Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 68
Like Tree12Одобрявам

Бюджетна стерео система .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #46

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    По скоро Denon AVR S550BT-USB отколко Yamaha S202. Предполагам че звукът от USB флашка ще е по-добър отколкото през блутут. Много мислих и за варианта втора ръка ,но познати ме наплашиха ,че може да е изгоряла интеграла и да е сменявана или при колоните да са пренавивани говорители. Аз нямам голям опит за да преценя, затова гледам по-евтино, но да е ново. FiiO BTR3K предполагам е добър вариант за Bluetooth ресивер.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #47

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Възможно. Повечето оказиони продават боклуци, буквално. От боклука в чужбина. Затова написах, че е добре да е от проверен източник.

    Ами, добър е. Аз имам такъв в колата. За бюджетно решение е добре.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #48

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Аз моят усилвател си го взех от ЮК през ибей и гъбко, човека ми гарантира, че е като нов и реално си беше такъв, дори вътре нямаше и прашинка, а не беше отварян, вече 2г. си свири без проблеми.
    Има си и предимство да се купува втора ръка усилвател, така го взимаш разработен.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #49

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Да, разбира се. Аз коментирах оказионите, а не покупката втора ръка като цяло. Аз също бих гледал втора ръка, но много внимателно.

    ac28, прочети все пак мнения на хора за ФииО ресивера. Потърси и такива, които са го интегрирали в домашната си система, за да не се окаже, че има несъответствие, което не съм предвидил.

    - - - - - - - - - -

    Ето един вариант за блутуут ресивер, който ще е по-добър от FiiO-то.

    Xduuo XQ-50 Pro
    https://www.xduoo.net/product/xduoo-xq-50-pro/

    FiiO-то има и усилвател, което като цяло не е много добра идея в твоя случай. Бях ти го препоръчал главно заради поддържаните кодеци и софтуерните ъпдейти. Xduuo-то е по-добър вариант за домашно стерео.
    Този пост е редактиран от w00x; 25-09-20 в 12:20.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #50

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    ac28

    Това с ресивър + USB не е добре. Скоро пробвах и просто не става, същите файлови от CD + усилвател на същите ОТ огромна разлика.

    Беше си харесал едни високи колони че тука и на добра цена се намират в момента, избери си един стерео усилвател м/у маранц и денон да имат функциите които ти трябват и се наслаждавай на музиката. Определено тръгваш в грешна посока и ще съжаляваш или най-малкото няма да си доволен а пък и жена ти ако е разочарована май става страшно.

    Мисля че си беше харесал тези ОТ. Fyne Audio F302 | TopAudioVideo аз ти предлагам този Marantz NR1200 | TopAudioVideo или аналога който е на Денон и го забравяй. Освен ако не си решил да изграждаш многоканална система (домашно кино) но тогава ще ти се наложи да направиш компромис със стереото. Общо взето така стоят нещата.
    svetlio1 и tony34al харесват това.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #51

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Точно това се канех и аз същото да му пиша - даже може и по-евтино да мине (нали уж бюджетно стерео) като вземе PMA-600NE и ако не е доволен от блутуут връзката да добави външен модул/ЦАП.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #52

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Това с ресивър + USB не е добре. Скоро пробвах и просто не става, същите файлови от CD + усилвател на същите ОТ огромна разлика.
    Опитах се аз да го обясня, ама явно не ми се разбира за кои 20% говоря... и референтни ОТ да вземеш, като им пуснеш гумна, ще звучат лайняно. Нямам какво да добавя повече в полза на колегата, от това което вече казах. Давам път на младото поколение да се вихри с кодеци и "батути", вместо с качествени компоненти.
    tek одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #53

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Добрият ДАК си е задължителен компонент в изграждането на качествена стерео система.
    Ето тук добри дакчета на скандално ниски цени за качеството, което предлагат.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #54

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Момчето очевидно си държи на Bluetooth свързаността. Няколко пъти го повтори.

    Според мен, външен блутуут ресивер, с възможно най-висококачествените кодеци (LDAC, AptX HD), включен към стерео усилвател, е най-доброто (бюджетното) решение за Bluetooth свързаност.

    Тези интегрирани по 1300лв не ми се връзват в заданието "Бюджетна" при положение, че той гледаше усилвател за 400-500лв. И пак няма да получи качествен Bluetooth трансфер, защото в тези скъпи интегрирани усилватели, Bluetooth е сложен само, за да го има, но без кодеците, а без кодеците го няма качеството. Цената на усилвателите трябва да се смята +100лв за добавянето на външния модул.

    Ето три статии със замервания на различните формати.

    https://www.soundguys.com/ultimate-g...dphones-20019/
    https://www.soundguys.com/understand...-codecs-15352/
    https://www.androidauthority.com/blu...uality-915637/

    За мързеливите, ето и едно видео.

    https://youtu.be/YOIozUxy7Uo

    А тук може да си направите директно А/Б сравнение между некомпресиран аудио файл и новият LC3 Bluetooth кодек. For fun.

    https://www.bluetooth.com/tools/audio-codec-demo/

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #55

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Не съм съгласен че не е добре качеството при слушане на файл от USB флашка или мрежа и възпроизведен от ресивър. Не можеш да сръвняваш една и съща песен например в 24 bit flac формат и СД оригинално. При 16 bit песен на флашка и СД-да СД ОРИГИНАЛНО е по добро. Но при толкова качественна музика в мрежата да слушаш 16 Bit музика за мен е загуба на време.
    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    ac28

    Това с ресивър + USB не е добре. Скоро пробвах и просто не става, същите файлови от CD + усилвател на същите ОТ огромна разлика.

    .

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #56

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Фактически теста който направих е, няколко 16 bit песни първо от флашка + ресивър после същите тези песни ги записах на СД и от там с усилвателя. Дори в случая не става дума за оригинално СД. Същото важи и за СД плеър + ресивър и СД плеър + усилвател (и в двата случая с оригинален и след това с рипнат диск) ами какво да ти кажа, и на мен ми се иска да няма разлика ама.... щях да съм с една кутия по малко в къщи.
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #57

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Да вземете да четете повече

    https://www.head-fi.org/threads/24bi...415361/page-40

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #58

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Много внимателно чета Вашите мнения дори 2-3пъти. Доста неща ми станаха ясни. Бях се насочил към вариант all in one - usb , блутуут , усилвател . Ще се съобразя с препоръките Ви- външен блутуут ресивер, с възможно най-висококачествените кодеци (LDAC, AptX HD), включен към стерео усилвател - Denon или Yamaha. Може да има добри варианти от други марки. Marantz-а може би е скъп. Нямам CD плеър и колекция оригинални CD-та. Засега източник на звук ще е смартфона,таблета и лаптопа , затова търся бюджетен вариант. Блутута явно съм го надценил макар ,че е удобство. Гледам ,че водещи фирми при смартфононите минават на блутуут слушалки дори нямат 3,5 изход за слушалки с кабел. Имам Samsung Buds -2019г . Не свирят лошо. Много са популярни и блутуут преносимите колонки. Затова ми е влязла в главата идеята за този блутуут. Явно нещата са различни между блутуут слушалките и колонките и когато става дума за качествен аудио звук .

  17. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #59

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Чели сме правили сме и пак чели и правили, стига толкова вече ще слушаме каквото имаме . Идеята не беше за броя на битовете ама....и аз като Kasap се бях зарекъл повече думичка да не споменавам по тази теме ама.....

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #60

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    Много внимателно чета Вашите мнения дори 2-3пъти. Доста неща ми станаха ясни. Бях се насочил към вариант all in one - usb , блутуут , усилвател . Ще се съобразя с препоръките Ви- външен блутуут ресивер, с възможно най-висококачествените кодеци (LDAC, AptX HD), включен към стерео усилвател - Denon или Yamaha. Може да има добри варианти от други марки. Marantz-а може би е скъп. Нямам CD плеър и колекция оригинални CD-та. Засега източник на звук ще е смартфона,таблета и лаптопа , затова търся бюджетен вариант. Блутута явно съм го надценил макар ,че е удобство. Гледам ,че водещи фирми при смартфононите минават на блутуут слушалки дори нямат 3,5 изход за слушалки с кабел. Имам Samsung Buds -2019г . Не свирят лошо. Много са популярни и блутуут преносимите колонки. Затова ми е влязла в главата идеята за този блутуут. Явно нещата са различни между блутуут слушалките и колонките и когато става дума за качествен аудио звук .
    Bluetooth технологията се развива, но има още път да извърви. Скоро ще е.
    Звукът от хубав блутуут ресивер включен в домашна система ще е по-добър от този, който получаваш в блутуут слушалките си. Каналът между двете е "по-чист". Най-големият проблем на блутуут технологията след драстичното увеличаване на битрейта с последните кодеци, остават смущенията.

    Покрай интегрирането на въпросното FiiO в колата, се позачетох и поинтересувах в детайли. Разлика в сигнала може да дойде дори от телефона, който комуникира с Bluetooth модула. Различните телефони разпръскват Bluetooth сигнал с различна сила и това влияе на звука.

    За пример:
    В колата ми, CD пъхнато директно в чейнджъра слушам увеличено на 15 (от 25).
    Същото беше и с 3.5 кабел от стария ми телефон. Увеличено на 15 от 25.
    След смяна на телефона и загубата на 3.5 жак, пробвах преходници, които обаче не позволяваха да си зареждам телефона, докато слушам музика, а тези с по двата входа създаваха електрически смущения и брум, защото затваряха електрическата мрежа в колата. Тогава реших да ползвам Bluetooth.
    С първия Bluetooth ресивер (защото мислех, че няма значение какъв е), трябваше да слушам на 20, за да получа същата сила и дори тогава, басът просто го нямаше. Осезаема разлика. Доста дразнещо, особено, когато караш по-бързо и в колата стане шумно.
    Смених телефона и както трябваше да слушам на 20, за да е комфортно, се наложи да намалям до 15 отново, но басът отново не беше това, което беше преди.
    Смених ресивера (DAC/AMP) с FiiO-то и всичко си дойде по местата. И силата и качеството са същите като това, което получавах от CD-то и песни записани на флашка.

    Та Bluetooth излъчвателя (телефона) и Bluetooth ресивера имат огромно значение.

    След като си сглобиш системата, може да го пробваш и сам. Особено ясна е разликата ако едното ти устройство е Huawei/Honor. Не ги знам какво правят с Bluetooth модулите си, но сигналът е значително по-слаб от това на Samsung S10, например.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мини стерео система или саундбар
    От Stoyan78 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 13-12-19, 19:02
  2. Субуфер към стерео система?
    От adgj във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-18, 12:41
  3. Дилема за стерео система.
    От h4rd2kill във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-18, 10:14
  4. Избор на бюджетна аудио система с dlna свързаност
    От stefooo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-15, 13:07
  5. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе