Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Къде сключвате застраховки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    22
    #1

    Къде сключвате застраховки

    Пичове, привет...
    Лятото ми изтича каското и се чудя кой застраховател/брокер да избера. Колицата ми е на 15 години и сега плащам 300лв пълно каско без асистанс, но мисля да сменя застрахователя, че в тоя офис дето ходя са ми много неприятни - няма да уточнявам кой, къде...
    Знам, че някои брокери имат по-добри условия. Някакво инфо?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    ами хубаво ще да уточниш "къде" като град

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #3

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    Условията по застраховката Каско се определят от ЗК, а не от брокерите.
    Отчита се дали си нов клиент за застрахователя, имаш ли щети предната година (все още няма обща база данни), ГО при същата компания ли ще бъде, с коя ЗК работят с приоритет и.т.н.
    Най-важнто е да се запознеш с Общите условия на съответния застраховател преди да сключиш застраховката. Особено с клаузи като покритие, самоучастие, авансова премия, минимална застрахователна премия, възможност за плащане на вноски, завишения за определени марки, модели, тип автомобили и т.н.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #4

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    Само не прави грешка да избереш Левинс, че ще ти побелее косата да чакаш да ти изплатят, ако опреш дотам.

    В момента са най-скапаната компания от всички застрахователи за мен - мотаят те по 3 месеца да ти платят.

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    За Пловдив става въпрос. Аз мисля, че има значение и самият застраховател, както и посредника чрез който се сключва. Аз гледах онлайн някакъв калкулатор одеве в този брокер и ми се стори, че има някаква отстъпка. Имах един познат преди време се занимаваше със застраховки и ми е казвал, че за каското около 20% прибира посредника (иначе казано той), но при големите брокери имало други условия, понеже договорите им били по-сериозни и застрахователите предлагали привилегии.
    Някой ползвал ли ги е тези Ай Енд Джи, дали имате отзиви?
    P.S. Иначе за Левинс знам... Чуват се разни неща хаха

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    Аз съм при ДЗИ - срещу тях има много малко дела в съда, което означава че си плащат.

    В другата противоположност са Лев Инс, БУл ИНС, Булстрад и от време на време Аремеец.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #7

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    15 годишна кола и каско...Как пък не

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #8

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    Делата са важен показател.
    Също така не е лошо да се питат вътрешни хора или брокери къде, как и с какви части става ремонтът при нужда.
    Всяка компания има собствена политика за снижаване на разходите по отстраняване на щетите.
    Основното е при заснимането да нямаш щети и да не се отбележат в протокола такива. Защото после и в съда няма как да докажеш правата си.

    Между другото помисли си дали си заслужава и при какви покрития да сключиш КАСКО за 15 годишен авомобил. Овехтяването значително и при определени условия на застрахователя (бонус-малус) е по-добре да си реонтираш сам щетите.

    Успех!

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    не знаем за каква каляска говорим
    малко се замислете дали кола от 2005 година от D сегмент нагоре можеш да си я ремонтираш за 500 лева след инцидент по-сериозен от одраскана броня...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #10

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    При всички случаи няма да се изплати по експертна оценка пълната стойност на ремонта.
    А не всички ЗК предлагат опция за доверен сервиз дори срещу допълнителна премия.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    22
    #11

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    Става въпрос за Мазда 6. Два чукнати детайла по тая кола ми изплащат премията за 2 години. Иначе казано за някакви 300лв на година е супер изгодно според мен човек да има каско - заради едното спокойствие най-малко. Колата е оценена на 5,000лв, което значи че при тотал щета на дай си Боже повече от 3,500 - 4,000 няма да видя ама тя и пазарната цена и е толкова. Въпросът ми е не дали има смисъл (за това съм си направил разчет), а къде е най-добре. Засилил съм се към Групама най-вероятно, че четох хубави отзиви, но проверявам как идва през брокерите, защото наличието на посредник не винаги значи по-висока цена, а дори напротив.
    Благодаря за съветите иначе на всички

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #12

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Делата са важен показател.
    Също така не е лошо да се питат вътрешни хора или брокери къде, как и с какви части става ремонтът при нужда.
    Всяка компания има собствена политика за снижаване на разходите по отстраняване на щетите.
    Основното е при заснимането да нямаш щети и да не се отбележат в протокола такива. Защото после и в съда няма как да докажеш правата си.

    Между другото помисли си дали си заслужава и при какви покрития да сключиш КАСКО за 15 годишен авомобил. Овехтяването значително и при определени условия на застрахователя (бонус-малус) е по-добре да си реонтираш сам щетите.

    Успех!
    А бре не е така.Доказват се, независимо от написаното в протокола.

    Има явни има и скрити щети, които с външен оглед и то от неспециалисти не могат да се установят.
    Просто се назначава съдебна автотехническа експертиза, която изсветлява тези въпроси.

    Отделно не си длъжен да приемаш техният "доверен сервиз" - длъжни да да ти дадат избор - пари или ремонт.

    По едно време когато го забраниха това само с ремонта в "доверен сервиз" - някои застрахователи предлагаха веднага пари и ако изявиш изрично желание за сервиз, тогава те пращаха в сервиза им...

    Застраховах моята(ГО) в миналия четвъртък за 300 кинта, направиха ми отстъпка 20 кинта и ми дадоха ваучер за ГТП в СБА на стойност 23.50лв(или 22.50).

    Това за 2.4 дизел 200 коня.

    За такава кола мисля е добре.

    Но това за което стана въпрос е че овците си мислят че брокерите ги "дерат", а в същност ги дете ББ, заради неговите си авери от СИК с които си пие коктейлите и върти общите им далавери.

    Веднага след фалита на "Олимпик" ЗАД Комисията застрахователен надзор вдигна размера на вноските на застрахователните дружества към Гаранционни фонд от който се изплатиха обезщетенията на пострадалите при ПТП, а пък Министерски съвет начело с ББ отпусна чрез БНБ "безлихвен кредит" на фонда, но в крайна сметка увеличените вноски на застрахователните дружества към Гаранционни фонд доведоха до 50% увеличение на застраховките гражданска отговорност.

    И всичко това защото ББ пусна аванта на съдружниците си от СИК, които стоят зад Олимпик ЗАД, което пък не е внасяло вноски в Гаранционния фонд и сега другите застрахователи "плащат" с нашите пари...


    Ма тоя народ е много прост...

    Това с Бонус-Малуса беше просто прах в очите на народа-забаламосаха го за пореден път, докато премина "напрежението" с увеличените застраховки...

    Сега никой от управляващите не пише/говори за Бонус Малус- така им е добре...
    Този пост е редактиран от justify; 20-05-20 в 23:22.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #13

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    Съдебнотехническа - само в съда и след ПТП. Тогава излизат скритите дефекти и повреди.
    При сключване на КАСКО хората си правят външно заснемане по схема, пишат забележките и ако имаш щета на елемента с дефект - дърво.
    На мен са ми отказвали въобще плащане за елемент, който не е отбелязан в протокола. Обаче бил на снимките с щетата. И това при положение, че бях в ЛевИнс 5г без прекъсване.

    Не е важно какво пишат журналята. На мен ми се случи малуса (естествено) още през 2008. Дженерали ми поискаха 100% увеличение заради щети по колата в паркирано състояние
    Без вина виновен, няма да издирват причинителя я!

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #14

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    Това което си написал за автотехническата експертиза не е вярно, но няма да ти отварям очите...


    Получаваш това за което си се преборил, а не това което заслужаваш или което е реалното.

    И изобщо твоите преговори с конкретен застраховател са ирелевантни - нямат общо. Там си получил това на което си се съгласил при водените от теб преговори с конкретния застраховател...


    Каквото и да кажеш, ще е излишно, просто защото това е твой личен опит, а не е законовото положение.Просто защото не си стигнал до закона...



    Същото се е получило и при "милионерите" спечелили от тотото на Божков - спечелили, ама като отишли в неговата фирма организатор, им дават една бланка-договор предварително подготвена от юристите на Божковата фирма, в която договор пише "Изплащането на спечелените 10 000 000 лева, ще става чрез ежемесечен превод на сумата от 41667 лева в продължение на 20 години."

    И по долу има клауза, че "не се дължи обезщетение(лихва) за забава при такова изплащане каквото е уговорено."



    И божковите служители като им кажат "Честито, вече сте милионери, остава да оформим документите за получаването на парите Ви" и бинго милионерите започват да пърхат с крилцата които току що са им изникнали...

    Ако се заинатят и искат да получат повече информация за конкретните договорни клаузи ги питат "Нали си искате парите сега и затова сте дошли? Трябва да подпишете ей тук, ей тук..."

    И повечето са толкова литнали в небесата, че дори не ги интересува какво подписват - нали ВЕЧЕ СА МИЛИОНЕРИ и остава само да "подпишат" каквото им дадат и където им кажат ...

    И така "получили" спечелените си милиони, ама друг път ...

    И сега ми реват като вдовици за ******


    Той и друго направи - като видя, че се трупа джакпот над 12 000 000 лева и го ограничи на максимално 12 000 000 лева, независимо колко пари е прибрал...

    Та това което сам си направиш, никой друг не може да ти го направи...

    П.П. Сега ако ги попиташ, ще кажат и дори ще свидетелстват в съда срещу Божков, ако някой им обещае, че ще си получат милионите ...

    И като народ и като държава сме посредствени...Говоря за времето на комунизма и след комунизма и отчасти за след Освобождението до вземането на властта от Комунистите.
    Преди това сме били и държава и народ и владетели/царе сме имали...
    Този пост е редактиран от justify; 26-05-20 в 14:08.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #15

    Отговор: Къде сключвате застраховки

    С ДЗИ никога не съм имал проблеми, ползвал съм опцията доверен сервиз. Да ми отстранят щетите , пари не ми трябват. За 15 годишна кола 500 лв каско не ми се вижда добра идея. За 1000 лв може да се вземе ударена , цяла и да си вземеш каквото искаш от нея. Е, ако я отаркаляш цялата е друго. Ама за един калник , фар, мигач, драскотина - 500 кинта си е обир.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 02-05-11, 21:14
  2. Old Holborn - има ли и къде?
    От viessman във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-10, 17:03
  3. къде ми е грешката ???
    От eror във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-08, 18:21
  4. От къде е SMS-a
    От NaskoK във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-05, 07:57
  5. Алф? От къде???
    От MetalMilitia във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 9
    Последно: 26-11-03, 10:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе