Страница 690 от 707 ПърваПърва ... 640680688689690691692700 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,336 до 10,350 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #10336

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Едни си пазят хората, други … столовете.Шарен свят.
    Една свежа снимка от центъра на Истанбул, даже и на спирката си “висят” с маските.Не знам дали е задължително, и аз си щъкам без маска навън, но те си ги носят.Добре че не ги разбирам, сигурно и тук е голямо мрънкане…..


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #10337

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Точно маските ще ни довършат!
    Ти по-добре от нас знаеш, че повечето видове от тях, особено еднократните освен да ни вредят, нищо друго не правят.
    Виждал съм толкова мръсни маски, че по тях са налични повече зарази, отколкото в инфекциозно отделение.
    За ограничаването на достъпа на кислород с всички негативни последствия от това да не споменавам.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10338

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Така е, но трябва да има разумен баланс, не може да се хвърляме в крайностите.

    Шах с пешката:
    https://dnes.dir.bg/obshtestvo/szo-s...te-sertifikati
    Първо обявяват, че ваксините са неефективни срещу омикрона, сега и сертификата атакуват.
    Те никога не се препоръчвали подобни ограничения за пътувания.
    Съвсем логично е да се върви към отмяна на сертификата. Става дума за другите държави.
    Сертфиката изигра ролята си и става излишен. Хората ваксинираха почти на 100% рисковото си население.
    Няма смисъл да налагаш ограничения чрез сертификат при положение, че почти всички в страната имат.

    Ние, обче, сме в друга ситуация. Дали ще се изисква сертификат или не е все тая, като реално не се проверява никъде.
    Подозирам, че за българите ограниченията за влизане в дадени страни ще останат доста време.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #10339

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Е, маската навън е глупост според мен, а в затворено помещение по скоро пази другите от теб ако си заразен.Донякъде естествено, панацея още няма за съжаление.Носенето пък на мръсна маска е въпрос на лична култура…., отдавна струват стотинки.
    Идеята ми беше, че хората си спазват каквото им е наложено/наредено или както искате, макар че знаете каква е културата в Турция.
    Кислорода не се ограничава от маските, а се увеличава мъртвия обем в дихателните пътища, но нищожно малко.
    Сложно ми е да го обясня, но понякога даже е полезно и се ползва в реанимацията.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10340

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    ...Съвсем логично е да се върви към отмяна на сертификата... Сертфиката изигра ролята си и става излишен. Хората ваксинираха почти на 100% рисковото си население...
    Няма смисъл да налагаш ограничения чрез сертификат при положение, че почти всички в страната имат...
    надявам се, че сам си даваш сметка какво си написал

    казано иначе: сертификатът като административен механизъм никога не е бил насочен към здравните интереси на населението, а към насилственото прилагане на управленско решение, без значение какво е то!

    още по-просто: целта на сертификата никога не е била да ограничи контакта на болните опасни със здравите, а да се принудят всички да бъдат ваксинирани (защото "ваксината е решението срещу пандемията", което фактически се оказа абсолютно невярно)

    по-малкото хоспитализирани, по-малкото усложнени и по-малкото ПРОЦЕНТНО починали НЕ се дължи на степента на ваксинация, а на по-безопасния характер на омикрон

    който е в състояние да ме оспори, е добре дошъл, но с факти, ако обича

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10341

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    С много мъка и гърчове ще се стигне до отмяната на всички административни ограничения у нас.

    Американско проучване: Преболедуването осигурява по-голяма защита от 2 дози ваксина срещу Делта

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10342

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    надявам се, че сам си даваш сметка какво си написал

    казано иначе: сертификатът като административен механизъм никога не е бил насочен към здравните интереси на населението, а към насилственото прилагане на управленско решение, без значение какво е то!

    още по-просто: целта на сертификата никога не е била да ограничи контакта на болните опасни със здравите, а да се принудят всички да бъдат ваксинирани (защото "ваксината е решението срещу пандемията", което фактически се оказа абсолютно невярно)

    по-малкото хоспитализирани, по-малкото усложнени и по-малкото ПРОЦЕНТНО починали НЕ се дължи на степента на ваксинация, а на по-безопасния характер на омикрон

    който е в състояние да ме оспори, е добре дошъл, но с факти, ако обича
    Много добре си давам сметка за написаното и твърдо заставам зад него!
    Сертификатът има 2 основни фунции. Както си казал той е административен механизъм за повишаване на покритието с ваксини и отделно е мярка, ограничаваща контактите между хората.
    Отнема на част от хората достъпа до места с повишен риск от предаване на инфекции и от там по-малък брой заразявания. Елементарна логика.
    Точно затова и в момента става излишен защото реално почти всеки жител го притежава и е ваксиниран /в нормалните държави/.
    Ваксинацията може и да не се оказа решението за справяне с епидемията, но ползите ѝ са безспорни. Доказателство е статистиката за предходните 2 вълни.
    Срещу омикрон защитата е значително по-слаба, никой не го отрича, но колко точно ще стане ясно като стане доминиращ вариант и у нас и видим колко е спада спрямо Делта.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10343

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ШЪ мЪ извинявате ама - парцал публикува мнение на друг парцал!

    ... абе изобщо даже не се извинявам ...
    Не знам кой какъв е, то и тези дето не искаха да вакснат кубето бяха парцали, ама.....
    Ето ти първоизточника на 'парцала'.
    https://assets.publishing.service.go...hk534dnaG5HeKw

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10344

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Не знам кой какъв е, то и тези дето не искаха да вакснат кубето бяха парцали, ама.....
    Ето ти първоизточника на 'парцала'.
    https://assets.publishing.service.go...hk534dnaG5HeKw
    Имам силни подозрения, че или не го е чел, или не е разбрал баш какво пише.
    Аз подобни изводи не видях.

    Да не забравяме и колко негови "прогнози" не се сбъднаха. Човека отдавна трябваше да е уволнен и с отнети права. Той и още няколко субекта имат основна вина за негативното отношение към епидемията и ваксинация, което индиректно доведе до хиляди загубени животи.
    Тъй като шефката му е много близка с баща ми /той и с Мангъров е близък/, тя му беше споделила, че ако го махнат ще постигнат обратен ефект. Не че е лош специалист, но си е изперкал покрай тази жажда за доказване.

    В цитирания доклад най-отдолу хората са написали в прав текст извода си - Estimates suggest that 127,500 deaths and 24,144,000 infections have been prevented as a result of the COVID19 vaccination programme, up to 24 September.

    Това даже им е последния доклад защото вече няма на каква база да си правят сравненията - нямат неваксинирани.
    Може да се преместят в България. И без това сме опитно поле и контролна група на ваксинацията.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10346

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Имам силни подозрения, че или не го е чел, или не е разбрал баш какво пише.
    Аз подобни изводи не видях.
    Пречетох го и според мен, точно това е извода, който Мангъров споделя.
    Не гледай статистики от миналото, тук става дума какво ги очаква ваксинираните, ако ковид продължи да мутира, а те вече не са способни да изграждат антитела.
    Изтрих си вметката към ХИВ ситуацията, но според това, което Gena е постнал, си е била на място!
    Този пост е редактиран от Rakeem; 20-01-22 в 17:16.

  13.  
     
  14. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10347

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Пречетох го и според мен, точно това е извода, който Мангъров споделя.
    Не гледай статистики от миналото, тук става дума какво ги очаква ваксинираните, ако ковид продължи да мутира, а те вече не са способни да изграждат антитела.
    Изтрих си вметката към ХИВ ситуацията, но според това, което Gena е постнал, си е била на място!
    Факт е, че след започване на ваксинацията по света имаме 2 доминиращи варианта и двата дошли от страни с ниско ваксинационно покритие.
    В момента преболедувалите си се заразяват и разболяват съвсем масово с омикрон. Предполагам, помниш мантрата му, че преболедувалите имат вечен имунитет?
    Не знам какво му говорят звездите, но можем само да гадаем какъв ще е следващия вариант. Ако излезе нещо, което да се базира на Делта ваксините ще си работят пак, а неваксинират пак ще почнат да боледуват и гинат.
    Точно затова се говори за махане на мерките. Ако е лек вариант не е проблем, ако е тежък ваксините работят.
    Ако дойде нещо съвсем ново - нови ваксини и нови мерки.
    Това е моята прогноза. След година ще видим кой е по-точен. За момента казаното от Мангъров не се сбъдва, въпреки че си мени мнението през няколко месеца.

  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10348

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нито едно крайно и категорично твърдение около корона вирусната пандемия не се оправда. Той опроверга всички - и по повод на свръх смъртност, и по повод на имунитетите от ваксините, и по повод на предпазването от заразяване, и по повод на стадния имунитет.
    А статията за отрицателните йони ме наведе и на още една мисла:
    Не задържат ли те голяма част от отрицателните йони, които ние вдишваме? И в този аспект не е ли по-голяна вредата от тях отколко ползата, особено на открито?

  16. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #10349

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ами и аз това отдавна говоря. Не казвай хоп, преди да си скочил. Ама то много специалист, много нещо. И от двете страни. И не само Мангъров, ами от другата страна колко пъти си смениха мненията(първо нямаше проблем с вируса, бил като пролетен повей, стана проблем обаче, след това ваксината е супер дупер много сме напреднали в медицината затова толкоз бързо я сготвихме, след това, ама ваксинираните разнасят вируса, ама и те се разболяват, ама и те умират, ама трябва 2-ра и т.н.). И всеки път са категорични. Пълен смях. Е затова не им вярват хората. Кажи си: не знаем, не сме сигурни, пробваме и това е. Даже и по форумите започна някаква извратена цензура. Па да не говорим за спорещите... Змии и гущери бълват и от двете страни. Сакън да кажеш нещо и скачат като ощипани моми. Целия свят е полудял ми се струва . Побългарял даже по-скоро. 30 години по един и същ начин на лъжат, и всеки път ни разделят. И всеки път се хващат на лъжите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10350

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Факт е, че след започване на ваксинацията по света имаме 2 доминиращи варианта и двата дошли от страни с ниско ваксинационно покритие.
    .
    Делта варианта май беше с произход Англия, страна висока степен на ваксинация.
    Омикрон е от Африка, страна с ниска степен на ваксинация.
    Колкото до тезите Мангъров, в момента няма как да доказваме дали нещо е било резонно или не, при положение, че се случиха коренно различни неща, които до голяма степен промениха хода на пандемията.
    Смисъл, можем само да спекулираме в какво положение щяхме да сме, ако не бяха ваксините и ограничителните мерки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе