Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree2Одобрявам

Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #16

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Правил съм го тоя тест и не се получават тези характерни хоризонтални черти, но пък се получава нещо друго - като мазни петна които понякога сивеят, понякога са с цветовете на дъгата. Не знам дали това също означава, че е с ШИМ или е нещо друго. Не намерих нищо за това в нета. Прикачвам три снимки - първата е с включен филтър за синя светлина, втората е без него, а третата е без филтър и на минимална яркост. При третата най-ясно се виждат.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #17

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    Правил съм го тоя тест и не се получават тези характерни хоризонтални черти, но пък се получава нещо друго - като мазни петна които понякога сивеят, понякога са с цветовете на дъгата. Не знам дали това също означава, че е с ШИМ или е нещо друго. Не намерих нищо за това в нета. Прикачвам три снимки - първата е с включен филтър за синя светлина, втората е без него, а третата е без филтър и на минимална яркост. При третата най-ясно се виждат.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Хмм... прилича на моаре (moire effect)
    Което ме навежда на друга мисъл: да не би ниската резолюция на лаптопа да те мъчи? Вдигни размер шрифтове, cleartype, antialising де що има.

    Sent from my SH-Z01 using Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #18

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    Правил съм го тоя тест и не се получават тези характерни хоризонтални черти, но пък се получава нещо друго - като мазни петна които понякога сивеят, понякога са с цветовете на дъгата. Не знам дали това също означава, че е с ШИМ или е нещо друго. Не намерих нищо за това в нета. Прикачвам три снимки - първата е с включен филтър за синя светлина, втората е без него, а третата е без филтър и на минимална яркост. При третата най-ясно се виждат.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Ако знаеше как се ползва google, щеше да разбереш какво е ШИМ и как може да го тестваш. Не трепти ли, няма ШИМ.
    https://www.google.bg/search?q=шим
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    За да разбереш, дали екрана на лаптопа е Flicker Free (без трептене). Пусни камерата на телефона. Насочи е към него.
    И, ако виждаш трептене/преминаване на хоризонтални линии ,значи не е безопасен за очите, т.е. не е Flicker Free.

    Не е достатъчно само това. Трябва да се смени камерата на ръчен режим и да се намалят/увеличат някои настройки. И за теб google:
    https://www.google.bg/search?q=проверка+шим+телефон

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #19

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    @XIIID
    Всички настройки от рода на cleartype съм ги направил още с първоначалното конфигуриране. Откакто минах на fullHD екран обаче наистина всичко е много дребно и макар да го вождам ясно, усещам че се напрягам. Няколко пъти съм пробвал да вдигна до по висок DPI за да увелича шрифта, но тогава много неща се виждат размазани и в крайна сметка върнах DPI на 100%.
    В браузера обаче често увеличавам шрифта до 110 или 125% (с ctrl и +).

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #20

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    @avenge

    Това с настройките на камерата го пробвах още предния път като го написа, но веднага щом увелича ISO-то дори малко над минимума и на екрана на телефона виждам само бял екран, без значение какво има на екрана на компютъра, но трептения не се виждат никакви. Само в случая с ниска яркост и автоматични настройки на камерата се вижда това на последната снимка.

    А относно гугъл - използвам го, но:
    1. не разполагам с неограничено време за ровене и търсене на точната информация сред тоновете "талаш", затова понякога се нашага да се допитвам до форуми.

    2. Когато имаш конкретни въпроси, различни от широко дискутираните теми в интернет става още по-трудно да намериш отговори, а когато не си съвсем на "ти" с материята и не знаеш какво точно да търсиш става още по-трудно.

    3. (и най-важното в моя случай) Някога позвал ли си Гугъл в страна, в която се говори език, който не владееш (Гръцки, Френски, Испански, Италиански... ) и въпреки, че пишеш ключовите думи на английски 99% от резултатите са на местния език, а като ги напишеш на кирилица пък ти излизат само руски сайтове. Пробваш да ги преведеш с Хром-а и скоро осъзнаваш, че текста, който четеш няма никакъв смисъл.
    Пробвай и ще разбереш защо в Монако например, където съм в момента възможностите ми са крайно ограничени.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    В "Хардуер бг" има една тема "закована" на която заглавието с големи букви е:

    "Няма лаптоп без ШИМ"

    А в темата за десктоп екраните като се зачетеш най-евтините десктоп момитори без ШИМ започват на цени от 700+ лева и нагоре.

    На практика истински монитори без ШИМ са много малко и са във високия ценови клас, а тези с ШИМ които почти не дразнят или не дразнят по усещане очите са с много висока степен на опресняване -твъеденията са 20000мх.

    Доколко е вярно горното твърдение е отделен въпрос, защото за такива честоти си иска специална лабораторна техника, които любители нямат.

    А търговски наименования които са и запазена търговска марка като "Amoled" има много...

    За телефони пък хептен не вярвам да са без Единствено без ШИМ може да са електронните книги, но те пък 80% -90% са без подсветка.
    Евентуално тези с подсветка сигурно имат.

    Има няколко нови технологии които минимизират ШИМ и влиянието му върху очите и мозъка(посредством очите), но не са без ШИМ.
    Този пост е редактиран от justify; 15-07-20 в 08:46.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #22

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Има ли някакво значение това обсъждане, като реално нищо няма да помогне на потребителя. А смяна на дисплея с коренно различен не за модела е почти в сферата на фантастиката.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #23

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Има ли някакво значение това обсъждане, като реално нищо няма да помогне на потребителя. А смяна на дисплея с коренно различен не за модела е почти в сферата на фантастиката.
    Защо да е в сферата на фантастиката, колега? Чел съм за такива смени преди време. Хора са си избирали лаптоп според хардуера и след това са слагали различен тип матрица, която отговаря на нуждите/предпочитанията им.
    Това беше преди може би 3-4 години, но предполагам че все още е възможно, или може би греша?

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #24

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Не е ли опция да си вземеш един качествен монитор да речем нещо 27" , аз лично си мисля че по този начин ще имаш повече ползи от инвестицията.
    XIIID одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #25

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Моряк съм, колега, и няма как да разнасям монитор в багажа, а и кабината ми е по-малка от банята вкъщи и няма място за нищо. Затова и минах от 17 на 15 инча и пак 30% от лаптопа ми стърчи от "бюрото" като го завъртя към леглото.
    Това е и основния ми проблем. Страничните фактори като осветление и други не могат да се променят много. Когато колегата си легне "с кокошките" в 22ч и иска да изгася цялото осветление нищо не мога да направя...
    Един от колегите ми, който е с увредено зрение и носи очила, казва, че той няма моите проблеми, но ползва МакБук Про с ретина дисплей и очилата му имат филтър за синя светлина.
    Затова се надявам, че едно от двете би помогнало и на мен - или очила за компютър без диоптър, но с филтри, или друг дисплей за лаптопа ми.
    Ще пробвам да направя нещо и за осветлението, защото резултатите от последните дни показаха, че то наистина дава огромна разлика. Дано да намеря решение, преди "съкилийника" ми да се върне от отпуска.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #26

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Ммм да, в този случай аз бих заложил на очила за компютър без диоптър + задължително промяна на осветлението дори да е мобилно за да си е твое и разнасяш където ти е нужно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #27

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    То и чисто икономически е много по-изгодно, защото очилата мога да ги ползвам със всеки следващ лаптоп, докато на дали бих тръгнал да пазя дадена матрица, за да я инсталирам на всеки следващ лаптоп, макар че тая гимнастика я правих с допълнителния хард диск, ама там е лесно.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #28

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Очила си купи, ама и следващият път внимателно избирай лаптоп ---> в момента 14-ките лаптопи се ползват с неописуемо внимание... И избирай основно по екран.

    А един лаптоп започнеш ли много да го бърникаш ... е взел-дал ...

    Самото дъно си има хардуер и софтуер(фърмуер) който отговаря за управлението на матрицата на екрана.И това е заводски.

    Следващият път избирай екран по ревюта и потребителски отзиви.

    И аз сега се колебая за новото Леново Ideapad, но там екранът му е най-куцото от всичко. А едно от основните неща които искам е мобилност.

    Сега август ще пуснат на пазара новият Acer swift 5. Мисля, че той е точно за теб = 2 в 1. Лаптоп и таблет и на миналото поколение поне всичко му беше наред, отделно е най-лекият =990 грама за 14 инчов лаптоп(субноутбук).

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #29

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    @ justify
    Вече минах по тоя път! Преди бях със 17 инчов геймърски Асус, но го продадох заради размера и си взех точно такъв 14 инчов хибрид HP x360 Envy. Той пък ми дойде прекалено слаб, а и всичко беше адски миниатюрно и след има-няма месец го разкарах и минах на средния вариант - 15,6" геймърски. Иначе за четене хибридчето беше много добро (като зумираш с CTRL и +).

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Едва ли си работил повече от мен на лаптоп. Последните 12 години на 15.6 си върша основната работа и всеки ден разнасям едно Вайо 15.6, но то е 2.7 кг.

    Отделно бях първият в този форум с FULL HD 15.6 лаптоп и буквално ВСИЧКИ ме награкаха "Как съм щял да чета, че съм щял да се окьора с тоя лаптоп...

    Ама не се случи нито едното.

    А ти не си се научил да ползваш ZOOM.

    Сега, ако не го разнасяш, а го ползваш само в каютата според мен става и 17 и 15.6 инча.

    За мен най-доброто до което достигнах като мнение е 14-ката. Просто за мен мобилността, екрана и батерията са на първо място.Само ще кажа, че за 10 г. ползване батерията на лаптопа е на 80% здраве...


    Всичко подлежи на zoom.

    Сега ако го ползваш статично само в едно помещение можеш да си вземеш какъвто искаш.

    А за игри -геймърски, но само с новите AMD процесори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на дисплей от TOSHIBA 37А3030D на TOSHIBA 37XV733G
    От Даниел Милев във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-16, 23:40
  2. Проблем с дисплей на лаптоп
    От peter_nn във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 17-03-13, 18:27
  3. Питане за дисплей за лаптоп
    От n_markov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-01-12, 21:41
  4. Смяна на дисплей на лаптоп
    От katy85 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 08-11-10, 20:15
  5. Дисплей на лаптоп DELL, впечатления
    От carcass във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-06, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе