Страница 17 от 29 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 427

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #241

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Видя ли му колоните на човека ? Повече от 485 или 1600 едва ли му трябва. Има в ОЛХ една 485 в гаранция за 450 лв даже.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    6
    #242

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Тъкмо загледах тези 2 денона в олх
    https://www.olx.bg/ad/denon-4k-wi-fi...2-ID8bMxN.html

    https://www.olx.bg/ad/resiivar-denon...2-ID64Z4E.html

    Като и ямаха от е диджитала ми допадна

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #243

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Denon 2600 или Ямаха-та от унгарците - напълно достатъчно за нуждите ти.
    Денон-а даже и за бъдещ ъпгрейд на колони и добавяне (евентуално) на Атмос ще е подходящ .

    https://www.emag.bg/resijvyr-denon-a.../pd/D16TVQBBM/ - тоя май си е вариант на AVR-X1600 на долу -горе прилична цена - 2600 все пак си е по-добрия избор
    Този пост е редактиран от svetlio1; 23-05-20 в 20:17.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    2
    #244

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Здравейте, напоследък се чудя дали ако upgrade-на старият ми ресивър Yamaha RX-373 (модел на 8 години) ще усетя някаква позитивна разлика в звука. Доста съм доволен честно казано от звукът на текущият доста хубави високи, бас, звукът добре изпълва стаята, но ми се ще да има 4k 60Hz passtrough и възможност да stream-вам музика от телефона и да поддържа новите Dobly atmos, DTS X, въпреки, че не съм ги чувал, но като човек чете постоянно и се зарибява да пробва. Колоните ми са Dali Zensor 7 (5.1). Не търся повече мощност. По ревютата, които гледах препоръчват предимно следните модели:
    Sony STR-DN1080 (по чуждите сайтове много го хвалят, по българските форуми не го тачат)
    Denon X2600H (Казват, че уж бих ОК, но всички казват да се вземе X3500H, но толкова много пари не ми се дават)
    Yamaha RX-A680 (предполагам ще е най-близо до звученето на текущият ми, но като не съм чувал другите и не мога да преценя дали това би било по-добре или по-зле)

    Знаете ли дали има място в София, където може да се чуят различните марки на едно място?

    Благодаря предварително за мненията!

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #245

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Всеки от тия модели ще е подобрение спрямо сегашният ти най-нисък клас .
    Сони-то го хвалят основно защото там обикновено е с 400-500лв по-евтин от цените тук

    Може да погледнеш и Denon 2600, Ямаха V685

  7. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #246

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Димо Желевски Виж публикацията
    Sony STR-DN1080 (по чуждите сайтове много го хвалят, по българските форуми не го тачат)
    Denon X2600H (Казват, че уж бих ОК, но всички казват да се вземе X3500H, но толкова много пари не ми се дават)
    Yamaha RX-A680 (предполагам ще е най-близо до звученето на текущият ми, но като не съм чувал другите и не мога да преценя дали това би било по-добре или по-зле)

    Знаете ли дали има място в София, където може да се чуят различните марки на едно място?
    В Технополис на Младост 4 ги има Сони и Денон. Имат акустично обработена стая и можеш да сравниш с различтни колони как звучат. Попадал съм на един служител който доста разбира и може да те насочи за избора ти.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #247

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Сонито недей, почети за него и ще се самоубедиш. https://www.amazon.de/dp/B01N7PFFHK#customerReviews
    Ямаха 680 е под 685 в ревютата, само е по-скъп / 200 кинта за надписа , още една врътка и пети крак/.Ако искаш Ямаха Авентаж - само модел с 4 цифри, ако можеш да си го позволиш..... 685 е трепач модел и да ме прощават феновете на Денона , но е над 2600 е по звук, казвам го като съм тествал и двата модела на едни и същи колони. За екстри не съм гледал, повече се интересувам от звука. https://www.youtube.com/watch?v=Z8EMGt6_W70
    Този пост е редактиран от Slusatel; 26-05-20 в 16:44.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #248

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Димо Желевски Виж публикацията
    Здравейте, напоследък се чудя дали ако upgrade-на старият ми ресивър Yamaha RX-373 (модел на 8 години) ще усетя някаква позитивна разлика в звука. Доста съм доволен честно казано от звукът на текущият доста хубави високи, бас, звукът добре изпълва стаята, но ми се ще да има 4k 60Hz passtrough и възможност да stream-вам музика от телефона и да поддържа новите Dobly atmos, DTS X, въпреки, че не съм ги чувал, но като човек чете постоянно и се зарибява да пробва. Колоните ми са Dali Zensor 7 (5.1). Не търся повече мощност. По ревютата, които гледах препоръчват предимно следните модели:
    Sony STR-DN1080 (по чуждите сайтове много го хвалят, по българските форуми не го тачат)
    Denon X2600H (Казват, че уж бих ОК, но всички казват да се вземе X3500H, но толкова много пари не ми се дават)
    Yamaha RX-A680 (предполагам ще е най-близо до звученето на текущият ми, но като не съм чувал другите и не мога да преценя дали това би било по-добре или по-зле)

    Знаете ли дали има място в София, където може да се чуят различните марки на едно място?

    Благодаря предварително за мненията!
    Аз смених Yamaha V375 с Denon X3500. Огромна разлика в звука не чух, а ги сравнявах директно преди да ги разкача напълно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #249

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    3500 e вече авентажа на Денон , има много екстри и май новия Одисей

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #250

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    В повечето случаи ъпгрейд на колоните води до чуваема разлика.

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #251

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Като смениш ресивъра и с едни и същи колони, и няма чуваема промяна какъв е извода ако няма разлика ? Да смени и кабелите с по 200 лв метъра от един пловдивски търговец с разсвирени такива ?! Протоните вървят наляво , електроните надясно !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #252

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Първо трябва да си изчистиш тока от контакта с монстър кабел за 600 пари и тогава мислиш за колонния кабел с осветено сребро и напоен с кръв от девица.

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #253

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Най-важна е посоката на тока. Ако е накриво - няма оправия.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #254

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Аз не знам защо се очаква огромна разлика във звука при смяна на един ресивър с друг. Пък бил и по-висок клас.
    Огромна е разликата между звука от спикера на телефона и от аудио система.
    В конкретния случай, един по-качествен ресивър би дал малък,но осезаем ъпгрейд в звученето.
    Ако някой не го възприема като осезаем или не го чува изобщо няма смисъл да си дава парите. Купува се най-евтиното, което дава чуваем за купувача положителен ефект.

    Не виждам и как един тест на място би бил полезен с нещо. По ресивърите има толкова много настройки докато свирнат оптимално, че не виждам как ще стане за по-малко от няколко дни за пълноценни проби.
    Проби с различни колони и в различно помещение са напълно ирелевантни за мен.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #255

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Пускаш лично сд , любимо и познато на директ режим и слушаш. Ако не хванеш разлика , продаваш си музикалната колекция. Може и на ушен лекар да отидеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 29 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 09:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 21:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 22:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 12:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе