Страница 523 от 707 ПърваПърва ... 473513521522523524525533573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,831 до 7,845 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7831

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това си е вашето виждане на проблема. Аз го виждам по друг начин и за мен има друго значение. Питаха ме защо ги сравнявам - отговорих. Сега почнахте и акъл да ми давате и да ме убеждавате, че вие сте правите. Ами приемете че има и други гледни точки, които не съвпадат с вашите и аргументите на вашата логика важат с пълна сила и за тях.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7832

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Това си е вашето виждане на проблема. Аз го виждам по друг начин и за мен има друго значение. Питаха ме защо ги сравнявам - отговорих. Сега почнахте и акъл да ми давате и да ме убеждавате, че вие сте правите. Ами приемете че има и други гледни точки, които не съвпадат с вашите и аргументите на вашата логика важат с пълна сила и за тях.
    Е, разбира се, винаги за различната гледна точка.
    Проблемът е, че сблъсък на тълкувания има само във форума - светът наложи твоята гледна точка без да се съобрази с другата.
    Така че - и аз апелирам ама абсолютно точно за същото!!! Приемете, че има и други гледни точки. Да ама не...
    Aleksandars одобрява това.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7833

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не съм лекар, не разбирам от вирусология и ваксини. Затова се доверявам на тези които разбират от тези неща. Не тълкувам неща от които не разбирам. Така живота е по простичък и по лек. Не ми е никакъв проблем хората около мен да вярват в каквото си искат, важното е да не ми го натрапват и опитват да променят моето мнение без необходимите аргументи и факти. Защото не е проблем да си го сменя, стига да има обективни факти или обстоятелства които да ме убедят.
    Ако ти беше доказал се вирусолог или епидемиолог със сигурност бих се вслущал в думите и мнението ти, но тъй като не си, то твоето мнение с нищо не тежи повече от моето.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #7834

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://m.dir.bg/life/zdrave-i-kraso...a-impotentnost
    Тънкио намек.Утре само мъже на зелените коридори.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7835

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Представи си, всъщност ти не си способен да си представяш...

    Иначе щях да те накарам да бачкаш ангария, а "да ти платя, ама друг път..."

    Древните римски юристи имат една сентенция "По време на война законите мълчат".Вярна е, ама не и за този случай, не и за сега.

    Работата е там, че за разработката на ваксина се заплащат и заплати на дългогодишни експерти с опит и с много тясна специализация и консумативи и т.н. които си струват пари и техника се използва за милиарди.

    Това за което призоваваш е "да не се заплаща на фирмите създали ваксините"- тоест " да не се признават патентите".

    Е да, ама:

    1. Не платиш ли след това когато ти се наложи няма да получиш. Тарикатлъци от село тук не минават.

    2. ако не платиш на фирмите и те може да нямат пари да платят на експертите разработили/ващи ваксината --> експертите ще "емигрират" в друга корпорация, която ще ги лапне като топъл хляб и ще им заплаща, а когато дойде момента ще защити и собствения си и техния интерес на експертите.

    Напуснатите от експертите корпорации разработили/ващите ваксината на които отгоре на това не са им заплатили вероятно ще фалират дори преди да я разработят.

    Когато дойде момента или ще си платиш/скачаш колкото кажат новите корпорации взели екдпертите и то с лихвата или ще си погинеш.

    Ако не вярваш глей Бойко --> една камара народ/фирми плащаше данъци/осигуровки, а когато дойде момента той раздаде пари на "своите", а останалите ги *** "с 200"...

    Виждаш ли какво се случи...? Не можеш да се еб@ваш с този който държи сопата и може да те халоса ако го предизвикаш.

    Това което предлагаш не си го позволи дори икономически второто или третото по сила образувание - ЕС. Вместо това събраха пари, теглиха кредит/емитираха облигации и си платиха НА МОМЕНТА, дори преди да има ваксина.

    Не може да искаш резултат веднага,а да поставяш плащането под съмнение за едно бъдещо време.

    Ти си НА ЗОР...

    А бре не сте научени още и все без пари искате да лапате...

    Ще ти купя колело, ама друг път...

    Работата е там, че не платиш ли, никой няма да си прави труда дори да ти отдели време, камо ли да преговаря.Никой няма да си губи времето с теб.

    Решението е "бели пари за черни дни" - който иска да внася пари в специален фонд всяка година и когато дойде момента с тези пари да се плати за ваксина/лекарство.

    Като не плащаш ще чакаш да ти дадат "каквото остане излишно" .

    Така се случва в момента с африканците --> това е цената която плащат, заради парите които корупцията им е изяла...

    Всяко нещо си има цена.

    За 70 години руснаците "взимаха" каквото искат, а американците си плащаха за това което искат.Виж до къде стигнаха едните и къде са другите.

    Една капка мед събира повече мухи от една каца жлъч.

    Това явно американците отдавна са го разбрали, а ние все искаме "да взимаме".

    Не че и аз не съм имал такива пориви, ама не е редно --> има вложен труд и човешки усилия.

    Когато отидеш при някого да ти свърши някаква работа той ти казва "това струва толкова" - това е цената на неговата мотивация да свърши работата която искаш качествено.

    В противен случай или няма да е качествено или изобщо няма да я свърши...

    Точно поради този начин на мислене сега не можеш един свестен майстор да намериш било електрипар, било дърводелец, било автотехник...

    Всеки от всичко разбира и за всичко пари взима, ама нищо не може...

    Ей така се обезцени работата на истинските майстори, те теглиха една майна на всички, всичко и на държавата и емигрираха...

    А сега ходи търси майстор ...
    Този пост е редактиран от justify; 16-05-21 в 23:25.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #7836

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ​Това е над два пъти повече от жертвите, които страната ни е дала през Втората световна война,....
    https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ot-po...munizirayte-se
    Я, и министъра чете форума .

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7837

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ot-po...munizirayte-se
    Я, и министъра чете форума .
    На министър популизма е простен, трябва да води стадо
    justify, stutgart и ccankov73 харесват това.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7838

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    цитат от изказване на бъдещия миннистър-председател:

    "Няма не искам
    няма недей..."

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7839

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    цитат от изказване на бъдещия миннистър-председател:

    "Няма не искам
    няма недей..."
    Сус бе. Нямам доводи да опонирам, караш ме да се чувствам некомфортно

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7840

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Представи си, всъщност ти не си способен да си представяш...
    Я виж пък аз какво си представям...
    Ако ми дадеш 100 милиона за да разработя ...хммм.....да кажем уайфай контролиран дебелограйферен гъзогаделичкатор.....и след това ти кажа: ако искаш да го произвеждаш някъде другаде трябва да ми плащаш патент, дали няма да ми кажеш: - Абе мухляр, какъв патент бе, без моите пари щеше да си местиш колбите от едната стая в другата и още 10г щеше да правиш жалки опити да докараш нещо успешно в невъзможност да си купиш оборудване и наемеш специалисти...
    Сега смени себе си с ЕС, УС, УК, а мен с файзър, модерна, астра.....
    MitkoS одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7841

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Работата е там, че за разработката на ваксина се заплащат и заплати на дългогодишни експерти с опит и с много тясна специализация и консумативи и т.н. които си струват пари и техника се използва за милиарди.
    Това за което призоваваш е "да не се заплаща на фирмите създали ваксините"- тоест " да не се признават патентите".
    Хайде по полека със сумите по разходите за разработка на ваксина. Искаш ли да провериш колко струва пълно технологично оборудване за такава лаборатория + косумативи и други разходи + разходи за 4 месеца заплати и осигуровки? Не говорим за счетоводното раздуване на разходите, а за реалните такива.
    Останалото за тестовете е от.....
    https://en.wikipedia.org/wiki/BioNTech#Financing
    Financing
    In December 2019, BioNTech received €50 million loan, to finance the development of its patient-specific immunotherapies for the treatment of cancer and other serious diseases, from the European Investment Bank as part of the European Commission Investment Plan for Europe.

    In June 2020, BioNTech received €250 million from Temasek Holdings (Singapore) via the purchase of ordinary shares and 4 years convertible notes, but also from other investors through a private placement of mandatory convertible bonds.

    June 2020, BioNTech secures a €100 million loan, from the European Investment Bank, to finance the clinical trials of the COVID-19 vaccine.

    On 15 September 2020, the German Federal Ministry of Education and Research (BMBF) awarded a €375 million grant to BioNTech, to accelerate the development of the COVID-19 vaccine.
    20-те най-зле...
    https://ourworldindata.org/explorers...TU~BHR~MDV~PRY

    Neutralizing antibody levels are highly predictive of immune protection from symptomatic SARS-CoV-2 infection
    https://www.nature.com/articles/s41591-021-01377-8




    Доверието във ваксините е най-високо в страните, в които науката има най-голямо доверие
    https://www.nature.com/articles/s415...15-7/figures/1

    Знаем колко трайни са иРНК ваксините за неутрализиране на антитела с течение на времето (≥ 7 месеца), но какво ще кажете за вариантите? Наистина добре. Дори при възрастни хора.
    "The modest neutralization resistance of the variant spike proteins to vaccine elicited antibody suggests that current vaccines will remain protective vs B.1.617 and B.1.618 variants"
    https://www.biorxiv.org/content/10.1...076v1.full.pdf
     




    https://www.nytimes.com/interactive/...gtype=Homepage
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-05-21 в 20:09.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7842

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Допълни и "ранното записване" и на Бил Гейтс през 2019 г. с 50 млн. евро също...

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #7843

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://science.sciencemag.org/content/372/6543/694.1
    Известни учени призовават СЗО да разследва по-подробно и открито вероятността за лабораторна “утечка” на Ковид19.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7844

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://science.sciencemag.org/content/372/6543/694.1
    Известни учени призовават СЗО да разследва по-подробно и открито вероятността за лабораторна “утечка” на Ковид19.
    И да го докажат, каква ще е реалната полза за хората?

  18. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7845

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Може да помогне за затягане на контрола и избягване/намаляване на бъдещи подобни поразии.
    podredko одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе