Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 68

Бюджетна стерео система .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #31

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    Мислех ,че само Bluetooth 5 подържа aptX HD и LDAC. Този Denon CEOL-N11 DAB Hi-Fi изглежда като бижу. Мислил съм и за мини система . Четах за Sony CMT-SBT100B и Yamaha MusicCast MCRN470D ,но пише ,че не работят с други колони и лошото е ,че не мога да ги чуя .Чета ревюта и хората от форума,който добронамерено споделят своят опит. Не ми се иска да направя механичен сбор от неща , който няма да даде резултат. Очудих се ,че IPhone няма LDAC и aptX HD -те уж са еталон . Винаги съм си задавал въпроса защо Top DJ-те ползват Macbook , едва ли е само гъзария. Може би не е най-оптималният ,но засега този вариан най ми допада -Adam Audio Т5V -TV7 или PreSonus E5 XT + устройство като - BluDento 5.0 aptX ,с което мога да свържа без кабели смартфон,таблет и лаптоп с - AV Receiver, Home stereo system и колони.
    Не. Bluetooth 5 добавя подобрения към версия 4.2, но те не са свързани с качеството на аудиото. Аз имам ресивер FiiO BTR3 в колата, което е с Bluetooth 4.2 и без проблем си пренася музиката от телефона по AptX HD и LDAC.

    Епъл са еталон, но не е ясно за какво. За маркетинг със сигурност.

    DJ-ите използват MacBook, защото на macOS няма драйвери. Включваш устройството в USB порта и то тръгва. Това премахва един елемент, който евентуално може да ти забие системата. Не е много приятно да ти крашне програмата по време на сет.

    Погледни блутуут ресиверите на FiiO. В частност BTR3, BTR3K, BTR5. Направени са за портативно ползване, но ще ти свършат работа и за твоя случай.

    Преслушах видеото, което си пуснал по-горе за сравнението на PreSonus E5 XT и Adam Audio T5V.
    Не ми харесват и двете на мен (на записа в този клип). Много са ярки и плътността на звука я няма. Женският вокал и на двете звучеше неестествено. Ако трябва да избирам, бих избрал PreSonus. На моменти са малко по-ярки, но звукът им е по-пълен. Adam Audio са главно високи честоти и нищо друго. И избери моделът с по-голям говорител, за да може да чуваш някакъв бас все пак.
    Това са мониторни тонколони, предвидени за студийна употреба. Трябва да се слушат отблизо и без много да си мърдаш главата. Нещо, което е не е изобщо приложимо в домашна среда. Малко да се облегнеш на дивана и звука изчезва. Затова и не са много подходящи за хол. Подходящи са ако ще ги слушаш на бюро.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #32

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Обясниха ми ,че мониторните колонони са като професионалните монитори за компютър. Калибрирани са да виждаш естествените цветове , а мониторните колони да чуваш това ,което се свири без да е украсен звукът , засилени баси или високи т.е.все едно без еквилайзер. Не ми казаха ,че трябва да се слушат от близо т.е.на бюро и да са фротално срещу мен. Това променя нещата .Аз не съм музикант ,който композира. Просто искам добър звук .Нямам слух на профи музикант. Бихте ли ми обяснили FiiO BTR3K или BTR5 как може да се използва освен за слушалки и в една домашна стереосистема. Например FiiO BTR3K или BTR5 могат ли да подадът звук на колони като PreSonus E5 XT и Adam Audio T5V т.е.качвам песни на FiiO и го включвам директно към колоните. С какво FiiO BTR3K е повече от един смартфон с подръжка на AptX HD и LDAC.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #33

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Ако правиш нещо, прави го така, че после да не се питаш, ама защо не го направих по-другия начин.
    Кажи какво е пространството за усилвател, има компактни усилватели, които в комбинация с добри букшелфи ще свирят в пъти по-добре от мониторните.
    Eти ти пример: https://tibo-electronics.com/products/sia75/

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #34

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Точно така . Компактен усилвател нещо като този ,който е на линка (TIBO SIA75) и хубаво свирещи букшелфи като цена както са Q Acoustics Q3030i и Elac Debut 2.0 B6.2. Мога да сложа и такива като Elac F6.2 (като размер и цена) Смятатели ,че едни Elac F6.2 ,който стоят на пода ще свирят по-добре от такива като Elac Debut 2.0 B6.2. и Q Acoustics Q3030i . Не искам голям усилвател , няма къде да го сложа в секцията. Предпочитам компактен усилвател с качествен звук на първо място , да има блутут и ако може да боднеш и една флашка с музика ще е супер.
    Гледам ,че някой колони са 88 dB чувствителност други 92 dB , 102-106 dB. Този показател критерии ли е за по-качествен звук.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #35

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    По принцип разликата между букшелф-а и подостоящи те ОТ, е ниските честоти и звуково налягане (SPL) които могат да предоставят вторите. поради по големите кутии и т н. Ако имаш място за големи ОТ, още по добре. Но, също и да не са поставени в близост до стена и мебели, за да не се "украси" звука им.
    Относно дали dB на едно ОТ, (са измерените децибели от един метър, при подаване на 1W) , са мерило за качество по-скоро не. Но, колкото една тонколона е с по голяма чувствителност, толкова по-маломощен усилвател е необходим за да ги захрани
    подобаващо.
    П. П. Ако, не ти харесва Evo-то по горе, (които са между ретро и new. Style), погледни 3050i, щом
    гледаш и подостоящи
    Този пост е редактиран от tek; 22-09-20 в 23:18.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #36

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Като разглеждах попаднах и на Fine Audio f302 . Наградени са от What HIFI-за 2018г. Проблем ми е избора на усилвател-нещо като TIBO SIA75 или Dynavox VT80MK. Dynavox -а ми харесва има USB ,SD Card , блутут .Никъде не видях блутута 4.2 или 5.0 е и дали подържа AptX HD.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #37

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Ами тогава не прави компромис с усилвателя щото иначе що да си харчиш парите за тях .

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #38

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Не им гледай наградите , а по възможност първо ги прослушай - важи за всички колони.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #39

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    Обясниха ми ,че мониторните колонони са като професионалните монитори за компютър. Калибрирани са да виждаш естествените цветове , а мониторните колони да чуваш това ,което се свири без да е украсен звукът , засилени баси или високи т.е.все едно без еквилайзер. Не ми казаха ,че трябва да се слушат от близо т.е.на бюро и да са фротално срещу мен. Това променя нещата .Аз не съм музикант ,който композира. Просто искам добър звук .Нямам слух на профи музикант. Бихте ли ми обяснили FiiO BTR3K или BTR5 как може да се използва освен за слушалки и в една домашна стереосистема. Например FiiO BTR3K или BTR5 могат ли да подадът звук на колони като PreSonus E5 XT и Adam Audio T5V т.е.качвам песни на FiiO и го включвам директно към колоните. С какво FiiO BTR3K е повече от един смартфон с подръжка на AptX HD и LDAC.
    Правилно са ти обяснили. Представи си обаче, че се опиташ да играеш игра на професионален монитор за компютър. Ще виждаш прекрасни цветове, но останалото ще е...... Не всички мониторни тонколони са така, но повечето са така. Трябва да си на определено разстояние от тях, за да чуваш звука така, както е предвидил производителя. Затова и мониторните тонколони са активни и имат вграден усилвател. За да не се променя звука според добавения усилвател на друга марка.

    Има някакво объркване по отношение на bluetooth receiver-ите (FiiO BTR3, FiiO BTR5). Няма значение какво включваш в тях. Слушалки, усилвател, автомобил или друго. Изходът си е изход. Те нямат памет. Нищо не се качва на FiiO-то.

    FiiO-тата (и другите Bluetooth receiver-и, като онези, които и сам беше споменал) се използват единствено и само да получат сигнала от телефона ти.
    Пращаш музика във FLAC формат от телефона/лаптопа към ресивера (FiiO, BluDento и всички останали) > ресиверът е свързан към един от входовете на усилвателя, който ще избереш > музиката излиза през тонколоните.

    Tibo SIA75 си предлага нормален Bluetooth трансфер, без да поддържа кодеците с по-висок bitrate.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #40

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Благодаря за чудесното обяснение wOOx. Ако се ползва Bluetooth трансфер ще трябва да поддържа кодеците с по-висок bitrate- AptX , AptX HD.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #41
    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    Благодаря за чудесното обяснение wOOx. Ако се ползва Bluetooth трансфер ще трябва да поддържа кодеците с по-висок bitrate- AptX , AptX HD.
    Без AptX. Само AptX HD или най-добре LDAC.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #42

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Колоните ще бъдат Elac Debut B6.2 или Warfedale Diamond 11.2. Съвсем бюджетно решение Yamaha R-S202D Stereo Receiver -няма USB.
    Следва Denon AVR S550BT-USB +BT - мисля,че е по-добър вариант. Тези ресийвъри освен за кино добър вариант ли са за музика. Когато има вариант yamaha r-s202 amplifier или yamaha r-s202d stereo-receiver кой вариант е по-добре ресийвъра или чистият усилвател. Питам по-принцип , а не само за конкретните модели.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #43

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Аз съм малко объркан.
    Защо ще взимаш Yamaha S202 и след това ще взимаш Denon S550? Или ти се чудиш между двете?

    И двете нямат кодеците, които ти трябват, затова слушането през Bluetooth ще е компромис откъм качество. Ако направиш сравнението между Bluetooth и USB/CD, и сам ще заключиш, че просто не си заслужава.

    Аз ще ти кажа какво направил, ако трябваше аз да избирам системата.

    1. Виждам, че този ресивер на Ямаха върви по ~450лв нов. За 350-400лв бих си намерил хубав запазен (по възможност от частно лице) стерео усилвател втора употреба. Щом се продава за 350-400лв, значи нов е бил поне 800-1000, което го слага много над класа, който гледаш в момента. Това не го прави задължително по-добър, но е някакъв ориентир. Може да имаш късмет и да намериш такъв, който има вграден DAC (цифрови входове, USB)

    2. Бих си взел колоните, които си си харесал. След прослушване, по възможност. Ако няма възможност - с възможност за връщане. Ако ги взимаш за прослушване вкъщи, трябва да си готов с усилвателя, за да не останеш неприятно изненадан, когато ги чуеш и не звучат така, както са звучали на клипчето или там, където си ги слушал.

    3. За 50-100лв бих си взел Bluetooth ресивер (минимум с AptX HD и/или LDAC) на реномирана марка, за да има софтуерна поддръжка в случай, че се появят някакви софтуерни подобрения в кодеците. Вариантите на FiiO са най-евтини и ще ти свършат идеална работа, нищо че са предвидени за слушалки.

    Теоритично, чистият усилвател е по-добър вариант, защото има по-малко компоненти, които да създават смущения.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #44

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Аз ще ти кажа какво направил, ако трябваше аз да избирам системата.
    Като първа стъпка, бих препоръчал да спре да чете из форумите, мнения на хора, дето си нямат идея от звук.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #45

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Като първа стъпка, бих препоръчал да спре да чете из форумите, мнения на хора, дето си нямат идея от звук.
    В такъв случай, е хубаво, че такива не участват активно в дискусията.
    Току виж се появил някой, който твърди, че активни студийни монитори звучат 20% по-добре от говорителите на телевизор.
    Този пост е редактиран от w00x; 24-09-20 в 23:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мини стерео система или саундбар
    От Stoyan78 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 13-12-19, 20:02
  2. Субуфер към стерео система?
    От adgj във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-18, 13:41
  3. Дилема за стерео система.
    От h4rd2kill във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-18, 11:14
  4. Избор на бюджетна аудио система с dlna свързаност
    От stefooo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-15, 14:07
  5. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе