Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree4Одобрявам

Hitachi rac 35

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #1

    Hitachi rac 35

    Здравейте,пиша за първи път и ако има нещо грешно ме поправете.Та имам Hitachi rac 35 и след достигане на температурата в стаята в режим охлаждане започва да работи на интервали от по 3минути работа 3 почива.Което е доста некомфортно.Стаята е идеално изолирана.Нормално ли е това?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2

    Отговор: Hitachi rac 35

    Да, нормално е

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #3
    еми значи ще трябва да се свиква или да се сменя по нататък.Защото и тока му е много.Той постоянно тръгва на 400w и тъкмо да слезе на 260w и се гаси.Ще се търси машина която да си стои на минимум дълго време.Иначе си гони тооочно градусите. Благодаря за отговора.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4

    Отговор: Hitachi rac 35

    Сега какво ще охлаждаш? Вече се мисли за отопление. При мен що не се изключваха лятото? 35цата си кротеше на около 200 вата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #5
    така работи от +40 градуса до +20 външна тепература.Апартамента е с отворени врати навсякъде защото имаме малки деца.Как да отворя прозорците?????Попитах защото другите 2 климатика не работят така.Единия Дайкин си стои на 90-110w по един час или в жегите не се изключва.Другия е Msz fh25 и той стои по един час на 150w само това Хитачи се пали и гаси на всеки 3мин. точно.Всички са настроени на 25градуса и навсякъде t° е еднаква.Но Хитачито работи странно.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Hitachi rac 35

    Fh 25 на 150.....защо не повтори тогава.Голяма ли ти е стаята, Хитачито е машина да охлажда поне 35 квадрата.
    Този пост е редактиран от edi1; 26-09-20 в 17:22.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #7
    Хитачито ми е от 4години,след това взех fh25 и го тикнах в една малка стая 9кв.и зимата е ужас пали и гаси на всеки 5мин.Само като стане -5° работи комфортно и икономично си а миналото лято реших да взема най-евтиното дърво Дайкин за 950лв.Той излезе най-комфортния и евтин вариант.Иначе Хитачито е в 18кв.хол.Не повторих защото явно климатик за 950лв. ми върши същата работа като този от 2200лв.Но тогава мерак за бебетата всичко да е топ им взех Fh25.Просто ми е чудно защо Хитачито след достигане на зададената t° започва работа на интервали от точно 3 мин.независимо дали вън е +40 или +20.Това е чуденето ми.А за Fh25 може и да са 170-190w но са под 200w.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Hitachi rac 35

    Цитат Първоначално публикувано от Стефчо 84 Виж публикацията
    така работи от +40 градуса до +20 външна тепература.Апартамента е с отворени врати навсякъде защото имаме малки деца.Как да отворя прозорците?????Попитах защото другите 2 климатика не работят така.Единия Дайкин си стои на 90-110w по един час или в жегите не се изключва.Другия е Msz fh25 и той стои по един час на 150w само това Хитачи се пали и гаси на всеки 3мин. точно.Всички са настроени на 25градуса и навсякъде t° е еднаква.Но Хитачито работи странно.
    Другите два климатика са други. Трябваше да гледаш числата на хитачито, 35 не е правилния размер. Затова работи гадно. И аз имам три - четири хитака, които не работят така. Дори и китайските.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #9

    Отговор: Hitachi rac 35

    Кой модел е Хитачито? 35цата лятото при мен си работи много комфортно даже и в 16 квадрата стая.
    От него съм доволен една идея повече от 25цата в другата стая,
    която е 13 квадрата ама има много мебелировка.
    Но това в режим на охлаждане, а аз съм ги взел основно за отопление.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #10
    идеята е да разбера дали има повреда.Явно е че такава му р таботата.Той дойде от друго място.Преместих си го от една къща,където живеехме преди това и там не беше така но разхода му на ток беше 2.5 по-голям.Явно е че мястото му не в апартамента,който си купихме затова ще го търпим до смяната му с друг.Всъщност след поставената топлоизолация без лъжа t° без отопление и положителни външни температури не пада под 18° в целия апартамент.Та благодаря за помощта на всички.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: Hitachi rac 35

    Не видях някъде споделена идея за проверка на изправността. Има най-различни, като минималните изисквания за осъществяването им са термометър и токови клещи.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #12
    Не съм викал сервиз,защото по казаното от мен по телефона а то е това,което всъщност питам тук.Отговорите са че така си работел защото много точно си гони t° в стаята и затова.Всъщност колкото му задам толкова си я прави на 3метра от него и на 2м височина е точно толкова колкото му задам.Но ще настоя някой да дойде и да мери.Всъщност зимата fh25 се държи по същия начин но на отопление.5мин работи 5почива.Само при -3 и нагоре работи стабилно на отопление дълго време.Бе явно не са добре подбрани машините освен тъчуя евтиняк Дайкина.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #13

    Отговор: Hitachi rac 35

    Кой е тоя супер Дайкин, за да не се набутваме за.машини над 1000 лева?
    Не каза, модела и на Хитака.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #14
    Daikin ftxB35C и HITACHI RAK35 PPB.Дайкина не е супер но работи много добре и комфортно защото явно е на мястото си.А за другите вече писах какво и защо не ми харесва.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #15

    Отговор: Hitachi rac 35

    Този Хитак в режим на охлаждане е за стая от 32 квадрата, а в режим на отопление 28 квадрата, за да работи както ти искаш. Тогава ще слиза даже и под обявения минимум. Като решиш да го сменяш свиркай.
    dodo_pv и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе