Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    17
    #1

    Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Здравейте,първия телевизор който си купих беше 47инч ЛДжи и за пръв път се сблъсках с явленията като клаудинг,блуминг и тн...не издържах и година и го сложих в стаята на детето,след
    известно четене по сайтове за ревюта и си купих Сони 55W807C-Full HD-прекрасен телевизор без никаква следа от характерните проблеми за течнокристалните телевизори,дори и натъмно
    подсветката е абсолютно равномерна.Сега искам да си купя 65 инчов тв. и даже си харесах един Панасоник ТХ-65GX810E ,но след като изгледах няколко ревюта с него и се отказах...подсветката е на кълбета..ужас.Ако някой има наблюдение и мнение ще бъда признателен да го сподели иначе мойто търсене го насочвам пак към Сонитата.
    Благодаря за всяко мнение.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #2

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Трябва да търсиш OLED телевизори или такива с VA панели.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #3

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Philips 65PUS8505
    Sony 65XH9005
    TCL 65C815

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    17
    #4

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    благодаря...спрях се на Сони 65XF9005

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    XF е старичък модел, виж нещо по-ново. Не че е лош ама кой знае каква бройка ще е, я връщан, ремонтиран или кой знае колко е работил като мостра.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #6

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Те XF до последно си ги произвеждаха, така че си е възможно и нов да е, но при всички случай не е добър избор заради бавния му процесор. Пък и да си купиш нов телевизор на 3+ години не е готино.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #7

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Можеш да провериш дали телевизорът е работил било като мостра в някой магазин, било при купувач, който в последствие го е върнал.
    Тук е обяснено как да видиш колко часа е работил https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/ ("дисплей" е копчето, което е под 7)

  10. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #8
    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Те XF до последно си ги произвеждаха, така че си е възможно и нов да е, но при всички случай не е добър избор заради бавния му процесор. Пък и да си купиш нов телевизор на 3+ години не е готино.
    Последните бройки от този модел са произведени 2020 .

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #9

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Нали това казвам и аз, но не променя факта, че модела е стар!
    Този пост е редактиран от berpan; 25-09-20 в 17:35.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #10

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Здравейте,
    и аз като колегата се притеснявам все още от ОЛЕД технологията и съм се насочил съм UHD Led 4к, като по-разумно и оправдано решение в момента.
    От една страна в къщи имат навика да пуснат ТВ и да бръмчи по цял ден в сравнително светла стая. От друга страна, искат да се включи PS5 скоро (вероятно ще трябват 100-120 хц). От трета страна гледаме доста мачове и търсим "плавното движение на топката". От четвърта страна всички сме с андроид телефони и това наклонява към андроид система. Накратко...SONY KD-65XH9505 ли е най-добрия избор в тази ситуация? Толкова ли е голям компромиса за гледане вечер с него
    В момента е уж на промоция

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #11

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev Виж публикацията
    ...От друга страна, искат да се включи PS5 скоро (вероятно ще трябват 100-120 хц). От трета страна гледаме доста мачове и търсим "плавното движение на топката". От четвърта страна всички сме с андроид телефони и това наклонява към андроид система
    Sony 65XH9005

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #12

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Sony 65XH9005
    Благодаря за предложението. Вероятно предлагаш това, като разумно предвид чувствителната разлика в цената на 9005 спрямо 9505. От друга страна 9505 при цена 3,2к е много близо до OLED сериите.
    Пропуснал съм да уточня - разстоянието за гледане е около 3,0м и имам високо ниво на аудиовидео оборудване - това от подписа ми е от 2008г., когато пак избирах ТВ. Накратко - разполагам с всички плеари, ПС и т.н, свързани с ресийвър и мога да възпроизведа 5.1.2 долби атмос
    Затова търся адекватен ТВ, който да допълни тази система
    Принципно съм пред дилема ЛЕД или ОЛЕД, който става за всичко

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #13

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Е отиди ги виж на живо, аз като вляза в магазина и като видя олед-ите и не ми се гледа друго. Иначе като се прибера вкъщи и си викам, че VA панела ми не е лош и се навивам. Вземи си олед и колкото изкара, няма да илядиш с някакъв телевизор, поне ще се изкефиш.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #14

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Е отиди ги виж на живо, аз като вляза в магазина и като видя олед-ите и не ми се гледа друго. Иначе като се прибера вкъщи и си викам, че VA панела ми не е лош и се навивам. Вземи си олед и колкото изкара, няма да илядиш с някакъв телевизор, поне ще се изкефиш.
    Искаш да кажеш, че съжаляваш, че не си взел ОЛЕД?
    Естествено, че съм ги видял и впечатляват. Едно време така се чудех между плазма или ЛСД. Избрах топ модела на плазмата и не изгоря, дори от гейминг...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #15

    Отговор: Търся съвет за 65 инчов LCD за гледане на тъмно

    Не, че съжалявам, тогава не ми се даваха толкова пари (преди 3-4 години) а и покупката ми беше ... не нужна. Преди повече години, когато умираха плазмите, последните бестбай модели на Panasonic ST бяха на свършване и се канех да си взема, последното от изчезваща технология и ... докато се наканя свършиха. До ден днешен ме е яд, че не купих едно ST. И за това купих сонито, беше последното добро от ФУЛХД ерата и с 3Д, до сега не съм усетил нужда от 4К. Сърбежа ми е, да преместя Сонито в друга стая и да купя по-голям олед от ЛГ (65 или повече), ако беше изгоряло сонито, щеше да е нужда, не сърбеж и бих взел олед.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на 42 инчов телевизор
    От chorlav във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 07-08-15, 16:44
  2. Съвет за 22 инчов монитор
    От hristobotev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-15, 21:19
  3. Съвет за избор на DVD плейър за гледане на .avi.
    От felipe във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 8
    Последно: 02-06-10, 22:15
  4. Съвет за 21 инчов CRT Телевизор
    От hristobotev във форум Телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 31-03-09, 13:59
  5. Съвет за 21 инчов телевизор
    От Ralitsa във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 11-12-06, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе