Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

Въпрос за MSZ-LN25VG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    5
    #1

    Въпрос за MSZ-LN25VG

    Здравейте,

    Преди месец си взех климатик MSZ-LN25VG. Забелязвам някои странни неща около този климатик:
    1. Чуват се разни пукания от вътрешното тяло. Доколото разбрах това е нормално, но понякога пука доста силно.
    2. Не виждам да тече никаква вода от шлаухата за конденза. Имам и други климатици и всички текат малко или много, а при този няма и капка. Това нормално ли е?
    Имам още един LN35, не тече много вода, но все пак тече някаква. При този LN25 няма никаква.
    Иначе сякаш работи нормално, охлажда си, но все пак се притеснявам.
    Въпросът ми е тези неща нормални ли са или да звъня в сервиза?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Летен конденз не тече от изпарители в непроветриви помещения или ако са преоразмерени за тях. Освен ако в помещението не ври постоянно вода в голяма тенджера.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Благодаря за отговора. Помещението е 18кв.м. 3м високо, санирано е. От магазина ми казаха че е за 9-ка. Значи да не се притеснявам. Просто го сравнявам с другите ми климатици и от всички тече. Имам една Toshiba Daiseikai 8 в другата стая и от нея тече все едно съм пуснал чешмата. Както казах имам и един LN35 и от него потича малко.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #4

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Какви са другите климатици? (тези които текат много)
    Някой беше споделил измерена консумация на ЛН на охлаждане. Слизаше до 45W. При ниска консумация няма много конденз. Ако е прекалено ниска може и хич да няма. Това не е проблем.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    И при 300W консумация нямам конденз! Два дайсейкая и едно MHI. Писал съм кога няма, зависи и от относителната влажност навън. Панасоникът ми, например, тече като лейка. Пишещият не е споменал в кой град е монтирана машината

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 02-07-20 в 20:04.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    И на 1300W при on/off няма да потече.
    На 300W след 4...5 часа непрекъсната работа и в сахара да си прокапва.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    5
    #7

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    От Русе съм. Другите ми климатици са: Toshiba Daiseikai 8 и MSZ-LN35VG. Както писах по-горе Тошибата тече много а другият LN тече слабо. Преди в това същото помещение имах монтиран SHARP AY-XPC12JR, който също си потичаше малко. Просто комбинацията на това пукане и липсата на конденз ме озадачи.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И на 1300W при on/off няма да потече.
    На 300W след 4...5 часа непрекъсната работа и в сахара да си прокапва.
    Вече ти прокапа, ама жълто-кафяво и от едно друго място...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    orlinpm, според мене щом пука много вероятно е да работи on/off. Работи компресора известно време (5...10...20мин) изключва за 5...10....20мин и така.
    Т.е. ватметър трябва за да се потвърди това предположение.
    Задай му 22° когато не си си в къщи и след 5часа ще прокапе.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Вече ти прокапа, ама жълто-кафяво и от едно друго място...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    И аз така нямах конденз на 300W докато един ден не преля тошибата през клапата.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Цитат Първоначално публикувано от orlinpm Виж публикацията
    Здравейте,

    Преди месец си взех климатик MSZ-LN25VG. Забелязвам някои странни неща около този климатик:
    1. Чуват се разни пукания от вътрешното тяло. Доколото разбрах това е нормално, но понякога пука доста силно.
    2. Не виждам да тече никаква вода от шлаухата за конденза. Имам и други климатици и всички текат малко или много, а при този няма и капка. Това нормално ли е?
    Имам още един LN35, не тече много вода, но все пак тече някаква. При този LN25 няма никаква.
    Иначе сякаш работи нормално, охлажда си, но все пак се притеснявам.
    Въпросът ми е тези неща нормални ли са или да звъня в сервиза?
    Ако работи он-оф може да няма конденз. Ако компресорът не спира и няма конденз, тогава вече не е добре.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #11

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако работи он-оф може да няма конденз. Ако компресорът не спира и няма конденз, тогава вече не е добре.
    Айде бе! Сирьозну??? На партийния ви пленум ли го казаха?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    5
    #12

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Благодаря на всички за отговорите. Преди малко бях на двора и наистина го чух, че работи няколко минути и после спира. Явно няма от какво да се притеснявам. Все пак тепърва започва да тече гаранцията, така че се надявам ако има сериозен проблем да се прояви в следващите 3 години.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    dodo,пий си ракията и остави нещата които не разбираш на другите.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #14

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    Цитат Първоначално публикувано от orlinpm Виж публикацията
    От Русе съм. Другите ми климатици са: Toshiba Daiseikai 8 и MSZ-LN35VG. Както писах по-горе Тошибата тече много а другият LN тече слабо. Преди в това същото помещение имах монтиран SHARP AY-XPC12JR, който също си потичаше малко. Просто комбинацията на това пукане и липсата на конденз ме озадачи.
    Ето ти снимки на 3 машини, климатизиращи 168 кубика етаж, с отворени всички врати. Проветрява се през около 4 часа, обитава се от един възрастен и дете. Всичко е сухо! Тавата на дайсейкай 8 се намокри леко, като минахме през банята, а другите помещения вече бяха изолирани, така че само той пое пáрите. Не се връзвай на приказки за Он-Оф, защото само мицубишито го прави този номер. При теб, в Русе, би трябвало да е по-влажно, но не казваш дали са ти свързани помещенията или не. Ако са свързани, водата се вади от най-студения изпарител и това е точно този, който работи в повторно кратковременет режим. С постовете на джак и миланов можеш само да се забавляваш! Или да си скапеш работеща машина, изборът си е твой.


    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #15

    Отговор: Въпрос за MSZ-LN25VG

    ...но понякога пука доста силно.
    LN да пука на охлаждане....Не ми се вижда нормално, дано до зимата се “намести”,че иначе....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе