Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68

Бюджетна стерео система .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #16

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Това са твоите ОТ, ако искаш добри и красиви тонколони:
    https://topaudiovideo.bg/876-wharfedale-evo-4-2
    Отвявят доста добри ОТ, които са два пъти по скъпи от тях. Има ги и в черен цвят. Не са толкова зависими от усилвателя.
    Недостатък им е, че трябва да се поставят на подходящите стойки. Това се отнася и за Dynavoicе мониторите коментиран по горе.
    Които за разлика от тях, са зависими от усилвател за да свирнат добре. Мисля, че
    препоръчват Marantz, за тях или Denon.
    Но, все пак мога и да греша, когато им гледах ревюта та.
    Този пост е редактиран от tek; 19-09-20 в 14:06.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #17

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    Как, по дяволите, се правят сравнения по клипове в YouTube?!- Прав сте ,затова чета повече коментарите , защото като чуя Sorce Track-a и все ми се струва ,че това е звукът ,който ми харесва , а не колоните ,които сравняват.
    В началото бях се насочил към активни колони - Adam Audio Т5V или TV7 , но прочетах на няколко места ,че по-добрият вариант са пасивните +усилвател.
    Освен това Adam Audio Т5V са без Жак L-R или Аux вход , а са с XLR и RCA . Единият е Bal.in другият Unbal. in ,което ме обърка ,защото ако източникът на звук е с жак L-R или Aux как ще ги захраня , а и не зная какво е Bal.in - Unbal. in и към кой вход е стандартното свързване.
    Не зная към тези входове дали ще мога да свържа Bluetoot адаптер за да си пускам музика от смарта или таблета без кабел. Моля ако някой знае да ми обясни.

    Както споменах, source track-ът е оригинала и ако ти харесва как звучи, значи не трябва да купуваш нови тонколони, а си карай с това, с което слушаш клиповете.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #18

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Може ли някой да преслуша - https://www.youtube.com/watch?v=E31EQd_EJKc , и да ми даде личното си мнение . PreSonus E5 XT е по-добре като място за поставяне при мене ,защото не иска толкова отстояние от стената ,но предпочитам по-хубавият звук. Ще мога ли да подавам звук към тях с нещо като Fosi Audio AC- Q7 Bluetoot 5.0 - Пише ,че DAC декодирането подържа 193kHz/24bit. Не казвам ,че трябва да е точно този. Гледах - BluDento 5.0 aptX , Denon Professional DN-200BR.
    Предложете други варианти. По-важно е какви характеристики трябва да има. Условие- да има Bluetoot 5.0 .

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #19

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Гледам насочил си се към активни монитори, които са предназначени за слушане от близо (най-вече) за точно пресъздаване на звуковата картина. (колкото е възможно)
    Т.Е. за домашни звукозаписни студия, музиканти, DJ, видео/филмова/продукция.
    Всяка една тонклолона има собствено захранване.
    Според мен, гледаш в грешната посока ,освен ако не използваш предстоящите придобивки за това.

    Не се хващай за това Bluetoth 5.0 ApTX. Истината ако харесваш доброто аудио си иска източник (било то CD, DVD, или компютър, TV Box) който е свързан с кабел.
    За не претенциозно слушане стриймване се използва Bluetоoth връзката. (на mp3 320 kbps)
    Относно за кои активни монитори са по-добри: и двата сет-а са (Bright and brighter)
    имат "пронизващи" високи за мен. (слушани от слушалки през тубата).
    С една идея Adam Audio T5V има по изциклени високи (макар да е с ribbon tweeters)
    Предимството на стерео усилвателя/ресийвъра, е че ще може да свържеш множество устройства със сигнален кабел, а на мониторите са само два входовете (балансирани и не балансирани)

    Ако си ограничен от място, искаш активни монитори , за слушане разгледай:
    Edifier S3000 Pro

    Edifier S3000 Pro DSP Modes Demo
    Които имат блутут 5.0, оптика, RCA, Като недостатък е, че нямат изход за активен субуфер.
    Този пост е редактиран от tek; 20-09-20 в 12:53.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #20

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    Може ли някой да преслуша - https://www.youtube.com/watch?v=E31EQd_EJKc , и да ми даде личното си мнение . PreSonus E5 XT е по-добре като място за поставяне при мене ,защото не иска толкова отстояние от стената ,но предпочитам по-хубавият звук. Ще мога ли да подавам звук към тях с нещо като Fosi Audio AC- Q7 Bluetoot 5.0 - Пише ,че DAC декодирането подържа 193kHz/24bit. Не казвам ,че трябва да е точно този. Гледах - BluDento 5.0 aptX , Denon Professional DN-200BR.
    Предложете други варианти. По-важно е какви характеристики трябва да има. Условие- да има Bluetoot 5.0 .
    Отстоянието от стената е строго специфично според стаята. В някои стаи, определени тонколони трябва да се сложат максимално до стената, за да създадат повече бас.

    Защо изискването ти е за Bluetooth 5.0? Енергоефективност ли се гони? Bluetooth стандартът сам по себе си не е гарант за качество на аудиото.

    От изброените устройства, само BluDento става. Другите са с нискокачествени блутуут декодери.
    AptX е сертификат, който не може да се сложи просто ей така на всяко устройство от Китай. Затова и има каталог.
    https://www.aptx.com/products

    Въвеждаш AptX HD и гледаш сертифицираните устройства. Също така

    Тук обаче идва въпросът от какво ще я пускаш тази музика през Bluetooth, защото AptX (и всичките му варианти) е стандарт на Qualcomm и е наличен само на Андроид телефони. Другият вариант е LDAC, който е на Sony, но го има и на някои Android телефони. Ако имаш iOS устройство обаче, може да забравиш за качествно аудио през Bluetooth. Те все още използват AAC, който налага доста компресия. Освен ако нещо не се е променило през последните 2 години.

    Това за нискокачественото аудио през Bluetooth си е отживелица. Модерните енкодери поддържат некомпресирано аудио до 990 kbps и 24 bit/96 kHz, което си е напълно достатъчно за 98% от хората.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #21

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Това за нискокачественото аудио през Bluetooth си е отживелица. Модерните енкодери поддържат некомпресирано аудио до 990 kbps и 24 bit/96 kHz, което си е напълно достатъчно за 98% от хората.
    [/QUOTE]
    Точно заради въпросната статия:
    aptX HD Bluetooth: What is it? How can you get it?

    казвам че Bluetooth 5.0 с aptX, не е мерило за качество, защото пак има компресия, макар и по-малка.
    За aptX, тя е с максимален битрейт 352kbps. (16 bit, 44.1 KHz)
    За aptX HD e до 576 kbps (24bit, 48 KHz)
    Компресията и за двата стандарта е 4:1.
    Всеки ценител на качественото аудио знае, че по сигурно от кабела няма.
    То, е като при домашните маршрутизатори/рутери, винаги има загуби (затихване на сигнала) при "безжично предаване" по "трасето".


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #22
    LDAC виж.
    При безжичните рутери, безжична връзка може да е много по-бърза от жична с калпав кабел или калпава мрежова карта. Тук е същото. Кабелът не е винаги гаранция за качество. При кабелите има електрически смущения, които безжичните връзки нямат, например. Просто при безжичните връзки има повече условности. Включително и устройството, което праща сигнала.

    Имах проблем с един Huawei, когато слушах по блутуут в колата. Басът просто го нямаше. Със cd и mp3 нямаше проблем. Смених телефона в последствие, смених и блутуут приемника, и басът се появи. Силата на звука също.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #23

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Първо мислех YAMAHA A-S301 или Denon PMA-600NE + колони ,обаче няма къде да го сложа този усилвател в секцията. Жена ми и дума не дава да я преработвам. Почнах да гледам активни колони. Музика ще се пуска от лаптоп и смартфон предимно MP3- 320 Kbps / 44100 Hz / и flac. Пускам си музика и от https://www.beatport.com/tracks/all , гледам и чартовете там . Ползвам и Spotify .Смартфона ми е Galaxy 8 plus – мисля ,че подържа (aptX HD, AAC, UHQ, aptX, SBC) . Гледам джаджи като BluDento с блутут за да я сложа на една от колоните и да пускам музиката безжично с минимални загуби. Все си мисля ,че вече тази Bluetooth 5.0 връзка дава добро качество . Идеята ми е повече музика по- малко кабели.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #24

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Моите 5ст. - няма никаква полза от "бюджетна система" в този ѝ вид. Ще дадете едни пари за да получите 20% подобрение, спрямо вградените говорители. Вкъщи сетъпа е: винтидж Hi-Fi + DAC + андроиден плеър на телевизора.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #25

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Добре де - Bluetooth Audio Receiver 5.0 apt X HD - aptX, aptX Low Latency, aptX HD, AAC, SBC, MP3, FLAC, DSD кодеци ,а и тези мини усилватели сертифицирани Hi-Fi Class D. Излиза ,че това е само на хартия т.е.едни красиви показатели. Да за 20% не си струва от вградените говорители на TV-то. То по-добре един саудбар.

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #26

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    Добре де - Bluetooth Audio Receiver 5.0 apt X HD - aptX, aptX Low Latency, aptX HD, AAC, SBC, MP3, FLAC, DSD кодеци ,а и тези мини усилватели сертифицирани Hi-Fi Class D. Излиза ,че това е само на хартия т.е.едни красиви показатели. Да за 20% не си струва от вградените говорители на TV-то. То по-добре един саудбар.
    Саундбар-а го изключваш, ако искаш приличен звук и обичаш да слушаш музика. Поне две нива надолу е като качество на звук, сравнен със активните монитори.
    Ако са ти скъпи S3000 Pro, има по евтини предложения от Edifier-a.
    EdifierS2000MKIII BOXE 2.0

    Edifier - S1000MKII, aptX HD, кафяв

    Щом пускаш основно файлове до 320 kbps , ще трябва да обмислиш дали изобщо ти трябва усилвател със aptX и Bluetooth 5.0
    Хубавото, ако се спреш на стерео усилвателя (с блутут) , е че може да се комбинира с определени ОТ.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #27

    Отговор: Бюджетна стерео система .


  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #28

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    Добре де - Bluetooth Audio Receiver 5.0 apt X HD - aptX, aptX Low Latency, aptX HD, AAC, SBC, MP3, FLAC, DSD кодеци ,а и тези мини усилватели сертифицирани Hi-Fi Class D. Излиза ,че това е само на хартия т.е.едни красиви показатели. Да за 20% не си струва от вградените говорители на TV-то. То по-добре един саудбар.
    От кое излиза така? aptX* са си легитимни кодеци. Работят си по предназначение. Просто от всичките изброени, теб те интересуват само aptX HD и LDAC. На другите им е много нисък битрейта. И пак ще кажа, че кодеците не са зависими от версията на Bluetooth-а. С 4.2 пак може да ги имаш същите.

    Подобрението няма да е 20%. Как подобрението може да е 20% като се сравняват студийни монитори със звука от телевизора?
    Звуковите инженери, които работят с Adam Audio монитори (например), дали знаят, че системите им звучат едва 20% по-добре от звука на редови LCD телевизор?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #29

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Мислех ,че само Bluetooth 5 подържа aptX HD и LDAC. Този Denon CEOL-N11 DAB Hi-Fi изглежда като бижу. Мислил съм и за мини система . Четах за Sony CMT-SBT100B и Yamaha MusicCast MCRN470D ,но пише ,че не работят с други колони и лошото е ,че не мога да ги чуя .Чета ревюта и хората от форума,който добронамерено споделят своят опит. Не ми се иска да направя механичен сбор от неща , който няма да даде резултат. Очудих се ,че IPhone няма LDAC и aptX HD -те уж са еталон . Винаги съм си задавал въпроса защо Top DJ-те ползват Macbook , едва ли е само гъзария. Може би не е най-оптималният ,но засега този вариан най ми допада -Adam Audio Т5V -TV7 или PreSonus E5 XT + устройство като - BluDento 5.0 aptX ,с което мога да свържа без кабели смартфон,таблет и лаптоп с - AV Receiver, Home stereo system и колони.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #30

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    И за да е объркването още по-голямо ето ти една малка Ямаха с всичко необходимо - https://europe.yamaha.com/en/product...-50/index.html - само добавяш колони по твой вкус/избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мини стерео система или саундбар
    От Stoyan78 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 13-12-19, 20:02
  2. Субуфер към стерео система?
    От adgj във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-18, 13:41
  3. Дилема за стерео система.
    От h4rd2kill във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-18, 11:14
  4. Избор на бюджетна аудио система с dlna свързаност
    От stefooo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-15, 14:07
  5. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе