Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 60
Like Tree3Одобрявам

Котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #16

    Отговор: Котел

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Имам опция да избирам за предстоящата инсталация.Цената на Еммети е почити на половина спрямо Херца, ще имам 7 термовинтила.
    Разликата не идва от цената на материалите. Външна ли ще е инсталацията или вкопана, с пресфитинги или компресионни, с гайка?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #17

    Отговор: Котел

    Част от тръбите ще са вкопани, тръбата ще е Херц, с пресфитинги.През местото, където ще са под замаската ще е с някаква изолация, синьо и червено.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #18

    Отговор: Котел

    Пак казвам - няма как от цената на материалите да дойде голяма разлика в цената на инсталацията.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #19

    Отговор: Котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Нито имам право да размишлявам, нито пък се сещам какво можеш да споделиш по отношение на КПД . Аз вярвам на сертификати и на това какво ми показва уреда, а те казват едно и също.
    Имаш ли наблюдения върху Дайкина, спомням си, че беше казал, нещо за монтаж на такъв котел, ако не се бъркам? Иначе по отношение на кпд-то, мога да споделя какъв разход дава, мен не ме интересуват сертификати и формални характеристики, а каква сметка ще платя на края на месеца. Бош за България са ми ясни в много други сфери, колко струват на практика, като загърбим книжките от 1001 нощ, за това гледам да бягам далеч.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #20

    Отговор: Котел

    Не, нямам наблюдение върху работата на Дайкин, той е на първа зима, доколкото знам, поне в Бг. Смея да твърдя, че няма как да усетиш разлика в ефективността между 2 различни котела. Ако вържеш 10 различни кондензни котела на 10 еднакви инсталации и ги накараш да работят на средна мощност, няма да получиш никаква разлика. Разликите идват при непостоянна работа, различни начини на управление и т.н. Разлика е ефективността от 1% няма как да се усети от битов потребител, но в една лаборатория може да се хване, включително и нашите уреди също хващат такава разлика. Не е сериозно да се сравняват продукти от различни браншове на една фирма - напримертелевизор Самсунг, телефон Самсунг и пералня Самсунг, както и касетофон Хитачи и перфоратор Хитачи

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #21

    Отговор: Котел

    Здравейте "Lazar", предлагат към котела "bosch 2300iw " терморегулатора да бъде salus rt510rt безжичен.Това устройство добро ли е, може и друг модел да ми осигурят. Моля за съвет, ако не е ок да ми предложите и други вариянти.

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #22

    Отговор: Котел

    Искай терморегулатор на Bosch. На стр. 1, пост #10, Lazar ти е предложил богат избор на модулиращи по стайна температура регулатори.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #23

    Отговор: Котел

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Здравейте "Lazar", предлагат към котела "bosch 2300iw " терморегулатора да бъде salus rt510rt безжичен.Това устройство добро ли е, може и друг модел да ми осигурят. Моля за съвет, ако не е ок да ми предложите и други вариянти.
    И с какви мотиви ти предлагат тая глупост? Попаднал си на абсолютни безхаберници! Аз съм продал и монтирал стотици salus rt510rt, но на пелетни котли и горелки. Това е он-оф термостатът, който най-много ползвам в момента, но да го монтираш на Condens 2300iw е кощунство. Все едно да си купиш нова кола, но да не вземеш оригиналното радио, което се управлява от волана, ами да сложиш някакво евтино китайче. По този начин се лишаваш от много екстри и котелът ти няма да работи оптимално. Нали ми поиска мнение за термостат и аз ти дадох дълъг списък с цени от 200 до 1000лв? Съветвам те да си купиш котела от официален представител на Бош, а не от безхаберниците, които ти монтират радиаторите, които само ще приберат един комисион и ще си заминат.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #24

    Отговор: Котел

    Здравейте"Lazar" стайния термостат ще е cr100 жичен и ще е в хол с два радиатора, които няма да имат термо глави. Другите помещения с радиатори са , детска, спалня, кухня, коридор и баня. Според вас, къде не трябва и къде е добре да има термоглави. До сега се отоплявах к камина с водна риза и всички радиатори са били отворени до край. По принцип сме свикнали да топлим навсякъде. Дали да сложа само на спалните термоглави? Коридор, баня и кухничка 9 кв да са с само с врътки?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #25

    Отговор: Котел

    Само в спалните слагай термоглави. Колкото повече радиатори останат в кюпа, управляван по стаен термостат, толкова по-добре

  13. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #26

    Отговор: Котел

    Абе градски, дай размери (кавадрати, кубици, брой и изложения на помещенията, размер на радиатори, къща, апартамент и т.н.), че да могат да ти отговорят специалистите. В първият пост си писал "Дайте фирма за изграждане на отоплителна инсталация на газ". Но от последният ти пост се разбира, че имаш такава, защото си се отоплявал с камина с водно риза. Нова отоплителна инсталация ще правиш, старата ли ще ползваш? Ако ще правиш нова отоплителна инсталация говори с Лазар и ако е съглсен да ти я направи той, че един ден да не те боли глава. И ако не е тайна, коя е фирмата в Добрич на която си се спрял?
    Този пост е редактиран от zh; 09-06-20 в 19:19.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #27

    Отговор: Котел

    Благодаря на всички за съветите, които ми дадохте! Апартамент: Хол 24 кв два радиатора 1 -1600/60 тип22, 2 1200/60 тип 22, детска 14 кв 1600/60 тип 22, спалня 17,5 кв 1800/60, коридор 9 кв 80/60 тип 22, кухня 10 кв 100/60 тип 22, баня 3,70 кв 5 ребра на 60 см алуминиев радиатор. Котлето е Бош 2300iw с стаен програматор cr100 . Термо глави сложихме само на детска и спалня по препоръка на "Lazar". Системата изградиха с колектори на 6 кръга, единият е на (хол: ф20 заради двата радиатора и е най-дълго трасето) другите пет кръга са на ф16. Чакаме само да пуснат газта от Арезгаз до месец. Надявам се да отоплявам на ниски градуси в системата. Банята и кухнята са на около 6 метра от котлето за БГВ. Апартамента е тухла с 5 см вътрешна изолация на всички външни стени и стените около прозорците, хубава дограма с троен съклопакет. Нямам чист север, трети етаж. На зима ще пиша впечатления.
    Този пост е редактиран от diko1980; 16-06-20 в 10:47.

  16. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #28

    Отговор: Котел

    Не съм специалист, но мисля, че е добре. Нека другите да кажат. Поздравления за марката котел! От ЗиЗи ли го взема котела?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #29

    Отговор: Котел

    Здравейте, от четири дни съм включил котела и е настроен със седмична програма . Сутрин от 6,30 до 7.30 - 24 гр, от 7,30 до 18, 00 ч -22,5 гр, от 18,00 до 23,30 ч -24 г. и от 23,30 до 6,30-22,5гр. Първите ми впечатления са, че в стаята където е терморегулатора зададената температура се достига за около 30 мин. Водата е настроена на 48 гр изходяща, като достигне градусите на терморелето водата пада на около 44,5-46 гр за още около 30-40 мин и след като прехвърли 24 гр терморелето изключва. Температурата в помещението не е падала под 23 гр за сега, като изключи терморелето става и 25гр. Около 2,4-2,7 кубика засякох на денонощие. Другото нещо, за което ще се обаждам на инсталатора е, че в момент на отпление и паралелно ползваме БГВ, отоплението спира и възобновява по различно време всеки път. Имали някакъв алгоритъм за това при условие, че не е достигната все още или подмината зададената температура на терморегулатора в помещението. В кухнята и коридорът, където нинават 5 чифта тръби на пода се усеща топлината , а се надявах че съм ги изолирал добре. Все още не е толкова студено и не мога да преценя цялата картина, моля ако имате препоръки и съвети да коментирате.
    Този пост е редактиран от diko1980; 20-10-20 в 12:35.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #30

    Отговор: Котел

    Когато се ползва БГВ, отоплението от котела за радиаторите спира. Такъв е начинът на работа. Няма никакви алгоритми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 08-02-19, 08:49
  2. Подмяна на котел!
    От genarro във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 26-11-17, 16:22
  3. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  4. Проблем с ел. котел PCP 12
    От CLaRioN във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 29-10-15, 10:05
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе