Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем със SUB Dali 12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #1

    Проблем със SUB Dali 12

    Здравейте ,
    От известно време наблюдавам, че суба не преминава в стенбай режим. Да. На auto е, но когато му дойде времето да заспи, само прещраква и пак светва светлинката за включен. Помислих, че ресийвъра му подава сигнал. Изключих комуникационния кабел. Пак го прави. При on или off си работи коректно ( той и на auto си работи ) и си сменя цвета на светлинките. Предположения?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #2

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Понеже вие не помогнахте, помогнах си сам. Увеличих децибелите на суба в ресивъра и нещата си дойдоха на мястото. Проблема е решен.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #3

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Как повишаването на децибелите в ресивера се отразява, при положение, че като изключиш кабела за СУБа, проблемът си продължава?
    На мен ми звучеше като проблем в усилвателя на самия суб.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #4

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Нямам идея. Това е единственото което направих. Беше на -11.5 и 10 часа. Направих го на -8.00 и смъкнах суба на 9 часа. Разбира се, през това време го изключвах и от контакта. Освен нещо да се е бъгнал с рестартирането да се е оправил. За сега си работи коректно. Сменях му и фазата. Беше на 180 когато констатирах проблема, сега е на 0. Чудна работа.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Какви са тези часове, не съм чувал за такива настройки.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #6

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Извинявай ! Аз така си го обяснявам копчето за усилване на самия суб. Наполовина усилен е 12 часа.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #7

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Нямам идея. Това е единственото което направих. Беше на -11.5 и 10 часа. Направих го на -8.00 и смъкнах суба на 9 часа. Разбира се, през това време го изключвах и от контакта. Освен нещо да се е бъгнал с рестартирането да се е оправил. За сега си работи коректно. Сменях му и фазата. Беше на 180 когато констатирах проблема, сега е на 0. Чудна работа.
    Странно. Може наистина изключването от контакта да го е оправил, защото това, което си направил е решение на друг проблем - субът не се пуска, когато има бас или се изключва прекалено често, докато гледаш.

    А фазата пък няма никаква връзка. След тази промяна или свири грешно, или преди е свирил грешно. Няма среден вариант. Само една от двете настройки е правилна.
    Ако си правил калибрация с ресивера на даден етап, аз бих върнал фазата така, както е била по време на калибрацията.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #8

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Калибрация правих с предния суб кеф т2 Този е много по капризен
    Играя си с фазата защото е до мен до дивана срещу главните колони
    Може да има проблем с превключвателите на суба
    За това споменах фазата, защото разщраках всички копчета отзад.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #9

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Направи му пак калибрация с Room Correction-а на ресивера, щом не си му правил. Почти задължително е. Това е отделно от проблема, който си изпитвал със стендбая.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #10

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Непременно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #11

    Отговор: Проблем със SUB Dali 12

    Хванах му цаката. Когато го изключа от захранването (копче или контакт ) и после го включа в положение ОН или Стебай, остава постоянно включен. Когато го включа в положение Офф (плъзгача) и после го плъзна на Стебай, ресийвъра го събужда и след време си заспива, както си му е реда. Надявам се, че ще ме разбере някой, на който би му се случила подобна случка.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПРОМО на Тонколони Dali 109
    От zapro във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-17, 20:20
  2. Мнение за DALI ZENSOR 5
    От IFF във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 27-12-16, 18:19
  3. Dali Zensor
    От boby_ във форум Тонколони
    Отговори: 17
    Последно: 03-04-15, 08:46
  4. 42lg5000 dali ima dvb-t mpeg 4
    От TC Sevgin Bilyalov във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-04-13, 19:52
  5. MicroChenal LanCard dali ima w BG????
    От koko-bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-01, 18:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе