Страница 307 от 707 ПърваПърва ... 257297305306307308309317357 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,591 до 4,605 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4591

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Разбрал си - трънки!
    Смисъла не е в лечението, а в предпазването чрез дезинфекция. И да се определи дали даден метод на дезинфекция на въздуха е ефикасен или не, трябва метод и уреди за контрол на степента на заразяване преди и след дезинфектирането.
    Еха, супер идея.....дезинфектирай планетата. Да направим една много, много голяма пръскалка и да облеем всичко в дезоксинамайкамумицин.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4592

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Напротив не черпя информация от медиите за това което се случва по болниците (за Варна основно)..

    Черпя освен от теб сега а и от хора работещи в болниците. Че има недоразумения има ама чак такива каквито написа (вкл. и за персонала без маски в ковид отделение) не съм чувал от друго място...
    .
    В сливенското инфекциозно, което е отделено само за Ковид болни не ходят изцяло с маски.
    Имам предвид, че там, където лежат болните влизат тотално екипирани, но извън тези помещения си ходят нормално, най-много с медицинска маска.
    Сега, ако е имал предвид, че покрай болните щъкат без маски и аз не го вярвам.

  4. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    595
    #4593

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ето защо се прави това театро с многото новозаразени. Трябва да имаме над 300 на 100 000, иначе няма парички от Европа.

    Кунчев: НИЕ ВЪВ НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ТРЯБВА ДА ПАДАМЕ ПОД ТОЗИ ПОКАЗАТЕЛ (видео)
    Gena_bs одобрява това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4594

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Ето защо се прави това театро с многото новозаразени. Трябва да имаме над 300 на 100 000, иначе няма парички от Европа.

    Кунчев: НИЕ ВЪВ НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ТРЯБВА ДА ПАДАМЕ ПОД ТОЗИ ПОКАЗАТЕЛ (видео)
    Я го изслушай още веднъж и чуй какво точно казва.
    Никъде не става дума за заразени, а за брой тестове.
    Kx одобрява това.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4595

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Споко бре, нали ви казах че #РуснацитеШаНиСпасат# : https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post978681

    Не съм излъгал.Което говедо оцелее ---> оцелее.Останалите "ще чакате стадния имунитет" да доде до вас...

    отново : Руски учен: Ваксината ни срещу COVID-19 е лекарство за говеда
    "Никой човек, който има здрав разум, не би и помислил да приложи това на хората"



    А ИвоДиво ще отрича "спасението рускопутинско" , Х2 ще му опонира, че "Ако не беха руснаците" и всичко ще си е по местото...





    Казах ли аз : https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post979365


    Само МУТРА може утрепе МУТИРАЛ вирус ...
    Този пост е редактиран от justify; 21-10-20 в 19:14.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4596

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А нищо не отричам само не им вярвам...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4597

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    В сливенското инфекциозно, което е отделено само за Ковид болни не ходят изцяло с маски.
    Имам предвид, че там, където лежат болните влизат тотално екипирани, но извън тези помещения си ходят нормално, най-много с медицинска маска.
    Сега, ако е имал предвид, че покрай болните щъкат без маски и аз не го вярвам.
    Двамата с ivodivo буквално ме накарахте да се съмнявам в себе си.
    Затова, току що на Вайбър попитах един човек, с който се застъпихме заедно в ковид-отделението за около 7-10 дни.

    ***** здравей,да те питам нещо.
    Казах в една компания, че в ковид отделението персонала е бил без маски и те не ми вярват.
    Та почнах да се съмнявам в себе си дали наистина е било така. И затова искам да питам някой (теб в случая), който е бил по онова време заедно с мен в отделението - "Вярно ли е, че персонала беше без маски ?"


    Отговора който получих е

    Да, масово
    ...


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #4598

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Къде си лежал бе, човек?
    Не съм чел всичките ти постове, може да съм пропуснал. Но ако на мен ми се наложи да лежа, бих искал персонала да е без маски, а не като тежководолази.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4599

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Миналата събота моите наблюдават през балкона как спира линейка пред нашия вход и двама 30 мин се екипират като ще да влизат в ядрен реактор. След извесно време изнасят един комшия, който живее с баща си и майка си. Вчера друга такава спира и изнася майката. Тази сутрин слизам за бач и чувам чутовен скандал. Бащата седи на барчето до нас и си пие кафенце, без маска, без да му пука или каквото и да е друго. Един друг комшия му крещи, аз след като разбрах за какво иде реч и аз започнах да крещя и го изритахме най-брутално. И сега питам:
    За какъв чеп ми е да знам всяка сутрин колко са ковидясали и колко са умрели, след като аз нямам инструмент с който да разбера тези отляво, отдясно, отдолу или отгоре на мен какви са освен ако не науча случайно. Къде отиде практиката от соц миналото да се отбелязва, че в този апартамент има заразно болни, с което да предупредят живеещите наоколо да внимават, да вземат мерки и да спазват дистанция и не на последно място да могат най-чистосърдечно да натрошат нечия глава ако тя се носи от дебил.
    Gena_bs, hristoslav2 и grischa харесват това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #4600

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ице, ти нали си пиздюшчая бляд, удари едно рамо за една доза заедно с оная другата, спутника, за да се освиня и с двете....
    В момента, същата фирма разработва комбинирана ваксина за грип и коронавирус

    https://www.rbc.ru/society/21/10/202...79473054ec848b

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4601

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Еха, супер идея.....дезинфектирай планетата. Да направим една много, много голяма пръскалка и да облеем всичко в дезоксинамайкамумицин.
    Пак не си разбрал! Интересувам се само от "суха" и безконтактна дезинфекция!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4602

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Дезинфектирай....ама внимавай, че "Ако всички вируси изчезнат, светът ще бъде прекрасно място за около ден, ден и половина, след което всички ще умрем", казва Тони Голдбърг, епидемиолог от университета в Уисконсин, САЩ.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4603

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да добавя още нещо, във връзка с "фриволното поведение" на персонала в ковид-отделението където ме лекуваха (и излекуваха).

    Преди седмица, тук в тая тема имаше линк, към ТВ-интервю на двама доктори - единия доцент, а другия професор, като и двамата бяха шефове на отделения в две софийски болници, но не на ковид-отделения, нито пък на инфекциозни отделения.
    Та някъде по средата на интервюто, стана въпрос, че асистента на единия от тези двамата тъкмо оздравява след заразяване. И няма да се върне в отделението където е работил преди заразяването, а заради придобития имунитет ще отиде да работи в ковид отделението.
    Kaar и ivodivo харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,853
    #4604

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Днес пак разрешиха отпуските. Явно сме се оправили .
    Тоя министър въобще знае ли какво прави?

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4605

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Но ако на мен ми се наложи да лежа, бих искал персонала да е без маски, а не като тежководолази.
    А аз медицинските сестри да са без гащи...




    Така или иначе не успяха да направят поне относително да уравнено/постепенно разпространение на заразата.

    От едната крайност --> затворници 3 месеца у дома си при 5-10 заразени месечно в другата крайност --> 1000+ заразени ежедневно без "домашен затвор".

    Липсваха и продължават да липсват мерки за целеви групи от населението...

    За това се изисква интелект, кото това правителство и управление няма и няма и да има...И това ЛЪСВА във времена на кризисни обстановки...


    Кой квото е дробил ще го сърба с големия черпак...
    lazarus18 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 977
    Последно: Вчера, 21:32
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе