Страница 65 от 117 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,737
    #961

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Fuji Electric RSG18LFCA е по добро от 18 KMTA, както и от хевито...Иначе са читави машини.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    12
    #962

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря!Лека вечер!

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    737
    #963

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    На мен ли ми се оправдаваш? .

    Наскоро си помислих, че сме "заровили томахавките", но, явно съм се объркал!

    Повече не се занимавай с мен и не ми коментирай мненията!!!
    Разсъжденията и коментарите за мен си ги прави на ум, не във форума!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #964

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Тази система за пречистване на въздуха ефективна ли е или е търговски трик за гъделичкане на клиенти? И,доколко може да се вярва на посочените характеристики? Например, на MHI му дават учудващо ниска консумация на електроенергия.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    11
    #965

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, реших да дам малко обратна връзка за климатика, на когото се спрях след вашите препоръки - а именно Kaisai Fly 9ka. И без друго няма много данни за тази марка из интернет пространството. Информацията може да бъде полезна на хора, имащи интерес към модела.

    Трябва да започна с това, че външното и вътрешното тяло бяха монтирани на една стена, така да се каже "гръб в гръб". Това беше реално по мое желание, защото алтернативно вътрешното тяло трябваше да бъде над спалня и точно в гърба на работно бюро, което исках да избегна (стаята в момента е детска/хоум офис). Специално попитах монтажниците дали такъв тип монтаж, с толкова къс тръбен път, би бил проблем, на което те отговориха отрицателно. Относно работата на климатика, имам база за сравнение Cooper&Hunter Veritas 18ка, който ми е в хола. Двете машини няма нищо общо по отношение начин на работа. Cooper&Hunter-а е осезаемо по-шумен, като навява почти непрекъснато с една умерено студена струя. Kaisai-a, пуска много по-студена струя за 10-15 минути, достига си зададената температура и след това се слага на някакъв за мен супер тих режим, при който реално компютъра ми е по-шумен. Та, откъм работа за помещение където се спи, Kaisai-a e по-правилния избор. Тук идва обаче един дребен проблем, който не успях да регистрирам при инсталацията и тесването на климатика.При стартирането на компресора се чува едно припукване от вътрешното тяло, което трае няколко минути. След известна работа на компресора, пукането намалява драстично и впоследствие изчезва. Звука в никакъв случай не е натрапчив, но при другия ми климатик отсъства и съответно прави впечатление. Не мога да кажа дали е от монтажа или просто по-лоша пластмаса/сглобка, вие сте специалисти в тази област.

    Мисля да звънна на фирмата откъдето е закупен климатика, но имам подозрение, че ефект няма да има. Намерих стари теми за Фуджицу, където собсвеници се оплакват от същия проблем. Предполагам, че за под 1000 лева с монтаж, човек трябва да приеме някой и друг недостатък.

    Ако пък имате идеи за решаването на този дребен проблем, ще се радвам да ги прочета. Дано съм бил полезен!!!

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    737
    #966

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от jorkin Виж публикацията
    Тази система за пречистване на въздуха ефективна ли е или е търговски трик за гъделичкане на клиенти? И,доколко може да се вярва на посочените характеристики? Например, на MHI му дават учудващо ниска консумация на електроенергия.
    За коя "система " става въпрос, защото всеки производител "пречиства" въздуха по различен начин.Всички "активни" системи са по-добре от нищо!
    На "посочените характеристики" всеки ще се убеди лично, като си монтира климатика на стената!

    Пример: В малка стая, с вътрешна и външна изолация е монтиран някой "хиперинвертор" , който на хартия само мирише тока и в магазина те убеждават, че ще харчи X лева.След монтажа, сметките показват, че консумацията на климатика не е X, а е 3*Х. лева.В случая не е виновен производителя на климатика, че гори повече от "очакваното", а собственика на помещението, който си е помислил, че като направи вътрешна изолация ще му спаднат още сметките, но, уви, тук правилото на Мечо пух, не важи! В малко и/или добре изолирано помещение, където топлоотдаването на климатика превишава топлинните загуби, той започва да работи ON-OFF, а оттам се вдига и консумацията!.В последствие, потребителя се чуди, уж си е си сложил "хиперинвертор", пък сметките му освен, че не намаляват, даже се увеличават.
    Затова е много важно за всяко помещение да се подбере подходящия отоплителен уред!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Furinax Виж публикацията
    При стартирането на компресора се чува едно припукване от вътрешното тяло, което трае няколко минути. След известна работа на компресора, пукането намалява драстично и впоследствие изчезва.
    Това пукане е от свиването на пластамасата от нахлуващия студен фреон, при разлика от около 15-20 градуса (между Т. на фреона и Т на пласмасата), не е нещо необичайно.Същото пукане ще го има зимно време от разширението на пластмасата.Възможно е и да не е наместен капака, провери го, натисни го навсякъде, да се намести.
    Този пост е редактиран от Palev; 30-07-21 в 13:55.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    11
    #967

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря за отговора Palev!

    Факт е обаче, че както писах по-горе, това пукане отсъства изцяло при другия ми климатик, който също е бюджетен. При всички климатици я има тази разлика в темературата на пластмасата и фреона. Как така някой климатици го имат това пукане, а други не? Честно казано, не вярвам средния клас и нагоре клими да припукват...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #968
    [QUOTE=Palev;1009456]За коя "система " става въпрос, защото всеки производител "пречиства" въздуха по различен начин.Всички "активни" системи са по-добре от нищо!
    На "посочените характеристики" всеки ще се убеди лично, като си монтира климатика на стената!

    Пример: В малка стая, с вътрешна и външна изолация е монтиран някой "хиперинвертор" , който на хартия само мирише тока и в магазина те убеждават, че ще харчи X лева.След монтажа, сметките показват, че консумацията на климатика не е X, а е 3*Х. лева.В случая не е виновен производителя на климатика, че гори повече от "очакваното", а собственика на помещението, които си е помислил, че като направи вътрешна изолация ще му спаднат още сметките, но, уви, тук правилото на Мечо пух, не важи! В малко и/или добре изолирано помещение, където топлоотдаването на климатика превишава топлинните загуби, той започва да работи ON-OFF, а оттам се вдига и консумацията!.В последствие, потребителя се чуди, уж си е си сложил "хиперинвертор", пък сметките му освен, че не намаляват, даже се увеличават.
    Затова е много важно за всяко помещение да се подбере похдодящия отоплителен уред!


    Първият въпрос ще го променя така-Към коя пречистваща система да се насочим? Коя е наистина ефективна? Относно втория въпрос,разбрах защо наистина е много важно правилното оразмеряване на климатик/кубатура на помещението.Въпросът ми е,при еднакви условия(за едно и също помещение),наистина ли MHI са по-енергожалещи от другите марки,както сочат в характеристиките му?

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    737
    #969

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Всички пукат, някои по-малко, почти незабележимо, други повече.

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=jorkin;1009462]
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията

    наистина ли MHI са по-енергожалещи от другите марки,както сочат в характеристиките му?
    Поне така казват позлзвателите, а и Eurovent, където климатиците се тестват при еднакви условия, за да има съпоставимост с данните .
    Относно, коя система за пречистване да се избере, лично аз нямам наблюдения коя е по-добра и не мога да кажа.
    Този пост е редактиран от Palev; 30-07-21 в 12:44.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #970
    [QUOTE=Palev;1009463]Всички пукат, някои по-малко, почти незабележимо, други повече.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от jorkin Виж публикацията

    Поне така казват позлзвателите.....
    Относно, коя система за пречистване да се избере, лично аз нямам наблюдения коя е по-добра и не мога да кажа.
    Ок,благодаря!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #971

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Furinax Виж публикацията
    Благодаря за отговора Palev!

    ...Честно казано, не вярвам средния клас и нагоре клими да припукват...
    Ела да видиш ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #972

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Имам климатици LG, HITACHI, FUJITSU, TOSHIBA. Нито един от тях не пука и припуква. Предполагам, че е от монтажа и от факта, че съм с вътрешна изолация от гипсокартон и така стените ми са прави и вътрешното тяло не се усуква при монтажа. Ако стените са криви тогава вътрешното тяло се усуква и започва да припуква.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 30-07-21 в 16:23.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #973

    Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    ...така стените ми са прави и вътрешното тяло не се усуква при монтажа, ако стените са криви.
    Ами да ти кажа, голяма част от "тайната" за непукащия и нетракащия климатик, се крие точно тук.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #974

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Причина за усукването на вътрешните тела не са кривите стени, а свързването и огъването на тръбите. По-тънката пластмаса на телата е предизвикателство. Базите са тънки и едва ли биха могли да предизвикат кой знае какви напрежения. Повдигнете леко с палците вътрешното тяло, трябва да се премества леко нагоре с няколко милиметра и да се връща на местото си.
    milanov одобрява това.

  18. Junior Member Аватара на ngeorgiev992
    Тук е от
    Jul 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    20
    #975

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Остави отворена 15..20см вратата, но постоянно, не за час два. Така хем не се мъчи климатика, хем в коридора се отвръща въздуха.

    - - - - - - - - - -



    Пусни една две снимки да видиме как изглежда монтаж за 240лв.
    Здравейте отново, ето и снимки от монтажа, скоро ще си купя въпросния акрилен силикон и ще напълня дупките .
    Съжалявам ако нещо съм казал против монтажниците или фирмата аз въпреки всичко съм доволен. монтираха на втория ден след поръчването за каквото можах следих, нивелираха мериха чертаха внимаваха,не цапаха и тн.

    Две дупки за запълване не е кой знае какво за довършване, макар че тази на вътрешното тяло може би ще ме дразни за вбъдеще понеже няма да може да се скрие изцяло със силикон или замазване с мазилка. Ще трябва да измисля нещо по натам. Може и да пиша за идеи след някой друг месец [emoji848][emoji3][emoji3]

    Изпратено от моят SM-A525F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе