Страница 12 от 29 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #166

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Обикновенни кабели купих от технотата. Нищо не работеше. Смятам тези дни да отида до avelectronics, за да вема централната тонколона и от там да взема някакви кабели, но не знам какви. Не знаех, че няма защита и ако усиля много могат да изгорят.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #167

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Активен събвуфер търси, да.

    Има защита от прегряване на усилвателя. Няма как да има защита от прецакване на тонколоните, защото те са просто едни пасивни излъчватели. Не е препоръчително да се слушат на високи нива за повече от 5-10 минутки. Даже и 5-10 минути са много.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #168

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    До 10-15, лв на метър, меден кабел с OFC до 2X 2.5 мм2 е напълно достатъчно за твоите Bronze 2.
    Например:
    https://avelectronics.bg/index.php?_...rice&order=ASC
    Този пост е редактиран от tek; 04-04-20 в 14:27.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #169

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз бих добавил да не гледаш цената на кабела, а характеристиките и това, да е изцяло меден.
    Този същият кабел, който е 10лв на метър, реално е 3.50лв на метър ако се вземе по-голямо количество.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #170

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    А каква е разликата между суб с затворен обем и с бас рефлекс кой е по-добрият избор като се има в на предвид, че мястото където ще е разположен е малко.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #171

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Първо за избора на SUB, трябва да се съобрази според/размера на стаята, в която ще се монтира. За малки помещения SUB със 8, 9 инча е достатъчен.
    Затворения обем е основно за слушане на музика. Докато при отворения се препоръчва за интегриране в многоканална система. Заради по големият impact, ударно звуково налягане
    Което се получава при звуковите ефекти на филмите.
    Но, пък ако се използва при слушане на музика се получава
    едно "пръхтене". Което си е неприятен ефект за стерео hi-fi маняцитe.
    Този пост е редактиран от tek; 04-04-20 в 16:18.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #172

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Форумите са за професионалисти(професионалисти пишещи във във форум-нямат си друга работа)!,за кво да чета аз...Ти си ги чети.Аз съм лаик и никъде и никога не съм твърдял друго.Ако разбира се когато стана пълнолетен се надявам да съм слушал малко музика.
    Slusatel сигурно не съм те разбрал.Тъй като един път модерни,един път врътки,един път колони в подписа,после 12'',един път 92 db,после 89 db.И накрая един лаишки въпрос(къв друг от мене)можеш ли да кажеш колко вата ти е усилвателя ,които са си написани в линка който намерих,защото ти не даде друг,както и всичко останало?...
    145w и 40-50-или60% да ми е кеф?just.what еlse?Нали си пълнолетен.
    Ами уточнявай се,кой да ти знае кви техники имаш и какво цитираш.Ванга не знам колко я познават....То не че такива лаици kато мене нещо ще разберат...ама нали виждаш,че има и много професионалисти като тебе...За тях де.
    Извинявам се ,че се стигна до тук,все пак.
    Прав стерео усилвател Yamaha AX 1090, 145 вата, на 8 ома с 8 омови тонколони , трилентови със бас 12 инча, 92 дб, 200 вата номинал, усилвателя е 19 кг , модел 2000 година и е с врътка за усилване, https://www.hifiengine.com/manual_li.../ax-1090.shtml
    В подписа е AV системата ми. Ресивъра не е актуален , ще бъде заменен другата седмица с rx-a680 нататък ще видим, но там нещата са компромисни.Колоните от подписа са 89 дб
    Във всеки случай като го плащате тоя интернет , вземи да го ползваш за четене, макар , че не ти остава много време от писане / на глупости предимно/.
    Втори път го пиша заради теб. Явно ще трябва да си режем пишките , за да се смъкнем на твоето ниво.
    Чети постовете на хората от начало до край, да не се повтаряме да ти правим кефа.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    А каква е разликата между суб с затворен обем и с бас рефлекс кой е по-добрият избор като се има в на предвид, че мястото където ще е разположен е малко.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Новите модели са малки по размер , могат да се съберат и на малко място. Вземи си с отворен обем. Гледай за промоции, защото субовете са доста скъпи. Можеш да огледаш нещо секънд хенд , но само с лично прослушване.
    chorlavia одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #173

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Един лаишки въпрос. Пускам калибрация с микрофона и ми настройва колоните на -6 и -6,5 db. Какви настройки са най-оптимални много тихо звучат така с намалени db.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #174

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Един лаишки въпрос. Пускам калибрация с микрофона и ми настройва колоните на -6 и -6,5 db. Какви настройки са най-оптимални много тихо звучат така с намалени db.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Често пъти тези калибрации не са оптимални и не работят винаги.
    Аз лично си ги настройвам ръчно. (на мен както ми харесва)
    Калибрацията е пусни като имаш повече тонколони (5.1) , а не само две.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #175

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Скалата е от -12 до +12 на +7 ми звучи най-приемливо, но ме притеснява да не ги повредя. Сетнал съм ресийвера да не усилва повче от 70%.
    Увеличаването на db касае само мощността или влияе и на херцовете?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #176

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Скалата е от -12 до +12 на +7 ми звучи най-приемливо, но ме притеснява да не ги повредя. Сетнал съм ресийвера да не усилва повче от 70%.
    Увеличаването на db касае само мощността или влияе и на херцовете?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Увеличава db, само.
    Но все едно си boost-нал усилвателя да свири по силно от нормалното. +7 не е малко. Нормалното е 3 до 5 според мен.

    Трябва слабо чувствителни тонколони (dB) да са за да ги вдигнеш на +6, +7. За да компенсираш. И това се прави когато имаш такива ОТ в аудио системата. За да балансираш звука от всички канали да
    е еднакъв (да се чува равно, от мястото където седиш).
    До колкото си спомням Bronze 2 са 90 db. (което не е хич малко)
    Като имаш на предвид, че нула (0) е неутралното.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #177

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    +7 беше само за цифрова телевизия. За mp3 и flac e на 0.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #178

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Затова се гледа ОТ да са една серия, за да се избегне тая игра с балансирането им. Ще си поиграеш няколко дни и ще си нацелиш настройките.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #179

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Трябва да се има предвид, че увеличаването на децибелите увеличава и хармоничните изкривявания, така че не бива да се прекалява.
    Като това започва да се случва след 0-та.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 05-04-20 в 12:17.
    tek одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #180

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Един лаишки въпрос. Пускам калибрация с микрофона и ми настройва колоните на -6 и -6,5 db. Какви настройки са най-оптимални много тихо звучат така с намалени db.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Както и преди няколко поста споменах (а както и Rakeem е написал над мен), аз лично не бих сложил нищо над +3dB като идеалния вариант е да не минава 0. Не случайно автоматичната корекцията от усилвателя се прави с минусови стойност, а не с плюсови. По-добре увеличавай звука на усилвателя, отколкото да пипаш стойностите на тонколоните индивидуално и то за всяка отделна сцена.
    Така че един вид - да, влияят и на херците като добавят изкривявания.

    Има смисъл от калибрация и при 2 тонколони. Не е само за 5.1 и нагоре. Калибрацията не е "калибрация на разстоянието" а "room correction". Микрофонът измерва и усилването/намалянето на честотите причинени от конкретната стая, като се старае да ги докара до определено референтно ниво. Тогава ти задава параметричен еквайалзер, който от своя страна можеш да изключиш или настроиш.

    1. Пусни калибрацията с поне 3 точки на измерване, които не са на повече от 60см една от друга. Първата точка трябва да е точно на мястото за слушане, идеално директно срещу телевизора и между двете колони. Калибрацията на първата позиция измерва разстоянията между микрофона
    2. Вземи една рулетка, премери разстоянието от микрофона до двете тонколони и виж дали е измерено правилно. Ако не е измерено правилно го промени. Най-вероятно ще се разминават с няколко см, но като цяло стойностите ще са коректни.
    3. Пусни си музика и си поиграй с настройките на Audyssey, за да докараш звук, който на теб да ти харесва.
    4. Мини през всеки изход и направи фини конкретни настройки, за да ги докараш до нива, които на теб ти харесват.

    Прочети си упътването, за да видиш кои настройки се пазят отделно за всеки вход и кои са общи за цялата система.

    Може да пуснеш DIRECT режим, което изключва Audyssey и room correction-а напълно, за да видиш разликата с и без настройките, и компенсациите измерени от калибрацията с микрофона.

    Ако не ти харесва вариантът с Audyssey ще трябва да го изключиш и да си играеш с Graphic EQ настройката.
    chorlavia одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 29 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе