Резултати от 1 до 9 от общо 9

Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #1

    Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

    Здравейте.
    Искам климатик за отопление и охлаждане на хол 43кв.м. и коридор 9кв.м.. Височината е 2.6м. с изложение изток-юг, външна изолация 5см. и пвц дограма (двоен стъклопакет)- 12кв.м..
    Насочил съм се към mitsubishi heavy SRK63ZR-w или mitsubishi heavy SRK60ZSX-W. Въпросът ми е каква е разликата между двата като първия е с 800лв. по евтин.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2

    Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

    Цитат Първоначално публикувано от niksan777 Виж публикацията
    Здравейте.
    Искам климатик за отопление и охлаждане на хол 43кв.м. и коридор 9кв.м.. Височината е 2.6м. с изложение изток-юг, външна изолация 5см. и пвц дограма (двоен стъклопакет)- 12кв.м..
    Насочил съм се към mitsubishi heavy SRK63ZR-w или mitsubishi heavy SRK60ZSX-W. Въпросът ми е каква е разликата между двата като първия е с 800лв. по евтин.
    Благодаря.
    Външните тела, мисля че са с еднакъв хардуер. Разликата е във вътрешните. Дебитите при 63ZR-W са огромни. Според мен, по-удачен вариант е 60ZSX. Аз лично бях пред подобна дилема. От 3 години съм с 60ZSX-S и съм много доволен от избора си. Ползвам го в 45м2 помещение, 14м2 остъкление, североизточно изложение. Машината е доста деликатна и приятна. Ефективна също. Има тема за модела, там съм изписал доста, за да не се повтарям.
    Сигурен, че и 50ZSX-W ще се справи с лекота. Хардуерно са еднакви с 60-ката, а разликата в максималната мощност не е кой знае каква.
    П.п. Не зная защо е толкова по-евтин 63ZR-W, спрямо 60ZSX-W. Най-вероятно, защото рядко някой би си го сложил в жилището.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-05-20 в 12:06.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

    Благодаря за бързия отговор.
    С този голям дебит имаш предвид, че ще духа много и няма да е комфортно ли? Знаеш ли колко ток ти харчи в най-студените месеци?
    Този пост е редактиран от niksan777; 23-05-20 в 22:59.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #4

    Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

    Цитат Първоначално публикувано от niksan777 Виж публикацията
    Благодаря за бързия отговор.
    С този голям дебит имаш предвид, че ще духа много и няма да е комфортно ли? Знаеш ли колко ток ти харчи в най-студените месеци?
    Да, това имам в предвид. Може да е по-ветровито, отколкото е необходимо. Засичал съм го в студените месеци, но за всяко помещение е индивидуално. Моето по принцип е студено. Под мен неотопляем магазин, над мен през голяма част от времето също не се отоплява, а изолация на тавана нямам. С голяма квадратура външни стени съм и 14м2 прозорци (подобни на френски). В студените месеци ми е правил средна консумация от 500-600W/h. На около -15, за да поддържа малко над 23гр., консумира около 700W, на фиксирана 2-ра степен на турбуната и темперирано помещение. Квадратурата е около 45м2, кубатурата - 115м3
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-05-20 в 23:59.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #5

    Отговор: Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

    Не бих ти препоръчал 63ката за хол.Имам “таткото” му, обаче е в антре/стълбище с 1.5 стени остъкление и не ме бърка особенно.Топли много,наистина яко, обаче и духа много, дори и на Ulo.Според мен мястото му е в офис, магазин, склад..., е, или стълбище..

  7. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

    Благодаря за съветите.
    Ще взема mitsubishi heavy SRK60ZSX-W, a каква е разликата между него и mitsubishi heavy SRK60ZSX-S.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #7

    Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

    Цитат Първоначално публикувано от niksan777 Виж публикацията
    Благодаря за съветите.
    Ще взема mitsubishi heavy SRK60ZSX-W, a каква е разликата между него и mitsubishi heavy SRK60ZSX-S.
    ZSX-W е с новия фреон - R32. Гледам, че като параметри и характеристики са почти 1:1. Вътрешните тела и дебитите са еднакви. Не вярвам да има някаква доловима разлика между работата на 2-те машини.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    14
    #8

    Отговор: Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

    Монтираха ми 63ката diamond. Някой може ли да обясни това с градусите и колко харчи, и това с on/off специално за този модел. Иначе пуснат на 3д авто е много шумно от вътрешното тяло. Климатика стои на 22градуса за сега.Ще взема ватметър скоро. Всяка информация за този модел ще ми е полезна

    - - - - - - - - - -

    Монтираха ми 63ката diamond. Някой може ли да обясни това с градусите и колко харчи, и това с on/off специално за този модел. Иначе пуснат на 3д авто е много шумно от вътрешното тяло. Климатика стои на 22градуса за сега.Ще взема ватметър скоро. Всяка информация за този модел ще ми е полезна

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #9

    Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W

    Пробвай на фиксирана 2-ра степен на турбината(две чертички). Би трябвало да е тих на нея, същевременно дебитът е предостатъчен. Аз така правех при 60-ката под 0гр., за да не ми се раздухва толкова много. 3D Auto аз не ползвам, насочил съм клапите накъдето трябва и не пипам нищо.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-12-22 в 14:23.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 14:23
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 14:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Питане за MITSUBISHI HEAVY SCM40ZJ-S
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 23:10
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе