Страница 63 от 76 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1139

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #931

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Имаш ли на идея какво е напрежението при вас? На село съм забелязал, че като се пусне проточния бойлер и падне напрежението климатика си променя звука. Прилича на описаното от теб жужене/свистене.
    225-235V

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #932

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Днес, като позабърсвах вътрешното тяло на 10 едж, вудях че кутията на вътрешното тяло се мести свободно наляво-надясно около 20мм. Цялото пластмасово тяло се мести заедно с турбината и другата карантия, без да се мести топлообменника.
    Това нещо нормално ли е, или да си викам техника, монтирал климатика? И без това понякога при старт след он/оф придрънква леко вътрешното тяло, но само понякога.
    При другите ми клими няма това нещо, но са и други марки.

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #933

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Погледни щипките които свързват тялото с планката на стената.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #934

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Погледни щипките които свързват тялото с планката на стената.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
    Уж виси на тях. Уж... От ляво се вдига доста, и си пада свободно на тях. От дясно не мърда нагоре- надолу, но там го държат тръбите, които излизат директно назад през стената. Трябва ли да му сваля пластмасовата коруба на вътр.тяло?

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    22
    #935

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Здравейте,

    И аз да се включа в темата, взех два броя от въпросните - една 10ка и една 13ка, съответно отопляват 13кв спалня и 23кв хол плюс 7кв коридор помежду двете стаи. Дотук съм доволен(въпреки че е първи климатик и нямам големи наблюдение от инверторите) бързо стоплиха като ги пуснах преди няколко дни, при около 5 градуса. То не че във Варна в мн студено, но като дойдат студовете ще споделя мнения.

    Взех си едно ватметърче и го закачих за контакта да видим 13ката как ще харчи, но след поставянето му и изключването от тока нещо не е в ред. Изключих го напълно, извадих щепсела сложих и го пуснах обратно. След тази операция клапата при отопление не застана на стандартната позиция ниско и не обдухва с топло, седи на он/офф позицията и дава неутрална струя(по скоро студено). Пробвах с резет и смяна на режимите, но няма ефект засега.

    Имате ли подобни наблюдения? Какво мога да направя като действия за да го върна към живота?

    ПС:на 10ката се чува леко потракване, може би се е усилило от началото, но ще видим как ще се държи.

    UPDATE: Оправи се, но клапата си я мръднах с дистанционното. Предполагам температурата е била достигна и затова не е мърдал(понеже и малкия беше се изключи л по това време)
    Този пост е редактиран от ddd1; 14-11-21 в 00:50.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #936

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Питанка към хората с опит (преди да звъня в сервиза)...
    Значи, от няколко дни, когато Edge-a дефроства, след края на дефрост, започва да духа направо студено... това продължава около 1-2 мин. като през това време компресорът плавно развърта от 0 до 500 и нагоре вата... след това вече е окей. До следващия дефрост...
    До преди това, при дефрост (да се чете след края на дефроста) - първо се развърташе компресора до към 500 вата и едва тогава турбината завърташе, при това с топла въздушна струя!
    Идеи що така? Четирипътник за смяна може би? Гадая само...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #937

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Според мен преди не ти е правило впечатление.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #938

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Нямаха ли някаква функция за винаги топла струя? Която евентуално някой е изключил.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #939

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    не би следвало да тръгва вентилатора ако топлообменника не е вдигнал някакви градуси

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #940

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Е той поне има база за сравнение.
    Виж другите как са.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #941

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Питанка към хората с опит (преди да звъня в сервиза)...
    Значи, от няколко дни, когато Edge-a дефроства, след края на дефрост, започва да духа направо студено... това продължава около 1-2 мин. като през това време компресорът плавно развърта от 0 до 500 и нагоре вата... след това вече е окей. До следващия дефрост...
    До преди това, при дефрост (да се чете след края на дефроста) - първо се развърташе компресора до към 500 вата и едва тогава турбината завърташе, при това с топла въздушна струя!
    Идеи що така? Четирипътник за смяна може би? Гадая само...
    Дайсекая, след като си му задал Cold Draft Prevention - OFF и той ли така тръгва? Това, (Cold Draft Prevention ) всъщност не е ли функция за топъл старт, да не тръгва вентилатора на студена пита?На Edge има ли такава функция, да не си я пипал и там?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #942

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Според мен преди не ти е правило впечатление.

    Напротив! Втора зима му е при мен и съм им наичил вече и кътните зъби. Твоят как тръгва след дефрост?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Нямаха ли някаква функция за винаги топла струя? Която евентуално някой е изключил.

    Нищо не е пипано като настройки (в т.ч. и сервизни)!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Дайсекая, след като си му задал Cold Draft Prevention - OFF и той ли така тръгва? Това, (Cold Draft Prevention ) всъщност не е ли функция за топъл старт, да не тръгва вентилатора на студена пита?На Edge има ли такава функция, да не си я пипал и там?

    Не знам дали има и за Едж.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #943

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Жоро, оправи ли го?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #944

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Vasil Vasilev Виж публикацията
    Жоро, оправи ли го?

    От онази нощ не е правил дефрост. Нищо не съм пипал за да го оправям, уви

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    22
    #945

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Привет,

    И при мен от няколко дни забелязах подобно на успиване поведение, картинката е следната - 13ката в хола стой със свалена клапа след някое спиране и никаква реакция(не духа изобщо), като това продължава някакво известно време, да кажем час-два. В същото време 10ката в спалнята си спира за малко и веднага продължава вентилатора, не съм ги хванал да дефростират поне засега(Варна не е чак студено тези дни).

    На ватметъра същото положението, около 250 вата и вътре тялото спи, няма контролни издухвания както по принцип.

    Та като съвет ако може да кажете - да ги викам ли гаранцията да си го гледат? Мисълта ме е ако не направи при тях подобно поведение как ще ме диагностицират(като го спра и пусна от дистанционното се оправя за няколко часа).

    Sent from my M2004J19C using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 76 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 16:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 13:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе