Страница 58 от 105 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1570
Like Tree300Одобрявам

SONY телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #856

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Модела ми е XH95

    От бързото меню в "Режим картина" и "Яркост" предупреждението вече не се показва, оставили са го да се показва при всяко вкл/изк на светлинен сензор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #857

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Ее супер. И аз съм с xh95. Дано скоро дойде и при мене.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #858

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Аз не съм чакал да ми се появи автоматично съобщението за актуализация на екрана.
    Влизам в Help / Състояние и диагностика / Обновяване на системния софтуер / Обновяване на софтуера ...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #859

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Нямам, няколко пъти проверявам тея дни.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    78
    #860

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Може да свалиш ъпдейта от тук:
    https://www.sony.bg/electronics/supp...tware/00267389

    И да го инсталираш чрез флашка на телевизора

    Sent from my BAH-L09 using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #861

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Нямам голям зор. Като дойде. [emoji16]

    Sent from my Note10+ using Tapatalk
    -Shark- одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #862

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Sony's A90J wins our 2021 TV Shootout Evalueaiton event and we crowned the A90J Master Series OLED TV the "King of 4K TV"


    https://www.facebook.com/ValueElectronics/

    Този пост е редактиран от kaloman; 13-09-21 в 20:02.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #863

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)


  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    47
    #864

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от stanilm Виж публикацията
    Здравейте,
    Относно тв 49XH9505, свързан с компютър през лан с кабел и WiFi. Между компютъра и ТВ стои рутер HUAWEI HG8245H 1000 mB/s.Прочетох за проблем на потребител от форума с картината на тв-то , при възпроизвеждане на HDR съдържание. Реших да пробвам с даденият в темата филм -Tranformers с информаация за файла: Размер 85,55 GB.Тип релиза: UHD BDRemux 2160p Контейнер: MKV Видео: MPEG-H HEVC Video / 62092 kbps - 6957 kbps / 3840x2160 / 23,976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 1000nits / Dolby Vision - HDR10 / BT.2020
    Опитвам се да гледам филма през KODI , но видеото постоянно насича. Пробвах с LAN кабела и безжично. Излиза съобщение от KODI "източника е твърде бавен" . Въпроса ми е, нормално ли е да има насичане за такъв тип файлове при възпроизеждане през LAN с KODI, или някъде по настройките бъркам нещо? На компютъра филма се възпроизвежда отлично.


    Използвай NFS. Kodi си го приема нормално - работи и под windows и linux.
    За бенчмарк ползвах Gemini man с Dolby vision (понеже е по-сложен и за коди) който стига до ~110 мегабита и работеше без прекъсвания, но само ако тв е прясно стартиран с празен кеш и тн.
    Недей да използваш LAN кабел , Wi-fi-a е по-бърз с около 20-30 мегабита и е по стабилен при големи вариации в битрейта.

    Имаше и вариант със USB-LAN адаптор където се стига до 300-500 мегабита но при повечето модели не работи.

    - - - - - - - - - -

    Някой има ли идея къде мога да намеря сервизни упътвания за XH95? Интересува ме дали има някакви насоки за допустими тайминги за резолюции и с кои работи най-добре тъй като не вярвам изобщо на EDID-а който дава ( промени се 15+ пъти в първите 3 дни след като го купих)
    Фабричния EDID също би ми бил много полезен, порових се из нета но нищо не намирам.

    Занимавах се понеже мисля че "Film mode" изобщо не работи и Motionflow се държи различно вероятно защото ползвам компютър. Предполагам има разлика какво прави със сигнала от blu-ray плеър в сравнение с компютър (как се "здрависват" устройствата).
    След като си играх доста часове да докарам 23.976 честота да изглежда гладко, забелязах че таймингите като че ли влиаят на кривите за гамата. (Изглеждаше доста по-добре откъм картина и движение, но не исках да рискувам )
    Рових се из менютата, но не виждам подробно как тв приема сигнала - показва единствено резолюция за източника.. а не смея да пипам сервизното меню.
    Има ли как да видя bit depth, color space и тн или трябват сервизни уреди и софтуер? За пръв път имам телевизор който дава толкова оскъдно инфо.

    Някой ако ползва същия или близък модел но със blu-ray плеър може ли да каже дали тв-ра дава по-подробна информация за източника в сравнение? (аз ползвам компютър)
    Не знам дали аз нещо не пропускам, но мисля че няма и начин да се спре вградения му тонмапинг? Не съм сигурен дали се влияе само от 1 опция, но ако е това X-tend dynamic range - При OFF пада почти наполовина като пикова яркост въпреки че чете HDR флага. Излиза че за да имам достъп до 1000-та нита които докарва трябва да ползвам мапинга на тв-ра, което игнорира метадатата която се опитвам да му пусна.
    Iначе при X-tened OFF ми изглежда като не повече от 500-600 нита
    До тук нито мога да ползвам уж най-голямото предимство (интерполацията), нито ми харесва как за супер малки детайли 50х50 пиксела светва 1/4 от картината (ако е 2.40:1 с черни ленти) и си унищожава сам цветовете и дълбочината. Ако е заради някой прожектор в сцената или слънце - ок, но за някоя убита притъмнена нощна лампа пак така се държи.

    В крайна сметка няма как да разбера дали ще има подобрение ако взема плеър или ако няма разлика и това са му възможностите - да продавам тв-ра защото оставам с впечатлението че е в класа за цената си само за SDR.
    Някой ако разбира повече и може да помогне ще съм благодарен.
    Този пост е редактиран от Neuromancer23; 15-09-21 в 17:40.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #865

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Като спреш X-tend dynamic range просто потъмнява за миг и яркостта си се вдига. Поне при мен е така. Нямам проблем с hdr филмите. Всички са достатъчно ярки. Много зависи и самият филм как е правен. Ако ти е средна яркост 200 cd/m2 филма, няма да е толкова ярък. Забелязах това защото някои филми са значително по-ярки от други. За блурей филми гледани през коди от хдд говоря.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk
    Този пост е редактиран от evdiko; 15-09-21 в 19:58.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #866

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Дойде и при мен ъпдейта. Много по-удобно е без това недодялано предупреждене.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk
    -Shark- и georgibochev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #867

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Neuromancer23
    https://www.pdfhost.net/index.php?Ac...f6cf40944494e3


    EDID (monitor info) не трябва да се променя. може би проблема се крие във връзката
    https://www.nirsoft.net/utils/monitor_info_view.html
    https://www.extron.com/article/uedid


    телевизора се държи различно при връзка с PC - някои филтри за картината изчезват.


    8 Reasons Why The Sony X90J is Better than The X900H (+ 2.5 Reasons Why It's Worse)

    We compare the Sony X90J 4K LED LCD TV vs last year's BRAVIA XH90 (also marketed as the X900H in the USA).

    Timestamps:
    ===========
    0:00 Sony X90J (left) vs X900H (right)
    0:21 HDR peak brightness
    0:54 HDR tone-mapping
    1:33 Black level with local dimming
    2:49 More calibration controls
    3:56 Upscaling with BRAVIA XR
    4:46 Gradation
    5:57 [Film Mode] "Low" setting
    6:17 4K 120Hz resolution
    6:59 4K 120Hz HDR posterisation
    7:27 Blooming
    8:05 DCI-P3 & Rec.2020 coverage
    9:53 Summary

    This video was graded & uploaded in HDR10, and so is best watched on an HDR display.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-09-21 в 22:39.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #868

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Демонстрираме 11 съвета и трикове на Sony TV за ускоряване на работата на Google TV, като използваме OLED телевизор Sony A90J Master Series като пример.
    We demonstrate 11 Sony TV tips & tricks to speed up the Google TV performance, using a Sony A90J Master Series OLED television as an example.

    Tips include:
    0:00 Apps-only mode
    0:53 Get to apps faster
    1:34 Skip home screen
    2:05 Quick settings
    2:44 Reduce data transmission
    3:44 Clear cached data
    4:04 Play Store shortcut
    4:46 Direct HDMI button
    5:30 Auto Game Mode
    6:00 Screensaver shortcut
    6:26 Limit background processes

    While this video was done using a 2021 Sony BRAVIA television, some of these hacks can also be applied to the Android TV platform on older Sony TVs to speed things up.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    2
    #869

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте,

    Имам въпроси относно Google TV. Насочил съм се да си взема 43" X85J.
    Искам да попитам дали с Google TV, както при Android TV, може да се ползва SMB ?
    Защото прочетох в интернет, че VLC Player няма ъпдейт за Google TV. Дали с останалите плеъйри е така? И щом няма ъпдейт, как ще се пускат филмите през SMB ?
    Възможно ли е с Google TV да са прекратили функцията SMB


    Извинявам се, ако въпорса ми не е за тук, но не ми се правеше нова тема.
    Този пост е редактиран от Fritzbon; 24-09-21 в 02:02.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    76
    #870

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Някой, който е сложил тази Актуализация на фърмуер до v5.457 на модели 2015 г. да сподели мнение дали си заслужава ъпдейта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 105 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 1011
    Последно: Днес, 08:28
  2. Samsung телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1204
    Последно: 14-03-24, 19:37
  3. Отговори: 117
    Последно: 12-06-21, 00:44
  4. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 07:21
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 08:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе