Страница 98 от 707 ПърваПърва ... 488896979899100108148 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,456 до 1,470 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1456

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Първо да кажа, че нося маски при всяко излизане, както и прилагам и други предпазни мерки.

    Но графиката си е класика в лежерните интерпретации - има далеч по-значещи признаци, по които могат да бъдат разделени двете групи, но е избран точно този, който защитава нашата момента теза:

    Вместо Masks, спокойно можеше да пише:
    - на изток са (далечен изток)
    - с дръпнати очи
    - с жълта кожа
    - ядат много ориз
    - и др.
    А вместо No Masks, можеше да пише:
    - не са в далечния изток
    - не са с дръпнати очи
    - не са с жълта кожа
    - не ядат много ориз
    - и др.

    (други) Примери за лежерни интерпретации на зависимости

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1457

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    В Япония си ходат с маски много преди тази пандемия. Просто е прието, че когато си настинал трябва да пазиш и другите, а не да им кихаш в офиса, метрото и т.н.
    Да носенето на маски би помогнало, но по- скоро да предпазва околните , а не да пази носещия маска.

    П.П. При липсата на маска-просто спазвайте разстояние от 1,5 метра. Поне така ни повтарят тук...
    Kaar одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1458

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Нищо не разбираш! Социални мрежи нито следя нито ползвам извън служебните си задължения, които сега не практикувам...
    Иначе ще обясня на съпругата си да не ходи на работа щото такива като теб са ми обяснили, че трябва да бъде заразена понеже облекалата които ги имало някъде си не ги давате щото не били важни мед.служители! И ще и кажа да каже и на другите та да се приберат у дома и да сме и аз и детето по сигунни, че няма да се заразим и ние покрай съпругата ми и такива като теб да се оправят сами с костюмите дето се пазели за...

    Бля бля... бля... Статистика значи? Е тези в Италия, Испания и за Китайките заразени медици - стигат ли за статистиката ти и да бъдат освободени извънземните ти костюми? И ако е така що не се освобождават? Стига смучи от пръстите си глупости на търкалета, като например, че заразата била навсякъде и бля бля... заразата е в заразените и там дето обитават и най-обичайните им локации в такива ситуации като болниците! А костюмите са крайно необходими за медиците за да останат такива и да лекуват и такива като теб със сухите статистики дето не виждат повече от цифрите. Спокойно едно е сигурно цифрите ще набъбат и тогава реакцията ще е ужасно закъсняла!
    Подозирам обаче, че костюми няма или има онези за химическа защита, които помня от казармата - но те не са предназанчени за вирусна защита. Дълбоко се съмнявам да има изобщо костюми в резерв у нас.
    Едно време, синът ми като беше на 5 г. реагираше точно така с "Нищо не разбираш". Да ти пратя ролка кухненска хартия + близалка захарно петле?! Че пръскаш слюнка и сълзи навсякъде. Като спомена казарма - ако беше там и то в подобна сериозна ситуация, за паникьорство чувал ли си какво се полага?! Ще те помоля да престанеш да ореваваш орталъка за нероден Иванчо....става ли?! Нямаме нужда от повече хленчене и сополи. Всеки е изложен на риск от зараза - и шофьори, и полицаи, и магазинери и т.н. Кой ти е казал, че единствено лекарите са най-важни?! Ма прибирай си жената и си стойте вкъщи - пък аз ще кажа на магазинерките и аптекарките да затворят и те, щото те да не са по-прости от теб. Да видиш кон боб яде ли.
    Айде, стига за тази вечер бразилските ти мелодрами. Утрото продължава....и без костюми, щото не са нужни.
    Aleksandars и hristoslav2 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1459

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Хасан Адемов заразен.
    Ще се тетват сега всички народни представители и помощен персонал...
    Ами най-важните хора са все пак Ще им свършат тестовете....

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1460

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    В Европа плъзна от ски курортите в Италия и Австрия. Много добре се предава при температури около 4 градуса..
    Да, ама в България "болните" от корона-вирус са такива, които не са пътували никъде. Старшинката със зелените чорапи обяви "болните" през последното денонощие:
    Най-младият заразен - 3 годишното дете, кога се върна от Китай?!
    70-годишното семейство от Силистра едва ли е ходило да кара ски в Австрия.
    Мъжът от Стара Загора на 81 години сигурно е виждал Италия само на картичка.
    Никаква логика няма точно тези хора да са заразени, тъй като едва ли са мърдали някъде.

    Или трябва да приемем, че в цяла България всички тайно пият кръв от прилепи,
    или другата по-вероятна възможност е, че тези корона-вируси са ендемични за цялото земно кълбо.
    И не от вчера, а от доста години циркулират по човешката популация. А цялата истерия в България е силно преувеличена и медийно раздухана.
    На мен втората хипотеза ми изглежда по-логична.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1461

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Без да се тестват хората-няма как да се разбере!
    Все пак на фона на всички мрачни данни, ето и една хубава:
    101 годишна жена преболедува корона вируса и я изписват от болницата:

    На който не му е писано да се удави, няма да го обесят
    https://nltimes.nl/2020/03/31/101-ye...arged-hospital
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 01-04-20 в 00:33.
    Kaar и pap1918 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1462

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да, ама в България "болните" от корона-вирус са такива, които не са пътували никъде. Старшинката със зелените чорапи обяви "болните" през последното денонощие:
    Най-младият заразен - 3 годишното дете, кога се върна от Китай?!
    70-годишното семейство от Силистра едва ли е ходило да кара ски в Австрия.
    Мъжът от Стара Загора на 81 години сигурно е виждал Италия само на картичка.
    Никаква логика няма точно тези хора да са заразени, тъй като едва ли са мърдали някъде.

    Или трябва да приемем, че в цяла България всички тайно пият кръв от прилепи,
    или другата по-вероятна възможност е, че тези корона-вируси са ендемични за цялото земно кълбо.
    И не от вчера, а от доста години циркулират по човешката популация. А цялата истерия в България е силно преувеличена и медийно раздухана.
    На мен втората хипотеза ми изглежда по-логична.
    Много хора се върнаха от чужбина и е нормално да са го донесли тук. Така баба Гицка дето ходи до аптеката и магазина само, може да го прихване и готово.
    Kx одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1463

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    И защо тогава "болните" от корона-вирус в България не са само завърнали се от чужбира, а има много, които никъде не са ходили? Те как са се заразили? Чрез телепатия?
    Постановката, която медиите в България разиграват издиша отвсякъде.
    Хм, много искам да видя как ще приключи целия този цирк, който се разиграва в момента. Напоследък цялата медийна истерия около този вирус нещо започна да ме съмнява сериозно.
    Първоначалното огнище изникна в Ухан, Китай, а изведнъж по цялото земно кълбо едновременно пламнаха случаи, които нямат никаква връзка с китайците.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-04-20 в 07:44.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1464

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Абе как стигнахте до костюми за биологична защита....Това не е ебола все пак.
    Kaar, Aleksandars, svetlio1 и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1465

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Едно време, синът ми като беше на 5 г. реагираше точно така с "Нищо не разбираш". Да ти пратя ролка кухненска хартия + близалка захарно петле?! Че пръскаш слюнка и сълзи навсякъде. Като спомена казарма - ако беше там и то в подобна сериозна ситуация, за паникьорство чувал ли си какво се полага?! Ще те помоля да престанеш да ореваваш орталъка за нероден Иванчо....става ли?! Нямаме нужда от повече хленчене и сополи. Всеки е изложен на риск от зараза - и шофьори, и полицаи, и магазинери и т.н. Кой ти е казал, че единствено лекарите са най-важни?! Ма прибирай си жената и си стойте вкъщи - пък аз ще кажа на магазинерките и аптекарките да затворят и те, щото те да не са по-прости от теб. Да видиш кон боб яде ли.
    Айде, стига за тази вечер бразилските ти мелодрами. Утрото продължава....и без костюми, щото не са нужни.
    Еми то до тук са ти способностите - хленчене, ореваване... или паника - това ли измисли по мой адрес? Да те успокоя, че нито съм уплашен и далеч от изпадане в паника. Всъщност съм имал моменти в които съм изпитвал усещане на тревожност с прогресивно засилване но слава Богу съм съумявал да го овладея въпреки тежките или безнадежни моменти... Малко се отклоних за да те успокоя, че езика ти стана мното злобен и да не изпадаш отново в такива пагубни за психиката емоции... Успокой се и да продължаваме!

    Всъщност критиката ми е към такива като теб и разсъжденията които лансирате - а именно маските не помагали. Е аз съм убеден, че помагат и защитават стига да се ползват правилно. И да не стане объркване под маски визирам тези от стандарта FFP2/3 или N95.

    п.п. Какво стана със сина ти когато порасна? Още ли повтаря онази фраза, че така ти напомних за него с моя изказ от по рано?
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1466

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Jacky, от завърналите се има и преносители, от които са прихванали местните хора. Голяма част от тези завърнали се, са от онези с никаквата хигиена и отговорност - безгрижно и лесно са предали заразата на този или онзи тук. А впрочем, те самите не са и влезли в статистиката въобще - нито са търсили помощ, или са били отсвирени... Заради това после - ама как, откъде като гръм се появи у баба и дядо...
    За другата ти версия не знам, времето ще покаже.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1467

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Маските помагат със сигурност. Аз самия съм си купил от тези:

    Но големият въпрос си остава....поне за мен. Ако много малко хора са се срещнали с този вирус, тогава не може да се говори за изграден групов имунитет.
    Ако пък няма такъв и при наличие на пандемия- във всеки един момент ще има ново огнище на зараза.
    И пак се връщам на тестването- без да има достатъчно количествена информация за състоянието-единственото, което може да се прави е да се изолираме, но... ако това продължи 1 година???
    Изкуствен имунитет чрез ваксина няма да се случи по-рано...
    Без да се знае кой го е изкарал без или с много леки симптоми-няма как да се върне живота към някаква нормалност.
    Да - жертви винаги ще има, но и в природата е така-по силния, здравия и устойчив вид оцелява .
    Няма как да стане и вълка сит и агнето цяло...
    Не го мислете толкова-всеки ден ни дебнат всякакви опасности и всеки поема някакъв риск в ежедневието.
    Все пак не е добре да се ползват страховете на хората за нечисти цели и да се лишават от права и възможности.
    Тестване, тестване и пак тестване ще бъде решението....
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 01-04-20 в 01:08.
    pap1918 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1468

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Еми то до тук са ти способностите - хленчене, ореваване... или паника - това ли измисли по мой адрес? Да те успокоя, че нито съм уплашен и далеч от изпадане в паника. Всъщност съм имал моменти в които съм изпитвал усещане на тревожност с прогресивно засилване но слава Богу съм съумявал да го овладея въпреки тежките или безнадежни моменти... Малко се отклоних за да те успокоя, че езика ти стана мното злобен и да не изпадаш отново в такива пагубни за психиката емоции... Успокой се и да продължаваме!

    Всъщност критиката ми е към такива като теб и разсъжденията които лансирате - а именно маските не помагали. Е аз съм убеден, че помагат и защитават стига да се ползват правилно. И да не стане объркване под маски визирам тези от стандарта FFP2/3 или N95.

    п.п. Какво стана със сина ти когато порасна? Още ли повтаря онази фраза, че така ти напомних за него с моя изказ от по рано?
    Не ми се налага да измислям неща от този сорт - оригиналът в твое лице ги притежава в очевадна степен. Не изпитвам ни най-малко безпокойство, за да ме успокоява някой - още по-малко пък ти
    Пробвай да си по сдържан и уравновесен при несъгласие на мнението ти с другите - не се дръж като ощипана мома на седянка. Ако имаш обективен аргумент, различен от междуметия (изразяващи нечленоразделни звуци както в предишния си пост) и преекспонирани чужди такива, тогава заповядай - би могъл и да си полезен с една различна гледна точка.
    Та, като ще се връщаш на маските , та маските - ами носи ги, биха били полезни донякъде за другите около теб. Това е. Писал съм го по-назад. Чети внимателно, а преди да напишеш нещо, ако трябва препрочитай.

    P.S. Синът ми порасна и може да е колкото теб. От първи клас започна да чете и осмисля нещата, след което естествено не му се налагаше да повтаря твоя/неговия израз за да изрази несъгласие или незнание.

  17. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #1469

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията

    Днес бе обявено тук (Нидерландия), че мерките в сегашния си вид се запазват до 28 април.
    ..............................................

    В същото време се започват масови кръвни тестове за да се установи колко хора са го прекарали или не. В крайна сметка не можем да се крием вечно и ако някой го е прекарал и има изграден имунитет би могъл да си работи и да не опасен за себе си и околните (Примерно хора, които се грижат за възрастни и болни).

    ..............................
    А до тогава хигиена , 1,5 м дистанция, силна храна и качествени напитки
    Вашия вирус е някакъв балък. И нашия му беше дълъг 1.5м ма му порасна оная работа и вече му е двуметров. И + това при вас може и да могат оздравелите и да се връщат на работа, ма при нашия супер-дупер извънземан вирус, оздравелите трябва да седят под карантина 28дни!!!

    ‼️‼️‼️ВАЖНО от ЩаБа:
    При съмнение за висока температура и поради изчерпване на термометрите в аптеките, МЗ препоръчва да се поставят три сухи царевични зърна в дупето. Ако излязат пуканки, веднага се обадете на Бърза Помощ!
    Пояснение: Само зърна, не цели кочани...
    Този пост е редактиран от Dedo1975; 01-04-20 в 05:23.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1470

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Тази жена на 101 години сигурно са я тествали с теста за 27 лв., който дава 80% отклонение в двете посоки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе