Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    13
    #1

    Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Здравейте. Искам да си подобря звука на телевизора в хола. - Samsung QE82Q60R
    Бях се насочил към саундбар - samsung q70r основно заради dolby atmos-a. Също гледах и Sony HT-X8500, но няма говорителчета нагоре, струва ми се важно. Суббуфера ми се струва излишен. Не желая силен бас именно и това ме спря от самсунга.
    Но се зачетох тук и за разни решения и с колони, но попринцип предпочитам саундбар, защото е по-прибран. Освен ако разликата не е уау .
    Имам и усещането, че дори и Sony HT-SF150 би ми свършило работа, ако не е голям боклук де.
    Като цяло тавана на бюджета ми е колкото е самсунга, но ми се ще и по-евтино.

    С жената сме музикални инвалиди, както се казва, не слушаме особено и музика в къщи.


    Силата не е от особено значение, предполагам всичко е много повече от достатъчно. Основно ползваме ТВ-то за youtube, сериали, игри и филми. Търся по-скоро чистота и отчетливост на звука, до колкото мога да я усетя.
    Моля, ако някой има препоръка или мнение, бих се радвал да сподели.

    П.с.
    Говорейки за усет:
    Единственият опит в живота ми с озвучителна техника е едно sony rx88, от тинейджърските ми години, което по спомен имаше страхотен звук.
    И като смених колата с такава с B&O също усетих доста голяма разлика в звученето с нормална система.
    Този пост е редактиран от fatjoe; 11-08-20 в 17:35.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #2

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Да разбирам не искаш да тръгваш по "наклонената плоскост" на аудио маняка (ресийвър + тонколони)?

    Другият вариант, е ако не търсиш многоканален звук: компютърни активни тонколони (2.1 или 2.0)
    Неудобството, е че при тях трябва да се включват отделно, за реазлика от саундбар-а. Който се вкл. автоматично като пуснеш телевизора.
    Но, пък за филми/музика са по добрият вариант от един саунбар.
    Пример:
    Edifier S350DB 2.1 Активни колони

    Саундбар с чистота и отчетливост, разделяне на музикалните инструменти, е малко вероятно да задоволи изискването.
    Отиваш в магазина и слушаш, щом си решил да е бар. С позната от теб музика на "флашка"
    За филми сериали субъферът си е необходимост

    Относно избраните Sony HT-X8500, предлага псевдо многоканален звук. Ако стаята е малка и си близо до телевизора може би ще чуеш нещо от съраунда/5.1. Лисва SUB, което е огромен минус.
    Sony HT-SF150: типичен бар от нисък клас, като звук Edifier S350DB 2.1 го превъзхожда в пъти.

    Ако, все пак си решил да е саундбар гледай задължително да има възможност за свързване по HDMI/ARC към телевизора.
    Имат го повечето саунбар-и от среден клас нагоре.
    Пример за 2.1 канален саунбар (не съм го слушал на живо но има добри отзиви за него) и тъй като телевизора е същата марка (не че е задължително):
    Soundbar система SAMSUNG HW-R550

    Ако Atmos-a и многоканалния, не ти е преоритет погледни също и следните:
    Yamaha YAS-207 DTS Virtual:X soundbar

    Soundbar система LG SL5Y



    Този пост е редактиран от tek; 11-08-20 в 19:49.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Здрасти. Много благодаря за насоките. Определено не искам да тръгвам по наклона колони с ресивър. Идеята е да не ме слушат и комшиите по принцип (живея в блок, не в къща).
    хдми/арк ми се струва като най-голямото удобство.
    За малко по-евтина цена от 550 мога да взема Samsung HW-R650 , тъй като 550 го няма никъде от където пазарувам. ЛГ-то също доста ми харесва, поне на външен вид.
    Yамахата почти си я бях поръчал, обаче честно казано се отказах заради факта, че говорителите са нагоре ако саундбара не е монтиран на стена. И не съм сигурен дали не променя ужасно много звука. Корекция, гледах 109
    Тези колонки предполагам са същите, но черни? - Edifier S 351 DB
    Притеснението ми е, че гледах оплаквания в някоя от темите за лаг във звука и картината през оптичния порт. Вярно ли може да се получи?
    Стаята е около 45 квадрата. Гледам тв-то от 5 до 7 метра в зависимост от мястото за седене.
    Атмоса като цяло го харесах от другият ми телевизор, на който определено мога да усетя някакъв ефект (lg c9 Уж има вграден атмос). Предполагам на някакъв саундбар би бил и доста по-добре.
    Някакво мнение имаш ли за Samsung HW-Q60R и Samsung HW-Q70R или са повече пари на вятъра.
    Този пост е редактиран от fatjoe; 12-08-20 в 11:49.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Atmos в тези саундбари няма да направи нищо в такова голямо помещение и на такова голямо разстояние.
    Гледай за нормален саундбар. Ще спестиш пари, а ако не спестиш пари, би трябвало за същите пари да получиш по-добър продукт.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Нещо ме съмнява саундбар да "хвърля" на 5-7 метра - то доста букшелф колони (да не казвам повечето) ще се затруднят да докарат приличен звук на това разстояние ... поне не и без сериозно усилване.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #6

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Не само, че 5-7 метра са голямо разстояние, а и 45кв.м помещение са огромен обем, та субвуферите на саундбара ще пукат, сякаш удряш парче дебел найлон с пръчка. Няма да има никакъв ефект почти.

    Пак ще е по-добре от телевизор де, най-малкото защото ще има посока на звука към слушателското място, а няма да бие в стената.

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #7

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Щом стаята е 45 кв.и се гледа ТВ от далече, бих те посъветвал да не гледаш саунбар-ове ( с малките говорителчета) . Даже и Edifier-a със 8 инчов субуфер ще малее за стаята (както ти казаха вече и горе).
    Ще останеш разочарован от звука. Пък съраунд/пространствен звук да чуеше едва ли..
    Ако искаш равномерен и качествен саунд, не бързай с покупката отиди тук там и послушай различни варианти.
    Например, един модел бар, ако имаш възможност чуй след това Компютърни тонколони 2.1 или 2.0 на Edifier (ако може да ги чуеш Edifier S 351 DB), в ценовия диапазон на саундбар-а, както и един ресийвър + тонколони или стерео усилвател + тонколони.

    Знам, че с многоканалния AVR + OT тръгваш по "наклонената плоскост" и не могат да стигнат 1500 лв. Но, има вариант и да се взимат на етапи .Първо ресийвър + два букшелфа.(рафтови тонколони) След време и другите неща от системата.
    Редакция: относно дали Edifier-a имали проблеми със звука, не мога да коментирам от първо лице.
    Този пост е редактиран от tek; 12-08-20 в 18:38.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #8

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    За адекватен звук в това помещение са нужни предни подовостоящи колони, добър ресивер (защото трябва да се увеличава звука) и 2 субвуфера.

    fatjoe има бюджет от 600-700лв, в който не съм сигурен какво точно може да се вземе, за да има нещо задоволително. Стерео колони ще се изгубят в помещението, защото ще предположа, че 5-7 метра не е късата страна на стаята, а дългата. С тези 45кв.м ще предположа, че телевизорът и диванът не са разположени симетрично, а някъде по краищата, което прави изпълването на стаята със звук още по-трудно в този бюджет.

    Не е и казал дали изобщо има място, където да сложи усилвател с големи тонколони, защото ако няма място, саудбар е най-добрият вариант. Стерео тонколоните няма да свършат работа, защото според мен, при 5-7 метра ще се изгуби центъра на диалога, особено ако се слуша/гледа от няколко позиции, какъвто предполагам, че е случая.

    Общо взето, каквото и да се вземе, ще бъде компромисен вариант, но ще е по-добре от телевизора.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    13
    #9

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Здравейте и много благодаря за отговорите. Днес се позагледах в малко клипчета и от вашите мнения установих, че атмоса не ми трябва въобще.
    Като цяло стаята е квадрат, почти. http://prntscr.com/tyma0c
    Аз все пак да кажа, че не желая да правя кино зала в нас или да виждам жици навсякъде. Именно това ме влече много в саундбаровете.
    Телевизорът като сила е напълно достатъчен, но не и като качество. Или пък само аз разбирам големи колони, че са за сила Силно твърдение от мен за качество, след като разбирането ми е следното: на ЛГ-то(55c9) ми звука е многократно по-добър и e почти каквото искам.
    По принцип най-много си харесах samsung ms650, но не ми харесва цената на която го намирам или по-скоро мисля, че не си заслужава.
    Харесал съм засега Samsung HW-R650 , HW-t650 или Yamaha YAS-209 , Yamaha YAS-207. Евентуално и q60r. Всички са на една цена +-100лв като най-скъпо излиза q60-то. Гледам някой самсунги имат clear voice, което ако работи би било супер.
    Резервния вариант ми е активни колони. Като повечето модели на Edifier ми харесват , евентуално, но пак стават повечко кабели и не знам дали няма да се разминава звук картина. Пък и няма hdmi arc

    Та идеята ми е хем да взема нещо по-добро като качество от ТВ-то хем да не се изхвърлям за нещо което няма да оценя.

    Отново благодаря на всички за мненията наистина са ми полезни.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #10

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Атмос емулацията от саундбар ще е крайно неефективна в такова помещение.

    На мястото, което е отбелязано със 7 метра, можеш да забравиш за нормален звук, ако ще и система за 10 000лв да сложиш.
    Концентрираш се върху това, което е точно срещу телевизора.

    Често неправилно разбиране е, че големите тонколони се слагат, за да е по-силен звука, а това не е така. Големите тонколони се слагат, за да изпълнят по-голямо помещение по-лесно. Това, че имаш големи колони, не означава, че ще правиш кино. Означава единствено, че ще имаш по-равномерно звучене в по-голяма част от помещението. Големите колони дори могат да помогнат да слушаш по-тихо, отколкото директно от телевизора, защото не е нужно да увеличаваш, за да чуеш всички честоти равномерно.


    За съжаление не мога да дам мнение за саундбаровете. Без слушане е трудно. Ако можеш, отиди и чуй възможно по-голяма част от моделите в един и същи магазин. Просто ги сложи един върху друг и ги преслушай.

    С активните колони имаш 3 кабела. 1 повече, отколкото имаш при саундбар.
    Звук и картина няма да се разминават. Имаш lipsync настройка в телевизора точно за тези случаи.
    За какво ти е толкова важен HDMI ARC?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    13
    #11

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    За колонки има място. За усилвател не толкова. За суббуфер с кабел не. Arc-a ми се струва перфектен да си пускам спирам и контролирам звука от дистанционното, не мога да си представя да ползвам две дистанционни, като всъщност често ползвам само телефона.

    п.с. Сега се загледах в klipch R-51PM . Доста ми харесват на вид и доста добри ревюта има за тях Стават ли, въпреки че са ми над бюдежета и ме се виждат доста скъпи. ама знам ли.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #12

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Аз имам 3 дистанционни при нормално гледане на филми/Ютуб, без да се броят двете за телевизора и ТВ приемника. :D Свиква се, щеш, не щеш...
    Не е задължително да усилваш от друго дистанционно. Според начина на свързване, телевизорът може да ти позволи да контролираш звука на колоните от дистанционното на телевизора/приложението на телефона.

    Аз също чета добри ревюта за Klipsch-а.. Дали стават обаче, можеш да кажеш само ти, след като ги прослушаш някъде. Като ги чуеш, ще прецениш дали ти се дават 900лв за тях или не.
    Този пост е редактиран от w00x; 13-08-20 в 16:40.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #13

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    В допълнение от горния пост. тонколоните R-51PM са сравнително малки за помещението което ще ги използваш. Иначе са Ок. Освен ако не ги подкрепи активен субуфер.

    Наскоро един "колега" от форума си взе комплекта ОТ (които са прилични за кино аудио озвучаване):
    ТОНКОЛОНИ JAMO S 809 5.0 HCS WALNUT
    Има налични и чифт подови. Но са по-малкият модел
    ТОНКОЛОНИ JAMO S 807 TOWER SPEAKERS BLACK PAIR.
    Те са по-подходящи ( далеч от идеални), ако ще изграждаш кино система на 45 кв. м.
    Разбира се за тях трябва и стерео усилвател/AV ресийвър за да ги захранва.
    Има вариант само да вземеш стерео усилвател или AV ресийвър + две основни тонколони (подостоящи) и да си ги слушаш така.
    При AV ресийвър и свързването му с HDMI/arc също има налично включване на аудио системата със вкл на ТВ.
    Желателно е, както ти казах преслушай задължително, моделите които си набележиш (било то в различна категория ) И като си харесаш вземаш. Все пак, ти ще си ги слушаш ОТ.

    Относно използването на едно дистанционно което замества повечето има Logitech Harmony. Но, и цената не малка.
    Този пост е редактиран от tek; 13-08-20 в 17:49.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #14

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Logitech Harmony Elite беше на много добра цена (към 230лв) Ноември миналата година. Чудех му се, но реших, че не ми се дават пари за нещо такова. А и явно има някакъв проблем с управление на Плейстейшън.
    Тази година ако излезе пак на добра цена може да дръпна спусъка и да се обзаведа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    16
    #15

    Отговор: Малко по добър звук за Samsung QE82Q60R

    Пич, вземай два комплекта Edifier 2730+ https://www.aliexpress.com/i/3260136...06114-_d8hhW12
    Този пост е редактиран от npu3paka77; 13-08-20 в 19:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как се вади звук от Samsung smart tv през Samsung home cinema 7.1 през HDMA.
    От Тодор Джондров във форум Аудиотехника
    Отговори: 19
    Последно: 13-04-19, 00:10
  2. Кой е по-добър Samsung QE49Q7F или Sony KD-49XE9005
    От freedom във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-11-17, 12:53
  3. Препоръка относно система за по добър звук на Philips 37 PFL 5405
    От LEGAL във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-15, 10:16
  4. Отговори: 15
    Последно: 23-01-13, 13:02
  5. Избор на Dvd player с добър stereo звук
    От slowset във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 26-11-09, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе