Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на asusboss
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    35
    #1

    Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Здравейте.

    Вчера закупих този модел и първото стартиране и настройване беше в youtube.

    Час след като гледах разни 4-8к клипчета и му правих разни настройки на картината се сетих да му инсталирам и ТВ каналите.

    Останах шокиран след като се заиграх да си правя настройки на тв каналите видях че няма изобщо плавна картина.

    Сече всеедно гледам на 15fps. И е така на абсолютно всички тв канали. Ръчках всичките варианти в настрйки на картината - "движение" е не и не! Каквото и да променям в менюто разлика няма никаква. Все си е на около 15fps.

    Накрая видях че има и ъпдейт на софта... исналирах му последния ъпдейт иии не и не.

    Решение ???

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    На какъв сигнал си ?
    Потърси в менюто за картина функцията за генериране на междинни кадри - Picture natural Motion или Natural Motion, и го активирай.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #3

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Имам сумати познати, който ползват този модел. Лично съм имал възможността да настроя същия. И за класа си тв дава много прилично, колкото до движенията виж стиловете на движения и най - вече към какъв сигнал си. Ако ползваш през CI modul влез и виж индикатор на сигнала, ако е нисък звънкай на оператора, ако си с приемник и hdmi кабел те съветвам да си вземеш хубав бърз кабел, колкото до СД каналите не очаквай чудеса, повечето канали са с отвратително качество. Ако имаш приятел или познат на Булсат може да му изискаш акаунт чрез приложението качеството е много добро. За препоръчване си свали версия 1.3.3 не те съветвам 1.5 прави много пърчета. Можеш да си свали и stb emu pro чрез apk понеже е безплатно, има достатъчно маг портали в рамките на 10 15 лв на месец с доста висок битрейт и сравнително сд каналите са с по добро качество. Един от тях е tivibg можеш да хвърлиш едно око, има варянт с маг устройство, чрез плейст, коди и маг портал. Сам може да избереш. Ако си на iptv чрез оптика, не би трябвало да имаш проблеми, можеш да видиш в опциите на приемника на каква резолюция бачка.
    Дано съм помогнал

    Поздрави
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-09-20 в 13:38.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #4

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Той не казва за резолюция или MPEG артефакти, говори за плавност.

    В Ютуб обаче си е плавно, нали?

    В опциите за движение ги спри, има персонален и после изкл. от менюто под него (активира се при Персонален).
    Виж и да не би да настройваш друг вид сигнал, че и това го има, ползвай бързи настройки и да се вижда вдясно тв сигнала.
    Телевизора си е хубав. Провери и за сигнала, макар че едва ли е от него, ако е лош, ще се замазва на вълни и парцали, не да пада фреймрейта.

  6. Junior Member Аватара на asusboss
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    35
    #5

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Ще отговоря на всички поотделно.


    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    На какъв сигнал си ?
    Потърси в менюто за картина функцията за генериране на междинни кадри - Picture natural Motion или Natural Motion, и го активирай.
    Ами на кабеларка съм.
    Ползвам един коксиален кабел който влиза в домът ми.
    След това със сплитер от основния кабел разпределям сигнала към два телевизора.
    При другия телевизор (Sony Bravia KD-49XF9005) нямам никакви проблеми със сигнал и .т.н.
    "Потърси в менюто за картина функцията за генериране на междинни кадри - Picture natural Motion или Natural Motion, и го активирай." - Направих го това даже преди да пиша тук за помощ но няма никаква промяна.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от radoi Виж публикацията
    Имам сумати познати, който ползват този модел. Лично съм имал възможността да настроя същия. И за класа си тв дава много прилично, колкото до движенията виж стиловете на движения и най - вече към какъв сигнал си. Ако ползваш през CI modul влез и виж индикатор на сигнала, ако е нисък звънкай на оператора, ако си с приемник и hdmi кабел те съветвам да си вземеш хубав бърз кабел, колкото до СД каналите не очаквай чудеса, повечето канали са с отвратително качество. Ако имаш приятел или познат на Булсат може да му изискаш акаунт чрез приложението качеството е много добро. За препоръчване си свали версия 1.3.3 не те съветвам 1.5 прави много пърчета. Можеш да си свали и stb emu pro чрез apk понеже е безплатно, има достатъчно маг портали в рамките на 10 15 лв на месец с доста висок битрейт и сравнително сд каналите са с по добро качество. Един от тях е tivibg можеш да хвърлиш едно око, има варянт с маг устройство, чрез плейст, коди и маг портал. Сам може да избереш. Ако си на iptv чрез оптика, не би трябвало да имаш проблеми, можеш да видиш в опциите на приемника на каква резолюция бачка.
    Дано съм помогнал

    Поздрави
    Мерси за огромното инфо.
    Ползвам кабелна... и съм със сплитер на който са вързани само два телевизора. С другия телевизор нямам никакви ядове. С тоя също нямам ядове през тубата.. но на тв каналите (кабеларката) каквото и да ръчкам по тоя motion няма никаква промяна. Кадрите са си едни и същи на всички настройки на моушъна. Даже и да дам Off на моушъна пак си е абсолютно същото .. около 15fps. на всички канали без значение дали са FullHD,720p или 540p !!!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    Той не казва за резолюция или MPEG артефакти, говори за плавност.

    В Ютуб обаче си е плавно, нали?

    В опциите за движение ги спри, има персонален и после изкл. от менюто под него (активира се при Персонален).
    Виж и да не би да настройваш друг вид сигнал, че и това го има, ползвай бързи настройки и да се вижда вдясно тв сигнала.
    Телевизора си е хубав. Провери и за сигнала, макар че едва ли е от него, ако е лош, ще се замазва на вълни и парцали, не да пада фреймрейта.
    Така е.. на тубата е перфе без ядове.. даже на моменти си мисля, че вади кадри и цветна палитра лееко по-добра от на сонито което е 9та серия и е със 120Hz матрица : )))
    Това за което казваш "Виж и да не би да настройваш друг вид сигнал, че и това го има," -в къв смисъл друг вид сигнал ???
    Този пост е редактиран от asusboss; 21-09-20 в 00:03.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #6

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Ами защото настройките са отделни за всеки HDMI вход, за HDR сигнал са отделни. За Ютуб са отделни.

    Странно, щом си с коаксиален кабел, без CI модул (Ка модул), значи ти е аналогова телевизията, би трябвало да е пикселизирано или замазано, не да е 15 fps.

    В такъв смисъл странно.

    Докато избираш настройките на плавност и движение, имаш ли картина да наблюдаваш промените вдясно на 1/3 от екрана някъде?

    Аз съм с Ка модул на А1 (екс-Близу) и едната вечер беше лош сигнала и повечето канали се пикселизираха, но не и по-бавно (и подивях, помислих, че се скапа ТВ - след 15-20 мин се оправи сигнала)...

    Иначе сравнение на Сони 9 серия с Филипс 7 (6) серия е лоша идея.

    Може пък и нещо да е сбъркано в ТВ, ама едва ли е фабричен дефект.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на asusboss
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    35
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    Странно, щом си с коаксиален кабел, без CI модул (Ка модул), значи ти е аналогова телевизията, би трябвало да е пикселизирано или замазано, не да е 15 fps.

    Докато избираш настройките на плавност и движение, имаш ли картина да наблюдаваш промените вдясно на 1/3 от екрана някъде?
    Ами аз, когато инсталирах-сканирах програми от менюто избрах да търси само цифровите без аналогови. И когато преброди целият тунер си хвана всичките 200+
    тв програми както са описани от кабелния оператор!
    Затова мисля, че съм с цифрови канали.

    Да, по въпроса ти дали виждам 1/3 от екрана, когато настройвам плавноста ДА. Но както написах и по-горе даже и да дам на "изключено" fps не се променят.

    Скоро мисля да направя едно клипче с проблема за да се види за кво иде реч.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #8

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Сигурен си, че гледаш цифровите канали ?
    Имам съмнения за качеството на домашната ти мрежа - сплитер-кабел. Провери в менюто качеството на сигнала.
    Направи един експеримент - размени местата на двата телевизора и пробвай пак. После пиши дали има разлика.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #9

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    По-скоро си мисля, че на 100хц Сони е набримчено всичко на макс и картината е супер плавна и с ефект на сапунената опера и от там при сравнение с 50хц Филипс нещата естествено издишат ...

    ... или просто Филипс-а е дефектеннещо ... Ако не му е правено скоро връщане към фабрични настройки и хард ресет може да се пробва да не е омазан нещо Андроида и процесорчето да издиша ... ама нещо не ми се вярва - по-вероятно туй да са си му възможностите.

  12. Junior Member Аватара на asusboss
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    35
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Сигурен си, че гледаш цифровите канали ?
    Имам съмнения за качеството на домашната ти мрежа - сплитер-кабел. Провери в менюто качеството на сигнала.
    Направи един експеримент - размени местата на двата телевизора и пробвай пак. После пиши дали има разлика.
    Това също е вариант над който се замислям т.е. да сменя местата на филипса със сонито, защото на същото място на което сега е филипса до скоро гледах на един самсунг който си беше 5 годишен модел обикновено 32 инчово лсд непретнциозно с никакви иекстри и при него фпс бяха отвратителни. Но го отдавах на слабичкия модел. Виках си: толкова си може...
    Ама пък сега с това не лошо филипсче нещата донякъде се повтарят с шибаните фпс! Та...наистина е идея да се пробва.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    По-скоро си мисля, че на 100хц Сони е набримчено всичко на макс и картината е супер плавна и с ефект на сапунената опера и от там при сравнение с 50хц Филипс нещата естествено издишат ...

    ... или просто Филипс-а е дефектеннещо ... Ако не му е правено скоро връщане към фабрични настройки и хард ресет може да се пробва да не е омазан нещо Андроида и процесорчето да издиша ... ама нещо не ми се вярва - по-вероятно туй да са си му възможностите.
    Бе..не е и баш така. По принцип работя в магазин за техника не като продавач консултант но пък всеки ден зяпам пред мен пуснати изложени около 50+ телевизора от всякакъв вид.
    Мисля, че имам набито око кога един телевизор си може да докара плавност заради хардуера и софта с който е наблъскан и кога един тв докарва прилична плавност на картината заради самата камера и ефекти с които е направен записа. И последния вариант е когат един тв каквото и да му подкараш той да не може абсолютно нищо да докара...
    В моя случай филипса работи отлично през тубата но през тунера плавноста на картината е забила на изключено положение и си върти кадрите около 15-20 фпс.
    А иначе фабрични и хард ресета ги направих още онзи ден. Ефект 0. От вградените приложения разкарах повечето като: нетфликс, алекса, диизер и подобните. Отключих му и опциите на програмиста. Там в тях кордисах 3те скали на анимация на 0. Ограничих фоновите приложения до 3 броя с цел да видя дали не го товари нещо от андроида..ама не и не. Преди час преинсталирах отново каналите и тоя път му дадох да сканира само аналоговите. И при тях е същия филм с плавноста. Ебаси започвам да се разочаровам и язък, че го взех за малката щерка да си зяпа в другата стая на що годе хубаво тв.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #11

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Кабелът от кабеларката директно ли влиза в ТВ. Използваш ли в този случай допълнителна карта (модул) за декодиране на повечето цифрови канали. Другият вариант е да се използва външен СТБ от кабелната тв вързан с HDMI и така да се пробва.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #12

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Сори за въпроса, но защо просто не пробваш дали дъщеря ти няма да го хареса? Не всеки забелязва или се дразни от липсата на плавност - субективна е. Ти си гледай Сонито с кеф.

    М/у другото - то 1080i от повечето HD канали на DVB-C си са 24/25 кадъра в секунда и без това реално...

    При мен пък на HBO Go ми се струва, че е по-лоша картината, ама се ядва, де. Не за плавност, за дълбочина и контраст. Всичко е субективно. И се свиква.

  16. Junior Member Аватара на asusboss
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    35
    #13

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Кабелът от кабеларката директно ли влиза в ТВ. Използваш ли в този случай допълнителна карта (модул) за декодиране на повечето цифрови канали. Другият вариант е да се използва външен СТБ от кабелната тв вързан с HDMI и така да се пробва.
    Кабелът от кабеларката минава през един сплитер и влиза после директно в телевизора да.
    Това за СТБ за момента не ми е възможно деа...
    Ама ако не ма хванат лудите да го върна тука до 1 седмица ше се стигне и до СТБ ако трябва.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    Сори за въпроса, но защо просто не пробваш дали дъщеря ти няма да го хареса? Не всеки забелязва или се дразни от липсата на плавност - субективна е. Ти си гледай Сонито с кеф
    .

    ) Тя е мъниче на 2.5 годинки. Просто не исках повече да му тормозя очите преди заспиване докато си гледа BabyTV примерно исках да й направя конфорт за очичките )

    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    М/у другото - то 1080i от повечето HD канали на DVB-C си са 24/25 кадъра в секунда и без това реално...
    Да, така е. Ама не е възможна такава грозна сеч да е. Особено на AutoMotorUndSprot и футболните програми там където камерата е почти в постоянно движение направо ми взима вестибуларния апарат от накъсване. Работата е там, че каквото и да избера на моушъна: изкл. филм, плавен, персонален и т.н. все си е същото ! Никаква промяна! Ей тва ма замисля, че нещо с тв не е ОК.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #14

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    asusboss
    Не се мотай, ами размени за тест местата на двата телевизора.
    Ако те мързи, прегледай домашната си кабелна мрежа - огледай кабела и връзките със сплитера

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #15

    Отговор: Philips 43pus7354 /12 Липсва плавна картина...

    Аз сега се сещам, че с няква настройка или ресетване бях направил такава сеч и после с други настройки я оправих,
    направо финалните титри на един филм (вървят бързо) скачаха като на 5 fps. И с ръчкане се оправи.

    И май не беше в "движение", навсякъде ръчках.

    ТВ не е толкова лош, или е дефектна бройка или няква настройка се е прецакала, но ти казваш, че си ресетвал. То има и ресетване на настройките на картината, виж в ръководството (RTFM).
    Този пост е редактиран от enkov; 22-09-20 в 20:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем Тв Philips 22PFH4000-88 с картина и Cam модул
    От NaniG във форум Philips телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 26-08-18, 15:26
  2. Има ли телевизори с Картина в Картина функция?
    От MaestroDaVinci във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 16-01-16, 13:15
  3. Липсва подръжка на IDX/SUB
    От гастон във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-15, 19:45
  4. липсва картина на ефирната телевизия
    От krasisp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 08-08-13, 21:59
  5. Настройка на картина на Philips 42 5405?
    От reed22 във форум Philips телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 15-11-10, 18:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе