Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #1

    Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Здравейте.Бях се засилил за един samsung qe55q80t и се чудих дали пък да не взема qe55q90t.Онзи ден видях реклама на tcl 65x10 и се замислих.
    Разликата в цената между двата самсунга е 1000 лева.Струва ли си деветата серия при тази разлика?Тцл а струва около 4200 лева,като е модел от края на миналата година- саундбар подарък,мини лед и 65 инча.Олед телевизор не ми върши -от към страх от прегаряне.Мога да се напъна за тцл а но-ако се сложат един до друг трите плюс моя самсунг шеста серия от 2016 и се пусне 4к от нетфликс или тубата- каква ще е разликата?Веднъж свалих филм ХД 10 битов и беше невероятно -всичко на фокус нищо размазано,красота,как ще изглежда на високия клас на самсунг.А тези тцл 2019 вадят уж супер телевизор 2020 смях,нищо общо,гледам тв от тв приложение от телевизора,доскоро гледах от nvidia shield tv 2017.Колко е висок високия клас на тцл при тази разлика в парите или всичко е реклама на нови технологии?Може и да предложите нещо ,това ми е втория самсунг и общо взето съм доволен,просто реших да скоча на върховите модели-защо тези от миналата година са все още по скъпи от тази ?Мерси.
    Също така намирам миналогодишните флагмани Q90r и Q85r и дали са по-добри ,също са по -скъпи от тая година но на хартия ги дават доста по-добри и са с 10 битова матрица а не 8+2 както са всички от тая година ,дали е по -добър вариант?Новите неща са предимно софтуерни и дали ще се ползват толкова ,не ми е нужен гугъл асистант на тв примерно да кажем.Споделете ,все пак последния тв който си купих преди да се оженя беше филипс 28 инча кинескоп и нямам никакъв опит в това а все пак не се купува телевизор всеки ден ,поне не аз.
    Този пост е редактиран от consult; 24-11-20 в 11:41.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Пълно е с теми за "избор на ТВ" и с теми за характеристики на моделите почти всички марки. Няма смисъл от поредната нова тема за избор.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #3

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Който ти хареса на теб!!! Само ти знаеш това! Успех!!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    consult
    Стой настрана от TCL 65X10 - не си заслужава парите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #5

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Защо?Не е ли по-добър от qe55q90t?Обясни ми,някога Sony trinitron беше перфектния телевизор.А и аз не разбирам ,само си чета и гледам ревюта...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #6

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    X10 въпреки приложените технологии не предлага нещо в повече в качеството на картината и звука спрямо конкурентите. Разликите са минимални.
    https://hdtvpolska.com/tcl-x10-minil...ce/?showfull=1
    https://fwd.nl/2020/01/review-tcl-65...emamagazine.nl
    https://www.dday.it/redazione/33888/...0-qled-miniled
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...3975/test.html
    https://www.cnetfrance.fr/produits/t...0-39911563.htm
    http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/145...kazalosci.html

    https://www.avsforum.com/threads/tcl...-leds.3134998/
    https://www.homecinema-fr.com/forum/...t30099487.html

    За тази цена аз бих си взел OLED,. Ако държиш на LCD не виждам нищо лошо да си го вземеш.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-11-20 в 10:46.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #7

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    А защо не направиш от трилемата 4лема и не помислип за OLED.Всъщност това си е ясно и всичко е монолема.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #8

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Не искам OLED защото:стаята в която се гледа тв е доста светла ,а лятото още повече,изток ориентирана,страхувам се от прегаряне ,телевизора понякога седи на "пауза" за повече от половин час- не съм си в бг и се гледа бг телевизия от самсунг приложение за телевизор,и не на последно място просто ми стои някак си тъмен дисплея спрямо QLED примерно,и в момента почти съм се навил на qe55q90t ,доста хубави неща пишат за него,макар че миналогодишния Q90R е с по-добри характеристики,то тазгодишния се държи много по-добре и това е само още едно доказателство че колкото и добър да е хардуера без добре оптимизиран софтуер е просто куп желязо.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #9

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Като знаеш толкова много , защо питаш ? Взимай тазгодишния каквото и да значи това и си ок. Софтуера ще ъпдейтнеш после, хардуера щом е ок.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #10

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Реално не знам много,просто чета много,от 2013 съм със самсунг 6 серия а 2017 взех пак 6 серия от 2016.Иска ми се да си взема нещо ,което да е от най-доброто,интересно ми е колко ще е разликата с това,което имам,а пък и в къщи телевизия се гледа нонстоп,жената де,аз съм фен по-скоро на някой филм или сериал от време на време,някога преди двайсетина-тридесет години се гордеехме със сони тринитрон,видео панасоник и хай-фи техника от техникс,сони и накамичи.От тогава не съм си купувал никаква домашна техника и също просто искам да видя докъде са стигнали нещата.А честно казано предпочитам да изговоря един куп глупости,да премеря нещата и тогава да си купя нещо-наближавам педесетака и нямам време за елементарни грешки и глупости.
    Този пост е редактиран от consult; 30-11-20 в 23:15.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #11

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Няма голяма разлика в 90Т/R прямо 80Т/R, Само набиване на пари

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #12

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Може би.Може и според теб да няма разлика и между qe55q80t и qe55q95t,знам ли,може и да има тука хора с няколко телевизора от различни класове,да споделят разликите...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #13

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа


  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #14

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Да,почти е така- двойно по-голям контраст и още по-голяма разлика при контраст при локал димминг,това означава по-добро черно и тъмни сцени.По- голяма пикова яркост,анти отражателен филтър и още някякъв си филтър на екрана,повече локални зони за затъмняване,аудиото 4.2.2 срещу 2.2.2, и това всичко е в полза на по-големия модел,не си купувам телевизор всеки ден ,за да не мога да прежаля едни 1000-1500 лева в повече,примерно,но поне ще знам че съм взел най-доброто от тая година,да речем.
    Samsung Q90T vs Q80T : Which TV is better for your needs? (tvfindr.com)
    Samsung Q90T TVs overview, comparison with Q90R, Q90N | (tab-tv.com)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    25
    #15

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Аз си поръчах Samsung QE49Q80T UHD QLED SMARTот унгарците, защото 55-ца ми е голям. Двоумях се между него и СОНИ от мастърс серията 48 инчов, но Сонито е над 3к и е ОЛЕД.
    Ето ти 55-ца като моя от унгарците https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p743720

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на висок клас рутер
    От Valchev83 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 46
    Последно: 15-03-22, 16:30
  2. Висок клас 4К, макс.40' - молба за помощ
    От chess11 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 26-04-17, 21:12
  3. Продавам висок клас тонколони
    От shanko във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-17, 19:13
  4. Продавам геймърска конфигурация - висок клас
    От pkolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 28-02-12, 09:38
  5. Избор на климатик, среден/висок клас
    От izbornaklimatik във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 146
    Последно: 06-02-11, 10:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе