Страница 432 от 707 ПърваПърва ... 382422430431432433434442482 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,466 до 6,480 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6466

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията

    Мерки се взимат на база на удобни прогнози, обосноваващи решенията. Извън съмнение е наличието и на други прогнози и алтернативни мерки при тях.
    Чудесно политическо решение е да приемеш прогноза - трупове ще лежат по улиците и чували няма да стигат.
    На база на него да наложиш невиждани рестрикции.
    И когато трупове не се появят дори извличаш дивидент и се хвалиш - видите ли, няма болни значи беше необходимо. Това е доста изкривена реверсивна логика...

    Тъй че, не съм съгласен. Мерките в момента се взимат от политици. Не от експерти, най-малкото защото експерти няма...
    И политиците трябва да си носят отговорността за тях.
    Пример - шеф на щаба в България е човек, който разпространи грешна прогноза, не го послушаха и тя не се сбъдна.
    В момента мерките е адекватно да се базират пак на негови прогнози в известна степен. Е добре де, чия е вината в случая ако не политическа? Кой е трябвало да подмени даващия прогнози??

    Завършваш с - дали е правилно близкото бъдеще ще покаже??
    И как според теб ще го покаже?
    Единственият вариант, доказващ правилността на затягане на мерките при явен спад на заразени в момента е мерките да бъдат затегнати, а болните чувствително да се покачат.
    Това би означавало, че взетото решение като че ли е правилно и наистина е идвал нов пик.
    Ами.... Ако не се покачат, а намалеят? Ко праИм тогава или това е много сложно за обмисляне и никой не трябва да носи отговорност за погрешни мерки?
    Никой никога не е говорил за трупове, чували и т.н. в Нидерландия. Нямаме щаб с коремен хирург, а с инфекционист , който винаги е бил например против маските...
    https://en.wikipedia.org/wiki/Jaap_van_Dissel

    Колкото до отговорността - ами на 17 март има избори , хората ще преценят.

    Опитвах се няколко пъти да обясня, но не ми се получава . Единственото притеснение е болниците да продължат да си работят с планов прием, нещо което успяха да постигнат с мерките от октомври, защото през първата вълна свършиха леглата и работеше само спешна помощ. През лятото се навакса, но никой не иска да се случи същото.

    Разбирам, че каквото и да кажа- все едно, но честно не разбирам какво толкова се занимаваме с Нидерландия. Бъдете доволни, че в България кризата се управлява най-успешно , както се повтаря ежедневно и си свиркайте

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз имам друга "забележка", която се отнася до R0

    доколкото си спомням (правя се на идиот, ако някой не е забелязал) R0 не е КОНСТАНТА за даден щам, а плаваща величина, отразяваща ТЕКУЩОТО състояние на разпространението, така да се каже, първа производна на функцията

    така че, ако обичат политици, "експерти" или който там снася дневния ред на журналята, да не обижда паметта на офцити...
    новият щам няма R0=1,3, както и стария няма 0,9, защото (заиграваме се по математически) никоя заразна болест не може да има константа на разпространение <1, тъй като това означава, че няма да се предаде не повече субекти, отколкото е заразила първоначално
    Всеки вирус си има R0:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Basic_reproduction_number

    Когато написах 0,9 - това е при положение, че сегащните мерки се запазят, иначе вируса е по-заразен.
    1,3 е Британския вариянт при същите мерки.
    Експерти и учени си има и те си правят моделите. Това, че не ни харесват , не означава задължително, че не са прави.

  2.  
     
  3. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6467

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Как защо се занимаваме...
    Искам да ви дойда на гости, а Рюте не ми позволява
    С България какво да се занимавам... то всичко друго е наред та да очаквам и Ковид протоколите да са.



    Експерти и учени си има и те си правят моделите. Това, че не ни харесват , не означава задължително, че не са прави.
    Съгласен. А означава ли, че задължително са прави?? Защото ти го приемаш за аксиома?

    И друго не разбрах.
    Главният инфекционист маски не иска. А маските са задължителни.
    Значи... В едни случаи мненията на експертите не се взимат предвид. С условен претекст -хората така искали... Това си е политика. Кои хора искат? Кои не искат. Подобни твърдения са манипулация ако не е проведен референдум.
    Да ги махат като не ги иска. И да си поеме отговорността - скочат ли заразите престава да е главен...

    А в други случаи, например изискване за бърз тест 4 часа преди бординг - това мисля е ясно, че никой нормален човек в България не може да изпълни, невъзможно е! се дума - те експертите така казаха, не политиците.
    Сори, това не е здравна мярка, а замаскиран опит за затваряне на границите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6468

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    До средата на март не се препоръчват пътувания - това го казаха още миналата година.

    Освен да причакаш Рюте някъде в Хага и да си поговорищ с него , друго не знам какво да те посъветвам
    Той поне си ходи навсякъде с велосипед и без охрана:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6469

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Някой да е чул дали ще разрешат браковете между ваксинирани и неваксинирани??!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6470

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Експерти и учени си има и те си правят моделите. Това, че не ни харесват , не означава задължително, че не са прави.
    Съгласен. А означава ли, че задължително са прави?? Защото ти го приемаш за аксиома?

    И друго не разбрах.
    Главният инфекционист маски не иска. А маските са задължителни.
    Значи... В едни случаи мненията на експертите не се взимат предвид. С условен претекст -хората така искали... Това си е политика. Кои хора искат? Кои не искат. Подобни твърдения са манипулация ако не е проведен референдум.
    Да ги махат като не ги иска. И да си поеме отговорността - скочат ли заразите престава да е главен...

    А в други случаи, например изискване за бърз тест 4 часа преди бординг - това мисля е ясно, че никой нормален човек в България не може да изпълни, невъзможно е! се дума - те експертите така казаха, не политиците.
    Сори, това не е здравна мярка, а замаскиран опит за затваряне на границите.
    От уважение към форума се опитвам да бъда, доколкото ми стигат възможностите полезен с информация.

    Все пак се чете и от гости ,които следейки подобна дискусия, надали ще се регистрират.

    Сега за маските ... Правителството бе критикувано много дълго, че не задължава, а само препоръчва. В крайна сметка парламента накара правителството да въведе маските в затворени пространства от 1-ви декември, защото при съседите и навсякъде е така. Не знам дали би станало по-добре ако забранят носенето на маски

    Никой не си е позволил да каже, че това е спасението, но в крайна сметка няма да навреди. Иначе все още щеше да има дискусии- защо не ги въвеждат.

    Колкото до мнението на експертите - аз не го приемам като аксиома, но при всеки съвет, който те дават се прави първо проучване. Примерно през май, когато пуснаха малките ученици, преди това следяха огромен брой семейства, как се предава заразата и т.н. Тогава във форума холандците, норвежците и други бяха стравнявани с Менгеле и други глупости от този род.

    За Британския вариянт е същото - в два малки града, където има клъстъри се изследва цялото население, за да се види, доколко е по-заразен и т.н.

    Колкото до самолетите - да тук експертите искат напълно спиране на полетите, политиците решиха само за Великобритания, Южна Америка, за другите двоен тест.

    Решенията не се взимат просто така с една заповед. Самите експерти са всеки вторник в парламента да обясняват кое и как и в крайна сметка парламента решава.

    Разбирам, че тезата е - политици : всичките са маскари , но проблемът си е истински и няма да се реши с приказки, а с тестове, ваксини, проучвания и т.н.

    Както е тръгнало темата ще стане чалга- антиваксърска -QAnon платформа и аз лично нямам желание да участвам .

    Накрая ще почнем да обвиняваме евреите , както е станало с чумата през средновековието...

    Бъдете здрави и не го мислете толкова много. Идва пролет, много тестове, ваксини и избори

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #6471

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Някой да е чул дали ще разрешат браковете между ваксинирани и неваксинирани??!!
    Е, как ще ги познаеш ваксинираните? Аз още чакам да ми поникнат 5G антенките, ма ядец .
    Майка ми и боднаха и втората доза - и там нищо.Лоша работа, лошаа.. Седларов....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6472

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нямаш ли поне някакви странични симптоми като от Виагра ?

    - - - - - - - - - -

    Сега се загледах в пресконференцията на така наречения "щаб" , вожда идва и всички млъкват и се започват едни глупости да се говорят....

    Не ,не е точно така в Нидерландия и предполагам в много други държави - може пък "маркетинга" да е по-добър, но подобни "изпълнения" са невъзможни.

    Не е ясно дали има Британски вариянт, но се предполага, че има....От Европа казаха така да правим... ще видим.... ала-бала портокала...докторите казали... Да пази Господ... Наистина смешки...
    https://www.facebook.com/watch/live/...rmalink&t=1934

    Дано нещата се забавят до пролетта и цялата работа приключи , защото не ми се мисли как ще се справят болници и лекари.
    Този пост е редактиран от stainway; 22-01-21 в 01:59.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #6473

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да бе, че да ми спрат хилядото ковидни леФчета..
    Те и увеличение с 600лв/мес. обещаваха, но като гледам ще си остане в телевизора.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6474

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    камионите пак ще тръгват, този път "х7"

    P.S. прочее, според вас къде ще бъдат концлагерите, извинявам се, тъмночервените зони?
    Този пост е редактиран от FearMe; 22-01-21 в 12:31.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6475

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Понеже новата мутация засягала повече младите и водела до висок вирусен товар да отворим училищата и да заразим всички. Тотален тъпизъм...Ангелов...дебил такъв.

  13. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6476

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Колеги лекари,
    Кажете моля нещо за Азакс / Азитракс / Азитромицин.
    Мислех, че е за сваляне на температура, а прочетох, че е антибиотик...

    Защо го взех - личният лекар ми го предписа:
    От вчера сутрин имам болки в мускули, много отпаднал, температура 38, стягане / болка в главата.

    Пратиха ме Цибалаб за бърз антиген - отрицателен е, доколкото може да се разчита. Което хич не ме топли, защото не ми става по-добре
    Та кажете мнение, да го похапвам ли този Азакс или да карам на малко витамин, течности, 1, 2 аспирина на ден и 1,2 парацетамола на ден?
    Може да звучи глупаво задаване на подобни въпроси във форум, но аз редица пъти съм изразявал мнение, че не разчитам на ерудираност особена на лични лекари. Тъй че взимане / невзимане в момента е 50/50

    Хммм, имам и някакви включени онлайн консултации към уника застраховката, ще ги преслушам и тях.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #6477

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Пил съм Сумамед, което е същото.Хубав антибиотик, който изчиства дробовете.Сега джипитата масово го предписват ей така за да се подсигурят.Температура под 38 не се сваля, а над тази стойност вече да.Ако усетиш задъхване, веднага де обаждаш на личния лекар, защото бронхопневмонията много бързо се развива.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6478

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Направи си скенер на бял дроб и пусни пълна кръвна карина с це реактивен протеин/CRP/ и другите показатели, които дават инфо за ковид. Те в лабораториите вече знаят какво да изследват и да гледат след това. Това е най важното за да знаеш какво да пиеш, а не да се наливаш просто с някакви хапчета. Особено ако трябва да се пият противосъсирващи медикаменти. Навременното и правилно действие е доста важно.

  17. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6479

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Подобна е от уника препоръката, но да изчакам 4, 5 дни и после ако не се нормализира.
    "кръвна картина с c реактивен протеин д-димер. Удачно ще бъде тогава да се направите рентгенова снимка на белия дроб или скенер"
    Абе изследвания да има...

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6480

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Подобрението в състоянието след 4-5 дни, много често е измамно и след 8-10 дни настъпват усложненията, които могат вече да бъдат доста кофти. Рентгена е загуба на ценно време.
    Дано всичко да премине спокойно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе