Резултати от 1 до 10 от общо 10

55UM7660 или 55SM8200

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #1

    55UM7660 или 55SM8200

    Здравейте, може ли да ви помоля за малко помощ с избора между тези два(три) телевизора? Доста теми изчетох, и доста ревюта изгледах. Ясно е, че локалното затъмнение на 8200 ще стои изключено по всяка вероятност, но като цветове дали ще е по-добре от UM7660? И дали това, че е edge lit е голям минус срещу direct lit-a на UM7660?
    В момента са на една цена и затова се колебая между двата, макар че в картинката влиза и един Philips 55PUS7304 който отново е IPS, Direct lit и подържа и Dolby Vision и Dolby Atmos.

    Благодаря предварително,
    И хубав и усмихат снежен ден!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    51
    #2

    Отговор: 55UM7660 или 55SM8200

    Цитат Първоначално публикувано от tsanislav Виж публикацията
    Здравейте, може ли да ви помоля за малко помощ с избора между тези два(три) телевизора? Доста теми изчетох, и доста ревюта изгледах. Ясно е, че локалното затъмнение на 8200 ще стои изключено по всяка вероятност, но като цветове дали ще е по-добре от UM7660? И дали това, че е edge lit е голям минус срещу direct lit-a на UM7660?
    В момента са на една цена и затова се колебая между двата, макар че в картинката влиза и един Philips 55PUS7304 който отново е IPS, Direct lit и подържа и Dolby Vision и Dolby Atmos.

    Благодаря предварително,
    И хубав и усмихат снежен ден!

    Колега тъй като съм пред подобна дилема, може ли да споделиш на кой модел се спря и защо?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #3

    Отговор: 55UM7660 или 55SM8200

    Здравейте! Аз също обмислям покупка на 55 инчов LG. Сега съм с 49SK7900 /2018г/ и съм доволен, но смятам да го сложа в спалнята, а в хола да си взема 55 инча. Понеже не искам да взимам по-нисък клас, се ориентирах първоначално към 55SM8200 /цената ме устройва, повече не ми се дават/, но като му разгледах характеристиките в DisplaySpecifications, стигнах до заключението, че са спестили някои неща, които сегашният ми има. Всъщност, не съм прекалено взискателен към картина, звук и т.н., основно се гледа Булсатком, YouTube, някое филмче /свалено или онлайн/. Все пак, разгледах и 55SM8600 и, макар и по-скъп с 300лв, изглежда, че вече отиваме в по-горен клас най-вече, заради 100 Hz панел, Dolby Vision, Dolby Atmos. Заслужава ли си да дам повече пари, или не, а може би да изчакам нещо по-ново да поевтинее /прочетох негативни коментари за проблеми с SM-серията/? С други марки нямам опит, затова не ги споменавам. Моля за мнение най-вече хора, които имат реален сблъсък с тези модели!

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #4
    Аз ползвам от едн седмица lg49sm8600pla и съм изключително доволен. Картината е супер, нямам забележки. Преди това бях с philips 50pus7303 но имаше някакъв дребен проблем с картината.. Нещо като мъглявне на моменти когато екрана е свтъл и ме дразнеше много, особено на мачове.
    Взимай смело lg49sm8600pla и няма да съжаляваш.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #5

    Отговор: 55UM7660 или 55SM8200

    Темата е за по-горните 2 модела - и аз се чудя м/у тия 2 -та.Ако може някой да отговори.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: 55UM7660 или 55SM8200

    Спях се все пак на 55SM8200 цветовете са супер точни и ярки, което за мен беше приоритет. Локалното затъмнение работи ужасно, трябва да си стои изключено, черното не е най-черното на планетата, но затова са измислили OLED-a. Като цяло съм доволен от избора си. А и звукът му е доста приличен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: 55UM7660 или 55SM8200

    Колега tsanislav,

    Понеже панела не е 100Hz и като настроиш TruMotion-a дава ли ти наистина плавна картина или пак насича при въртене на камерата?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #8

    Отговор: 55UM7660 или 55SM8200

    SM8200 като цяло е хубав модел за цената си, но аз бих ви препоръчвал да го избягвате, визирам 49 и 55 инчовите модели.
    Причината - конкретно от този модел има необичайно висок % рекламации, ако ги съпоставим с останалите модели на LG.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #9

    Отговор: 55UM7660 или 55SM8200

    Цитат Първоначално публикувано от RAIDER Виж публикацията
    Колега tsanislav,

    Понеже панела не е 100Hz и като настроиш TruMotion-a дава ли ти наистина плавна картина или пак насича при въртене на камерата?

    Не съм забелязал, в момента ми стои изключен TruMotion-а. Едва ли ще е добре както при 100Hz-вите панели. Но като цяло моите предпочитания за картина са, колкото се може по-близоко до начина по, който са заснети нещата и обработени, така, че съм изключил всички софтуерни "подобрения".

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    18
    #10

    Отговор: 55UM7660 или 55SM8200

    Цитат Първоначално публикувано от tsanislav Виж публикацията
    Не съм забелязал, в момента ми стои изключен TruMotion-а. Едва ли ще е добре както при 100Hz-вите панели. Но като цяло моите предпочитания за картина са, колкото се може по-близоко до начина по, който са заснети нещата и обработени, така, че съм изключил всички софтуерни "подобрения".
    И аз съм изключил всички подобрения, но преди 10г. като си взех първия LG 47LD750 и като му настроих TruMotion-a и оттогава не мога да гледам насичания в картината, дори на кино като отида и се дразня как прескача на по въртеливи и бързи сцени.
    Затова като го сменях се озорих малко и взех 65SJ810v.
    Важното е как ти е кеф да си гледаш, аз от работа нямам време да му се насладя и да гледам един филм на Ultra HD, когато мога само гледам кабеларката през CA Modul-а и това е
    Излъгах - има един канал NASA, на него съм гледал UltraHD

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 23-12-19, 12:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе