Страница 121 от 707 ПърваПърва ... 71111119120121122123131171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,801 до 1,815 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1801

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Има забавления. Ние например оня ден си направихме един 100км рейд из града с колата.....пуснахме силно неравноделен хип-хоп и като бруклинските братя гледахме лошо,,,,

    Да бях аз от Харлем, а то - от Обеля.
    От сутрин до вечер за мен е неделя.
    Не мога ги мисля хич моите дърти,
    баща ми се връща да порка и кърти.
    По него мазилка и шибан бетон
    и вечно е с тоя съдран панталон.
    Майка - задръстена тъпа миячка,
    която най-кухо се смила да бачка.
    Аз негро да бях, а съм рижко, с лунички,
    не щат да ми пуснат надутите пички.
    Черно да бичи, да дърпам тревата,
    водка да смуча с мадама в кревата,
    но кинти ми трябват за кучки и дрога,
    да гепя от наште - направо не мога.

    Майтапа настрана, много зареждащо е да се пошляеш....без да спираш или излизаш от колата....без шибани маски и ръкавици....
    Вентилацията настрои ли я само в купето да върти

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1802

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Какво пречи на хората да се разхождат по парковете? Стига да не са на групи и да спазват разстояние .
    Ако ви е наредено да затворите-трябва някой да плати сметката. Тук поне до юни раздават по 4000 евро на малки еднолични търговци,
    И какво излиза сега... там се разхождате, пък се лекувате тук?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #1803

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Пълна тъпня да не можеш да ходиш в парка,но да можеш в супера,където е пусната вентилацията.Е*ати логиката.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #1804

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Интересно, но за да е истинска карантината и има 100% ефект, трябва абсолютно никой да не работи и си стои в къщи! Тези които си продължават работата и получават заплати трябва солидарно да ги споделят с другите, които стоят и заради тях! Значи за 50% вирус няма, а за другите 50% вируса е факт? Нещо не излиза сметката. Има поговорка която звучи така: Мижи да те лажим! Някаква идея колеги? Вируса май пази работещите здрави?

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1805

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Пълна тъпня да не можеш да ходиш в парка,но да можеш в супера,където е пусната вентилацията.Е*ати логиката.
    Ти обратното ли предпочиташ? И какво ще пасеш в парка...?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #1806

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Ставаш за политик.Перфектно извъртя смисъла на написаното.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1807

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Очевидно е, че всички ще се заразим и ще го прекараме във времето....Единственото умно нещо, което можем да направим преди да се разкашляме е да се подготвим като се опитаме да повишим нивото на имунната си система с правилно хранене и гладуване и да се надяваме междувременно да се появят работещи медикаменти, които да ни помогнат в битката....Другото е бла-бла...

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1808

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    Интересно, но за да е истинска карантината и има 100% ефект, трябва абсолютно никой да не работи и си стои в къщи! Тези които си продължават работата и получават заплати трябва солидарно да ги споделят с другите, които стоят и заради тях! Значи за 50% вирус няма, а за другите 50% вируса е факт? Нещо не излиза сметката. Има поговорка която звучи така: Мижи да те лажим! Някаква идея колеги? Вируса май пази работещите здрави?
    Идеята е да почнеш да мислиш с главата си! Как си представяш 100% карантина? Като 100% икономия на храна, вода, лекарства? Има компромиси на различно ниво в зависимост от опасността и житейската целесъобразност!
    Този пост е редактиран от Lupus; 05-04-20 в 23:07.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #1809

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Прав си, но тези компромиси хайде ако може да не са за наша сметка. Проблема е принципен и нали е на живот или смърт? Нека си сменим местата, сега работещите да сменят не работещите и те да си починат хората, нали така? Как само едните в дупката?
    https://www.youtube.com/watch?v=xl4hpy2kEMw

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1810

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    Тези които си продължават работата и получават заплати трябва солидарно да ги споделят с другите, които стоят и заради тях! Значи за 50% вирус няма, а за другите 50% вируса е факт? Нещо не излиза сметката.
    Хмм, чудесни идеи, объркал си времето, когато е трябвало да се родиш. Но не съжалявай, поне няма да ти резнат главата в някой момент
    ПП - Много ми е драго някой като се напъне, че търка леглото и плющи у дома заради... мен? Но в рамките на любезността - благодаря ти.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #1811

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Още една идея за размисъл @kod
    https://www.youtube.com/watch?v=1LJeKgtypwc

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1812

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И какво излиза сега... там се разхождате, пък се лекувате тук?
    Не разбирам...Тук ще се разхождаме и тук ще се лекуваме и умираме ако ми е дошло времето. Нямам никакво намерение да се лекувам за каквото и да е било в България.
    Много лесно слагате хората под един знаменател…

    П.П. Хлорокин се произвежда тук и има достатъчно, но не е панацея. Интензивни легла има достатъчно и всеки с друго заболяване получава съответната помощ на необходимото ниво.
    Проблемът ще отмине-страхът обаче може да ви погуби преди вируса. Освен това явно страхът е да не окаже, че царят е гол
    Мислете за след няколко месеца, защото тогава ще има съвсем различни проблеми за решаване и да не можеш да се разходиш из парка ще бъде най-малкия проблем.
    Единственият ми проблем е, че родителите ми са в България и ако се случи нещо с тях или с мен не можем да се видим, но такава е ситуацията.
    Дано не се ползва за излишно парадиране на сила (при липса на разум).
    Човечеството ще просъществува, но въпроса , който трябва да ви мъчи е- на каква цена и дали после няма да станем още по-зависими от диктатори, заеми, ограничения и т.н.
    Пазете се и пазете другите около вас (аз го правя също напълно доброволно), но гледайте и малко в переспектива -икономиката на някои държави няма да може да се въстанови и хората ще бъдат обречени на глад и лишения.
    Дано бъркам и съм просто много заблуден в ситуацията
    Този пост е редактиран от stainway; 06-04-20 в 02:27.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1813

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Очевидно е, че всички ще се заразим и ще го прекараме във времето....Единственото умно нещо, което можем да направим преди да се разкашляме е да се подготвим като се опитаме да повишим нивото на имунната си система с правилно хранене и гладуване и да се надяваме междувременно да се появят работещи медикаменти, които да ни помогнат в битката....Другото е бла-бла...
    Няма да се заразят всички! Има някаква категория хора, които точно тази зараза просто не ги лови. Какви са причините не зная и лекарите не знаят. Може би някакъв комплекс от причини, може би индивидуални за всеки случай поотделно. Пример за това са семейства, където примерно има трима заразени, а четвъртия, живеещ с тях в един апартамент заразата не го лови. Това е известно на лекарите още от чумните времена.
    Не случайно "стадния имунитет" се приема за 60-70%, останалите са или незаразими или неоткрити при скрининга прекарали заболяването безсимптомно. С други думи - няма повече потенциал за разпространение на заразата.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1814

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Няма как да знаеш от кои ще си, затова правиш каквото трябва, а да става каквото стане....

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1815

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Може би си прав. Ще отбележа нещо. Лозята събота и неделя бяха абсолютно пусти. С кола много трудно се отива до там. Сложили са големи бетонни блокове на черните пътища към лозята. Аз ходя до там пеша. Мисля всеки ден след работа да ходя. Познавам съседите по лозе на един голям периметър от моето. Знам че не са безработни.Имам представа къде живеят. Това ,че не ходят до там си го обяснявам ,че ги мързи да ходят пеша.
    Останал съм с впечатление, че възгледите ти по отношение на мерките са по-праволинейни и по-хардлайнерски. Т.е. да се спазват не само законово определените мерки, а и препочъчителните мерки от страна на щаба, основната която е "стойте си в къщи" и която препоръчителна мярка постоянно се повтаря в публичното пространство от политици, лекари и лекарски екипи, висши полицаи, и много други.
    Позволих си упрека, защото думите ти за посещение на лозето са в противоречие на твоите демонстрирани възгледи, ако наистина са такива.
    Коментирали сме в темата за България, характерната българска черта "законите трябва да се спазват, ама от другите, а не от мен". Та си помислих че става въпрос за такова нещо - да изискваш нещо от околните, но да не го прилагаш това изискване към себе си.

    Извинявай ако съм сбъркал и грешно съм интерпретирал постовете ти и оттам неправилно съм преценил възгледите ти за противоепидемичните мерки.
    ...Но ако все пак не съм сбъркал, то не ти казвам "не ходи на лозето", ами коригирай възгледите съгласно ходенето до лозето както от теб, така и от други.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Не случайно "стадния имунитет" се приема за 60-70%, останалите са или незаразими или неоткрити при скрининга прекарали заболяването безсимптомно. С други думи - няма повече потенциал за разпространение на заразата.
    Причините за 60-70-80% не са такива каквито ги описваш.
    Но иначе извода е верен - няма повече потенциал за разпространение на заразата.
    Всеки един от тези 20-30% без имунитет ще се зарази, но няма откъде да дойде заразата. А ако случайно при някой все пак дойде, то неговите околни контакти са изградили имунитет (естествен или чрез ваксина) и той вече няма кой да зарази.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 06-04-20 в 08:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе