Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 130

Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    8
    #106

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Атанасе, темата е за точно определен модел. Ние коментираме друг. Някой трябва да ни мести дискусията на друго място, което е проблем. Нищо лично, от никого.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Нищо лично и от мен,дори не съм участник в темата. Харесва ми да чета теми които ме интересуват,винаги може да научиш нещо,дори и да не те засяга в момента.Но и ужасно дразни странична намеса,започваща със заплахи и кой е чел правилата,както и кой ще премести темата в правилния раздел.Не виждам в този случай някой да пречи на читателите освен ВАС. Наясно съм ,че няма право да обсъждам работата на модераторите,но пък и затова сме на 112 място в света,ако е вярно де,щото мисля че сме по-назад даже.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #107

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Утанас Виж публикацията
    Но и ужасно дразни странична намеса,започваща със заплахи и кой е чел правилата,както и кой ще премести темата в правилния раздел.Не виждам в този случай някой да пречи на читателите освен ВАС. Наясно съм ,че няма право да обсъждам работата на модераторите,но пък и затова сме на 112 място в света,ако е вярно де,щото мисля че сме по-назад даже.
    Смятам, че администрацията е достатъчно толерантна, но работата ѝ е да поддържа добрия тон и качеството на дискусията на съответното ниво. Благодарим за разбирането!

    П.С. Следващите мнения извън темата ще бъдат изтрити. Бъдете така добри, да се придържате към правилата!

  4. ECE
    ECE е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    21
    #108

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    модвай го ,описал съм мода в темата за моя модел в подписа
    Alexi, може ли тел. номер за връзка.Искам да те питам нещо за един климатик
    Този пост е редактиран от ECE; 29-01-22 в 16:47.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #109

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Утанас Виж публикацията
    Нищо лично и от мен,дори не съм участник в темата. Харесва ми да чета теми които ме интересуват,винаги може да научиш нещо,дори и да не те засяга в момента.Но и ужасно дразни странична намеса,започваща със заплахи и кой е чел правилата,както и кой ще премести темата в правилния раздел.Не виждам в този случай някой да пречи на читателите освен ВАС. Наясно съм ,че няма право да обсъждам работата на модераторите,но пък и затова сме на 112 място в света,ако е вярно де,щото мисля че сме по-назад даже.
    Пълни глупости. Това е частен форум и никой няма някакви особени права да претендира за каквито и да е хипотетични свободи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #110

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Привет,колеги! Имам питане свързано с въпросния модел климатик. Преди около две седмици ми монтираха такава машина, но имам усещането,че външното тяло работи по-шумно от нормалното. Монтирано е на тухлена стена с 10см ЕПС като до него има монтиран един Daikin FTXC35C, с който правя съпоставка,предвид,че е доста нискобюджетна машина работи доста по-тихо. Хитачито е без тампони(нямаше в комплекта) с 3.5м тръбен път. При монтажа беше вакуумирано и оставено под вакуум 10тина минути(нямаше загуба на вакуум). Шумът по мое мнение идва от компресора, но от какво може да е породен и може ли да окаже влияние в/у работата на машината? Шумът се получава се при зададена по-ниска Т примерно 20-21гр. на охлаждане,а при нормални стойности 24-25 е значително по-лек,предполагам заради по-разтоварената работа на компресора. Моля за мнение!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #111

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    В допълнение към горния ми пост ще помоля и за предложение за качествени антивибрационни тампони подходящи за модела.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    5
    #112

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Та в крайна сметка, този климатик заслужава ли си понеже се чудя между него и Mitsubishi HeaviSRK/SRC 35 ZSX-W R32 Diamond? И извинете за безспокойството.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #113

    Re: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Модела е хубав, но е възможно да има дефрости през 50мин.под 0 градуса.mhi-то е класа над него

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    24
    #114

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Здравейте, спрял съм се на модела (12ка) за 32кв.м. помещение и преди да го поръчам ми е нужна информация дали дебита на 2ра степен (380 куб.м. / 30 децибела) ще е достатъчен в режим на отопление, тъй като следващата степен е вече 570 куб.м. и 37 децибела, което би било некомфорно най-вече заради шума. Сравнявам тези параметри със сходно като квадратура помещение в което работи Fujitsu 12LTC, обичайно климатика се държи на втора степен (550 куб.м. и 32 децибела), а на горе вече прави прекалено голямо течение, пък и шума...

    Към собствениците на модела от темата - на коя степен държите вътрешното тяло при отопление и дали трета степен ви идва прекалено шумна? Благодаря.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #115

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Абсурд 380м3/ч да е достатъчен дебит за подобна кубатура.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    24
    #116
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Абсурд 380м3/ч да е достатъчен дебит за подобна кубатура.
    Това и при добре изолиран (14 см. вата и хубава дограма) топъл апартамент ли? Има ли някаква приблизителна формула/правило, което е добре да се спазва относно дебита?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #117

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Ако изолацията е вътрешна може и да се получи нещо до към -2, -3. Ако е външна няма шанс.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    24
    #118

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ако изолацията е вътрешна може и да се получи нещо до към -2, -3. Ако е външна няма шанс.
    Външна е изолацията. В такъв случай започвам да се замислям дали да не се откажа от модела. Ако трябва да работи с по-високия дебит, тези 37 децибела няма да са изобщо комфортни, особно, че климатика ще е монтиран точно над дивана.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    286
    #119

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от memfis Виж публикацията
    Това и при добре изолиран (14 см. вата и хубава дограма) топъл апартамент ли? Има ли някаква приблизителна формула/правило, което е добре да се спазва относно дебита?
    Най-вероятно информацията е сгрешена - тези 380м3/ч са 480м3/ч

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    24
    #120

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Най-вероятно информацията е сгрешена - тези 380м3/ч са 480м3/ч
    От къде ти е тази информация?
    Данните за дебита, които аз гледам са от техническата спецификация свалена от сайта на ACTON и са:
    Air flow heating mode (SL / L / M / H)
    310/380/570/720


    Noise level heating (sound pressure) (SL / L / M / H)
    22/30/37/45

    Може ли някой колега имаш 35цата да провери какво пише в ръководството, ако тези данни ги има там?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 42
    Последно: 30-08-22, 23:29
  2. RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono
    От Rashidos във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 115
    Последно: 05-08-20, 21:52
  3. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  4. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе