Страница 511 от 707 ПърваПърва ... 461501509510511512513521561 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,651 до 7,665 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7651

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Към този час 20:32 имам трима приятели, някои от близките на които са в болница или на легло, но те си е шматкат и не си правят тест, както и не се обозначават като контактни.... Преди 10-на дни бяха петима....един даже си направи бърз тест и се оказа положителен, но си остана само за него този факт....толкова за статистиката....ако бях китаец сигур щях да ги тупарлясам на властите....но не съм....а и властите не са китайски....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 21-04-21 в 21:02.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7652

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ако беше швейцарец, изобщо нямаше да се двоумиш, ама си безсъвестен булгар-булгар!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7653

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    В САЩ...
    https://twitter.com/POTUS/status/1384933772014067718

    https://bylinetimes.com/2021/04/21/s...t-of-interest/

    https://twitter.com/jburnmurdoch/sta...78143308173313

    Разграничаване на ефикасността и ефективността на ваксината, като се разглежда относителното намаляване на риска (RRR), намаляването на абсолютния риск (ARR) и бройките, необходими за ваксиниране (NNV)
    https://www.thelancet.com/journals/l...069-0/fulltext




  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #7654

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    съгласен съм, че една достатъчно голяма извадка се приема за статистически достоверна, като в тази връзка се чудя защо вече никой не задава очевидния въпрос, който неведнъж е бил повдиган: след като няма ясен протокол кой, кога и к къде да се тества, доколко официалната статистика за "брой заразени на ден" е представителна за цялото общество, след като се тестват само тези, които искат или им се налага да се тестват, т.е. по-скоро заразени, отколкото незаразени

    оттам следва, че съотнесени съм пълната картина на обществото, те биха повишили неоправдано процента на заразените спрямо общия брой тествани

    ама вече и без това короната не е интересна... 3-4 място в новините, освен ако не се налага да се разръчка кошера с призиви "боцкай се, не остана!"
    Този мач се игра миналата година и статистически е ясно на колко стигнали до болница колко са тежки, средно тежки, леки и безсинонимни. Така че само от тези стигнали до болница може да се направи пресмятането за останалите групи. Ваксинираните може да изкривят процентите ако са значителна част от населението, но за сега не е така.
    Lupus, stainway и Mig82 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7655

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Към този час 20:32 имам трима приятели, някои от близките на които са в болница или на легло, но те си е шматкат и не си правят тест, както и не се обозначават като контактни.... Преди 10-на дни бяха петима....един даже си направи бърз тест и се оказа положителен, но си остана само за него този факт....толкова за статистиката....ако бях китаец сигур щях да ги тупарлясам на властите....но не съм....а и властите не са китайски....
    Няма нужда да си китаец , но донякъде разбирам и тези хора. Никой не би платил за тест, защото е бил контактен. Ако за тези лица имаше просто, бързо и безплатно тестване, както е в много страни, може би повече хора биха се възползвали.
    https://clinica.bg/14698-Koi-ima-pravo-na-bezplaten-PCR
    А когато проявиш симптоми в петък вечер и чакаш до понеделник за евентуално направление от личен лекар - това също не винаги е идеално.
    Родителите ми си платиха за тестовете, като първоначално си мислеха да чакат да минели изборите и т.н., но с малко повече настояване от моя страна и срещу съответното заплащане го направиха в съботен ден.

    Всеки път ми става смешно като гледам как през уикенда спадат новозаразените в България, а в други страни се увеличават. Причината е, че много хора точно тогава имат време да минат покрай някой голям тестцентър и да знаят дали да ходят на работа в понеделник. Но и те не биха го направили, ако трябваше да плащат нещо.

    В крайна сметка всеки си решава как да действа, но го прави и според условията и организацията.
    espace и Gena_bs харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7656

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Исках да кажа, че съм убеден в това, че няма ли симптоми никой не се тества. Едно, че никой не иска карантина. Което в същност значи, че ако голяма част от тях са от тези по-често срещаните, безсимптомни, то ти заразяват, де когото успеят. И статистики всякакви оставете, те не описват истинската картина....Друг пример, под мен е фирма с няколко десетки души персонал и непрекъснато споделят, че имат по няколко заболели....2ма 3ма на седмица в този порядък. В началото след установяване на заболял всички минаваха на тест и след това изпращаха тия дето са положителни в удома, следваше яко дезинфектиране....от много месеци вече изобщо не го правят.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7657

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Разбирам те напълно, но повярвай ми никой няма да го прави и в Холандия, или друга страна ,ако трябва да си плати от джоба. Всеки ще изчака да види, ако е безплатно - има една голяма група хора, които предпочитат да са сигурни. Разбира се има и такива, които няма да го направят, докато не ги приемат в болница, но те са сравнително малко.Все пак след повече от година, повечто хора са наясно какво да се прави ако си бил в контакт - има и приложения и т.н. Но достъпа до безплатно и бързо тестване си остава решаващ фактор, поне според мен.

    П.П. Днес започна имунизацията с ваксината на Янсен в Нидерландия. Една пълничка млада жена ( медицински персонал в дом за хора с умствени увреждания) беше първа. Първите 80 000 налични ще бъдат поставени в следващите дни. Да видим какво ще стане...
    https://youtu.be/CCp6p4Wy5Mg

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Лимоче със содичка който не яде, той ....
    ...във болницата ще се отзове

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Салата Капрезе със сос Песто Дженовезе.
    Задължително с Моцарела от биволско мляко , зехтин и малко черен пипер за twist
    Този пост е редактиран от stainway; 22-04-21 в 01:37.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7658

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Четирима колеги се ваксинирахме с втора доза (на Пфайзер) преди няколко дена. 3мата ми колеги изкараха много тежко първите 24 часа, втрисане, висока температура, болки по цялото тяло. На мен (да чукна на дърво) ми няма нищо. Та имайте едно на ум и с ваксината на Пфайзер
    nassko1 и Mig82 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #7659

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    При мен също нямаше нищо освен че яко спах следобяд и вечерта на същия ден. Може и да не е било от ваксината а пролетна умора

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7660

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И на мен много ми се спи след като се ваксинирах, но никъде не го отбелязаха като страничен ефект.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #7661

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Парацетамол 1000мг през 6часа.
    Остава само отпадналостта .

    Озове stainway, не оТзове......

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7662

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нищо ми нямаше и след двете дози.Само повече ми се ядеше, пиеше и .....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7663

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    То не е отпадналост , а прозявки сутрин докато не пия 2 кафета.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #7664

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И аз "проспах" следващия ден, пък милото нищо..
    При колегите 50/50 - нищо или отпадналост с леко разтрисане.
    Абе добре че за един ден минава.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7665

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Парацетамол 1000мг през 6часа.
    Остава само отпадналостта .

    Озове stainway, не оТзове......
    Мисля, че солфадеина е по-добрият избор - освен парацетамол(но по-малко количество) има и натрии + кофеин+кодеин.
    И хапчетата му могат да се чупят на две - на по-ми харесва. И цената им е еднаква, та дори солфадеина може да го ползваш по-пестеливо- парацетамола обикновенно е на прахчета и отворил ли сашето сипваш всичкия парацетамол в чашата.

    Натрия помага за болки в мускулите ако имаш.

    И от сашетата/пакетчетата, които са минимум по 450мг, максимум съм купувал 650мг(influvac). Което и да съм пил от тези пакетчета все ме избива на дремане и според мен това е парацетамола.

    Затова предпочитам Солфадеина - половин хапче разтворено в чаша вода не ме избива на спане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе