Страница 600 от 707 ПърваПърва ... 550590598599600601602610650 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,986 до 9,000 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8986

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да ви предупредя:
    Оттук нататък, всякакви постове, твърдящи, че ваксинирани са по-застрашени от умиране от неваксинирани ще бъдат трити, а авторите им Най-вероятно забананени.
    Защо - защото всяка медия, малка или голяма трябва да даде своя дан в борбата с жълтата информация.
    Само в рамките на ден оревърнахте един абсурд в обсъждана хупотеза.
    Чудесно е да дискурираме проблеми и недостатъци на ваксини. Но до някакви граници. Идиотщини ще избягваме.
    Ако не ви допада - не пишете в твмата.
    600-на страница, време е...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8987

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Пиша от тапатолк на телефона на двора слушайки музика в слушалките. Докато уж пиша след последен пост, се появил друг. А и да навържа няколко цитата в един пост технически не е като на РС.
    От глупости по форуми и щях да пропусна началото на мача на Лудогорец. Отивам да гледам.
    Този пост е редактиран от VanDan; 16-09-21 в 20:42.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8988

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз съм за правилата, които да са гъвкави за промяна при необходимост СЛЕД доказването на тяхната несъстоятелност. Идеален пример: Дания. Казаха: гоним 2/3, постигнаха ги, махнаха мерките. Какво показват числата е без значение за това решение. Когато стане ясно върши ли работа или не, ще има корекции. Взетото решение бе изпълнено, без генерали, математици и хирурзи да философстват.

    Едно задължително уточнение от моя страна: аз вярвам далеч повече на математиците, отколкото на лекарите и политиците, опре ли се до трактовка на данни

    Vandan, а пък пекох риба с чаша вино в ръка пак в двора. Наздраве?!?

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8989

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Утре съм на тимбилдинг, изчакайте ме за наздраве то
    ПП - Днес синчето ми препрати бюлетина от университета си.
    В Нидерландия локдауна почти изчезва от 25.9
    Падат всички ограничения за бройка на лекции - досега беше макс. 75.
    Няма изискване за 1.5м дистанция никъде. Няма маски в университета, магазини и др. Остава само в транспорта с маска, но синът ми каза, че и сега не се спазват маските.
    Позволяват събития масови, концерти, футболни мачове.
    Дано да няма скок в есенните месеци и да започва нормализация. У нас няма как предполагам, в адекватните страни.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8990

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    п.с. MitkoS, София почервеня.
    Къде го гледаш, че е почервеняла ?
    Тук на тая карта в момента е жълта

    ПП
    Ако увеличиш мащаба на картата, червения кръг с числата покрива цялата София и се създава илюзия, че София е червена.
    Но всъщност е жълта - вижда се добре че е жълта, когато намалиш мащаба, така че червения кръг с надписите да стане по-малък от контура на града.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 17-09-21 в 00:40.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #8991

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от donbalon Виж публикацията
    Показват, че броя на заразените които са ваксинирани и броят на заразените които не са ваксинирани е приблизително един и същ. Даже броят на заразените ваксинирани е по-голям.
    Показват, че броя на починалите които са ваксинирани и броят на починалите които не са ваксинирани е 2:1.
    Което показва, че неваксинираните са по-устойчиви на делта варианта.
    Чудех се дали е започнала олимпиадата по математика за бавноразвиващи се, а то се оказа отново Мангъровизъм.
    п.п Моя вариант си ми харесва повече.
    Този пост е редактиран от bobivg; 17-09-21 в 01:00.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8992

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Къде го гледаш, че е почервеняла ?
    https://news.bg/health/sofiya-veche-...-covid-19.html

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #8993

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    40 мин. интервю с д-р Скорио, който бил номиниран за Нобелова награда.


    Следващите статии в този източник:
    http://img.netpeak.net/kod/163186245566_kiss_70kb.png
    http://img.netpeak.net/kod/163186274381_kiss_20kb.png
    http://img.netpeak.net/kod/163186280220_kiss_50kb.png
    Аман от простотии! Толкова ли е трудно само като се погледне форматирането да се схване, че линкове към подобни жълти източници не носят информация.
    Линкът се трие, моля, мисли преди да пишеш тук!
    mod. edit


    - - - - - - - - - -

    Поста ми с нищо не нарушава правилата на форума.
    Това, че ти имаш друго виждане си е твое мнение. Явно си по вещ, от един лекар номиниран за Нобелова награда, освен ако някой не ди е играл да фалшифицира 40 мин. интервю. Ввеки може да.си анализира твърденията, макар да са необходими минумални познания по микробиология.

  11. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #8994

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Да ви предупредя:
    Оттук нататък, всякакви постове, твърдящи, че ваксинирани са по-застрашени от умиране от неваксинирани ще бъдат трити, а авторите им Най-вероятно забананени.
    Защо - защото всяка медия, малка или голяма трябва да даде своя дан в борбата с жълтата информация.
    Само в рамките на ден оревърнахте един абсурд в обсъждана хупотеза.
    Чудесно е да дискурираме проблеми и недостатъци на ваксини. Но до някакви граници. Идиотщини ще избягваме.
    Ако не ви допада - не пишете в твмата.
    600-на страница, време е...
    Надявам се, че не наричаш PHE(дадени за пример от Kaar и donbalon), Reuters(FearMe) или BusinessInsider, разпространители на жълта информация !

    Кой са PHE - Public Health England
    https://www.gov.uk/government/organi...health-england

    Аз ще ти помогна да разбереш данните на РНЕ

    Болшинството британци са обработени с продукта на АстраЗенека (АЗ)
    Първоначално беше дадена много висока ефективност на този продукт, може би над 85-90%, докато на Фазерите даваха над 95% може би.

    След това се появиха информации, че не са толкова големи процентите на защита, но всичко беше заклеймено като руска пропаганда и те ни завиждат, че британците сме най-добрите!
    Това беше по време на оригиналният вирус
    Това видео е ярък пример на британското превъзходство


    Но сега Делта (не Форс) е преобладаващият вариант и при него нещата са различни, в отрицателна посока , за съжаление !
    British study shows COVID-19 vaccine efficacy wanes under Delta
    https://www.reuters.com/business/hea...ta-2021-08-18/

    How much protection COVID-19 vaccines give you against the Delta variant, according to the best available data
    https://www.businessinsider.com/delt...21-7?r=US&IR=T

    Vaccines still effective against Delta variant of concern, says Oxford-led study of the COVID-19 Infections Survey
    https://www.ox.ac.uk/news/2021-08-19...ed-study-covid

    Общо от статиите излиза, че ефиктивността на АЗ срещу Делта е около 67% !

    Което не е никак добре, 1/3 от обработените, се оказва, че не са защитени !!!

    И дайте този път, да не излизаме с приказката, че двама човека еднакви няма, и затова всички не са защитени !

    За ефиктивността на АЗ продукта, говори това, че 3-тата доза, така наречената бустър, няма да бъде от АЗ, а от другите видове
    https://www.gov.uk/government/news/j...er-vaccination

    И сега психологическият фактор на ваксините:
    Почти всички от ваксинираните го играят като Недосегаемите( The Untouchables, 1987), като им кажеш да не ти дишат в лицето, той ти вика, че е ваксиниран и е безсмъртен съответно !

    И тогава ковида влиза в играта, като Били Драго в Недосегаемите
    https://youtu.be/JvTuHX95z0U?t=95

    и им показва, че са много Досегаеми...

    Аз като неваксиниран, го давам по-спокойно.

    Може би тези два фактора, вдигат смъртността на обработените до невъзможно за разбиране нива.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8995

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Данните са разбираеми, даден е и линк по-горе от bobivg с обяснението им - не е необходимо да го правиш пак.
    Изкоментирани и анализирани са достатъчно, просто се използват за малоумни внушения на хора, които не ги осмислят. Какво толкоива трудно има за проумяване?

    Заядливи послеписи не са необходими, не знам какво смяташ, че ще постигнеш с тях.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #8996

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И сега психологическият фактор на ваксините:
    Почти всички от ваксинираните го играят като Недосегаемите( The Untouchables, 1987), като им кажеш да не ти дишат в лицето, той ти вика, че е ваксиниран и е безсмъртен съответно !
    О, това със сигурност е така.Психиката, изморила да те пази, приема ваксината като защита и следва отпускане на инстинкта за самосъхранение.
    Което пък допълнително може да прерастне в илюзорно чувство на недосегаемост.

    А защо наричаш ваксинираните “обработени”?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #8997

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8998

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Всички го играят "недосегаеми" в България от поне няколко месеца. Рекордна посещаемост по черноморието. Рекордни обороти по заведения. Пълни глупости са това, че ваксинирани не се пазели, а неваксинирани се пазели. Никой не се пази. Маски само в големите хранителни магазини и то 99% под носа. И не само в България. Последните седмици почти цяла Европа май премахва ограниченията. Като гледам колко публика има по стадионите. От една страна постигнаха голям процент ваксинирани и боледували, от друга се видя, че вариант като Делта е вече твърде заразен и е много трудно да се спира с класическите ограничения. Ако стане голямо влошаване може да върнат ограниченията за масови събирания на закрито.
    Все пак да повторим, че имаме не само "ваксинирани" и "неваксинирани". Имаме и "ваксинирани-боледували", "ваксинирани-неболедували", "неваксинирани-боледували", "неваксинирани-неболедували".
    Май определени групи емигранти "анти-ваксъри" ще трябва да се връщат в България, както е тръгнало с някои изисквания за работа в европейските страни. България ще бъде единствения оазис за будното човечество.
    СадСак, сетих се, че беше писал, че си върл привърженик на Соц-а. Ми точно през Соц-а абсолютно никой нямаше да те пита искаш - не искаш и да ти позволи да разтягаш локуми. Под строй пред пунктовете. Че и с плакати и задължителен ведър дух на опашката. И ако случайно се офлянкваш, другарите милиционери ще те подсетят набързо. Е, ако си от ЦК-то на БКП-то може и да ти се размине. Но ако от Москва кажат и ЦК-то щеше да падне под ножа.
    На работа почти всички неваксинирани след пиковете от миналата есен и тази пролет минаха кой по-леко, кой по-тежко през болестта. Имахме 3 случая с повторна инфекция. От ваксинираните около 30-на души имаме само 1 болен тази седмица след почивка в Италия. Другите може и да сме изкарали нещо на крак, но няма случай на отсъствал по болест. Дано така и продължи. Все пак се ваксинирахме февруари и минаха 7 месеца. Аз си чакам модифицирана версия за 3-та доза. Който се е престрашил не един, а два пъти, вече страх от "чипове" няма.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-09-21 в 17:35.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8999

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    В данни от изследване на ваксината Pfizer в Япония се показва, че шиповия протеин попада в кръвта, където циркулира няколко дни след ваксинацията и след това се натрупва в органи и тъкани, включително далака, костния мозък, черния дроб, надбъбречните жлези, яйчниците.

    Ето повече инфо в посочения линк. Таблиците са разбираеми и без превод, като цяло документа може да се преведе в гугъл преводач.

    https://www.pmda.go.jp/drugs/2021/P2...231_I100_1.pdf

    Надявам се поста ми с нищо да не нарушава правилата на форума.
    Дискурираме проблеми и недостатъци на ваксини

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Чудех се дали е започнала олимпиадата по математика за бавноразвиващи се, а то се оказа отново Мангъровизъм.
    п.п Моя вариант си ми харесва повече.
    Твоя вариант си ти харесва повече, но е валиден за по-старата версия на вируса.
    В случая изоставаш. А ваксинираните изпадат в заблуда, че са защитени.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Всички го играят "недосегаеми" в България от поне няколко месеца. Рекордна посещаемост по черноморието. .
    И аз бях на черноморието единственото, което спазвах е да не се бутам където има много хора - демек на закрито в заведение.
    И в морето бях и в басейна бях - единственото ми изискване беше басейна да се обработва с химикали.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9000

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от donbalon Виж публикацията
    В данни от изследване на ваксината Pfizer в Япония се показва, че шиповия протеин попада в кръвта, където циркулира няколко дни след ваксинацията и след това се натрупва в органи и тъкани, включително далака, костния мозък, черния дроб, надбъбречните жлези, яйчниците.
    Има ли последици за тези органи от натрупания шипов протеин? Какво показват изследванията?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе