Страница 505 от 707 ПърваПърва ... 455495503504505506507515555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,561 до 7,575 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7561

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Е хубаво ! Поне коремните хирурзи , които нямат никаква идея за вирусни инфекции ще си оперират отново спокойно . Това, че някой бил прочел нещо на англииски някъде и после да го обяснява на хората - почти всеки може и сам да го направи. Само да напомня - лимони при заразяване, домати при ваксинация Останалото е според зависи - ластик...

    Няма премиер - няма щаб. В крайна сметка това показва и колко "отговорно" е било управлението. Когато човек започне да си въобразява, че е незаменим , последствията са катастрофални . Незаменими хора има само в гробищата.
    Този пост е редактиран от stainway; 16-04-21 в 02:49.

  2.  
     
  3. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #7562

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Още 2 или 3 седмици ще е така. След това новото правителство (служебно или редовно) трябва да урегулира нещата. Ако не са готови още отсега с решенията какво трябва да се прави, спукана ни е работата. А тука се караме за ваксини. То си е.а майката всичко в тая държава.
    За мен разтурването на щаба е така без причина и обясниние е най-голямото признание, че тая организация нищо не е правила.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7563

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Още 2 или 3 седмици ще е така. След това новото правителство (служебно или редовно) трябва да урегулира нещата. Ако не са готови още отсега с решенията какво трябва да се прави, спукана ни е работата. А тука се караме за ваксини. То си е.а майката всичко в тая държава. За мен разтурването на щаба е така без причина и обясниние е най-голямото признание, че тая организация нищо не е правила.
    В обществото една година бе натрапвано мнението, че този щаб нищо не прави и е излишен. Какво обяснение тогава трябва? Правителството е в оставка и си събира вересиите. Така се отваря поле на новото да започне на чисто.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7564

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз пък друго ще намекна

    ако няма щаб, който да ни информира за пандемията, бъдете сигурни, че въпросната пандемия ще изчезне

    някак си няма особен смисъл да ми казват, че "няма натиск върху мед.система", като на практика единствената цел винаги е била контрол върху натиска, а не изцерение на народа...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7565

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз пък друго ще намекна

    ако няма щаб, който да ни информира за пандемията, бъдете сигурни, че въпросната пандемия ще изчезне

    някак си няма особен смисъл да ми казват, че "няма натиск върху мед.система", като на практика единствената цел винаги е била контрол върху натиска, а не изцерение на народа...
    Означава ли това, че заедно с изчезването на НОЩ ще изчезне и натиска върху медицинската система? Какво да правим с ваксинационния щаб? Да го има или да бъде закрит и той?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #7566

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    До преди време, когато нямаше ваксинационен щаб, нямаше ли ваксинации? Имаше.
    Чие задължение беше това и още е - на личните лекари.
    За какъв са ни щабове, които вместо да доставят до всеки кабинет на личните лекари съответните дози, те им губят времето по опашки за 2 дози?
    И още 10+ чиновника цоцат наоколо от доставките.

    Относно натовареността на системата - за последните 20 дни за мое огромно съжаление ми се наложи 6 пъти да викам линейка. Както и да оставя майка ми за лечение за 4 дни в болница. След което ми я върнаха с КОВИД! На един приятел се получило същото след манипулации на родителите му, в следствие на което баща му почина.
    Мога да напиша само, че общо взето гледат да донесат от 3 кладенеца вода, само и само да не хоспитализират възрастни хора, па макар и с КОВИД. "Къде сега да я разкарваме по болници за да снимаме белите й дробове. температурата е ниска, сатурацията 82. Бабето леко кара болестта, така , че ако се влоши дишането, звънете пак на 112."
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 16-04-21 в 11:41.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7567

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    До преди време, когато нямаше ваксинационен щаб, нямаше ли ваксинации? Имаше.
    Чие задължение беше това и още е - на личните лекари.
    За какъв са ни щабове, които вместо да доставят до всеки кабинет на личните лекари съответните дози, те им губят времето по опашки за 2 дози?
    И още 10+ чиновника цоцат наоколо от доставките.
    "Войната си вървеше съвсем нормално докато в нея не се намеси Генералния щаб"
    Швейк

  10. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7568

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това със закриването на щаба ми прилича на "на ти си куклите, дай си ми парцалките". Някой се фръцна обиден и огОрчен. "Костов 2"

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7569

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Означава ли това, че заедно с изчезването на НОЩ ще изчезне и натиска върху медицинската система? Какво да правим с ваксинационния щаб? Да го има или да бъде закрит и той?
    за пояснение:

    не го написах саркастично, подценяващо или конспиративно

    просто исках да отбележа, че сигурно и неотклонно следваме принципа "всяко чудо за три дни", защото след провеждането на болничната система "в бойна готовност", след изготвянето на (поне донякъде работещи) протоколи за заразени, болни, критични и ваксиниращи се, системата се нагоди и истерията се подклажда съвсем изкуствено

    който не ми вярва, да погледне спокойно следната информация:

    15 април 2020 година:

    747 общо заразени до този момент, 36 умрели общо, 1 умрял за деня
    един месец порано при стойности респективно 31, 1, 0, заради ковид се влиза в извънрено положение за 1 месец

    ковид-19 е първа, основна и повсеместна тема по медиите



    15 април 2021 година:
    380 576 общо заразени до този момент, 14 871 умрели общо, 125 умрели за деня

    ковид-19 е трета поред тема в медийните блокове и пълнеж за средния сегмент на новините между политиката и любопитните случки

    мерките се разхлабват - кина, ресторанти, дискотеки и т.н....

    1 срещу 125 умерли за един ден!
    ако скалирахме мерките, истерията и настроенията, в момента трябваше да сме с противогази на улицата, всеки да си отглежда чесън на балкона и патица в банята и т.н.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7570

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Често явление е тук ако не зададеш конкретни и кратки въпроси с 1. и 2. да получиш като отговор една страница с демагогия в стил "во круг до около".
    Та затова:
    1. Имаше ли смисъл от създаването НОЩ тогава, в началото на пандемията и правилни ли бяха неговите действия с оглед на тогавашната информция за нея?
    2. Имаше ли резултат от неговите действия по овладяване на ситуацията или нещата се наредиха такива, каквито са сега "от само себе си"?
    3. Има ли смисъл сега от такива извънредни органи или да придържаме към "русенския принцип" - всеки да си гледа работата?

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #7571

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията

    температурата е ниска, сатурацията 82. Бабето леко кара болестта,...
    Дано го изкара леко.
    Такава сатурация не е ли ниска и причина за хоспитализирания?

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7572

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Често явление е тук ако не зададеш конкретни и кратки въпроси с 1. и 2. да получиш като отговор една страница с демагогия в стил "во круг до около".
    Та затова:
    1. Имаше ли смисъл от създаването НОЩ тогава, в началото на пандемията и правилни ли бяха неговите действия с оглед на тогавашната информция за нея?
    2. Имаше ли резултат от неговите действия по овладяване на ситуацията или нещата се наредиха такива, каквито са сега "от само себе си"?
    3. Има ли смисъл сега от такива извънредни органи или да придържаме към "русенския принцип" - всеки да си гледа работата?
    аз не реагирах на твоя пост, а го използвах за доуточняваща отправна точка
    допускам, че визираш мен, затова пръв ще дам отговори на въпросите ти, както ги виждам аз:

    1. Да. Не.
    2. В организационен план не постигнаха нищо, с изключение на подготовката на болн.с-ма. Управлението на икономиския аспект бе под всяка критика! Ползата бе само в ролята на НОЩ на остен, който да ускорява бавния държавен апарат към поне някаква полезна крайна цел.
    3. Не, протоколите са създадени. Колкото и да ни се иска да вярваме, че има алгоритми, които регулират взетите решения, истината е, че са крайно субективни и неадекватни. НИЩО, казано и направено от НОЩ през последните месеци, не е подобрило живота по начин, който да не може да се вмени в прерогативите на редовните управленски структури

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #7573

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Сега какво да правя със запасите от лимони, сода и доматен сок..

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7574

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Прибави им съответната ичкия и си ги ползвай със здраве.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #7575

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сега какво да правя със запасите от лимони, сода и доматен сок..
    Аз се чудих докторите за какво ще си харчат добавките, но ситуацията почна да се изяснява.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе