Резултати от 1 до 13 от общо 13

Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    14
    #1

    Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Здравейте от скоро съм собственик на лаптоп Asus Rog
    https://m.emag.bg/laptop-gaming-asus-rog-zephyrus-g15-ga502iu-15-6-amd-ryzentm-7-4800hs-ram-16gb-ssd-512gb-nvidiar-geforcer-gtx-1660ti-max-q-6gb-no-os-brushed-black-ga502iu-al014/pd/D9TYW3MBM/

    Обаче ми прави един проблем, когато играя игри Gta 5 или Grid 3 отначало всичко върви супер, но в даден момент картинара почва да трепти. От какво може да е?
    Този пост е редактиран от rento; 22-11-20 в 01:40.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #2

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    От всичко!
    Като започнеш от неправилни настройки (прекалено висок fps), грешни драйвери (особено на видеокартата), преминеш през прегряване на нея, процеор, хъб и свършиш с фабричен хардуерен проблем.

    Пусни си някоя програма за диагностика и тествае и ще разбереш точно какво се случва.
    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #3

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Пробвай да провериш за всяка от двете игри момента, когато започва това трептене.
    Намери програма, която ти показва температурата на видеочипа в реално време и сравни
    дали трептенето започва при сходни градуси, когато играеш всяка от споменатите игри.
    Ако е така, това е указание по-скоро за хардуерен проблем, сочещ най-вероятно към видеото...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    14
    #4

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    От всичко!
    Като започнеш от неправилни настройки (прекалено висок fps), грешни драйвери (особено на видеокартата), преминеш през прегряване на нея, процеор, хъб и свършиш с фабричен хардуерен проблем.

    Пусни си някоя програма за диагностика и тествае и ще разбереш точно какво се случва.
    Успех!

    Здавейте и благодаря за отговора.
    Прикачил съм две снимки, едната е инструмент на видео картата, а другата е инструмент на самия лаптоп.
    На снимката с инструмента на видео картата ползвам оптималните настройки, които ми предлага.
    На снимката с инструмента на лаптопа ползвам когато играя Balance или Turbo - тази снимка е направена без да играя.

    Препоръчай ми някоя програма за диагностика, аз съм с windows 10

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gggggg Виж публикацията
    Пробвай да провериш за всяка от двете игри момента, когато започва това трептене.
    Намери програма, която ти показва температурата на видеочипа в реално време и сравни
    дали трептенето започва при сходни градуси, когато играеш всяка от споменатите игри.
    Ако е така, това е указание по-скоро за хардуерен проблем, сочещ най-вероятно към видеото...


    Здавейте и благодаря за отговора.
    Прикачил съм две снимки, едната е инструмент на видео картата, а другата е инструмент на самия лаптоп.
    На снимката с инструмента на видео картата ползвам оптималните настройки, които ми предлага.
    На снимката с инструмента на лаптопа ползвам когато играя Balance или Turbo - тази снимка е направена без да играя.

    Препоръчай ми някоя програма за, следене на температурата аз съм с windows 10
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #5

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Направи някой клип на трептенето.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Нещо Тея програми да не нефелни - защо и двата вентилатора са на 0 оборота при 51 градуса температура?

    Ама вярно дай един клип.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #7

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Нещо Тея програми да не нефелни - защо и двата вентилатора са на 0 оборота при 51 градуса температура?
    Най-вероятно заради икономия и тишина. Както при видеокартите - включват се вентилаторите над 60-70 градуса.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #8

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Ако е така, вентилаторите докато охладят и чиповете са "готови" вече...
    На мен ми се стори висока температурата на проца и видеото.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    14
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Направи някой клип на трептенето.
    Ще го следя и като го направи пак ще пиша.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Направи някой клип на трептенето.

    Здравейте


    ето малко информация от днес...

    1 Направих да има мониторинг по време на игра и да ги следя по време на играенето
    1.1 Следях тепературата на видео картата
    1.2 Колко Рам изразходва от рамта на видео картата
    1.3 Колко кадъра в секунда ми показва

    Почнах да играя поне 50 и повече мин. и започна леко да трепти
    Показателите бяха 74 градуса около 3.9 Рам използвана и кадри в секунда между 30-31
    Пояснение по време на играенето се оказа че дисплея е бил на 144 херца.

    Пуснах да записвам екрана с програма на windows 10 и с моят телефон.
    Когато гледах това което се е записало трептенето не се вижда ама грам.

    Един колега ми каза, да сваля от 144 на 60 херца екрана ,за да видим дали ще го прави и тогава.
    Това предстои да го проверя и следя какво ще стане.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #10

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ако е така, вентилаторите докато охладят и чиповете са "готови" вече...
    На мен ми се стори висока температурата на проца и видеото.
    До 70 градуса няма какво да им стане. Реално могат да работят до към 90 градуса, след това повечето процесори тротълват.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rento Виж публикацията
    Пуснах да записвам екрана с програма на windows 10 и с моят телефон.
    Когато гледах това което се е записало трептенето не се вижда ама грам.
    Пробвай да пуснеш на по-бавна скорост видеото. Може да е проблем в монитора, дори и в кабела, ако трепти на по-високи честоти. Температурите едва ли имат някаква връзка.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Че те моят вентилатор на Вайото в момента е на 2400 оборота и не се чува изобщо, виждал съм го не натоварен на 1800 оборота редовно зимата, е няколко пъти и на 1300 оборота.

    Моята видеокарта АТИ се опече на 6-тата година, но признавам че играх почти всички ФПС и то по няколко часа.
    Но вентилаторите винаги са работели и съм ги чистел.

    Сега вече нямам мераци за ИГРИ и ФПС, но пък открих начин и с бюджетен лаптоп и видеокарта на които игрите тръгват на базово ниво да се играе.Не съм играл на лаптопа ползвайки този нов метод, но лятото играх използвайки го на телефона при +35 градуса околна температура и нямаше грам загряване.След като го "включа" де - преди това си загрява, но включа ли го до 5 минути е свалил.температурата, а до 10 минути я е свалил по-ниско от околната температура до около 12-15 градуса и я държи така докато играя и независимо от натоварването .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    14
    #12
    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    До 70 градуса няма какво да им стане. Реално могат да работят до към 90 градуса, след това повечето процесори тротълват.

    - - - - - - - - - -


    Пробвай да пуснеш на по-бавна скорост видеото. Може да е проблем в монитора, дори и в кабела, ако трепти на по-високи честоти. Температурите едва ли имат някаква връзка.
    Здравейте без значение на каква скорост е видеото трептенето не се вижда на клип, дори и чрез лаптопа да правя клип. Екрана е на 60 херца и пак има трептене,но на клип не се вижда.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    14
    #13

    Отговор: Asus Rog g15 seria 4800hs проблем с трептене на екран.

    Цитат Първоначално публикувано от rento Виж публикацията
    Здравейте без значение на каква скорост е видеото трептенето не се вижда на клип, дори и чрез лаптопа да правя клип. Екрана е на 60 херца и пак има трептене,но на клип не се вижда.
    Здравейте на всички, днес лаптопа беше изпратен към сервиз, преди да го изпратим с колегата забелязахме, че когато започва да трепти екрана, като вържеш лаптопа към външен монитор, трептене на външния монитор не се забелязва, а през това време екрана на лаптопа трепти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам CPU E6550, 4x1 DDR2 800mhz, MB Asus P5K, Video Asus 8600GTS
    От pnn във форум Приключили продажби
    Отговори: 14
    Последно: 23-06-11, 19:38
  2. Asus вади на пазара нов двуядрен нетбук Asus Eee PC 1015PW
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 11:13
  3. Замяна 1:1 на Asus A8V s.939 за Asus A7V8X Deluxe
    От Eistee във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-06, 10:38
  4. Asus A9550GE или Asus N6600
    От memo във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-05, 11:40
  5. ASUS TWEAK za ASUS 8420 - help
    От medunski във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 25-10-02, 23:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе