "разцъкат" и после са ги връщали в двуседмичния срок при интернет покупки. Какво според вас трябва да се случи с тези стоки. Да ви ги преопаковат напълно и да не знаете, че са връщани и да ви ги продадат на пълна цена или да ги вземете с добра отстъпка.
    Не е напълно ясно и това. Следя го този модел от бая време. В случая бяха добавени 5 "разопаковани" бройки на последната от "промоциите" им наведнъж. Имаше една върната бройка от преди това за която си пише че е върната поради изгорял пиксел. Съответно и цената беше по-висока понеже е била закупена по-скъпо.
    Говорих с приятел работил в една от голямите вериги за техника, каза ми че зависи изцяло от случая - някой път са върнати, някой път са били само с транспортни дефекти по кашона. Някой път мостри. Някой път просто имат нужда от пространство в склада. Но в случая най-вероятно не са мостри понеже моделът е от само 6 месеца на пазара, а и ОЛЕД мострите, поне от тяхния магазин, не се продавали на клиенти. Няма лесен начин да се разбере.

    В крайна сметка, май ще го бъде със претенцията че все пак и аз имам 14 дни право на връщане. Ако нещо се окаже не като хората - съм назад със загубено време и транспортни разходи за връщане - от друга страна обаче ще мога да разцъкам ОЛЕД телевизор няколко дни, дори да не е перфектен, и в случай че всичко е наред, ще мирясам за телевизор. И ще пусна инфо със резултата.
    VanDan одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,405
    #11

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Аз съм връщал досега лично 2 уреда . Един тв Сони и една пералня Аристон. Няма да обяснявам защо , но не ги поръчах да гледам един мач и да си оперем гащите един път , съответно. Да мъкна аз един кашон 2 метра по багажници и асансьори да поразцъкам малко .... ще умра от смях.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #12

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    LG България не признават продукти закупени от eMag за промоциите си. Това е със сигурност.

    Относно връщането на продукта - последно като им връщах нещо, връщането беше за тяхна сметка. Освен ако нещо не се е променило, дори и с това няма да имаш разход.
    Имаш си пълна 24 месеца гаранция и 14-те дни срок за връщане.
    Аз лично бих взел разопакования ако цената е добра и ако няма дефекти по корпуса. Въпреки че то, какъв корпус им остана на тия OLED-и.

    Може някой да се е чудел между QLED и OLED, да е взел двата, да е видял колко по-ярък е QLED-а и да е върнал OLED-а в магазина.
    Може да го е взел и да му е бил прекалено голям. Или пък жена му да му се е скарала като е видяла цената. Десетки немислими варианти, а ние можем само да спекулираме.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    това е като колите на по 120к км в автокъщите .. всеки вярва ,че може точно неговата кола наистина да е на 120к км

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #14

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    LG България не признават продукти закупени от eMag за промоциите си. Това е със сигурност.
    Това не е вярно. Имам OLED от еМаг с добавена 3 години гаранция от LG България.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    42
    #15

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Цената е 1720 лева за 55 инча В9.
    Гаранцията си е пълни 24 месеца, като може да се доплати за още 12 или 24 месеца.
    И да имаш си пълно право да го върнеш, като куриера обратно е за сметка на Емаг.
    Моето предположение е че са броики от румънския пазар.

    Изпратено от моят RNE-L01 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Настройки на картината на ОЛЕД LG
    От yanko78 във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-05-20, 20:50
  2. мнение за олед сони а1
    От 6tukar4o във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-04-18, 01:05
  3. Security PDF в Open Office
    От Malone във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-07, 12:05
  4. Open With
    От abv във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 16-11-06, 10:00
  5. Open office
    От izwerga във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 01-06-04, 23:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе