Страница 509 от 707 ПърваПърва ... 459499507508509510511519559 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,621 до 7,635 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7621

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Добре де, не си ли задаваш един елементарен въпрос? - Ние и да имаме тъпи управници, то по цял свят ли са като нашите? Защото аз не съм чул някъде по света да лекуват ковид по този начин. А едва ли това е някаква секретна програма .
    Добре де, ти преди да напишеш коментара - прочете ли брошурата им, за която съм дал линк???
    Нали не си мислиш, че те са измислили методиката. Правят го и в Япония, Китай, Италия и т.н.
    Не е секретна програма. Ако прочетеш брошурата - дали ще можеш да отговориш на въпроса си?!
    Жокер: Прегледай последния линк, който съм дал за интервюто (примерно от 14-тата минута нататък) с д-р Дамянов и проф. Аврамов....
    Този пост е редактиран от Kaar; 18-04-21 в 22:25.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7622

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Доктори, някой да има наблюдения за перикардит като резултат от прекарана средно тежка корона? Симптоми:Болки в гърдите, кръвно вариращо от 130/90 до към 165/100. Болката отиваща в гърба отзад. Прескачане на сърцето.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7623

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Добре де, ти преди да напишеш коментара - прочете ли брошурата им, за която съм дал линк???
    Нали не си мислиш, че те са измислили методиката. Правят го и в Япония, Китай, Италия и т.н.
    Не е секретна програма. Ако прочетеш брошурата - дали ще можеш да отговориш на въпроса си?!
    Жокер: Прегледай последния линк, който съм дал за интервюто (примерно от 14-тата минута нататък) с д-р Дамянов и проф. Аврамов....
    Точно като прочетох цялата брошура написах коментара!
    Тези методи са по скоро експериментални и с "някакъв " успех при определени случаи. Но никъде учените които са ги разработвали не казват че това е правило и работи при повечето хора. Не ме карай да вадя цитати

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7624

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Точно като прочетох цялата брошура написах коментара!
    Тези методи са по скоро експериментални и с "някакъв " успех при определени случаи. Но никъде учените които са ги разработвали не казват че това е правило и работи при повечето хора. Не ме карай да вадя цитати
    Методите с използване на витамин С не са експериментални по отношение на онкоболни и разни инфекции - ползват се вече от около 80 години.
    Спрямо ковид е "новост", но ако приемем че докторите от въпросната клиника са мошеници и шарлатани, лъжещи за изключителния ефект в/у своите ковидни (и несамо) пациенти... можеш спокойно да ги дадеш на съд.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7625

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За мен е по показателно как лекарите в най развитите в медицинско отношение лекуват пациентите си (от ковид). А лекарите от някаква онко клиника в БГ какви методи прилагат - това си е тяхна работа, която според мен не касае "широката маса".

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7626

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ще ви цитирам думите на колега, който вече цяла година е само в ифекциозното : “Който е тръгнал да мре си умира, и нищо не помага.
    Нито стероиди, нито антибиотици, нито пълна антикоагулация, ремдесивир и т.н..Даваме им всичко, просто при някои не стават нещата....”
    Естествено повечето хора ще го изкарат “на крак” в къщи .
    Ако това ти го е казал лекар - то той не заслужава "титлата" си . Не знам какво е учил и защо не си задава въпроса " защо" , но подобни индивиди не заслужават дипломите си.
    Да разбира се има момент, когато нищо не може да се направи, но дали е опитано всичко? Аз лично съм омерзен от нивото на това съсловие, което би трябвало да е "елит" на обществото и вместо да чете статии от научни списания, където някой си е направил труда да изследва нещо, да си върши работата и да търси решения. Кухнеско- битовата "наука" и издигането на недоверчивостта в мъдрост водят до катастровални последствия. Хора умират ненужно и всеки се е вкопчил не в изразяване на мнения, а в утвърждаване на собствени факти.
    Дано това да има смисъл и стане водещо в световната наука, но все повече ми се струва, че антибиотици при вирусна инфекция са не само глупост , а направо некъдърност на така наречените лекари. Ефектът е видим в броя на починалите.

    Имам непосредствен опит в т. нар. " лечение" на моите родители и мога само да кажа,че предписването на антибиотици на "корем" е престъпление, което ще бъде оценявано много скоро.
    Ако не знаеш нещо е по- добре да кажеш- не мога, не знам, съжалявам... Другото е тъпотия и то изречена от някакви "мекащи" и " кекащи" " учени" , които не могат дори едно сложно съставно изречение да изговорят.

    Пандемията ще отмине- дали по интелигентен начин или по див- всяко нещо има начало и край, но глупостта остава безкрайна...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7627

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    За мен е по показателно как лекарите в най развитите в медицинско отношение лекуват пациентите си (от ковид). А лекарите от някаква онко клиника в БГ какви методи прилагат - това си е тяхна работа, която според мен не касае "широката маса".
    Хубаво. За спорта.
    Ама не живееш в развитите държави, а в БГ...и ако нейде тук някой нещо е изнамерил да прилага ефективно в това отношение - то ще е от реална полза.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #7628

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това е протокол за профилактика и лечение с ивермектин от западна болница.Ама тук в Булгаристан не искат и да чуят После се чудим защо има висока смъртност
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #7629

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    stainway, не те разбирам...
    Шефката на тоя колега (а и самия той) четат много, и като цяло работят по американските протоколи.
    Под “всичко” разбирай освен медикаментозната терапия, интубация, постоянно почистване на дихателните пътища през тубуса, снимки, скенери,
    обръщане по корем,всякакви други изследвания , КПР(кардио-пулмонарна ресусцитация) и т.н.
    Не ги хваля , просто виждам, че правят каквото трябва.Идеята беше, че въпреки че е направено всичко възможно някои зазляват, и никой не знае защо.
    За съжаление обаче има и много мърлячи, които ги мързи да четат и да работят, особенно по по-малките болници.И не само за Ковида...

    п.с.А, и аз говоря за нашите инфекционисти...!!!Да не забравяме, че в момента често те лекуват очни, ушни, невролози и квот се сетиш...

    Tomorrow, кое по-точно те интересува?
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-04-21 в 12:21.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7630

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Tomorrow, кое по-точно те интересува?
    Е ли перикардита резултат от прекаран коронавирус и има ли наблюдения за такива усложнения щото касае човек, който никога не е имал каквито и да е сърдечносъдови оплаквания....намерих това онова, но не знам доколко е често...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7631

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    stainway, не те разбирам...
    Съжалявам,
    Не е насочено изобщо към теб, а към общата картина. Ужасен съм как се предписват антибиотици на корем и по телефона и още един куп медикаменти и си мисля, че може да има повече вреди, отколкото ползи. Но това са просто мои размисли. Надявам се, че всичко се прави както трябва. Просто имах лични наблюдения в семейството през изминалата седмица и все още не мога да приема за нормално всичко, което чух, но това си е мой личен проблем и не е мястото да го приказвам.

    Иначе по темата . Започва експеримент за контролирано заразяване на млади хора прекарали инфекцията, с цел да се установи дали и как сработва имунитета:
    https://news.sky.com/story/covid-19-...-time-12279903

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #7632

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Е ли перикардита резултат от прекаран коронавирус и има ли наблюдения за такива усложнения щото касае човек, който никога не е имал каквито и да е сърдечносъдови оплаквания....намерих това онова, но не знам доколко е често...
    Ще ти предам думите на кръсника - кардиолог в университетската във Варна :
    "Много често срещано усложнение след Ковида.Всеки пети(след ковид), който гледам в кабинета е с това.Обикновенно започва на 2и до14и ден след края на карантината.
    Характерна е остра пробождаща болка при поемане на въздух.
    Хубавото е, че излива е малък 100-200мл, резорбируем и не дава хемодинамични нарушения.Поддава се много добре на терапия - колхицин, аспирин и малко диуретик.
    Досега при последната вълна са ми минали над 200 случая.
    Няма връзка с други заболявания на СС система.
    Това е при амбулаторните пациенти, при хоспитализираните не винаги се хваща понеже те лекуват нефролози,гастроентеролози,невролози и т.н., които хал хабер си нямат от ехокардиография и кардиология.Ако ни извикат им поставяме диагноза и даваме лечение..."

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #7633

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Методите с използване на витамин С не са експериментални по отношение на онкоболни и разни инфекции - ползват се вече от около 80 години.
    Спрямо ковид е "новост", но ако приемем че докторите от въпросната клиника са мошеници и шарлатани, лъжещи за изключителния ефект в/у своите ковидни (и несамо) пациенти... можеш спокойно да ги дадеш на съд.
    Те самите много обичат да съдят критикуващите ги. За щастие безуспешно, но пък въпреки това си продължават шарлатанската практика.
    https://www.facebook.com/science.and...21567209316594

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7634

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ще ти предам думите на кръсника
    Мерси Цанков....обаче ковида е от преди 3 месеца, утре ще спретнат една коронарография и ще се изясни...

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #7635

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Перикардита се вижда на ехокардиография, ЯМР и донякъде на КТ.Коронарографията е за други неща.
    Както и да е, важното е, че е отишъл при кардиолог!Щом е и инвазивен би трябвало да знае какво прави .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе