Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1

    Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Здравейте колеги, такива са обстоятелствата при мен, че не мога да сложа сушилня по-дълбока от 60см +- 1-2см.
    Оказва се, че на пазара единствените, които предлагат сушилни с подобни размери, че дори и по-малки, са Беко.
    Знам, че при сушилните е препоръчително да се залага на качествени и доказали се производители иначе дрехите може да пострадат.
    Та бих искал да помоля притежатели на сушилни Беко с термопомпа да споделят какви са им впечатленията, и като работа и като надеждност.

    Toва са двата модела, които отговарят на изискванията за дълбочина.
    https://www.technopolis.bg/bg/Sushil...11-PA/p/680400
    https://www.technopolis.bg/bg/Sushil...2-GAW/p/680417
    Та ако може и препоръчка към кой да се насоча.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Препоръчвам модела с отделна програма за вълна, ако ще сушите такива тъкани. Иначе и аз имам БЕКО от 2017 г., пак с 5 години гаранция. Също заради размера (трябваше да може да мине през врата на затворена тераса), но не съжалявам (жена ми, де). Има си отделна програма за вълна, но една моя вълнена жилетка даде фира, защото милото не я видяла и я пуснала на сушене на бельо. Други драми, засега, не сме имали.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #3

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Днес ходих до технополиса и взех DS84444RX, към 60см. обща дълбочина, но май няма програма за вълна, 94444 има, но е дълбока. Има програма за деликатни и за ризи, предполагам, че на тях няма да има проблеми със свиване.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #4

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Да кажа две думи за сушилнята. Ако нямате ограничение откъм прорстранство бягайте от тая посредствена марка. Турчалята са си спестили няколко лири и не са сложили уплътнение между филтъра и корпуса, в резултат праха се просмуква и полепва по кондензатора, след два хавлиени парцала за тест трябваше да го чистя. След бърза импровизация го реших този проблем и след две сушилни и пълни филтри нямаше нищо по кондензатора. Също така ми се струва, че прах се просмуква и през уплътнението на вратата, тъй като, като я отворя по самото уплътнение и отвъд него има прах, та е това са евтините боклуци, все ще спестят от нещо и все нещо няма да направят както трябва.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #5

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Насочил съм се точно към същия модел именно заради ограничението откъм пространство. Като цена също няма друга добра марка на тези пари с термопомпа. Гледам на самсунг има модели които са по 60см дълбочина, но доколкото помна в магазина като мерих не са реално 60, а повече в най-издадената част. Ще меря пак тия дни, защото при мен ще влиза в гардероб и най-издадената част трябва да е максимум 60см.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #6

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Ако гардеробът е дълбок 60см., то тази няма да стане, тъй като трябва да осигуриш пространство отзад, поне 2-3см, а по време на работа вратата на гардероба трябва да е отворена, в противен случай температурата ще се повиши прекомерно, което ще повлияе на работата на машината. Аз също съм я сложил в гардероб в мокрото, но гардероба е на 3см от стената и няма заден панел, така има циркулация, също така гардероба ми е с плъзгащи врати и отпред има пролуки, през които влиза въздух.
    Тази е по-плитка, не съм я мерил, но предполагам е към 55см. https://www.technopolis.bg/bg/Sushil...2-GAW/p/680417

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #7

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Не е дълбок 60см гардероба, а уреда който мога да побера може да е максимално 60см дълбочина до най издадената точка за да не е проблем

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #8

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Щом си предвидил отстоянията, значи става, точно 59см. е. Няма смисъл да търсиш друга, беко са единствената опция под 60, а конкретно тази е най-добрата. Гледай само да не изпуснеш 5г. гаранция.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #9

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Ще я взема 5г. гаранцията, но въпроса ми е ако не е читава да търся нещо 60-61см и да говоря пак с момчетата с гардероба, да направат пак измерванията да кажат 61см дали ще стане без да има проблеми.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Няма такъв вариант или поне аз не успях да открия, говорих и с няколко консултанта от веригите и те го потвърдиха. Мисля че Бош имаха към 63.5.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #11

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Ако изключим проблема с уплътнението между филтъра и корпуса как е машината ? Ако трябва и аз ще измисла нещо там.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #12

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Ами мисля, че с изключение на липсата на уплътнение останалото е ок, но все пак това ми е първата сушилня и нямам база за сравнение, а и като няма друг избор и рака е риба.
    Иначе чета добри отзиви като цяло и като работа, и като надеждност, дори някъде четох, че карантията им била като на Бош-овете.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #13

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    На Беко, филтърът под вратата е само първичен. Пред кондензатора има втори филтър, нещо като гъба, която се почиства и пере и още един фин мрежест филтър и добро уплътнение. Филтърът под вратата се чисти след всяко сушене, този пред кондензатора по-рядко.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от bajotierra; 26-09-20 в 23:00.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #14

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    А освен тестовите кърпи, пробва ли да сушиш и дрехи ? Бързо ли става ?
    То и аз досега не съм имал и нямам база за сравнение, затова незнам и какво да питам за да си направя някакви изводи. щом казваш че само това и е проблема ще скачам и аз на нея

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #15

    Отговор: Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко

    Относно филтрите, коментирания модел е с два филтър, които влизат един в друг, няма филтър пред кондензатора, имаше една, която беше с един при вратата и дунапренен пред кондензатора, но не помня кой модел беше, иначе всички останали машини от реномираните марки са като 8444, но с гумено уплътнение.
    Относно сушенето смятам, че суши добре, днес приятелката ми пусна спалното бельо, за легло 160, и за около 2.3ч. го издуха, но все пак е по-плитка, което е за сметка на барабана и тези по-дълбоките ще сушат по-бързо, даже ми споменаха, че заради това тенденцията била към дълбоки сушилни, именно заради това и стремежа към енергийна ефективност, та не знам след време какво ще се прави.
    Впрочем, не съм сигурен за времето, тъй като програма беше микс с допълнително изсушаване и времето в началото беше към 2.3часа, но тя сама си определя колко да суши, като периодично проверява остатъчната влажност и намалява или увеличава времето, та може и по- бързо да е било, не съм я засичал.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 26-09-20 в 23:56.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Каква слим пералня 40-50см. дълбочина
    От brotzki във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 22-09-13, 12:06
  2. Сушилня ARISTON TCD G51-мнения и въпроси?
    От nikman във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 03-07-11, 20:36
  3. Въпрос за сушилня - търся до 55 см. дълбочина
    От Steven K във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 14-08-10, 17:05
  4. Отговори: 5
    Последно: 11-09-08, 12:08
  5. дистанционно за ТВ беко
    От sf7878 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 13-06-08, 07:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе